Garliavos medicinos centro ir LSMU Kauno ligoninės duetas

Greta Vanagienė
2025-06-05
„Panaikinome mus su LSMU Kauno ligonine skyrusią sieną“, – sako Garliavos medicinos centro vadovas Mindaugas Kyguolis, pristatydamas bendrą padalinį. Suvienijusios resursus, gydymo įstaigos pacientams atveria pažangias ištyrimo ir gydymo galimybes, patogesnį bei greitesnį patekimą pas specialistus. Vis dėlto vadovas įsitikinęs: didžiausius pokyčius lemia suburta stipri komanda.
Garliavos medicinos centro ir LSMU Kauno ligoninės duetas
Garliavos medicinos centras su LSMU Kauno ligoninės Konsultacijų poliklinika po renovacijos įkūrė vieną bendrą registratūros patalpą su erdviu pacientų laukiamuoju.

Šiuolaikiška, patogu, estetiška
 
Garliavos medicinos centro ir LSMU Kauno ligoninės duetas – išskirtinis dviejų sveikatos priežiūros įstaigų projektas, tapsiantis svariu žingsniu Kauno rajono ir net Kauno miesto gyventojams gauti kokybiškas ir šiuolaikines sveikatos priežiūros paslaugas per trumpiausią laiką. Aukštas lygmuo matyti jau pravėrus Garliavoje įsikūrusios įstaigos duris – modernu, estetiška, jauku. Kaip aiškina M.Kyguolis, tam tikslui buvo suremontuota beveik 500 kv. metrų patalpų, atnaujinta gydymo ir IT infrastruktūra, įrengti keturi nauji šeimos gydytojų kabinetai, taip pat du nauji kabinetai slaugytojams, procedūrų ir skiepų kabinetai, o pacientams – jaukus ir erdvus laukiamasis su bendra dviejų įstaigų registratūra, eilių reguliavimo sistema ir kitos pažangios naujovės.
 

„Iki tol su LSMU Kauno ligoninės Konsultacijų poliklinika dirbome po vienu stogu, tad pacientų buvome tapatinami. Su ligoninės vadove prof. Diana Žaliaduonyte vis pasvarstydavome, kodėl gi mums pagaliau nesuvienijus jėgų? Kiek dar galime laukti? Pacientams paslaugų reikia vienoje vietoje ir be jokio blaškymosi. Kadangi mūsų įstaigos buvo atskirtos siena, ją nugriovėme ir įkūrėme vieną bendrą registratūros patalpą su erdviu pacientų laukiamuoju“, – apie sveikatos centrų kūrimosi įkarštyje gimusią idėją pakelti įstaigas į kitą lygmenį pasakoja Garliavos medicinos centro vadovas Mindaugas Kyguolis.

 
Jis pasakoja, kad Psichikos sveikatos centrą iš pirmo aukšto perkėlė į kur kas privatesnes erdves, užleidę vietą registratūrai bei laukiamajam.
 
Pokyčius netruko įvertinti įstaigos kolektyvas. „Įsivyravo didesnė tvarka, dirbti tapo ramiau, kadangi išvengiu pacientų srauto. Atsiradus pacientų numeriukams, tapo patogu juos pakviesti: gydytoja tiesiogiai kviečiasi pacientus pas save į kabinetą, o pas slaugytoją ateina tik tuo atveju, jei reikalinga“, – apie įvestas naujoves pasakoja bendrosios praktikos slaugytoja Zita Valionienė.

 
Šeimos gydytojams nauja darbo sistema krūvį sumažina iš esmės. Šeimos gydytoja Virginija Buzienė džiaugiasi, kad jos laiko nuo tiesioginio darbo nebeatima vaistų išrašymas, tyrimų skyrimai, kitos dokumentacijos tvarkymas. Anot jos, pokyčiais patenkinti ir pacientai – juos ypač maloniai nuteikia estetiška aplinka.
 
M.Kyguolis prasitaria, jog greitu metu įstaiga apsivilks naują rūbą – pastatas bus kapitaliai rekonstruojamas ir iš išorės. Šiuo metu vyksta projektavimo darbai, tad darbus planuojama užbaigti kitų metų pabaigoje. Tiesa, tai bus iššūkis – mat rekonstrukcija vyks veikiančioje įstaigoje. Kaip sako vadovas, pacientus palikti be paslaugų būtų ypač skausminga. Juolab skaičiai rodo, kad Garliavos medicinos centru gyventojai pasitiki vis labiau. Per pastaruosius trejus metus pavyko pritraukti du su puse tūkstančio naujų pacientų, nors konkurencija, vadovas atviras, – didžiulė. Aplink veikiančių privačių gydymo įstaigų – tik spėk skaičiuoti…


 
Personalui – galimybė kelti kvalifikaciją
 
Personalo vadovė Jūratė Šidiškienė pastebi: nors Garliavos miestelyje tiek dėl pacientų, tiek dėl specialistų konkurencija itin juntama, sparčiai keliant viešojo sektoriaus lygį, pastaraisiais pasitikima vis labiau.
 
„Daug investuojame į gydytojų kvalifikacijos kėlimą. Užpernai į mokymus išleisti 24 darbuotojai, pernai – 46, o nuo naujų metų iki gegužės mokymuose dalyvavo net 60 darbuotojų. Mokymus personalui organizuojame ir įstaigos viduje: birželio mėnesį numatyti emocinės gerovės ir psichinės sveikatos mokymai. Taip pat personalui planuojame įrengti darbuotojų relaksacijos erdvę, kur kolegos galėtų išgerti kavos ar tiesiog prablaškyti mintis su knyga rankoje. Dėl kolektyvo gerovės puoselėjimo čia norinčiųjų dirbti gerokai padaugėjo. Sulaukiame nemažo kiekio CV“, – sako J.Šidiškienė, įsitikinusi, kad specialistų akyse Garliavos medicinos centras yra patraukus darbdavys.
 
Personalo vadovė teigia, jog gerą atmosferą gydymo įstaigoje kuria vadovas. Mat jis noriai įsitraukia į organizacijos kultūros kūrimą ir stiprinimą bei įvairias veiklas. Be to, darbo kabinetą, buvusį atskirame pastate, siekdamas būti arčiau kolektyvo, vadovas persikėlė į bendrą įstaigos „virtuvę“.
 

IT skyriaus vadovė Ramunė Mozūraitė pasakoja, jog visas gydytojų ir slaugytojų personalas yra aprūpintas naujausiais verslo klasės nešiojamaisiais kompiuteriais. Jais patogu dirbti pasibaigus pamainai kitoje darbo vietoje, lokacijoje ar namuose. O daugiafunkcis spausdintuvas su kodavimo sistema tapo puikia priemone… kolektyvui suburti.
 
„Anksčiau kone kiekvienam kompiuteriui tekdavo po atskirą spausdintuvą, dabar gi po vieną multifunkcinį spausdintuvą pastatėme kiekviename aukšte – tad kiekvienam tenka ateiti prie bendro įrenginio ir įvedus savo atskirą prieigos kodą atsispausdinti dokumentus. Taip ne tik racionalizuojame išteklius, bet ir skatiname judėjimą, bendravimą. Pamatytumėte, kaip susiburia visi tvarkyti savų dokumentų“, – šypsosi R.Mozūraitė.
 
IT sektoriaus pažangą išduoda ir skambučių centras su įrašymo ir nukreipimo sistema, taip pat pacientų eilių valdymo sistema.
 
R.Mozūraitė atvirauja: nors pastaroji tiek kolektyvui, tiek pacientams iš pradžių kėlė baimę, esą prie technologinių naujovių bus sunku prisitaikyti, tokie nuogąstavimai greitai užsimiršo.
 

Prie terminalo pastačius budintį specialistą, padėjusį pacientams ir darbuotojams perprasti naują sistemą, naujovės puikiai prisijaukintos. „Pabandykite dabar sugrąžinti senąją tvarką! Pakiltų vėjas!“ – įsitikinusi R.Mozūraitė, pridurdama, jog gydymo įstaigoje stengiamasi įtvirtinti „kuo galiu padėti, o ne „man tai nepriklauso“ kultūrą.


 
Prie gerovės prisideda savivaldybė
 
Stiprindama medicinos paslaugų lygį rajone, prie naujojo Garliavos medicinos centro padalinio gerovės svariai prisideda ir Kauno rajono savivaldybė. Kauno rajono savivaldybės sveikatos centro koordinatorius Arvydas Raskilas pasakoja apie gydymo įstaigoje ką tik startavusius greitosios pagalbos mokymus taktinėje aplinkoje, kuriuos inicijavo ir finansavo Kauno rajono savivaldybė.
 
„Šie mokymai organizuojami ir kitose įstaigose. Savivaldybė rūpinasi, kad kiekvienas šeimos gydytojas ir kitas specialistas žinotų, kaip elgtis ekstremalių situacijų metu“, – kad atsakingai žvelgiama grėsmei į akis, aiškina A. Raskilas.
 
Be to, pagal Sveikatos stiprinimo programą savivaldybės Bendruomenės sveikatos taryba yra skyrusi lėšų erkinio encefalito prevencijai. Taigi Kauno rajono gyventojai, nepriklausomai, prisirašę Garliavos sveikatos centre ar ne, balandžio ir gegužės mėnesiais nuo erkinio encefalito buvo skiepijami nemokamai.
 
„Birželio mėnesį iš tos pačios Bendruomenės sveikatos tarybos lėšų planuojama skatinti Kauno rajono gyventojus tikrintis dėl onkologinių ligų. Šimtas vyrų ir tiek pat moterų galės prevenciškai pasitikrinti dėl ligų, kurios nepatenka į valstybės finansuojamų programų sąrašą: plaučių, kasos, skrandžio, plonosios ir storosios žarnos vėžio. Moterims bus atliekami vėžio žymenų tyrimai dėl krūties ir kiaušidžių vėžio“, – apie savivaldybės įnašą stiprinti gyventojų sveikatą kalba A.Raskilas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Slatvickis: esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes

    A.Slatvickis: esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes

    „Esu geriausias specialistas, gydantis priklausomybes“, – nebesikuklina profesinės stiprybės pripažinti Klaipėdo...
    R.Gailiuvienė: pokalbis su draugu kartais atstoja psichoterapiją

    R.Gailiuvienė: pokalbis su draugu kartais atstoja psichoterapiją

    „Bendravimas – labai svarbus gyvenime“, – sako Raseinių psichikos sveikatos centro direktorė, gydytoja psi...

    Budinti vaistinė


    Pokyčiai dėl vaistų prieinamumo – tik kosmetiniai?

    Pokyčiai dėl vaistų prieinamumo – tik kosmetiniai?

    Įvairiuose formatuose ne kartą kalbėta, kad gyvybiškai svarbių vaistų kompensavimas Lietuvos pacientams stringa ir dėl itin...
    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  

    razinka


    Sveika šeima


    Kaip nesugriūti per egzaminus?

    Prasidėjusi vasara vyresnių klasių mokiniams bei studentams tampa įtampos, nerimo ir miego stokos laikotarpiu. Vaistininkai pastebi, kad pagalbos į vaistinę šiuo laikotarpiu užsuka vis daugiau jaunuolių, ir įspėja: ilgalaikis stresas ne tik mažina mokymosi efektyvumą, bet ir gali paveikti fizinę sveikatą.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Celine Dion: šliaušiu, bet nesustosiu

    Drąsus dainininkės Celine Dion sprendimas dokumentiniame filme atskleisti skaudžiausius ligos momentus – kūno sąstingį, nekontroliuojamus spazmus ir bejėgiškumą – sujaudino ir medicinos bendruomenę. „Celine atvirumas paskatino didesnį susidomėjimą sustingusio žmogaus sindromu. Tikimės, kad tai paskatins skirt...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Marius Čiurlionis Kai kelionė tampa gyvybės klausimu: onkologinių pacientų pavėžėjimas
    Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Vytautas Mitalas Socdemų sveikatos reforma Jums kainuos sveikatą ir pažeis Konstituciją
    Pranašystės... 2025-iesiems
    Henrikas Vaitiekūnas Pranašystės... 2025-iesiems

    Naujas numeris