Po permainingų pavasarinių orų į gydytojų kabinetus jau plūsta cistitui būdingais simptomais besiskundžiančios moterys. Specialistai primena, kad vos pradeda įsibėgėti šiltasis sezonas, sergančiųjų šia varginančia liga dailiosios lyties atstovių skaičius išauga.
Skaityti plačiau
Viena diena primena vasarą, o kitą jau reikia ieškoti pirštinių – tokios pavasarinio oro išdaigos lydi pastarąsias savaites. Tačiau, pasirodo, tiek šokėjanti temperatūra, tiek kiti šio sezono klimato veiksniai veikia ne tik psichologiškai, bet ir atsiliepia širdies darbui.
Skaityti plačiau
Laukiu vaikelio, kol kas nėštumas vyksta sklandžiai, bet nerimauju, ar pavyks susitvarkyti jam jau gimus, ar pakaks tam energijos kaip jaunystėje.
Ligita, 39 metai
Skaityti plačiau
Kasmet pirmąjį gegužės antradienį minint Pasaulinę astmos dieną gydytojai primena, jog ne tik genetika, bet ir užteršta aplinka bei epigenetiniai veiksniai gali įkalinti šios visą gyvenimą varginančios ligos gniaužtuose.
Skaityti plačiau
Prieš porą atsirado podagros simptomai ir kaip tik pavasaris, ima labiau mausti sąnarius. Kas gali padėti palengvinti savijautą?
Julijus, 40 metų
Skaityti plačiau
Specialistai įspėja – medžiai jau žydi, ir ragina jautresnius žiedadulkėms žmones be reikalo nekišti nosies į lauką ir pasirūpinti apsauga. „Reikia nusiteikti, kad esant geriems orams nepavyks džiaugtis gyvenimu kaip kitiems“, – konstatuoja VUL Santaros klinikų gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas Kęstutis Černiauskas.
Skaityti plačiau
Numojate ranka išvydę kraują valydamiesi dantis? Tokiu atveju rizikuojate ne tik užleisti uždegimą, bet ir netekti danties. Gydytojai nesiliauja pabrėžti, kad sveikos burnos garantas – tinkama jos higiena, tačiau kartu apgailestauja, kad dažnas tam vis dar neskiria pakankamai dėmesio.
Skaityti plačiau
Mokesčiu už civilizaciją vadinamas storosios žarnos vėžys – klastinga liga, kurią simptomai paprastai leidžia įtarti tik vėlyvose stadijose. Siekiant kuo ankstesnės diagnostikos gydytojai ragina pasitikrinti profilaktiškai, o pastebėjus aliarmuojančius signalus neatidėlioti kreiptis pagalbos.
Skaityti plačiau
Kostelėjusi ar nusičiaudėjusi pajutote, kaip nevalingai pasišlapinote? Jūs tokia – ne vienintelė. Realybė tokia, kad šlapimo nelaikymas šiandien neaplenkia dažnos šiuolaikinės moters. Tačiau gydytojai primena – šią gyvenimą apkartinančią ligą suvaldyti įmanoma.
Skaityti plačiau
Vis labiau įsisiautėjant gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sezonui gydytojai primena, kokių priemonių galima griebtis nemaloniems simptomams palengvinti.
Skaityti plačiau
Nors makšties sausumo problema pažįstama kone pusei poreprodukcinio amžiaus moterų, ne viena jų vis dar gėdijasi kalbėti apie šią bėdą. Gydytojai savo ruožtu pabrėžia, kad kentėti ne tik fiziologinį, bet ir psichologinį diskomfortą nevertėtų, mat yra efektyvių pagalbos būdų.
Skaityti plačiau
Kai aplinkui vis daugėja kostinčių, sloguojančių žmonių, dažnas susimąsto, ko imtis norint nepakliūti į virusų spąstus. Gydytojai atkreipia dėmesį į paprastus, bet svarbius žingsnius, padėsiančius sustiprinti imunitetą.
Skaityti plačiau
Kone normalu, kad suaugusiems „kartais skauda galvą“, tačiau jei šią frazę išgirstame iš vaiko, paauglio, puolame į paniką. Ar tikrai vaiko galvos skausmas yra būtinai rimto negalavimo signalas?
Skaityti plačiau
Neseniai paskelbti Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimo rezultatai parodė, kad Lietuva pakliūna į labiausiai nutukusių Europos šalių penketuką. Šiandien, ketvirtadienį, minint Europos sveikos mitybos dieną, klausiame specialistų, ar situacija išties tokia prasta ir kaip galima būtų pagerinti savo mitybos įpročius.
Skaityti plačiau
Visą lapkričio mėnesį barzdas ir ūsus auginti kviečianti „Barzdoto lapkričio“ iniciatyva skirta atkreipti vyrų dėmesį laiku pasirūpinti prostatos sveikata. Patyręs gydytojas urologas profesorius Balys Dainys pabrėžia, jog nors šiandien apie prostatos vėžį ir jo gydymą kalbama daug, neretai pamirštama akcentuoti prostatos ligų prevenciją, kuria būtina užsiimti nuo mažumės.
Skaityti plačiau
Kalbėdami apie kardiovaskulinę sveikatą gydytojai primygtinai pabrėžia, jog daug svarbesnis nei biologinis yra kraujagyslių amžius. Santykinai jauno, vyresnio nei 40-ies metų amžiaus vyro, turinčio nekoreguotus rizikos veiksnius, kraujagyslės gali būti stipriai susidėvėjusios ir prilygti 60-mečio.
Skaityti plačiau
Neseniai jau antrą kartą išgyvenau labai nemalonų dalyką. Netikėtai ėmė daužytis širdis, pradėjo trūkti oro, man tarsi suparalyžiavo galūnes. Priimamajame pasikalbėjome su gydytoju, ir jis užsiminė, jog tai galėjo būti panikos ataka dėl streso ir pervargimo. Bijau, jog tai kartosis ir toliau. Ką man daryti ir kur kreiptis?
Aleksandras, 46 metai
Skaityti plačiau
Prieš keletą dienų aš ir mano šeima sunegalavome. Mane gan stipriai pykino, žmona su sūnumi taip pat skundėsi pykinimu ir pilvo skausmais. Vėliau tai lyg niekur nieko praėjo. Žmona užsiminė, kad greičiausiai kalti mano rinkti grybai, tačiau tikrai žinau, kad jie nebuvo nuodingi. Ar gali būti, kad apsinuodijome būtent jais?
Romas, 43 m.
Skaityti plačiau
Nuo rudens darželinukams ir moksleiviams be jau valgymų metu įtraukiamų pieno produktų kasdien bus rekomenduojama išgerti ir papildomą stiklinę pieno. Vaikų gastroenterologas doc. dr. Vaidotas Urbonas tvirtina nieko blogo tame nematantis, bet kartu pabrėžia, jog tvirtiems kaulams būtinas ne tik kalcis.
Skaityti plačiau
Neseniai lyg iš giedro dangaus pradėjo tekėti kraujas iš nosies, taip pat šiek tiek apsvaigau. Labai dėl to išsigandau, paverčiau galvą į viršų, įsikišau vatos ir viskas kaip ir susitvarkė. Bijau, kad tai nepasikartotų, ar tai gali būti kažkas rimta?
Birutė, 60 metų
Skaityti plačiau
Sveiki, po kelių savaičių atostogų labai sunkiai pavyksta įsijungti į darbus. Praėjo jau ne kelios dienos, o daugiau nei savaitė, tačiau nesugebu prisiversti dirbti, lydi apatija. Ar tai normalu, gal man depresija? Net svarstau, ar išties dirbu tai, ką turėčiau.
Rapolas, 29 metai Skaityti plačiau
Vasaros ir atostogų malonumus visai netikėtai gali sugadinti itin bjauri liga – nagų grybelis. Nors dėl šios bėdos į dermatologų kabinetus žmonės plūsta visus metus, šiltuoju metų laiku avint atvirus batus, daugiau laiko praleidžiant basomis grybelis sukelia dar didesnį diskomfortą.
Skaityti plačiau
Skaičiau, kad nereikėtų maitinant vaikus naudoti plastikinius indus, nes tai gali būti žalinga sveikatai. Ar tikrai vertėtų nerimauti ir išmesti visus plastikinius indus?
Rugilė, 36 metai.
Skaityti plačiau
Vasarą iš uždarų batų „peršokus“ į basutes visos pėdos deformacijos atsiveria visu „gražumu“. Ypač dažna paprastai dailiąsias lyties atstoves varginanti problema – išsišokęs pėdos kauliukas, t.y. – pirmojo piršto iškrypimas, lotyniškai vadinamas Hallux valgus. Operacija neišvengiama, ar yra kitų būdų skausmams sumažin... Skaityti plačiau
Prasidedantis atvirų batų sezonas džiugina ne visus. Šaltuoju metų laiku dėmesio kojų sveikatai stokojusieji pamatę pakitusius kojų nagus pavasarį neretai praleidžia varstydami dermatologų duris. Kokių priemonių reikėtų griebtis kovojant su nagų grybeliu?
Skaityti plačiau
Be kompiuterio, išmanaus telefono ir kitų panašių prietaisų šiandienos pasaulyje jaustumės kaip be rankų. Tačiau lazda turi du galus – šių įrenginių ekranų skleidžiamos mėlyno spektro šviesos poveikis prilyginamas ultravioletinių spindulių žalai.
Skaityti plačiau
Drebančios rankos, sulėtėję judesiai, pasikeitusi eisena – laiku nesiėmus gydymo Parkinsono liga žmogų pamažu visiškai prikausto prie lovos. Praėjusią savaitę, minint Pasaulinę Parkinsono ligos dieną, medikai pabrėžė ankstyvųjų ligos simptomų atpažinimo svarbą.
Skaityti plačiau
Greitai pavargstate, skauda galvą, kamuoja silpnumas, esate išblyškusi, lūžinėja nagai? Tokie simptomai leidžia įtarti klastingąją anemiją (mažakraujystę). Susidurti su nusilpusio kraujo pavojumi ypač rizikuoja besilaukiančios moterys.
Skaityti plačiau
Ūminis vidurinės ausies uždegimas yra viena dažniausių vaikus užklumpančių ligų – net 75–80 proc. mažylių iki trejų metų amžiaus jau yra bent kartą ja persirgę. Didžiajai daliai mažųjų pacientų ausies uždegimas praeina savaime per 7–14 dienų. Vis dėlto, priešingai nei įprasta manyti, antibiotikai šios ligos atveju skiriami tik mažiau nei vienam ketvirtadaliui vaikų. O vienas svarbiausi... Skaityti plačiau
„Kiekvienais metais turiu viltį, kad galbūt nebesulauksime pacientų su toli pažengusia glaukoma. Deja, vis dar ateina nemažai tokių, kuriems niekuo nebegali padėti. Jei pas odontologą einame bent kartą per metus pasitikrinti profilaktiškai, nelaukiame, kol dantis ims skaudėti, kodėl negalime tikrintis akių?“ – sako Kauno klinikų Akių ligų konsultacinio diagnostinio skyriaus vadovė, L... Skaityti plačiau
Nors su makšties sausumo problema susiduria nemažai įvairaus amžiaus moterų, šios vis dar nelinkusios apie tai kalbėti. „Nemanau, kad Lietuvos moterys labai skirtųsi nuo kitų šalių, tačiau neretai skundą dėl šio varginančio negalavimo reikia išklausti. Vis dėlto dažniausiai negydant makšties sausumo problema savaime nepraeina“, – pastebi Lietuvos akuš... Skaityti plačiau
Pradėjęs karščiuoti vaikas daugeliui tėvų sukelia nemažai nerimo. Gydytojai ramina, kad pakilusi temperatūra – natūrali organizmo reakcija į virusinę ar bakterinę infekciją, padedanti mobilizuoti gynybines funkcijas. Vis dėlto kartais ir nežymiai šoktelėjus termometro stulpeliui prireikia imtis greitų priemonių.
Skaityti plačiau
Natūralu, kad vaikui susirgus pasikeičia ir jo įprastas mitybos režimas. Vis dėlto nemaža dalis tėvų, perdėtai rūpindamiesi atžala ir bet kokia kaina besistengdami įsiūlyti maisto gali padaryti ir meškos paslaugą. Tad ką reikėtų žinoti apie vaiko valgydinimą slaugant jį namie?
Skaityti plačiau
„Sergu gripu, bet nekarščiuoju“, – tokia būsena gali būti kur kas pavojingesnė nei staiga aukštai šoktelėjusi temperatūra, įspėja gydytojai bei primena, kas gali padėti sutrumpinti ligos laiką.
Skaityti plačiau
Perdėtai reaguojate, vargina dirglumas, nemiga, apatija? Tai gali būti įspėjamieji ženklai, kad jūsų skydliaukės funkcija yra sutrikusi.
Skaityti plačiau
Įsibėgėjus gripo ir ūmių kvėpavimo takų infekcijų sezonui varvanti nosis, įkyrus kosulys ne vieną priverčia stabtelėti ar net ilgesniam laikui paguldo į patalą. Neretai iškyla svarbi problema – kaip atskirti paprasčiausią peršalimą ir gripą? Šių infekcijų simptomai gali būti labai panašūs, o laiku nenustačius gripo komplikacijų pasekmės būna ir tragiškos.
Skaityti plačiau
Jau kelintą žiemą iš eilės man pasikartoja cistitas. Girdėjau, kad juo susirgus būtina itin koreguoti mitybą. Ar tikrai tai padeda greičiau pasveikti? Kokių produktų reikėtų vengti?
Vitalija, 37 m.
Skaityti plačiau
„Per pastaruosius 20 metų nutukusių vaikų skaičius išsaugo keturis kartus – kas penktas vaikas iki 10 metų turi antsvorio ir nutukimo problemą, ji vis dažniau neaplenkia ir paauglių, ypač berniukų“, – sako gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit.
Skaityti plačiau
Specialistai skambina pavojaus varpais – ilgėjant gyvenimo trukmei bei daugėjant lėtinių ligų auga ir lėtinėmis žaizdomis sergančių pacientų skaičius. Gydytojai pabrėžia, kad tokių ligonių priežiūra reikalauja specifinių priemonių, o jų nesiėmus laiku ne tik didinamos gydymo išlaidos, bet ir rizika tapti neįgaliu. Skaityti plačiau
Girdėjau, kad kalcis svarbus ne tik osteoporozės profilaktikai, bet jo labai reikia ir jauniems žmonėms. Yra kokie simptomai, rodantys, kad organizmui stinga šio elemento?
Alina, 28 m.
Skaityti plačiau
Akivaizdu, kad vyrai nuplinka dažniau nei moterys. Daugelis stipriosios lyties atstovų susitaiko su šiuo sutrikimu, galvoja, kad tai – tik senėjimo problema. Tačiau neretai galima išvengti šviečiančios plikės, jei laiku imamasi reikiamų priemonių.
Skaityti plačiau
Ilgėjančios eilės vaistinėse ir poliklinikose praneša apie prasidėjusį ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sezoną. Savo ruožtu sveikatos specialistai ragina nepamiršti pasiskiepyti nuo gripo bei primena apie atsakingą antibiotikų vartojimą ir pagalbą atkuriant jų jau sutrikdytą žarnyno mikrobiotą.
Skaityti plačiau
Kai kaulas netikėtai lūžta dėl visai mažos traumos ar stuktelėjmo, greičiausiai netruksite išgirsti osteoporozės diagnozę. Ši besimptomė, dažniau vyresniame amžiuje pasireiškianti liga paprastai užklumpa netikėtai, tačiau yra itin pavojinga – gali invalidizuoti ar net baigtis mirtimi.
Skaityti plačiau
Nors menopauzė – natūralus kiekvienos moters gyvenimo etapas, dažnai tai tampa nemažu ne tik fiziniu, bet ir psichologiniu išbandymu. Ko imtis, kad šis laikas neaptemdytų gyvenimo spalvų?
Skaityti plačiau
Permainingi rudens pradžios orai paspartino peršalimo ligų sezono pradžią – nereikia ilgai laukti, o vaikas iš darželio ar mokyklos sugrįžta su „prikibusia“ infekcija, kurią išduoda varvanti nosis, kosulys... Į ką tėveliai turėtų atkreipti dėmesį, norėdami sustiprinti vaiko imunitetą?
Skaityti plačiau
Senyvo amžiaus žmonių rykšte vadinama Alzheimerio liga negrįžtamai pakeičia ne tik susirgusiojo, bet ir jo artimųjų gyvenimą. Atrodytų, nekaltu atminties sutrikimu prasidedanti liga anksčiau ar vėliau žmogų prikausto prie patalo, jo priežiūra atneša nemažą stresą tiek artimiesiems, tiek slaugytojams.
Skaityti plačiau
Rugsėjo 15-ąją minint Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną, gydytojai primena šios ligos profilaktikos svarbą. Jau užklupęs vėžys gali negrįžtamai invalidizuoti: prostatos gydymą lydintis šlapimo nelaikymas ir erekcijos sutrikimai aptemdo ne vieno vyro gyvenimą.
Skaityti plačiau
Pasibaigus deginimosi sezonui specialistai ragina nepamiršti įvertinti odos būklės ir primena, kokie jos pakitimai verstų kuo skubiau apsilankyti pas gydytoją.
Skaityti plačiau
Kaip kiekvienos atostogos, taip parsivežu pūslelinę. Vos pajuntu kylantį spuogelį, imuosi visokių priemonių, tačiau neretai pūslelinės sustabdyti nepavyksta. Patarkite, kaip visiems laikams atsikratyti šios bjaurios ligos?
Dovilė, 29 metai
Skaityti plačiau
Iškylas į gamtą ir tolimesnes keliones neretai apkartina dėl neatsargaus elgesio atsiradę nedideli odos sužeidimai bei rimtesnės traumos. Kokių pirmosios pagalbos priemonių reikėtų imtis ir kada gydytojo konsultacija neišvengiama?
Skaityti plačiau
Net ir šiltojo sezono metu, kai termometrų stulpeliai pakilę gerokai pakilę, savaitgalio planus aukštyn kojom gali apversti netikėtai užklupęs peršalimas. Juo labiau tokią permainingą ir šiltų orų šykštinčią vasarą kaip ši, kai per parą temperatūra gali pasikeisti net dešimčia laipsnių.
Skaityti plačiau
Išryškėjęs ir ant kojų išsiraizgęs kapiliarų voratinklis – toli gražu ne vien estetinis defektas. Specialistai įspėja, tai gali būti pirmasis sunkios ligos – venų varikozės – simptomas. Laiku negydant šio sutrikimo gresia ne tik kojų venų kraujotakos nepakankamumas, bet ir daug pavojingesnės komplikacijos.
Skaityti plačiau
Šiltuoju sezono metu lauke retam pavyksta išvengti neprašytos įvairių vabzdžių draugijos. Jie ne tik erzina, bet ir kartais gali būti pavojingi gyvybei. Kokių priemonių imtis, kad darbai bei poilsis gamtoje neapkarstų?
Skaityti plačiau
Po žiemos pradėjo paskaudėti kelių sąnarius. Dirbu sėdimą darbą, rimtų traumų nesu turėjusi. Ar gali skausmas tokiame amžiuje atsirasti tik dėl oro permainų?
Miglė, 28 m.
Skaityti plačiau
Niekas negali organizme pakeisti vitamino D, kuris dar vadinamas ir hormonu. Trūkstant saulės efektyviai papildyti jo atsargas padeda tinkamas vitamino D papildų vartojimas.
Skaityti plačiau
Ašarojančios akys, varvanti nosis, paburkusi gerklės gleivinė – pagal tai pavasarį atpažįsta medžių žiedadulkėms alergiški žmonės. Dažnas šiuos sezoninius negalavimus stengiasi tiesiog iškentėti. Tačiau gydytojai įspėja, kad ilgainiui negydomas ūmus alerginis rinitas gali sukelti daug rimtesnių sveikatos sutrikimų.
Skaityti plačiau
Mūsų šalyje vis dar gajus klaidingas manymas, kad per didelis svoris pirmiausia yra estetinė bėda. Tačiau realybė tokia: nutukimas išlieka viena pagrindinių ligų, didinančių sergamumą diabetu, vėžiu, širdies ir kraujagyslių ligomis, o jos pasiglemžia bene daugiausia gyvybių. Specialistai pastebi, kad net ir nedaug sumažinta kūno masė ne tik pagerina fizinę sveikatą, bet ir padeda susigrąžin... Skaityti plačiau
Nugaros skausmai – dar viena šio amžiaus epidemijų. Tyrimai rodo, kad daugiau nei 60–80 proc. žmonių su jais susidūrė bent kartą gyvenime, o bene trečdalis juos patiria kasdien. Kas padėtų numalšinti ūmiai surietusį nugaros skausmą?
Skaityti plačiau
Pastarąjį pusmetį labai suprastėjo miegas. Dažnai neišsimiegu. Vakare negaliu ilgai užmigti, o ryte labai sunku keltis. Esu sveika, sporto klube lankausi porą kartų per savaitę. Vaistų jokių nevartoju. Kokios priemonės ar būdai galėtų man padėti?
Simona, 21 m.
Skaityti plačiau
Garsiai kalbame apie moterų šlapimo nelaikymą, tačiau su tokia būkle susiduria ir stipriosios lyties atstovai. Šis socialinių pasekmių turintis sveikatos sutrikimas vyrams dažniausiai atsiranda po prostatos operacijos.
Skaityti plačiau
Plūstelėjus šiltesniems orams suskubusias iš spintų traukti lengvesnius paltus dailiosios lyties atstoves į patalą greitai gali paguldyti nemaloni liga – cistitas. Gydytojai įspėja, kad negydomas šlapimo pūslės uždegimas ne vienai moteriai gali sugadinti gyvenimą.
Skaityti plačiau
Paauglio padidėjusio jautrumo, nuovargio ar mieguistumo tėvams nederėtų iškart nurašyti įprastiems tokiame amžiuje nuotaikos svyravimams arba pavasariniam nusilpimui. Šie simptomai gali rodyti ir pamažu organizmą sekinančią ligą – geležies stokos anemiją (mažakraujystę), kurią išgydžius grįžta gyvenimo džiaugsmas.
Skaityti plačiau
Storosios žarnos vėžys – viena iš dažniausių onkologinių ligų Lietuvoje. Specialistai įspėja, kad efektyviausias būdas šiai ilgai simptomų nerodančiai ligai suvaldyti – nuosekli profilaktika.
Skaityti plačiau
Viduriavimas, pilvo pūtimas ar skausmas, užkietėję viduriai – su šiais dirgliosios žarnos sindromui būdingais simptomais yra susidūręs ne vienas. Nors ir nemalonus bei galintis stipriai pabloginti gyvenimo kokybę, didesnio pavojaus sveikatai šis sutrikimas nekelia. Tačiau specialistai įspėja, kad negalavimams kartojantis pas gydytoją apsilankyti vertėtų, mat šie požymiai gali slėpti rimtesn... Skaityti plačiau
Galvos svaigimas – ypač dažnas vyresnio amžiaus žmonių skundas. Kada ši paprastai labiau senatvėje užklumpanti bėda gali būti rimtesnių ligų simptomu?
Skaityti plačiau
Net prikaitintame kambaryje jums nuolat šalta? Tai tik vienas iš požymių, kad reikia susirūpinti savo skydliauke. Gali būti, kad ji pradėjo gaminti per mažai hormonų.
Skaityti plačiau
Retas kuris nėra patyręs didesnio ar mažesnio galvos skausmo. Vyresnio amžiaus žmogui jis gali būti ne tik nuovargio pasekmė, bet ir daug rimtesnių ligų pranašas.
Skaityti plačiau
Prieš keletą metų susirgau pienlige, tačiau uždegimą išsigydžiau. Pastaruoju metu jaučiu panašius simptomus kaip ir praėjusį kartą. Ar gali būti, kad vėl sergu šia liga? Kaip galiu užkirsti kelią jos pasikartojimams?
Milda, 48 m.
Skaityti plačiau
Nors žiemą kojas slepiame batuose, sąlygos užsikrėsti grybeliu ne ką prastesnės nei vasarą. Batuose kaistančios ir prakaituojančios pėdos tampa mažiau atsparios šiai nemaloniai ligai. Specialistai įspėja, jog kojų grybelio gydymą būtina pradėti laiku, o dar geriau – pasirūpinti tinkama profilaktika.
Skaityti plačiau
Jūsų atžala skundžiasi gerklės skausmu, kosėja, prikimo balsas? Dažniausiai neapsiriksite skubėdami gydyti virusinę ar bakterinę infekciją. Tačiau daugybė tėvų net neįtaria, kad tokius simptomus gali sukelti ir virškinimo trakto liga. Į tai ypač verta atkreipti dėmesį ruošiant šventinį stalą vaikams.
Skaityti plačiau
Dauguma vaikų iki trejų metų amžiaus yra nors kartą sirgę vidurinės ausies uždegimu. Ši liga dažniausiai praeina savaime, tačiau pačių mažiausiųjų tėveliai turėtų išlikti budrūs.
Skaityti plačiau
Niekam ne paslaptis, kad gripą sukelia oru plintantys virusai. Kodėl gripas dažniau užpuola orams atšalus? Todėl, kad šie virusai mėgsta sausą ir vėsų orą. Tinkamiausia jiems yra a5 °C arba dar truputį žemesnė temperatūra. Šiomis sąlygomis jie gali sklandyti ir tarsi plūduriuoti ore.
Skaityti plačiau
Žiemos laikotarpiu žmonėms būdingas imuninės sistemos silpnėjimas pasireiškia ne vien dėl šviežių daržovių ar vaisių stygiaus. Įprasta manyti, jog šiuo metu laiku šaltėjantis oras kelia didžiausią riziką mūsų sveikatai, tačiau saulės šviesos trūkumas taip pat gali lemti pablogėjusią savijautą. Kuo svarbi saulės šviesa žmogaus organizmui ir kaip kompensuoti jos trūkumą žiemą?&... Skaityti plačiau
Antsvoris labai kenkia paauglių kauliniam audiniui formuotis, dėl to kaulai gali dažniau lūžti, sulėtėti jų augimas. Apie tai kasmetiniame Amerikos radiologų draugijos susirinkime Čikagoje paskelbė Harvardo universiteto (JAV) mokslininkai.
Skaityti plačiau
Nemažai ypač jaunesnių nei dešimties metų amžiaus vaikų vargina vidurių užkietėjimas. Tačiau neretai šį, atrodo, paprastą sutrikimą yra sunku pastebėti – pats vaikas nesuvokia, jog turi problemų, nepasako tėvams, todėl apie atžalos sveikatos bėdą dažnai sužinoma tik apsilankius pas gydytoją.
Skaityti plačiau
Dažniausiai vaikus užklumpančios šaltojo sezono negandos – kvėpavimo takų, virusinės žarnyno infekcijos – visų pirma neigiamai atsiliepia žarnyno mikroflorai. Kuo ji svarbi ir kas ją padėtų atkurti?
Skaityti plačiau
Idiopatinė (neaiškios kilmės) skoliozė nustatoma 80 proc. šį sutrikimą turinčių vaikų, ypač – tarp paauglių. Šiandien apie skoliozę kalbama vis daugiau, tačiau specialistams vis dar tenka spėlioti, kas gi paskatina stuburo iškrypimą.
Skaityti plačiau
Jei vaikas pasidarė irzlus, nuolat skundžiasi nuovargiu, neskubėkite visko suversti šaltojo sezono slogučiui. Tokie simptomai gali įspėti apie ilgai jokių ženklų galinčią nerodyti ligą – mažakraujystę.
Skaityti plačiau
Retas kuris suskaudus galvai skuba pas gydytoją. Dėl šio negalavimo medikų duris dažniausiai praveriame tik tuomet, kai šis negalavimas tampa labai stiprus arba trunka ilgą laiką. Savo ruožtu specialistai perspėja, kad ir paprastas galvos skausmas gali signalizuoti rimtą ligą.
Skaityti plačiau
Šalyje pradedama registruoti vis daugiau gripo atvejų. Ypač tėveliai neretai sunerimsta – kaip atpažinti, ar vaikas susirgo gripu, ar tik paprastu peršalimu?
Skaityti plačiau
Vaiko šlapinimosi sutrikimai – ne tik fiziologinė, bet ir socialinė problema. Šeima neretai tai slepia, neskuba ieškoti specialistų pagalbos. Kaip padėti atžalai įveikti šią nemalonią sveikatos bėdą?
Skaityti plačiau
Pažeidžianti odą, nagus, o sunkesniais atvejais – ir sąnarius, žvynelinė (psoriazė) labai pajaunėjo. Kas tai lemia? Kodėl ji neretai supainiojama su kitomis odos ligomis? Apie tai artėjant Pasaulinei žvynelinės dienai, spalio 29-ajai, pasakoja dermatovenerologas.
Skaityti plačiau
Šiandien, ketvirtadienį, minime Nacionalinę Dauno sindromo dieną. Mūsų visuomenėje šį genetinį sutrikimą vis dar lydi gajūs mitai. Pirmiausia reikia žinoti, kad Dauno sindromas nėra liga – tokį sutrikimą turintis vaikas gali išaugti nuostabiu žmogumi.
Skaityti plačiau
Nors įprasta manyti, jog reumatinės ligos vargina tik senyvo amžiaus žmones, pasirodo, šis susirgimas gali užklupti vos kelių mėnesių mažylį.
Skaityti plačiau
Vaikai vis daugiau laiko praleidžia uždarose patalpose įnikę į šiuolaikines technologijas ar palinkę prie knygų. Kaip tai atsiliepia jų akių sveikatai, šiandien, ketvirtadienį, minint Pasaulinę regėjimo dieną, klausiame oftalmologų.
Skaityti plačiau
Nejudrus gyvenimo būdas, ilgos darbo valandos sėdint arba stovint – viena šio amžiaus rykščių kojų sveikatai. Ne mažiau žalos daro ir per didelis fizinis krūvis. Tačiau neigiamas pasekmes gali sumažinti profilaktinės priemonės.
Skaityti plačiau
Kai vaikas iš darželio ar mokyklos sugrįžta varvančia nosimi, o pakilusi temperatūra paguldo į patalą, daugelį tėvų aplanko nerimas: kaip žinoti, ar peršalimas nesikomplikuoja?
Skaityti plačiau
Rugsėjo 25-ąją minėsime Pasaulinę širdies dieną. Kalbant apie širdies ligas įprastai dažniau įsivaizduojami vyresnio amžiaus žmonės, tačiau jos neaplenkia ir pačių mažiausiųjų pacientų. Tačiau vaikai dažniausiai serga įgimtomis širdies ligomis, kurias neretai galima ir išaugti.
Skaityti plačiau
Akies vidinį sluoksnį dengia plonytis nervinio audinio sluoksnis – tinklainė. Čia sufokusuotas vaizdas siunčiamas į smegenis. Kokios ligos dažniausiai gali sutrikdyti šį jautrų dangalą?
Skaityti plačiau
Laba diena, man 33 m. Prieš 8 mėnesius dešinės kojos blauzdoje surado trombą (sukelia kontraceptinės tabletės). Visą tą laiką gėriau vaistus, stabdančius trombų susidarymą. Dabar gydytojas paskyrė po vieną tabletę aspirino per parą. Norėjau paklausti, ar galiu pasveikti iki galo?
Milda, 36 m.
Skaityti plačiau
Žmogaus organizmas nėra prisitaikęs nei ilgai sėdėti, nei stovėti: jau po dvidešimties minučių nejudros prasideda degeneraciniai procesai, veikiantys visą atramos-judėjimo sistemą: klubus, kelius, stuburą. Tačiau ką daryti tiems žmonėms, kurie darbe tiesiog priversti išstovėti ilgas valandas?
Skaityti plačiau
Nevartoju alkoholio, bet pastebėjau, kad vis dažniau ima drebėti rankos. Gydytojas man įtaria esencialinį tremorą. Ar tai gali būti tik pervargimo ženklas, ar tai – rimta liga?
Rimas, 26 m.
Skaityti plačiau
Man jau senokai išdygo viršutiniai protiniai dantys, todėl labai sunerimau, jog vis dar nedygsta apatiniai. Apsilankiau pas odontologą, kuris padaręs rentgeno nuotrauką, pasakė, kad apatiniai dantys auga šonu ir stumia kitus dantis. Odontologas pasiūlė operuotis, bet labai bijau. Ar įmanoma išvengti šitos operacijos? Ar išdygusius viršutinius protinius dantis būtina i&... Skaityti plačiau
Tikrinant vaikų sveikatą prieš mokslo metus pastebima, kad didžioji dalis jų turi netaisyklingą laikyseną. Ar reikia dėl jos rimtai susirūpinti, kaip laiku atskirti rimtą ligą – stuburo iškrypimą? Apie tai kalbamės su Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų ligoninės vaikų ortopedijos traumatologijos centro direktoriumi, vaikų gydytoju-ortopedu traumatologu doc. dr... Skaityti plačiau
Nustatyta, kad rizika susirgti autizmu jaunėliui padidėja net 14 kartų, jeigu jo vyresni broliukai ar sesutė serga šia liga. Įtaką daro ir vaisiaus išnešiojimo laikas.
Skaityti plačiau
Vis daugiau vaikų pasaulyje pakliūna į klastingosios celiakijos gniaužtus. Šią lėtinę plonosios žarnos ligą sukelia baltymas gliutenas (glitimas), esantis kviečiuose, rugiuose, miežiuose ir jų produktuose. Celiakiją neretai sunku diagnozuoti – žmogus gali ilgai nejausti jokių specifinių simptomų, tačiau negydoma ji gali sukelti daug rimtesnių sveikatos bėdų.
Skaityti plačiau
Kai karšta, netenkame daugiau skysčių, daugiau jų išgeriame, taigi labiau apkrauti būna ir inkstai. Jie nepadėkoja ir už staigius temperatūrų skirtumus, kai karštą dieną įbrendame į vėsų vandenį. Laiku nesiėmus gydymo paprastas šlapimo pūslės uždegimas gali tapti lėtiniu ir sukelti daug bėdų, privesti net iki dializės ar inkstų persodinimo.
Skaityti plačiau
Nors vaikų organizmas daug jautresnis įvairiems negalavimams, pasirodo, vabzdžių įkandimai dažnu atveju mažiesiems mažiau pavojingi nei suaugusiems žmonėms. Tačiau medikai įspėja, kad budrumo tėveliams prarasti visgi nereikėtų. Kaip reikėtų elgtis sukandžiojus uodams ar įgėlus bitei, pasakoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų I vaikų ligų skyriaus vadovė gydytoja vaikų pulmonologė, vaikų al... Skaityti plačiau
Vasaros atostogų metu vaikai, išsiilgę buvimo ir žaidimų lauke, nenustygsta vietoje, o stokodami atidumo neišvengia įvairiausių traumų. Medikai pataria, ko reikėtų imtis tėveliams nukentėjus atžalai.
Skaityti plačiau
Tiesa ar mitas, kad rūgščios uogos, vaisiai kenkia dantų emaliui? Ar reikėtų riboti tokių produktų vartojimą? Be to, ar reikėtų skubėti po tokio maisto išsivalyti dantis?
Vytaras, 48
Skaityti plačiau
Karštas oras ir peršalimas, atrodo, nesuderinami dalykai, tačiau gerklės skausmas kaip netikėtas svečias gali užklupti ir vasarą. Vaikų gydytojai perspėja, kaip nuo jų apsaugoti temperatūrų skirtumams ypač jautrius pačius mažiausiuosius.
Skaityti plačiau
Po darbo, ypač vasarą, mane vargina blauzdų skausmas. Mano oda balta ir plona, tad lengvai „persišviečia“ kraujagyslės. Ar tai – jau venų varikozės požymis?
Jurgita, 33 metai
Skaityti plačiau
„Priešingai nei dalis žmonių mano, vėjaraupiai nėra nekalta liga, o teiginys, kad ja turi persirgti visi vaikai, atėjęs iš viduramžių“, – sako Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Vaikų ligų klinikos vedėjas prof. habil. dr. Vytautas Usonis. Ši viena labiausiai paplitusių infekcinių ligų ne tik gali sukelti sunkias komplikacijas, bet ir pasibaigti tragiškai.
Skaityti plačiau
Turiu problemą – į vidų šiek tiek pakrypusį pėdos didįjį pirštą. Neretai po darbo dienos toje vietoje ir paskausta. Ar ateityje gali tekti operuotis, ar galima kaip nors kitaip tai sutvarkyti?
Virginija
Skaityti plačiau
Alergija namų dulkių erkutėms – viena dažniausių alerginių kvėpavimo takų ligų. Dažniau ji pasireiškia mažame amžiuje arba jaunystėje, o laiku jos negydant gali prasidėti daug rimtesnės ligos.
Skaityti plačiau
Mane dažnai vargindavo virškinimo sutrikimai, o neseniai buvo diagnozuota dismotorinė dispepsija. Ar dabar nuolat turėsiu gerti vaistus?
Algirdas
Skaityti plačiau
Itin pavojingos sisteminės raudonosios vilkligės atsiradimo priežastys iki šiol dar nėra aiškios. Ši lėtinė autoimuninė reumatinė liga - labai reta ir dažniau užklumpa vaisingo amžiaus moteris. Siekiant į šį sutrikimą atkreipti visuomenės dėmesį šią savaitę paminėta Pasaulinė sisteminės raudonosios vilkligės diena.
Skaityti plačiau
Vos kiek atšyla orai, nereikia ir didelių karščių, mane ima varginti kojų tinimas. Labiausiai tinsta viršutinė blauzdų dalis. Dirbu sėdimą darbą, nedaug judu. Kas galėtų padėti? Ar gali būt rimtesnių tokio negalavimo priežasčių?
Daina, 30 metų
Skaityti plačiau
Bronchų astma paprastai vargina visą gyvenimą. Tačiau tėveliams nereikėtų iškart išgyventi, jeigu ši diagnozė įrašoma jų mažylio ligos istorijoje – ankstyvame amžiuje du iš trijų vaikų astmą išauga.
Skaityti plačiau
Sunkiai šiandien rasite žmogų, nepatyrusį galvos skausmų. Tačiau net ir itin stipraus, kelias valandas trunkančio skausmo nereikėtų maišyti su daug rimtesniu sutrikimu – migrena.
Skaityti plačiau
Vasarą nuolat susiduriu su įvairiomis pėdų problemomis – „atmuša“ kulnus, atsiranda nuospaudų, nutrynimų, greitai pavargsta kojos. Kaip to išvengti ir išsirinkti tinkamus šiltojo sezono batus?
Gražina
Skaityti plačiau
Po žiemos mano pėdų oda labai išsausėjo, yra įtrūkimų. Anksčiau to nebuvo. Kodėl taip galėjo nutikti?
Rūta
Išsausėjusios, suskirdusios pėdos – tokį liūdną vaizdą pamato ne viena kojas iš ilgaaulių batų išlaisvinusi moteris. Tačiau ne visada susimąstoma, jog ši visų pirma estetinė problema gali signalizuoti ir apie rimtesnes ligas.
Skaityti plačiau
Aplink akis šviečiantys tamsūs ratilai ne vienam sukelia estetinį diskomfortą. Kai kuriais atvejais tai – ne tik išvaizdos problema, bet ir galimas ligų pranašas.
Skaityti plačiau
Peršti gerklę, ar tai galėtų būti alergija?
Šarūnas
Šienligė arba alerginis rinitas labai primena peršalimo ligą – kvėpavimo takų gleivinė paburksta, prasideda sloga, ašaroja akys ir kt. Tačiau šienligės priežastis yra ne virusai, bet alerginė reakcija į į kai kurių augalų žiedadulkes. Jų įkvėpęs jautrus žmogus suserga per 5–15 minučių.&nb... Skaityti plačiau
Kaip atpažinti, kad vaikas gali būti alergiškas kiaušiniams?
Justė
Prie Velykų stalo suaugusieji turėtų būti ypač atidūs duodami vaikams pirmą kartą ragauti kiaušinių. Jo baltymas – bene dažniausiai alergiją sukeliantis maisto produktas. Šis sutrikimas paprastai pasireiškia iki 3–5 metų mažyliams. Vyresnieji alergiją kiaušiniams paprastai išauga... Skaityti plačiau
Nors inkstų ligomis sergančių vaikų skaičiai nėra įspūdingi, problemų kelia labai mažiems pacientams sutrinkanti inkstų veikla. Inkstų ligos – tylios, tačiau dažną jų pavyktų įtarti paprasčiausiai pamatavus vaiko arterinį kraujospūdį.
Skaityti plačiau
Nugaros skausmai – dar viena šio amžiaus visuomenės epidemijų. Juos bent kartą gyvenime yra pajutę daugiau nei 60–80 proc. žmonių, vis dažniau ši problema užklumpa jaunesnius. Kada skausmui malšinti reikia griebtis vaistų?
Skaityti plačiau
Prieš keletą savaičių mane ėmė kamuoti niežulys. Pastaruoju metu jis ypač sustiprėjęs. Labiausiai niežti rankas virš alkūnių, šlaunis. Jokio bėrimo ar odos išsausėjimo nėra. Ar tai gali būti niežai?
Renata
Skaityti plačiau
Mane jau seniai kamuoja pilvo pūtimas, tačiau pastaruoju metu jis pradėjo varginti beveik kiekvieną dieną. Be to, jau ilgiau nei mėnesį dažniau tuštinuosi (keturis penkis kartus per dieną, anksčiau – tik kartą), išmatos šviesios ir dažniausiai skystos. Neskauda, kraujo nėra. Ar būtina kreiptis į gydytoją, kokius tyrimus atlikti? Ar galima gydytis namuose? Galbūt tokie simptomai tik dėl dide... Skaityti plačiau
Meningokokinė infekcija veik per porą savaičių Lietuvoje nusinešė aštuonių mėnesių ir keturių metukų amžiaus mergaičių gyvybes. Medikai ramina, kad ne visada liga baigiasi mirtimi: nesudėtinga šios infekcijos forma dažnas praserga be didesnių pasekmių.
Skaityti plačiau
Neatrodė, kad mano paauglys sūnus būtų peršalęs, bet staiga pakilo temperatūra, kamuoja stiprus gerklės skausmas, tačiau apnašų joje nėra. Ar tai paprastas gerklės uždegimas, ar angina? Kaip reikėtų gydyti?
Jūratė
Skaityti plačiau
Kaimynines šalis purtantis vadinamasis kiaulių gripas H1N1 pasiekė ir Lietuvą. Savivaldybės viena po kitos skelbia epidemiją. Kokių netikėtumų jis gali pateikti?
Skaityti plačiau
Šaltuoju metų laiku mažuosius dažnai užklumpa laringitas. Nesiėmus tinkamų priemonių liga gali baigtis tragiškai. Kaip laiku padėti savo vaikui?
Skaityti plačiau
Namų dulkių erkučių ar žiedadulkių sukelta alergija daugybei žmonių neleidžia išsivaduoti nuo varginamos slogos, ašarojančių akių, kosulio ir kt. Šią ligą įmanoma suvaldyti pasinaudojus specifine alergenų imunoterapija. Deja, tai dar Lietuvoje mažai kam įperkamas gydymo metodas.
Skaityti plačiau
Menopauzė – natūralus, tačiau dažnai sudėtingas moters gyvenimo etapas. Jo metu ypač reikia pasirūpinti sveikata. Tai tapo aktualu, nes pailgėjus dailiosios lyties gyvenimo trukmei klimaksinis laikotarpis jau užima trečdalį moters amžiaus.
Skaityti plačiau
Šaltuoju sezonu įsisiautėjančių rota ir noro virusų sukeliamos žarnyno infekcijos į patalą dažniausiai paguldo mažuosius. Nors šiandien medikai fiksuoja labiau suaktyvėjusį noro virusą, daugėja ir sergančiųjų daug sunkesnėmis rotavirusinėmis infekcijomis.
Skaityti plačiau
Virusinių ligų sezonas nusilpusiam vaiko organizmui gali „padovanoti“ ne tik kosulį ar skaudančią gerklę, bet sukelti ir kitokių negalavimų. Pastebėtos opelės ir žaizdelės burnoje – stomatito, arba burnos gleivinės uždegimo, ženklas.
Skaityti plačiau
Teigiama, kad suriebėjusios kepenys šiandien yra viena dažniausių kepenų ligų Vakarų Europoje. Manoma, kad ji kamuoja apie 20–40 proc. gyventojų. Paprastai liga nerodo jokių ženklų, o apie save praneša tik atsiradus komplikacijoms. Be to, kepenų suriebėjimo sindromas užklumpa toli gražu ne tik linkusius piktnaudžiauti alkoholiu.
Skaityti plačiau
Mane vargina ūžimas galvoje, ypač jį juntu atsigulęs, kai aplink tylu. Taip pat kartais „užeina“ toks staigus spengimas, kuris greitai išnyksta. Kas man yra?
Alvydas
Skaityti plačiau
Nors balta žiema į mūsų kiemą užsuka vis rečiau, pakanka nedidelio šaltuko ir drėgnas asfaltas virsta pavojinga čiuožykla. Gerai, jei paslydimas atsiperka tik lengvu raumenų sumušimu. Daug pavojingesnės ir skausmingesnės pasekmės: kaulų lūžiai, sąnarių, stuburo ar galvos traumos. Tačiau galima pasistengti to išvengti.
Skaityti plačiau
Peršalau, kosčiu, bet be skreplių. Temperatūra pakilusi nedaug, tačiau vis nepraeina. Ar gali taip netipiškai pasireikšti plaučių uždegimas?
Dovydas
Skaityti plačiau
Mano mamą kamuoja reumatoidinis artritas, ji sunkiai vaikšto. Bijau, kad man irgi gali prasidėti skausmai, nors dar esu jauna.
Rūta, 34 metai
Skaityti plačiau
Čiaudint, kostint, tiesiog juokiantis ar atliekant fiziškai sunkesnį veiksmą nevalingai šiek tiek pasišlapinate? Nurimkite – paskubėjus gydytis, šios gyvenimo džiaugsmą temdančios bėdos galima atsikratyti.
Skaityti plačiau
Atšalus orams dažnai tinsta ir stipriai niežti tai vieną, tai kitą rankos pirštą, tiksliau – jo narelį. Tokie simptomai po kurio laiko praeina, bet yra linkę kartotis. Kas tai galėtų būti, ar būtina kreiptis į gydytoją?
Dovilė, 45 m.
Skaityti plačiau
Subjuręs oras dažnai „padovanoja“ varvančią nosį. Tačiau toks, atrodytų, nekaltas slogavimas gali staigiai komplikuotis į ūminį sinusitą ir paguldyti į patalą.
Skaityti plačiau
Kepenis pakertantį hepatitą C ne tik sunku laiku pastebėti, bet ir sudėtinga išgydyti. Tačiau dabar mūsų gydytojai pradės naudoti naujos kartos vaistus, galinčius efektyviai įveikti šį mirtinai pavojingą virusą.
Skaityti plačiau
Nukritęs hemoglobino lygis kraujyje parodė, kad sergate geležies stokos anemija? Tai reiškia, kad gerokai uždelsėte. Silpstančio kraujo požymius galima pastebėti daug anksčiau, kai liga lengviau įveikiama.
Skaityti plačiau
Sergu lengva žvynelynės forma, bėrimų nedaug. Girdėjau, kad ši liga pažeidžia ir sąnarius. Man kartais juos per kelius paskausta, bet gal tai ir nuo fizinio krūvio... Ar turėčiau susirūpinti?
Gintautė, 27 m. &nb... Skaityti plačiau
Nors ir būnu sušilęs, mano rankos vis šaltos. Naktį sunku užmigti, nes lėtai šyla pėdos. Bandau šildytis duše, apsirengti šilčiau, bet tai ne visada padeda...
Romas
Skaityti plačiau
Jaučiate nuovargį, esate mieguistas, tapote dirglus – tai gali būti visai ne kokios rudeninės depresijos, bet jodo stygiaus požymiai. Tačiau ne mažesnę grėsmę sveikatai sukelia ir šio mikroelemento perteklius.
Skaityti plačiau
Bijote gripo? Jeigu jums per 30 metų, galite suklusti. Solidžiojo Londono imperatoriškojo koledžo mokslininkai mano, kad paprastai suaugusieji suserga gripu tik du kartus kas dešimtmetį, o paprasčiausią peršalimą dažnai supainioja su šia pavojinga liga.
Skaityti plačiau
Kai pavalgau man vis suskausta skrandį, jaučiu rūgštumą burnoje, ir šiaip lydi nemalonūs pojūčiai pilvo srityje, bet vėliau, atrodo, viskas praeina. Ar turėčiau susirūpinti? Gal tai – rimtesnių ligų simptomai?
Roma
Skaityti plačiau
Išberta, išsausėjusi oda ir įkyrus niežulys – tai atopinio dermatito požymiai, dažnai paaštrėjantys vėsiuoju metų laiku. Mažieji nelengvai atsispiria šiai lėtinei ligai, ja serga apie 15–20 proc. vaikų. Kaip tėvai gali padėti sergančiai atžalai išgyventi atopinio dermatito paūmėjimą?
Skaityti plačiau
Nusiprausus po dušu mane kamuoja niežulys, tačiau taip yra tik rytais, prausiantis iš vakaro tokių bėdų išvengiu. Kas tai galėtų būti, kas padėtų išspręsti problemą?
Kęstutis
Skaityti plačiau
Vis dar tikite, kad didžiausias moterų priešas yra vėžys? Tačiau aiškiai įrodyta, kad širdies ir kraujagyslių ligos nėra išskirtinė vyrų mirtingumo priežastis. Statistika rodo, kad pernai Lietuvoje daugiausia moterų – beveik 65 proc. – mirė nuo kraujotakos sistemos ligų, o mirusios nuo piktybinių navikų sudarė tik per 17 proc. visų moterų mirčių.
Ypač vyresnio amžiaus pac... Skaityti plačiau
Lytinio akto metu moterys du kartus dažniau užsikrečia klastingosiomis chlamidijomis nei kitomis šios srities infekcijomis. Tačiau iki 80 proc. pacienčių nejaučia jokių ligos požymių.
Skaityti plačiau
Vis daugiau tėvų ir mokytojų ieško stebuklingo rakto, kuris padėtų sutarti su hiperaktyviais vaikais. Kaip galima padėti tokiems vaikams, ar šis sutrikimas išaugamas? Apie tai kalbamės su gydytoja suaugusiųjų psichoterapeute, vaikų ir paauglių psichiatre Dalia Mickevičiūte.
Skaityti plačiau
Jaučiu didelį mieguistumą dieną, bet naktį vis tiek prastai miegu. Dažnai staiga užsnūstu važiuodamas troleibusu. Ar tai gali būti narkolepsijos simptomai?
Arnoldas
Skaityti plačiau
Vasara palieka ne tik malonių prisiminimų, bet ir nepageidaujamų žymių. Šiltų orų sukelta pūslelinė gali apkartinti ne tik pasibaigusių atostogų nuotaiką, bet ir signalizuoti apie sveikatos būklę.
Skaityti plačiau
Man kartais stovint, kartais einant ima skaudėti kojas. Mama pasimirė dėl užleistos kojų arterijų aterosklerozės. Ar tas skausmas gali reikšti, kad ir man gresia tas pats? Ką dabar pirmiausia turiu daryti? Kas manęs laukia, jei diagnozė pasitvirtins?
Elvyra
Skaityti plačiau
Patarkite gerų lašiukų ar kokių nors namų receptų arba papildų, ar dar ko, kad nustotų traiškanoti akys? Nežinau, ar tai susiję su kontaktiniais lęšiais, bet anksčiau taip netraiškanodavo, kaip paskutinį mėnesį. Visą dieną akių kampučiuose traiškanos kaupiasi. Ką daryti?
Olivija
Skaityti plačiau
Žmonos dažnai skundžiasi, jog naktį nė bluosto nesudėjo, mat vyras kaip reikiant užknarkė. Juokas juokais, bet Jungtinėse Amerikos Valstijose gali be vargo išsiskirti su nuolat knarkiančiu sutuoktiniu.
Skaityti plačiau
Kankinuosi dėl neestetiškos problemos: ant veido ir kūno srityje turiu keletą randų, kurie smarkiai apkartina gyvenimą. Nesmagiai jaučiuosi, kai kaitinuosi paplūdimyje ir mano randai yra labiau pastebimi. Arba, jeigu perku suknelę, turiu įsitikinti, kad ji uždengs juos visus. Sakykite, ar būtų įmanoma juos visiškai panaikinti?
Liepa, 34 m.
Skaityti plačiau
Šiuo metu skaičiuoju 25 nėštumo savaitę. Darosi vis sunkiau. Per karščius labai tino kojos. Nežinojau, kur dėtis, bijau, kad intensyvi saulė pakenks, o namuose lindėti taip pat nesinori. Dabar, kiek mačiau, vėl žada grįžti aukštesnė oro temperatūra, o mes su vyru suplanavome vykti į Palangą. Gal specialistai galėtų patarti, kaip galėčiau palengvinti savo vargus, kad nesugadinčiau atostogų ... Skaityti plačiau
Norėčiau pasidalinti problema, kuri, manau, vasarą gali būti aktuali ir kitiems. Vasaros metu su šeima ir draugais mėgstame įvairias išvykas į gamtą. Pastaruoju metu pastebiu, kad suvalgęs ant žarijų kapto maisto jaučiu skausmą skarandžio plote ir rūgštų skonį burnoje, kuris išlieka dar porą dienų. Žmona juokauja, kad aš jau senstu ir tai natūralu, bet man neramu. Ar tai gali būti k... Skaityti plačiau
Man 40. Didžiąją gyvenimo dalį dirbu buhalteriu, tad atmintimi niekuomet nesiskųsdavau. Dabar, ar vasara kalta, ar kitos problemos ėmė kamuoti: negaliu sukoncentruoti dėmesio, mintys vis „nuplaukia“ kažkur kitur. Nebeprisimenu, kur pasidėjau raktus nuo buto, kartais net sunku pasakyti, ką valgiau pusryčiams. Ar turėčiau dėl to sunerimti? Kaip grįžti „į senas vėžes“?
Tadas
Skaityti plačiau
Mano vyras šiuo metu dirba sezoninį darbą laukuose. Saulė kepina, karšta, tad išsirengia. Taigi, vėl vargstame dėl odos lupimosi, pečių ir nugaros skausmo. Kartais net nudega iki pūslių. Ką daryti? Grietinės tepimas jau nepadeda.
Marytė
Skaityti plačiau
Gydytojai rekomenduoja man implantuoti širdies stimuliatorių. Prašau plačiau parašyti, kaip ir nuo ko jis gelbsti, kokios jo indikacijos? Kaip juo naudotis, kokios kontraindikacijos? Taip pat įdomu, kokios būna stimuliatorių rūšys, kuo jos skiriasi? Ar kiekvienas kardiologas gali juos žmogui implantuoti? Galiausiai, kaip su juo gyventi?
Veronika
Skaityti plačiau
Sergu hipertenzija. Kadangi jau prasideda vasariški karščiai, noriu patarimų, kaip juos ištverti. Man būna prastai, labai sukyla spaudimas, tenka papildomai gerti vaistų.
Simona
Skaityti plačiau
Jau nuo vaikystės turiu pilnapadystę, turbūt paveldėtą iš tėčio. Pamenu, kadaise mama versdavo daryti mankštelę pėdoms, padarydavo masažą. Vėliau, paauglystėje, turėjau net specialius ortopedinius batus, bet, kadangi buvo negražūs (o juk paauglei tai svarbiau nei sveikata!), mažai juos nešiojau. Visgi dabar, artėjant 30-am gimtadieniui, supratau, kad plokščiapadystė turi įtakos ir mano lai... Skaityti plačiau
Vasaros dauguma mūsų laukiame su ypatingu nekantrumu. Juk tai – viliojantis, intriguojantis, nutrūktgalviškų nuotykių ir įdomių pažinčių kupinas metas. Deja, neretai kai kurioms moterims „padovanojantis“ ir itin nemalonių sveikatos sutrikimų – makšties uždegimų. Kas juos sukelia ir kaip sau padėti?
Skaityti plačiau
Po šaltojo sezono pažiūrėjau į veidrodį ir supratau, kad atvaizdas nelabai džiugina. Nusprendžiau pradėti sportuoti, nes atsisakyti vakarienių po sunkios darbo dienos tikrai nepavyks. Visgi susidūriau su problema – po pirmosios treniruotės sporto klube vos galėjau pakilti iš lovos, ką jau kalbėti apie ėjimą į kitos dienos treniruotę. Palaukiau savaitę, skausmai atslūgo, bet vėl pasitreniravus &bdq... Skaityti plačiau
Jau nuo vaikystės turiu nemažai apgamų, daugiausiai – ant nugaros, rankų, taip pat dekolte srityje. Vienas jų labai didelis, negražus, tad vasarą droviuosi atvirų drabužių, ypač nemalonu apsinuoginti paplūdimyje. Žinau, jog įmanoma apgamus šalinti, bet ar tai atliekama vien dėl estetinių priežasčių? Ar reikia juos tirtis? Kiek užtrunka gijimo procesas po operacijos?
Rūta
Skaityti plačiau
Naujausia Lietuvos gyventojų apklausa apie alergijas rodo, kad net 35 proc. visų alergijas turinčių vyrų ir 30 proc. alergijomis besiskundžiančių moterų tvirtina, kad didžiausias jų priešas ir alergijos sukėlėjas yra žiedadulkės, šienligės alergenas. Gyventojų apklausą „Gintarinės vaistinės“ užsakymu atliko „Baltijos tyrimų“ agentūra.
Skaityti plačiau
Turiu ketverių metukų sūnelį. Vaikas sveikas, stiprus, tad pas gydytojus dažnai lankytis netenka. Visgi paskutiniuoju metu pastebėjau, kad jam iš burnytės sklinda nemalonus kvapas. Dantis valome kiekvieną dieną, tad nežinau, ką ir galvoti. Dėl ko gali atsirasti blogas burnos kvapas? Ar gali būti kalta ne tik burnos higiena, bet ir kitos priežastys? Kur reikėtų kreiptis? O gal be reikalo nerimauju? Iš an... Skaityti plačiau
Pastaruoju metu pastebėjau, jog pėdos kauliukas pastebimai išsišovė, kartais jį skauda (ypač tada, kai tenka daugiau laiko praleisti ant kojų). Ar aukštakulniai gali būti šios bėdos priežastis? Ar reikia kreiptis į medikus, o galbūt galiu kažką padaryti pati? Labai bijau, nes girdėjau, kad šią problemą gydytojai sprendžia tiesiog nupjaudami kauliuką – tokią operaciją darė mano... Skaityti plačiau
Jau keletą metų mane vargina negražūs kojų nagai, tiksliau – vienas jų. Nežinau, kada tiksliai tai prasidėjo, bet dabar jis tapo susibangavęs, pastorėjęs, plokštelė šone kiek atšokusi, oda aplink nagą sausėja, niežti. Vasarą mano vestuvės, tad norėtųsi iki jų šią problemą išspręsti ir pasipuošti atvirais bateliais. Spėju, tai – nagų grybelis, ne kartą bandžiau gyd... Skaityti plačiau
„Šią dieną aš pamiršiu, bet tai nereiškia, jog ji yra nesvarbi“, – šiuos žodžius filme „Vis dar Elis“ („Still Alice“, rež. Richardas Glatzerio ir Washas Westmorelandas) apie Alzheimeriu sergančią Elis Houland tarė aktorė Julianne Moore (54) ir ne tik pravirkdė milijonus žiūrovų, papildė gausią apdovanojimų kolekciją, bet ir atkreipė visuomen... Skaityti plačiau
Žiemą viešėjau egzotiškoje užsienio šalyje. Kelionės malonumą apkartino alergiją primenantys niežintys bėrimai. Grįžus kuriam laikui viskas susitvarkė, tačiau dabar, padaugėjus saulėtų dienų, vėl pastebėjau panašius bėrimus. Ar tai reiškia, jog prasidėjo alergija saulei? Kaip su ja kovoti? Ar tai – laikinas negalavimas?
Audrius
Skaityti plačiau
Pilvo skausmai dažnai pirmas signalas, kad vaiko žarnynui reikia pagalbos. Kone pagrindinė pasitaikanti šio skausmo kilmė – sutrikęs vaikų tuštinimasis. Deja, tėvai dažnai atžalų neklausia apie jų „tualeto reikalus“, tad pasitaiko atvejų, jog kai kurie negalavimai pastebimi gerokai vėliau nei reikėtų.
Tuštinimosi sutrikimai kamuoja kas dešimtą ikimokyklinio ir mokyk... Skaityti plačiau
Parsivežiau 85 metų nebepaeinančią mamą iš ligoninės slaugyti namie. Ji jau turėjo vieną pragulą, dabar rūpinuosi, kad jų neatsirastų daugiau. Norėčiau sužinoti daugiau apie pragulų priežiūrą ir kaip jų išvengti?
Adelė
Skaityti plačiau
Kaip išgydyti rožę? Pavasarį man ji vis atsinaujina. Skaičiau, kad būtent šiuo metų laiku tokių atvejų vis padažnėja. Ar tai tiesa? Gal man padėtų dermatologas? Tinkamas būdas būtų gydytis rožę penicilinu?
Jūratė
Skaityti plačiau
Gimdžiau prieš tris mėnesius. Kai pradėjau dirbti, ėmė skaudėti nugarą. Sakykite, ar galima nešioti korsetą, kuris skirtas po gimdymo? Nes darbas sėdimas, o svoris augte auga. Ar sumažintų nugaros skausmą ir sutrauktų pilvą? O gal jau nebėra išeities su tuo korsetu?
Jurgita
Skaityti plačiau
Moksliniai tyrimai rodo, kad nutukimas – itin kenkianti sveikatai, brangiai atsieinanti ir sparčiai auganti problema pasaulyje. Žinoma, neaplenkianti ir Lietuvos. Respublikinio mitybos centro duomenimis, šalyje kas trečias vyras turi antsvorio arba yra nutukęs. Įdomiausia tai, kad nutukusių vyrų skaičius kai kuriose šalyse praktiškai toks pat kaip moterų ar net didesnis. Nors įprastai dėl m... Skaityti plačiau
Statistiniais duomenimis, daugiau nei pusės moterų lytinės lūpos yra asimetriškos, per didelės arba deformuotos. Vienos moterys dėl to neišgyvena. Tačiau kitoms tai gali būti ne tik psichologinio diskomforto, bet ir fizinių nepatogumų priežastis. Užsienio specialistai teigia, kad intymių vietų plastinės korekcijos – išimtinai psichologinė problema, galinti turėti neigiamų pasekmių. Skaityti plačiau
Neseniai atsirado įtarimų, kad galiu sirgti Parkinsono liga. Kol bus atlikti tyrimai, norėčiau sužinoti, kaip galima šią ligą valdyti? Ar įmanoma žmogui neprarasti darbingumo? Tiesa, kad galėjau ligą paveldėti?
Anzelma, 65 m.
Skaityti plačiau
Susidomėjau kraujagyslių valymu. Norėčiau paklausti specialisto, ar tam tinka česnakas ir medus, erškėtrožių vaisių arbata, sulčių terapija? Taip pat domina, ar tiesa, kad pirtis, ypač infraraudonųjų spindulių, gali pagerinti kraujagyslių endotelinio audinio būklę ir sumažinti aterosklerozę?
Eduardas, 62 metai
Skaityti plačiau
Pastebėjau – kaip tik pavasaris, man ima dažniau skaudėti skrandį, jaučiu sunkumą, kartais net pykina. Ar metų laikas gali būti susijęs su tokių problemų paūmėjimu?
Tadas, 28 m.
Skaityti plačiau
Pavasaris vis dar pokštauja: tai lepina šiluma, tai storą šaliką iš spintos priverčia išsitraukti. Tačiau gamta po truputį atbunda. Deja, tai džiugina ne visus. Pavasarinė šienligė kamuoja tiek kai kuriuos suaugusiuosius, tiek vaikus. O kaip atskirti pirmąją šienligę? Apie tai kalbame su alergologe, klinikine imunologe Nemira Vaičiulioniene.
Skaityti plačiau
Šalyje atliktas epidemiologinis tyrimas atskleidė, kad daugiau nei pusė trimečių vaikų turi ankstyvąjį ėduonį, o šešerių metų mažųjų pacientų dantų problemos sudaro apie 85 procentus. Su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesore habilituota daktare Irena Balčiūniene kalbame apie vaikų dantis ir tai, ką tėvams reikia prisiminti ir žinoti apie jų priežiūrą.
Skaityti plačiau
Mane jau apie mėnesį dusina. Anksčiau galėdavau be vargo apibėgti mokyklos stadioną. Dabar padūstu jau po kelių žingsnių. Jokių problemų su širdimi ar plaučiais nesu turėjęs, nerūkau, alkoholį vartoju saikingai. Tiesa, dirbu sėdimą darbą, o fizinis krūvis nereguliarus. Dažniausiai bėgioju. Ar tas dusulys gali būti kokios nors ligos požymis? Kokius tyrimus man reikėtų atlikti?
Lina, 39 metai
Skaityti plačiau
Mus, kaip ir daugelį tėvų, sukrėtė pastaruoju metu dažnėjantys meningokokinės infekcijos atvejai. Man žinoma, kad nuo visų trijų tipų infekcijos (A, B ir C) yra skiepų. Jais saugu skiepyti vaikus ir ar tai būtina?
Morta, 37 metai
Skaityti plačiau
Vėjaraupiai – dažna virusinė vaikų infekcinė liga. Nors pasitaiko, kad ji užklumpa ir suaugusiuosius. Vėjaraupių virusas plinta oro lašeliniu ar tiesioginio kontakto būdais. Inkubacinis ligos periodas trunka apie dvi savaites. Skaityti plačiau
Po pietų labai noriu miego. Antroji dienos pusė būna visiškai nedarbinga. Bandau gelbėtis kava, bet galiausiai ima skaudėti skrandį. Ką daryti?
Valerija, 35 metai
Skaityti plačiau
Kankina sunkumo jausmas pilve. Tarsi skrandžio skausmas. Vis tenka išgerti ir vaistų dėl padidėjusio rūgštingumo. Kas tai galėtų būti?
Romas, 45 metai
Skaityti plačiau
Rytais nieko neužuodžiu, nosis užgulta, bėga, kamuoja čiaudulys. Taip jau kankinuosi porą metų. Tiesa, ta rytinė sloga tai praeina, tai atsiranda. Ar tai gali būti alergija? Svarstau atlikti testą, tad įdomu, kuris geresnis: tas, kuris atliekamas ant odos, ar kraujo tyrimas?
Aidas, 29 metai
Skaityti plačiau
Jau ne kartą šį sezoną lauke slydau. Paskutinį kartą gerokai trinktelėjau kelį. Dabar jis pamėlęs, skauda. Ar galiu tepti tepalą nuo skausmo?
Juzefa, 60 m.
Skaityti plačiau
Šeimos gydytoja rekomenduoja pirmokui sūnui išoperuoti adenoidus. Esu girdėjusi, kad galimas gydymas ir be operacijos. Pastarosios vengiu, kadangi kalbama, jog vaikai tuomet dažniau „pasigauna“ plaučių uždegimą ir panašiai. Ar tai tiesa?
Elvyra, 37 m.
Skaityti plačiau
Prieš kelias savaites slydau ir parkritau. Dabar vis dar skauda uodegikaulį. Ar jis galėjo lūžti? Galbūt man reikalinga operacija, kad nustotų skaudėti? Į gydytoją nesikreipiau.
Gintarė, 29 m.
Skaityti plačiau
Nors žiema jau įpusėjo, gripo epidemija šalį kol kas aplenkė. Tačiau medikai ragina nerizikuoti sveikata ir dar suskubti pasiskiepyti nuo gripo. Tai aktualu rizikos grupėms priklausantiems žmonėms, kuriems susirgimas gripu gali turėti itin skaudžių pasekmių. Be to, fiksuojamas rotavirusinės infekcijos sergamumo padažnėjimas, tad specialistai perspėja, jog gripo epidemija – ne už kalnų.
Skaityti plačiau
Daugelis vaikų turi tam tikrų ne visai tinkamų įpročių. Dažniausi: nagų kramtymas, plaukų sukimas, nosies krapštymas ir nykščio čiulpimas. Toks vaiko elgesys gali tėvus erzinti ar net kelti nerimą, tačiau specialistai tikina, kad labai dėl to išgyventi neverta. Daugeliu atveju vieni ar kiti ne visai tinkami įpročiai greitai atsiradę, taip pat ir išnyksta. Tai – natūralus vaiko raidos... Skaityti plačiau
Nosis atsakinga už tai, kad į plaučius patektų švarus ir šiltas oras. Gleivinėje esantys plaukeliai sulaiko įkvepiamame ore esančias dulkes, o kraujagyslės sušildo orą. Tačiau kvėpuojant dulkėtu ar mikrobais užterštu oru kyla didesnė tikimybė susirgti tam tikromis ligomis, pavyzdžiui, sloga ar gripu. Tad kai kurie specialistai pataria nosį išplauti. Tačiau svarbu, kokiu dažnumu tai ... Skaityti plačiau
Nuo šeštos valandos ryto iki dvylikos pykina ir sukasi viskas, kas buvo kambaryje, negalėjau paimti telefono. Po šešių valandų praėjo. Kas tai buvo? Niekur nesikreipiau, dabar gerai.
Anelė, 63 m.
Skaityti plačiau
Slidžios gatvės – viena dažniausių pėsčiųjų traumų priežasčių. Paslydus ir krentant galima susižaloti galvą, kaklą, nugarą, patirti įvairius raumenų, kaulų ir sąnarių pažeidimus.
Skaityti plačiau
Norėčiau daugiau sužinoti apie gimdos kaklelio vėžio prevenciją. Kokius tyrimus turėčiau atlikti ir kokiu atveju jie yra nemokami?
Vilma, 23 m.
Skaityti plačiau
Turiu problemų dėl krūtų odos. Po nėštumo ir vaiko žindymo, oda paglebo, matosi strijos. Labai dėl to išgyvenu. Prisipirkau įvairių kremų, tačiau norimo rezultato po pusmečio naudojimo taip ir nėra. Kaip dar galėčiau sustangrinti krūtų odą ir strijas padaryti mažiau pastebimas?
Alina, 25 m.
Skaityti plačiau
Nuolat skauda kojos kulną. Man padarė rentgeno nuotrauką ir pasakė, kad tai - kulno ataugos. Ar įmanoma jas pašalinti, kad neskaudėtų?
Eldaras, 27 m.
Skaityti plačiau
Jei peršalimo sezono metu imate dažnai kosėti, tai dar nereiškia, kad jūsų sveikatos būklė blogėja - greičiausiai yra atvirkščiai, sako vaistininkai ir gydytojai. Jų pastebėjimu, dažnu atveju gyventojai kosulį interpretuoja klaidingai, o tai gali rimtai sutrikdyti sveikimą ar net apsunkinti ligą.
Skaityti plačiau
Jau daugiau nei metus naktimis jaučiu kojų niežėjimą, jas tarsi „bado adatėlėmis“. Kartais jos net nevalingai pajuda. Dėl to kartais sunkiai užmiegu. Nuolat jaučiuosi pavargęs. Apie savo bėdą pasikalbėjau su šeimos gydytoja. Jos nuomone man neramių kojų sindromas. Kol laukiu eilėje pas neurologą – neramu. Norisi sužinoti, ar šitą sindromą įmanoma išgydyti? Skaičiau, kad įtakos s... Skaityti plačiau
Per šventes peršalau: užgulė nosį, pradėjo perštėti gerklę, kamuoja sausas kosulys. Prisiminiau mamos laikų gydymo metodą - pakvėpuoti karštais garais. Norėčiau sužinoti mano atveju, su kokiomis priemonėmis: eteriniais aliejais, vaistais ar vaistažolėmis, galėčiau pasidaryti vadinamąją inhaliaciją namuose?
Rimgaudas, 37 m.
Skaityti plačiau
Man kartai paskauda krūtinės ląstą, man atrodo, kad tai viso labo neuralginiai skausmai, tačiau perskaičiau, kad tai gali būti ir širdies ligų požymis, ir net radikulitas. Apie ką gali byloti tokie skausmai?
Marija
Skaityti plačiau
Praėjusią savaitę šiek tiek pykino, jaučiau pilvo spazmus, keliskart viduriavau. Buvo pakilusi temperatūra, bet kitą dieną vėl jaučiausi sveikas. Į gydytoją nesikreipiau, bet pažįstama seselė spėjo, kad gal norovirusinė infekcija „prasiautė“. Kaip ateityje galėčiau apsisaugoti nuo tokios infekcijos ir kaip, jau pajutus pirmuosius simptomus, reiktų gydytis? Šį kartą gėriau tik vandenį ir kažk... Skaityti plačiau
Kai tik prasideda žiema, dažnai peršalu. Tai sloga, tai gerklės perštėjimas, skausmas kankina. Kaip galėčiau atsikratyti šių varginančių ligų? Kokių papildų reikėtų vartoti?
Matas, 32 m.
Skaityti plačiau
Su mažyle apsilankėme pas šeimos gydytoją. Pusės metų dukrytei gydytoja įtaria pneumoniją. Jai pakilusi aukšta temperatūra, ji vemia. Gydytoja išrašė siuntimą plaučių rentgenui. Norėčiau sužinoti, ar švitinimas tais kenksmingais spinduliais vienintelis būdas diagnozuoti šitą ligą?
Kristina, 27 metai
Skaityti plačiau
Kaip ir mama sergu Krono liga. Nors gydausi, be galo bijau komplikacijų. Ypač žarnyno vėžio. Norėčiau sužinoti, ar didelė rizika susirgti vėžiu, jei sergi Krono liga?
Narimantas, 26 m.
Skaityti plačiau
Gydytojai nustatė, kad turiu prieširdžių virpėjimą. Tačiau jis būna ne visuomet. Kartais širdies ritmas atsistato. Jei prieširdžių veikla sutrikusi ne visuomet, ar man padidėja rizika būti ištiktam insulto?
Jeronimas, 66 metai
Skaityti plačiau
Pastebėjau, kad nuo šalčio mano sūnaus oda itin raudonuoja. Internete skaičiau, kad dėl alergijos šalčiui galima pasitikrinti ir namuose. Pridėjau jam prie rankos vidinės pusės leduką ir palaikiau kelias minutes. Dar po kelių minučių oda labai paraudo, jis skundėsi, kad niežti. Ar tai reiškia, kad mano vaikas alergiškas šalčiui? Kaip galima nuo šios alergijos gydytis?
E... Skaityti plačiau
Man dažnai šąla rankos. Kartais net pamėlynuoja. Be pirštinių negaliu išeiti net ankstyvą rudenį. Ši problema ima varginti. Ar turėčiau kreiptis į gydytoją?
Anelė, 41 p.
Skaityti plačiau
Jau turiu tvirtą finansinį pagrindą po kojomis ir norėčiau planuoti nėštumą. Mama mane gąsdina, kad jau esu per sena gimdyti pirmą vaiką ir kur kas didesnė tikimybė, kad jis gims nesveikas. Kadangi sąmoningai noriu planuoti nėštumą, manau, kad ji klysta. Būčiau dėkinga už patarimus, nuo ko turėčiau pradėti planuoti nėštumą. Žinau, kad reikia tris mėnesius negerti kontraceptikų, vartoti folio rūg&... Skaityti plačiau
Labai jau daug dėmesio skiriama padidėjusiam kraujo spaudimui. O mano jis mažas. Gydytoja tvirtina, kad nieko baisaus, kad man bent jau negresia insultas. Vaistų nėra, o aš dažnai jaučiuosi nekaip. Kaip gyventi hipertonikams, patarimų gausu. O ką daryti man?
Marijona
Skaityti plačiau
Ant pilvo atsirado rožinė dėmė. Po to ėmė plisti po visą kūną. Kaimynė sakė, kad ir jai taip buvo. Gydytojas nustatė, kad rožinė dedervinė. Patarė tepti kremu ir minėjo, kad turėtų greit praeiti. Tik man neramu, ar neužkrėsiu vaiko?
Ineta, 25 m.
Skaityti plačiau
Mano vyras turbūt elgiasi tipiškai – vengia apsilankymų pas gydytoją. Nors dabar labai dažnai per televiziją tenka pamatyti perspėjančių reportažų apie gresiančias ligas. Norėčiau sužinoti, kokie tyrimai profilaktiškai turėtų būti atliekami vyresniems nei 50 metų vyrams?
Berta, 45 m.
Skaityti plačiau
Turiu problemų dėl padidėjusio kūno plaukuotumo. Ypač veido srityje. Pavargau nuo nuolatinės depiliacijos ir dar girdėjau, kad tai gali būti tam tikrų ligų simptomas. Būčiau dėkinga už patarimą, ką turėčiau daryti?
Matilda, 29 p.
Skaityti plačiau
Kauno visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad kasmet lapkričio 18 dieną minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Šiemet jos šūkis: „Kiekvienas žmogus yra atsakingas už antibiotikų efektyvumo išsaugojimą“. Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į teisingą antibiotikų vartojimą. Taip pat įspėti, kad bakterijų atsparumas antibiotikams kelia globalią grė... Skaityti plačiau
Susirgau viršutinių kvėpavimo takų infekcija. Gydytoja kol kas liepė gerti daug skysčių ir naudoti pastiles nuo gerklės skausmo, nosies purškalą. Praėjus kelioms dienoms po apsilankymo gydytojos kabinete ėmiau kosėti. Ar tai kažkokia komplikacija? Dėl to man reikės gerti antibiotikus?
Povilas, 19 m.
Skaityti plačiau
Mano pusantrų metų dukrytė jau yra sirgusi tridiene karštine. Tuomet šeimos gydytoja patikino, kad ši liga nebepasikartos. Tačiau dabar vėl diagnozuota tridienė karštinė. Bėrimas buvo labai nežymus. Norėčiau sužinoti, kodėl mums pasikartojo liga, kuriai turėjome įgyti imunitetą? Ar galima užkirsti kelią šiai ligai, kad vaikas daugiau ja nebesirgtų?
Emilija, 30 m. Skaityti plačiau
Mane dažnai kamuoja nuovargis, neturiu energijos. Atlikus kraujo tyrimus paaiškėjo, kad kraujyje per daug cholesterolio. Kaip galėčiau jį sumažinti?
Arnoldas, 45 m.
Skaityti plačiau
Dirbu sėdimą darbą ir nuolat skauda nugarą. Bandžiau nusipirkti vadinamą „voriuką“ laikysenai koreguoti. Tačiau skausmas nedingo. Ką turėčiau daryti, kad jo atsikratyčiau šio skausmo?
Mantautas, 29 m.
Skaityti plačiau
Sergu šienlige. Prasidėjus šildymo sezonui, ji man paūmėjo. Geriu antihistaminines tabletes, tad alergijos simptomai silpnėja. Tačiau jaučiuosi nuolat pavargusi ir mieguista. Gal dėl to gali būti kaltos tabletės? Ir dėl kokių priežasčių man būtent dabar prasidėjo šienligė? Grindis ir dulkes valau kasdien.
Valentina, 35 m.
Skaityti plačiau
Anksčiau odontologai rekomendavo vaikui dantis valyti dantų pasta be fluoro. Neseniai išgirdau, kad dabar jau atvirkščiai – dantų pasta turi būti tik su fluoru. Tai kaip yra iš tiesų: kuo valyti vaikui dantis?
Neringa, 26 m.
Skaityti plačiau
Jei apsilankėte pas gydytoją ir pasiskundėte, kad kosite, reiškia, beveik nieko nepasakėte. Tam, kad būtų diagnozuota liga ir paskirtas tinkamas gydymas, kosulį gydytojui reikia tinkamai apibūdinti.
Skaityti plačiau
Kiek žmonių nešioja akinius? Lietuvos statistikos šiuo klausimu nėra. Užtat Amerikos regėjimo tarybos duomenimis, apie 75 proc. suaugusiųjų nešioja arba akinius, arba kontaktinius lęšius. Kita vertus, ir Lietuvos gydytojai muša pavojaus varpais, nes kasmet daugėja ir blogai matančiųjų, ir jaunėja jų amžius. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro, įsikūrusio V.Grybo g., Vilniuje, ak... Skaityti plačiau
Mano giminėje daugelis turi strumą. Šio „džiaugsmo“ pati turėti nenorėčiau. Skaičiau, kad tokiu atveju reikia vartoti jodą. Noriu sužinoti, ar toliau aprašomas patarimas padės man nustatyti jodo trukumą organizme namų sąlygomis? „Tereikia nusipirkti kalio jodido iš vaistinės ir patepti kelių kvadratinių centimetrų zoną ant pilvo ar kitos kūno vietos. Tik nevilkėkite gerų drabuži... Skaityti plačiau
Per dešimtadalį Lietuvos gyventojų kenčia nuo padidėjusios kaulų lūžių rizikos, o osteoporozę specialistai vadina viena „tyliųjų visuomenės epidemijų“. Jų teigimu, kadangi ligos pradžia nepasižymi jokiais simptomais, svarbiausias prevencinis veiksnys yra kaulų mineralinio tankio tyrimas, kurį rekomenduojama atlikti visiems vyresnio amžiaus gyventojams.
Skaityti plačiau
Dirbu fizinį darbą. Paskutiniu laiku naktimis sunku miegoti, nes labai skauda rankas. Tirpsta pirštai, atrodo, kad ranka nieko negaliu paimti. Kartą net puodelis iš rankų iškrito. Važiuoti pas šeimos gydytoją vis neatrandu laiko. Darbus pradedu anksti, baigiu vėlai. Jei imsiu nedarbingumą, šeima nukentės finansiškai. Skambinau šeimos gydytojui. Jis iš mano pasak... Skaityti plačiau
Kiek ilgiau pasėdėjus sulenktomis kojomis, pradeda skaudėti kelius. Turiu ištiesti kojas. Tuomet sąnariai ima traškėti. Žmona ėmė siūlyti žolelių arbatas, kurios turėtų sutvarkyti mano problemą. Aš į tai žiūriu skeptiškai. Kokios gali būti šio kelių skausmo ir traškėjimo priežastys? Ar verta gydymui bandyti „žolelių terapiją“?
Dovydas, 36 m.
Skaityti plačiau
Neseniai bėgant į autobusą, kuris atvažiavo anksčiau nei turėjo, man nutiko bėda. Bebėgdama pajutau, kad nebegaliu sulaikyti šlapimo. Jis žinoma, pasruvo. Nedaug, bet pakako, kad matytųsi. Buvo be galo gėda. Dabar baisu, kad kai kitą kartą bėgsiu tai nepasikartotų. Ar po vieno tokio gėdingo karto turėčiau kreiptis į šeimos gydytoją?
Alina, 35 m.
Skaityti plačiau
Mano dukrai staiga pakilo aukšta temperatūra. Pažastyse padidėjo limfmazgiai. Kreipėmės į šeimos gydytoją,. Ji sako, kad pagal simptomus gali būti kažkokia kraujo liga. Konsultavausi dar su vienu pažįstamu mediku, jis pastebėjo, kad mano mergaitės apdraskytos kojos. Prieš porą savaičių nesėkmingai „pažaidė“ su kate. Tad pažįstamas nuramino ir patarė pasidomėti apie katės įdrėskimo lig... Skaityti plačiau
Mačiau pranešimų, kad Jonavoje užregistruojama vis daugiau niežų atvejų. Kadangi gyvenu šiame krašte, norėčiau sužinoti, kas sukelia šią ligą ir kaip nuo jos būtų galima apsisaugoti?
Marcelė, 55 m.
Skaityti plačiau
Apie porą savaičių sirgau peršalimu. Sutriko klausa. Viena ausimi neprigirdžiu visai. Internete skaičiau, kad tai gali būti neurosensorinis prikurtimas. Noriu sužinoti, ar toks klausos sutrikimas galimas dėl peršalimo ligos ir ar turėčiau skubėti kreiptis į specialistus? Vis dar viliuosi, kad viskas susitvarkys savaime.
Margarita, 29 m.
Skaityti plačiau
Ant žando jau kuris laikas turiu rožę. Atrodo, kad medikamentinis gydymas neveiksmingas. Be to, gydytojas net neskyrė bakteriologinio tyrimo. Tad nežinau, ar diagnozė tikrai ta. Pažįstamos moterys aiškina, kad būtinai turiu nueiti pas žiniuonę, kuri mane užkalbės ir aš stebuklingai pagysiu. Norėčiau sužinoti, kokių priemonių dar galėčiau imtis, kad nereikėtų griebtis tokio kraštutinumo?
Val... Skaityti plačiau
Namuose patiriamos traumos dažnos ir kartais neišvengiamos. Atrodytų, kas čia tokio – vienas ar kitas nudegimas, įsipjovimas. Pasirodo, buitis kartais būna itin pavojinga. Ypač kai žmonės, naudodamiesi įvairiais prietaisais, pamiršta apie saugumą.
Skaityti plačiau
Jau kuris laikas turiu problemų dėl šlapinimosi. Nuolat jaučiu norą šlapintis, srovė netolygi, peršti. Kokia tai galėtų būti problema? Galbūt tai prostata?
Benas, 54 m.
Skaityti plačiau
Mano vyras – sėkmingas verslininkas. Tik problema ta, kad pastaruoju metu vis šlubuoja sveikata. Suprantama, turint verslą kamuoja nuolatinė įtampa. Vos nutempiau jį į šeimos gydytojos kabinetą. Dabar bandau įtikinti, kad reikėtų apie savo problemas pasikalbėti su psichoterapeutu. Atsakymas „ne“. Kodėl vyrai ignoruoja savo problemas?
Vilma, 35 m.
Skaityti plačiau
Su žmona nutarėme, kad atėjo laikas susilaukti vaiko. Tačiau net neįsivaizdavau, kad pasmerksiu save tokioms kančioms. Moteriškė ėmė valgyti keisčiausius dalykus, blogiausia, kad juos turiu valgyti ir aš. Jos teigimu, abu turime sveikai maitintis, nes tai turės įtakos vaiko sveikatai. Sutinku, kad moteriai tai svarbu, nes ji išnešioja kūdikį. Tačiau kuo čia dėtas vyras? Šiuo metu na... Skaityti plačiau
Esu girdėjęs, kad ne tik moterys turi reprodukcinės sveikatos piką. Kokios amžiaus ribos yra vyrui, jei jis nori susilaukti sveiko vaiko?
Milvydas, 46 m.
Skaityti plačiau
Mama po insulto tapo neveiksni. Norėčiau ją prižiūrėti namuose. Kokią būtiną informaciją turėčiau žinoti ir kuo pirmiausiai pasirūpinti?
Adelė, 51 m.
Skaityti plačiau
Nuo vaikystės sergu žvyneline. Neseniai skaičiau, kad tirtas ryšys tarp šios odos ligos ir širdies nepakankamumo. Gal turėčiau sunerimti ir suskubti pasitikrinti širdį?
Ramutė, 35 m.
Skaityti plačiau
Teko girdėti, kad širdies stimuliatorius pailgina gyvenimo trukmę. Norėčiau daugiau sužinoti apie tokius aparatus ir jų implantavimą. Kaip vyksta ši operacija? Taip pat įdomu, kokiais atvejais operacija atliekama? Kiek tokių atvejų yra šalyje?
Liudmila, 61 m.
Skaityti plačiau
Paauglė dukra ėmė garsiai knarkti. Dienomis ją kamuoja nuolatinė sloga, čiaudulys. Spėjame, kad tai alergija, tačiau nesuprantame, kokia. Dažniausiai čiaudėti pradeda gulėdama lovoje. Šalia jos yra knygų lentyna. Gal laikas išmesti senas knygas?
Marija, 40 m.
Skaityti plačiau
Mano vyras jau dešimtmetį knarkia. Žinoma, į specialistą kreiptis atsisako. Įdomu, ar knarkimas gali būti rimtos ligos priežastis? Ar yra būdų, kaip „namų sąlygomis“ galima kovoti su šia problema? Jau nebegaliu tverti, pati labai prastai išsimiegu. Nepadeda net kištukai ausims.
Marytė, 56 m.
Skaityti plačiau
Mano vaikui vos po kelių darželio lankymo mėnesių prasidėjo vargai dėl atsinaujinančio ausų uždegimo. Susiduriu ir su daug kitų mamų, kurių vaikai darželiuose nuolat pasigauna slogas, pradeda kosėti, suserga sinusitu. Ar įmanoma prevenciškai sustiprinti vaiko organizmą? Sudėtinga kas kartą aiškintis darbovietėje, kad vėl negaliu dirbti dėl vaiko ligos. Šeimos gydytojas kažkodėl nenoriai kalba api... Skaityti plačiau
Ant mano kojų daug nuospaudų. Stengiuosi jas šalinti, tačiau vis atsiranda naujų. Dėl kokių priežasčių jos formuojasi. Kaip ir ar dažnai jas reikėtų šalinti?
Romualda, 38 m.
Skaityti plačiau
Mano 17-os metų sūnui konstatuotas nutukimas. Esu be galo susirūpinusi. Manau, kad namuose valgome pakankamai sveikai. Ar toks didžiulis antsvoris gali būti paveldimas? Giminėje turėjome labai stambių žmonių. Kitaip tokio sūnaus svorio paaiškinti negaliu.
Elena, 42 m.
Skaityti plačiau
Turiu didelį pažįstamų pagyvenusių žmonių ratą. Iš jų ir iš literatūros žinau, kad kai kuriems senstant galvoje ima traškėti, ūžti, cypti. Man kitaip. Kairėje galvos pusėje girdžiu nuolatinį širdies dūžių ritmą. Šeimos gydytoja negali pasakyti, kas man yra. Ausų gydytojas konstatavo, kad mano klausa nesutrikusi. Naktimis negaliu miegoti. Ir taip jau trejus metus. Tai smegenų ar &sca... Skaityti plačiau
Esu simpatiška moteris, tačiau jau kurį laiką negaliu vilkėti sijonų ir suknelių. Mano kojos išvagotos venų voratinklio. Be galo neestetiškai atrodo. Vakarais jos „tarsi švininės“, vos galiu pakelti. Kai buvo karšta, tino. Gal gydytojas specialistas galėtų patarti, ką turėčiau daryti, kad jausčiausi gerai ir kojos būtų gražios?
Marina, 26 m.
Skaityti plačiau
Ar žmogus gali kaip nors sužinoti, kad yra alergiškas bičių įgėlimui. Kokių vaistų reikia su savimi turėti, jeigu esate alergiškas šiems vabzdžiams?
Raimonda, 40 metų
Skaityti plačiau
Jau pavargau... Turiu pusės metų kūdikį, kuris tiesiog „kabo ant krūties“. Nesuprantu, gal mano pienas neriebus? Norėčiau sužinoti apie būdus padaryti jį riebesnį. Taip pat įdomu, kaip sureguliuoti kūdikio žindymo ritmą? Ir kada galėčiau nutraukti maitinimą krūtimi? Kai kurios draugės savo pienu vaikus maitino iki penkerių metų. Dabar pradedu suvokti, kad tiek laiko šio proceso galiu ir nepakelti. ... Skaityti plačiau
Neseniai sužinojau, kad sergu inkstų akmenlige. Gydytoja pasiūlė kreiptis dėl litotripsijos procedūros. Norėčiau daugiau sužinoti apie šią procedūrą. Ar akmenys skyla iš karto? Ar labai skauda? Kokiais atvejais jos negalima atlikti? Ar man reikės už tą procedūrą mokėti?
Larisa, 56 metai
Skaityti plačiau
Nesusitvarkau su PMS. Prieš mėnesines mane nuolat beria. Kamuoja nuotaikų kaita. Atrodo, pati savęs nekenčiu. Mėnesinės labai skausmingos. Sunku eiti į darbą. Kaip sumažinti šiuos, mane kamuojančius, PMS simptomus?
Ugnė, 22 metai
Skaityti plačiau
Mano pusantrų metų sūneliui buvo atliktas kraujo tyrimas dėl antrą kartą per dvi savaites pasikartojusio karščiavimo. Budinti gydytoja kraują apibūdino kaip „ribinį“ ir konstatavo, kad pasveikus reikės gydytis mažakraujystę. Vaikas valgo viską ir yra labai guvus dėl to labai nustebau dėl tokios diagnozės. Be to, gydymui buvo išrašyti antibiotikai. Ar antibiotikai nepablogins situacijo... Skaityti plačiau
Ankščiau gyvenau aktyvų gyvenimą. Du nėštumai „nutupdė“ ant kūno papildomus dvidešimt kilogramų. Ėmė skaudėti nugarą, todėl apsilankiau pas šeimos gydytoją. Jo teigimu, dėl nugaros skausmų buvo kaltas antsvoris. Bandžiau laikytis dietų, bet situacija vis blogėjo. Galiausiai paaiškėjo, kad turiu skydliaukės problemų. Man paskyrė hormoninius vaistus. Neseniai pradėjau jaus... Skaityti plačiau
Kai sukako 45 metai, pastebėjau, kad prie nosies kraštų išryškėjo kraujagyslės. Praėjus keliems metams jos pasimatė ir ant skruostų. Žinau, kad šiuos tinklelius galima panaikinti lazerio pagalba. Tačiau norėjau pasitikslinti, nuo ko priklauso kraujagyslių išryškėjimas. Ir ar yra kitų būdų kaip jas padaryti mažiau matomas?
Irina, 48 metai
Skaityti plačiau
Prieš kokius 8 mėnesius kirkšny atsirado guzas. Bendrosios praktikos gydytoja nusiuntė mane išsitirti pas ginekologę, ji paspaudinėjo ir pareiškė: „nereikia depiliacijų daryti ir guzai neklis“. Nustatė, kad tai yra limfmazgis ir išrašė antibiotikų. Vis dėlto niekas nesikeitė, todėl kreipiausi į chirurgą, tik šį kartą nusprendžiau eiti privačiai. Jis diagnoz... Skaityti plačiau
Įvairiose kūno vietose dažnai atsiranda skausmingi pūliniai, vadinamosios šunvotės. Jas išsigydau tepdamas „Višnevskio“ tepalą. Tačiau votys ir vėl atsiveria, tik vis kitose kūno vietose. Apie ką signalizuoja mano organizmas? Norėčiau sužinoti, dėl ko susidaro tokios votys ir kaip jas sėkmingai išgydyti?
Vaidas, 44
Skaityti plačiau
Esu nejuokais sunerimusi. Prieš kelis mėnesius pastebėjau, kad ant lytinių lūpų, arčiau išangės, atsirado maža karputė, o prieš kelias dienas apčiuopiau dar vieną. Šiuo metu gyvenu užsienyje, tad pasitikrinti galimybių nelabai yra. Ar šios karputės gali signalizuoti apie rimtą ligą? Esu susituokusi, tad partnerių kaitos nėra.
Greta, 34 metai
Skaityti plačiau
Esu nėščia šeštą mėnesį. Keliaujame prie Viduržemio jūros. Ar man dar reikėtų kokių papildomų apsaugos priemonių nei įprastai naudojamos?
Raimonda
Skaityti plačiau
Keletą kartų pastebėjau, kad man lyg ir svaigsta galva. Nelabai stipriai, bet eidama nesijaučiau labai stabiliai. Vartoju vaistus nuo spaudimo. Gal čia jie dėl to kalti? Kokios dar priežastys gali sukelti galvos svaigulį?
Elena, 55 m.
Skaityti plačiau
Man 72 metai. Prieš pusmetį pradėjau matyti kaip per rūką. Nuėjus į ligoninę, gydytojas diagnozavo kataraktą. Norėjau pasitikslinti, ar tikrai vienintelė išeitis – operacija?
Marija, 72 metai
Skaityti plačiau
Mano šeimos narys serga I tipo cukriniu diabetu. Teko girdėti, kad diabetu sergantiems žmonėms daržovių kiekis nėra ribojimas, o kaip dėl vaisių? Kiek kokių vaisių galima valgyti? Ir į ką reiktų orientuotis – į jų saldumą ar turimas maistines medžiagas?
Birutė, 59 metai
Skaityti plačiau
Prieš metus atsirado žandikaulio kaukšėjimas valgant. Odontologas minėjo, kad tai smilkininio apatinio žandikaulio sąnario traškesys. Norėjau paklausti, ar įmanoma jį išgydyti? Jei taip, į ką turėčiau kreiptis?
Romas, 48 metai
Skaityti plačiau
Man 42 metai. Turiu bėdą, kuria norėčiau pasidalinti su jumis. Jau seniai rūkau ir labai noriu atsikratyti šio įpročio. Bandžiau gerti specialias tabletes, bet nepadėjo. Galvoju, kad mano priklausomybė daugiau psichologinė. Būtinai turiu parūkyti ryte po pusryčių, prieš eidama miegoti. Nemažą laiko dalį praleidžiu prie televizoriaus, o kaip tik reklama, taip ir cigaretės. Mėginau tuo metu užsiimti k... Skaityti plačiau
Noriu sužinoti, jei randas senas, tačiau plonas, ar galima jį išpjauti ir naują randą gydyti vaistais ar specialiais pleistrais? Ir jei galima, operacija turi atlikti chirurgas ar plastikos chirurgas?
Rimantas, 48 metai
Skaityti plačiau
Prieš 3 savaites man buvo atlikta krūtų didinimo operacija anatominiais silikoniniais 270 implantais abejoms krūtims, tačiau man atrodo, kad viena krūtis didesnė už kitą, o speneliai nevienodame aukštyje. Ar galiu tikėtis, kad krūtys suvienodės per kurį laiką? Jei ne, ką turėčiau daryti, kad jos taptų vienodos?
Milda, 32 metai
Skaityti plačiau
Jau septynios savaitės esu nėščia. Nuolatos treniravausi ir mankštinausi, tačiau dabar visi aplinkiniai pradeda kalbėti, kad tai gali pakenkti vaisiui. Kokia yra profesionalų nuomonė šiuo klausimu? Ir jei galiu tęsti mankštą, tai kokią rinktis?
Remigija, 29 metai
Skaityti plačiau
Prieš kelis mėnesius dukrai buvo diagnozuota leukemija. Ši žinia paveikė visą šeimą, bet labiausiai jos mažąjį broliuką. Vaikas atrodo išsigandęs ir elgiasi keistai. Dažnai aptinku jį nuliūdusį. Nors stengiamės kuo daugiau laiko praleisti su vaiku, jis nuolat sielvartauja, ar sesutė išgyvens, nors apie mirtį net nesame kalbėję. Mažajam yra 5 metai, todėl nebežinau, kaip geriausiai p... Skaityti plačiau
Jau kelis kartus susergu stomatitu ir niekaip negaliu atsikratyti šio susirgimo. Anksčiau galvojau, kad tai tik vaikų liga. Kokios yra stomatito priežastys? Ir kaip jį tinkamai gydyti? Gal yra kokių būdų, kaip kovoti su šia liga namuose, nesikreipiant į gydytojus?
Laimutė, 49 metai
Skaityti plačiau
Jau dešimt metų mane kamuoja žvynelinė. Išbandžiau įvairiausius būdus ją gydant, tačiau niekas nedavė ilgalaikių rezultatų. Esu girdėjusi, kad padeda alaus mielės. Norėjau paklausti gydytojo, ar jos tikrai turi kokį nors poveikį. O gal galite ką nors kita parekomenduoti?
Nijolė, 42 metai
Skaityti plačiau
Mano penkerių metų sūnus alergiškas muilui. Gal galite patarti, kokias priemones naudoti, kad nebūtų dirginama jo oda? Ar tokią alergiją galima išgydyti?
Gertrūda, 28 metai
Skaityti plačiau
Sergu diabetu. Esu girdėjusi, kad galima gliukomačio duomenis perduoti tiesiog internetu, niekur neišeinant iš namų. Kokiu būdu tai galima padaryti?
Raimonda, 37 metai Skaityti plačiau
Pasidariau magnetinio rezonanso tomografiją dešiniojo kelio sąnario ir gavau tokią išvadą - audiniai tarp tr.iliotibialis ir šlaunikaulio lateralinio krumplio infiltruoti - tr.iliotibialis trinties sindromas. Gal galite paaiškinti išsamiau, kas tai yra per sindromas? Be to, norėčiau sužinoti, kaip patartumėte gydytis ir kokios fizinės veiklos turėčiau vengti.
Agata, 34 metai Skaityti plačiau
Mano 4 mėnesių dukrytei diagnozavo atopinį dermatitą, nors šeimoje nėra nei vieno, kuris sirgtų šia liga. Kas gali sukelti šią alergiją ir kaip ją tinkamai gydyti?
Marija, 29 metai
Skaityti plačiau
Jau seniai esu pastebėjusi, kad mano kojų venos išsiplėtusios, krinta į akis. Nuolatos kamuoja kojų tinimas, sunkumas, todėl po darbo esu priversta daryti voneles, prašau, kad vyras pamasažuotų kojas. Įtariu, kad gali būti venų varikozė. Gal gali gydytojas papasakoti, kaip tokią ligą gydyti? Teko girdėti, kad geriausiai ją gydo elastiniai bintai ir kompresinės kojinės. Ar toks gydymas yra efektyvu... Skaityti plačiau
Specialistai užsimena, kad už moterišką intuiciją dar stipresnė yra motiniška. Istorijos, kai motinos nujaučia nelaimingus atsitikimus, galinčius nutikti jų vaikams, jau ne vieną kartą buvo aprašytos knygose ir laikraščių bei žurnalų puslapiuose.
Skaityti plačiau
Pastaruoju metu jaučiu akių sausumą. Bandžiau pirkti specialius lašiukus, tačiau jie padeda tik trumpam. Daug laiko praleidžiu prie kompiuterio, kadangi tai pagrindinis mano darbo įrankis. Ar tai galėtų būti sausėjimo priežastis? Kaip būtų galima gydyti šią problemą?
Vilija, 32 metai
Skaityti plačiau
Mano kaimynės sūnui 34 metai, tačiau jį ištiko infarktas. Kodėl tokį jauną vyrą galėjo ištikti toks gyvenimo smūgis? Pradėjau jaudintis ir dėl savo sūnaus, jam šiais metais suėjo 40 metų. Kas turi įtakos, kad tokius jaunus žmones ištinka infarktas?
Dalia, 68 metai
Skaityti plačiau
Jau antrus metus iš eilės kas 6-8 mėnesius susergu šlapimo takų uždegimu. Labai saugausi – visada aviu šiltus batus ir kojines, geriu daug skysčių, tačiau niekaip neišvengiu šios ligos. Esu skaičiusi, kad tokios ligos komplikacijos gali būti labai rimtos. Kol kas dar nepajutau jokių rimtesnių problemų, tačiau ar įmanoma šią ligą išgydyti visiems laikams? J... Skaityti plačiau
Pastaruoju metu grįžusi iš darbo pastebiu, kad mano kojos būna labai ištinusios. Tai labai neestetiškai atrodo, todėl net į darbą dabar vengiu rengtis sijoną. Dirbu sėdimą darbą, mažai judu, bet esu tik 29 metų. Dėl ko galėtų tinti kojos? Ar tai tik sėdimo darbo pasekmė, ar gali būti kas nors rimčiau?
Virginija, 29 metai
Skaityti plačiau
Esu dviejų vaikų mama ir dabar laukiuosi trečio. Neseniai pirkdama vaikui drabužėlius gavau lankstinuką apie kamieninių ląstelių saugojimą. Niekada prieš tai nebuvau apie tai girdėjusi, bet pasidomėjusi supratau, kad tai gali būti labai reikalingas dalykas. Ką mano profesionalai apie šį procesą? Ar verta tai daryti dėl vaiko ateities ir kokioms ligoms gydyti gali būti panaudotos kamieninės ląstelės? Skaityti plačiau
Ant krūtinės turiu nemažą apgamą. Kažkada apžiūrėjusi šeimos gydytoja sakė, kad geriau būtų, jei tą apgamą nuėjus pas specialistą panaikinčiau. Norėjau paklausti, ar būtina šalinti apgamą, jei jis kol kas nekelia jokių nepatogumų ir jei taip, tai kokiu būdu? Ar toks iš pažiūros nekenksmingas darinys gali kada nors pradėti kelti grėsmę?
Vidmantė, 46 metai
Skaityti plačiau
Esu dar jauna, tačiau gydytojai nustatė padidėjusį cholesterolio kiekį. Girdėjau, kad vaistai, padedantys sumažinti cholesterolį, labiau kenkia, nei padeda. Gal galite parekomenduoti natūralių priemonių ir preparatų, kaip sumažinti cholesterolį?
Rita, 37 metai
Skaityti plačiau
Mane jau kelintą kartą iš eilės „suima“ radikulitas, dažnai tai atsitinka, kai darbuojuosi sode: raviu, ar renku lapus. Kartais keldamasis iš lovos jaučiu skausmus. Ar yra kokių priemonių, kurios padėtų išvengti radikulito? Esu girdėjęs, kad padeda speciali mankšta.
Povilas, 68 metai
Skaityti plačiau
Pavasarį visada paūmėja sausas kosulys. Šiuo metu jau kosčiu antrą savaitę. Prie to gali prisidėti ir tai, kad mėgstu miegoti prie atviro lango, todėl rytais atsikeliu dažnai skaudančia gerkle. Dabar jau miegu uždarytu langu, tačiau vis tiek kosėju. Rūkau, todėl, manau, kad ir tai prisideda. Anksčiau gydžiausi įvairiais tepalais, garinimo vonelėmis, tačiau kaimynė sako, kad tai dar labiau dirgina kvėpavimo tak... Skaityti plačiau
Esu 65 metų. Prieš keletą metų man buvo nustatyta mastopatija. Dažnai tikrindavausi onkologinėje ligoninėje, bet nieko baisaus nerasdavo. Prieš metus man padėjo labai skaudėti dešinę krūtį ir pastebėjau, kad ji ženkliai sumažėjusi. Tada kreipiausi į gydytoją. Ukmergės ligoninėje padarė monogramą ir echoskopiją. Tačiau nieko tokio blogo nematė krūtyse. Su tokiomis nuotraukomis nuvažiavau į onkolog... Skaityti plačiau
Man 42 metai. Turiu bėdą, kuria norėčiau pasidalinti su jumis. Jau seniai rūkau ir labai noriu atsikratyti šio įpročio. Bandžiau gerti specialias tabletes, bet nepadėjo. Galvoju, kad mano priklausomybė daugiau psichologinė. Būtinai turiu parūkyti ryte po pusryčių, prieš eidama miegoti. Nemažą laiko dalį praleidžiu prie televizoriaus, o kaip tik reklama, taip ir cigaretės. Mėginau tuo metu užsiimti kuo n... Skaityti plačiau
Mano vyras neseniai persirgo ūmiu kasos uždegimu. Neilgai trukus išsirašęs iš ligoninės jis nustojo laikytis dietos, bet blogiausia, kad vėl pradėjo išgėrinėti. Jam gydytojai prisakė, kad nustotų gerti, bet jis aiškinasi neva degtine malšina vis užeinančius pilvo dieglius. Jei jis gertų saikingai, gal nieko blogo? Kas jam bus, jei nenustos išgėrinėti? Milda Skaityti plačiau
Meilė – romantinis jausmas, nepavaldus protui. Toks požiūris paplitęs mūsų kultūroje, tačiau visais laikais santuokos būdavo sudaromos pagal susitarimą. Ir nebūtinai jos būdavo nelaimingos.
Avinas
Savaitės pradžioje saugokite akis. Trečiadienį gali kamuoti galvos skausmai, jie susiję su pervargimu. Penktadienis - palanki diena odos ligoms gydyti. Savaitgalį pasistenkite nesijaudinti dėl menkniekių ir kuo daugiau pailsėti.
Amerika daugeliui – galimybių šalis. Žaliosios kortos loterijose sėkmę kasmet išbando tūkstančiai lietuvių. Tačiau JAV nestinga kontrastų: nuo Holivudo prabangos iki katastrofiškos benamystės Kalifornijoje. Nesirūpina amerikiečiai ir nuteistųjų sveikata. JAV kalėjimai sąlygomis primena trečiojo pasaulio &sc...