Seimo Sveikatos reikalų komitetas ruošia roges rudens darbams

Greta Vanagienė
2025-07-10
Pasibaigus Seimo Sveikatos reikalų komiteto pavasario sesijos svarstymams, vieni jo nariai sako, jog vasarą – pusiau darbas, pusiau laisvas oras. Kiti gi tvirtina, kad tai – ne mažesnis darbų metas. Užduočių sąraše – pluoštas įstatymus nagrinėjančių dokumentų, kelionės į renginius, susitikimai su rinkėjais, vizitai į gydymo įstaigas ar net tarptautinio forumo organizavimas. „Kabinete sėdint tikrai nepamatysi kuo įstaigos kvėpuoja“, – tikina parlamentarai.
Seimo Sveikatos reikalų komitetas ruošia roges rudens darbams
Pasibaigus sesijai, Seimo Sveikatos reikalų komitete tylu. Tačiau visą pavasario sesiją čia posėdžiavę parlamentarai tikina, jog vasara atsipalaiduoti neleis.

Laukia audito išvadų
 
Nors plenariniai posėdžiai Seimo Sveikatos reikalų komitete vasarą nevyks, komiteto pirmininkė Lina Šukytė-Korsakė tikina, jog vasara atsipalaiduoti nuo darbų neleis. Šiuo metu komitetas laukia Greitosios medicinos pagalbos tarnybos ir pavėžėjimo paslaugų audito išvadų. Taip pat kadangi yra užklausęs institucijų nuomonės apie priemokas už sveikatos priežiūros paslaugas, laukia jų vertinimo. L.Šukytė-Korsakė sako, kad išvadas aptarti su komanda ketina nuotoliniu būdu.
 
Be šių darbų pirmininkė ketina koncentruotis į ryšių su organizacijomis ir gyventojais stiprinimą.
 
„Palangoje, kai vyksta pasaulio lietuvių žaidynės, visuomet dalyvauju – tai ne tik sportas, bet ir sveikatos klausimai“, – kad ne mažiau svarbi užduotis politikams dalyvauti ir visuomenę telkiančiuose renginiuose, teigia Seimo narė.

 
„Susitikti kviečia socialiniai partneriai – globos namai. Diskutuoti, bendrauti, išsakyti nuoskaudas nori visi. Nors socialiniai klausimai – ne mano sritis, linija tarp sveikatos sistemos – labai plona. Viskas tarpusavyje susiję. Kabinete sėdint tikrai nepamatysi kuo įstaigos kvėpuoja. Esu užsibrėžusi važinėti po Lietuvos gydymo įstaigas ir susitikti su jų vadovais bei darbuotojais. Parlamentinė kontrolė parodė, kad įsigilinti į situacijas yra naudinga. Džiugu, jog žmonės nebetyli ir išsako nuoskaudas“, – sako L.Šukytė-Korsakė.
 
„Kadangi komiteto pirmininkė posėdį sušauks tik ekstra atveju, kiek kalbėjau su kitais komiteto nariais, vasarą jie neplanuoja nieko“, – prasitaria Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės pavaduotojas Andrius Busila, tikindamas, kad kiekvienas komiteto narys yra laisvas darbotvarkę planuotis pats.
 
Parlamentaras sako jam lieka darbas apygardoje su rinkėjais, tad paskirs daugiau laiko biure priimti gyventojus. A.Busilos planuose – taip pat žvalgyba po Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigas. Laukia ir darbas su dokumentais. „Buvo priregistruota visa krūva teisės aktų, daug darbų persikėlė į rudens sesiją, tad teks detaliau panagrinėti būsimus darbus, juos aptarti su sričių specialistais“, – darbinius vasaros planus vardija parlamentaras.
 
Organizuoja tarptautinį ilgaamžiškumo forumą
 
Dar vienas komiteto narys prof. Saulius Čaplinskas intensyviai ruošiasi rugsėjo 19 d. Seime vyksiančiam forumui ilgaamžiškumo tema.
 
„Tai bus didelis forumas apie sveiką amžėjimą. Siekiu skatinti judėjimą ir sveiką gyvenimo būdą. Tai, kad jaunystėje daug sportavau, man sveikatai atsiliepia išties teigiamai. Savo patirtimi dalinsis ir nemažai užsienio svečių, šiuo metu derinami lektoriai – dalyvauti ketina vieni žymiausių ilgaamžiškumo tyrinėjimo specialistų“, – užmojais dalinasi S.Čaplinskas, sekantis ir sveikatos sektoriaus aktualijas.
 
Organizuoti tokio masto renginius, kaip sako profesorius, nepakanka vien geros idėjos. Ją įgyvendinti padeda didelis įdirbis, sukauptos profesinės pažintys.
 
„Visų pirma turi būti patrauklus pats, sutapti daug dedamųjų, kad į šalį savo lėšomis atvyktų ryškiausios asmenybės“, – kad organizuodamas forumą pasitelkė asmeninius ryšius, per darbus užsiaugintą autoritetą, neslepia pašnekovas.

 
Nesulaukė kolegų palaikymo
 
Komiteto narės Jurgitos Sejonienės taip pat laukia aktyvus darbas su rinkėjais. Anot jos, Seimo nario užduotis – pagelbėti gyventojams. Vizitų, sako, numačiusi tiek daug, kad vos ras laiko poilsiui su šeima.
 
„Esu nusiteikusi dirbti. Dėl to net neplanuoju važiuoti į užsienį. Penkerius metus, kiek esu Seimo narė, nė karto su šeima nesu atostogavusi svetur“, – ką tenka aukoti, kad nenukentėtų darbai, pasakoja J.Sejonienė.
 

Paklausta, ar liko patenkinta pirmąja naujai suformuoto komiteto narių sesija, ji atvira – kol kas didelio noro kolegos, anot jos, nedemonstruoja.
 
„Stengiuosi dirbti, tačiau gaila, kad mano darbai nesulaukia palaikymo. Kai esi opozicijoje, nėra ko tikėtis. Procesus suvaldyti sunku“, – nusivylimo komanda neslepia parlamentarė.
 
Nepaisant to, J.Sejonienės užsidegimas veikti nemažėja. Šiuo metu ji laukianti išvadų dėl sveikatos sistemos draudimo įstatymo, yra paprašiusi teisinio poveikio ir antikorupcinio vertinimo.
 
Po darbų su dokumentais – odė lauko darbams

„Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis, tikina, jog pavasario darbų sesija buvusi ypač sunki. Išvargino pradėtos reformos, neigiami atsiliepimai, mokestiniai pasikeitimai, sukėlę neigiamą šalies gyventojų reakciją.
„Šią vasarą gero žodžio iš gyventojų nesulauksime“, – sako Seimo narys.
 
Už tai jis dalinasi vasarą kur kas laisvesniu darbų tvarkaraščiu. „Pusiau darbas, pusiau laisvas oras“, – džiaugiasi jis. Nudirbus darbus su dokumentais, jis stos prie ūkio darbų sodyboje Rusnėje.
 
„Keliuosi šeštą ryto, tad kol šeimyna miega, ramiai nuveikiu administracinius darbus. Jiems pabudus – kitas režimas. Prasidėjo šienavimo metas. Paskui – rugiapjūtė. Su šeima daug judėsime, daug sportuosime. Kasryt nužygiuojame po dešimt kilometrų“, – kad gyvena vasaros nuotaika, dalinasi R.Žemaitaitis. Prieš akis – ir šamų žvejyba. Tiesa, ūkio darbus ir kitus vasaros malonumus nutraukti privers visa aibė renginių, susitikimai su gyventojais.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris