„Taip turi atrodyti aukščiausio lygio Reanimacijos-intensyvios terapijos skyrius. Džiaugiuosi matydamas tokią pačią įrangą kaip universiteto ligoninėje. Galima pradėti kalbėti apie tikrą kokybę. Puikiai“, – maloniai nustebintas apie Druskininkų ligoninės infrastruktūrą kalbėjo Santaros klinikų vadovas. Praėjusią savaitę ligoninėje lankėsi Seimo Sveikatos reikalų komiteto ir Seimo nariai, Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos, Santaros klinikų bei savivaldybės atstovai.
Ne be reikalo ligoninės direktorę Eveliną Raulušaitienę sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė šiemet apdovanojo Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardu. Juo nominuoti ir dar du įstaigos medikai.
Pristačiusi ligoninės veiklą ir kartu pasidžiaugusi pasiektais rezultatais, įstaigos vadovė Evelina Raulušaitienė svečiams rodė šviežutėlius Reanimacijos ir intensyvios terapijos, Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių projektus, dalinosi ateities planais.
.JPG)
„Kalbėjome apie bendradarbiavimo svarbą ir kasdienius iššūkius, su kuriais susiduriame teikdami sveikatos priežiūros paslaugas. Iš mūsų ligoninės į tretinio lygio klinikas perkeliami tik sudėtingiausių būklių pacientai, todėl itin svarbu užtikrinti sklandų telemedicinos sprendimų veikimą tarp gydymo įstaigų. Ši technologija leidžia gydytojams realiu laiku konsultuotis su didžiųjų miestų specialistais, paspartina diagnostikos procesus, sumažina perteklinių hospitalizacijų poreikį ir užtikrina pacientams lygiavertę prieigą prie pažangiausios medicinos pagalbos“, – Seimo Sveikatos reikalų komiteto išvažiuojamojo posėdžio metu kalbėjo gydymo įstaigos vadovė E.Raulušaitienė.
Pasak Druskininkų ligoninės direktorės Evelinos Raulušaitienės, ligoninė ypač stengiasi, kad kuo daugiau diagnostinių ir gydymo procedūrų būtų atliekama vietoje – taip užtikrinama, kad į aukštesnio lygio klinikas būtų nukreipiami tik tie pacientai, kuriems išties reikalinga specializuota pagalba.
„Džiaugiamės, kad mūsų pažanga ir atsakingas darbas buvo įvertinti. Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Tomas Jovaiša akcentavo akivaizdų mūsų įstaigos progresą, glaudų bendradarbiavimą bei aukštą kompetencijos lygį. Jo žodžiais, taip ir turi atrodyti šiuolaikiška, stipri regiono ligoninė – integruota į nacionalinę sistemą, gebanti užtikrinti kokybiškas paslaugas ir operatyvią pagalbą“, – sakė E.Raulušaitienė.
Vadovė taip pat pažymėjo, kad šiuo metu juntami ir teigiami pokyčiai sveikatos sistemos finansavimo politikoje. „Matome didesnį dėmesį kaip regiono ligoninei, sulaukiame investicijų į infrastruktūrą, technologijas bei įrangą. Vertiname Sveikatos apsaugos ministerijos ir ligonių kasų pastangas kurti teisingesnę, labiau subalansuotą ir tvarią sveikatos priežiūros sistemą“, – pabrėžė ji.
Trys pelnytos nominacijos
Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamoje Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimų šventėje šiemet Druskininkų ligoninės vardas skambėjo tris kartus. Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas suteiktas Chirurgijos skyriaus vedėjui gydytojui Vytautui Kvedarui, Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardas – Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vyr. slaugytojai Daivai Bagdonavičienei, o Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardu įvertinta ligoninės direktorė E.Raulušaitienė.
Vadovė atvira – įvertinimo jie nusipelnė už nuoširdų triūsą paciento labui. „Tai – ne tik aukščiausi profesiniai įvertinimai, bet ir širdį šildantis pripažinimas, liudijantis atsidavimą, profesionalumą ir rūpestį kiekvienu žmogumi. Didžiuojamės jumis, mieli kolegos! Ačiū, kad savo darbu ir vertybėmis įkvepiate visą mūsų bendruomenę“, – kolektyvui dėkojo vadovė.
Žvelgiant į gydymo įstaigoje vykdomus darbus, suprantame, kad dėkoti tikrai yra už ką.
Stiprina sveikatos paslaugų kokybę ir infrastruktūrą
Druskininkų ligoninė įgyvendina Europos Sąjungos struktūrinių fondų bendrai finansuojamą projektą „Druskininkų ligoninės skubiosios medicinos pagalbos ir intensyviosios terapijos paslaugų kokybės gerinimas“. Pagrindinis projekto tikslas – pagerinti skubiosios medicinos pagalbos ir intensyviosios terapijos paslaugų kokybę bei saugumą, taip pat užtikrinti efektyvų jų teikimą ekstremaliųjų situacijų metu.
Projekto įgyvendinimo metu vykdomi ligoninės pastato rekonstrukcijos darbai, kurių metu bus modernizuotos ir išplėstos Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus patalpos – numatoma pastatyti priestatą ir rekonstruoti apie 700 kv. m ploto. Intensyviosios terapijos skyriaus kapitalinis remontas baigtas. Šiuo metu vyksta paskutiniai skyriaus įrengimo darbai. Atnaujinta apie 324 kv. m skyriaus patalpų. Įsigyta moderni medicininė įranga, reikalinga aukščiausio lygio paslaugoms teikti.
Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius – kaip universiteto ligoninėje
Įstaigos vadovė pažymi, kad šiuo metu ligoninė aktyviai dalyvauja Vilniaus regiono reanimacijos klasteryje ir jau gydo pirmąjį pacientą pagal šią sistemą. Tai – konkretus pavyzdys, kaip rajoninė ligoninė tampa organiška nacionalinės sveikatos sistemos dalimi, prisidedančia prie paslaugų prieinamumo didinimo ir sistemos atsparumo stiprinimo.
Reanimacijos ir Intensyvios terapijos skyriaus vedėjas gydytojas Arnas Šeškevičius pabrėžia, kad tikslas – turėti pažangiausią įrangą ir pacientams užtikrinti komfortiškas bei saugias gydymo sąlygas. „Norime, kad pacientai jaustųsi patogiai, turėtų pakankamai erdvės, o sąmoningi ligoniai galėtų skaityti, žiūrėti televizorių, jausti privatumą ir turėti užimtumą dienos metu“, – teigia gydytojas.
Naujasis skyrius jau dabar vertinamas kaip pavyzdys, kaip turi atrodyti aukščiausio lygio reanimacijos skyrius. „Džiaugiuosi matydamas tokią pačią įrangą kaip universiteto ligoninėje. Galima pradėti kalbėti apie tikrą kokybę. Puikiai! Tai pavyzdys, kaip turi atrodyti aukščiausio lygio reanimacijos-intensyvios terapijos skyrius“, – pasiektą rezultatą įvertino Santaros klinikų generalinis direktorius prof. T.Jovaiša.
Įsibėgėja Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus plėtra
Kartu su Intensyviosios terapijos skyriaus atnaujinimu Druskininkų ligoninėje sparčiai juda į priekį ir naujo Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus projektavimo darbai. Pasak vadovės, kuriant vieną svarbiausių gydymo įstaigos padalinių, vadovaujamasi gerąja praktika.
„Apsilankę LSMU Kauno ligoninėje domėjomės sprendimais, kurie leidžia sklandžiai organizuoti darbą. Kadangi patys dar neturime tokios patirties, norime sukurti patogią, praktišką aplinką tiek pacientams, tiek personalui“, – pasakoja E.Raulušaitienė.
Siekiant palaikyti tokį lygį, svarbios nuoseklios investicijos – šiuo metu ligoninei ypač aktualus kompiuterinės tomografijos įrangos atnaujinimas, nes tai tiesiogiai lemia pacientų saugumą ir diagnostinę kokybę.
Misija – endoprotezavimas per mėnesį
Druskininkų ligoninė išsiskiria kaip viena iš pirmaujančių gydymo įstaigų Lietuvoje, teikiančių aukštos kokybės kelio ir klubo sąnarių endoprotezavimo paslaugas. 2024 metais čia buvo atliktos net 327 tokios operacijos, o iš viso – 1267 chirurginės intervencijos, rodančios didelį pacientų pasitikėjimą ir aukštą paslaugų kokybę.
Ligoninė siekia užtikrinti, kad nuo pirmosios konsultacijos iki operacijos praeitų vos vienas mėnuo, todėl pacientai gali greitai grįžti į aktyvų gyvenimą be skausmo. Šis laukimo laikas yra vienas trumpiausių Lietuvoje, palyginti su kitomis gydymo įstaigomis, kuriose pacientai gali laukti pusantrų metų ar ilgiau.
Druskininkų ligoninėje dirba patyrę specialistai, turintys ilgesnę nei 20 metų patirtį, užtikrinantys saugias ir sėkmingas operacijas. Naudojama pažangi medicininė įranga leidžia pasiekti geriausių rezultatų ir greitesnį gijimą. Be to, ligoninė įsikūrusi didžiausiame šalies kurorte, todėl pacientai gali mėgautis unikalia reabilitacijos aplinka ir aukščiausios kokybės sveikatinimo paslaugomis.
Ligoninė taip pat taiko pažangius gydymo metodus, tokius kaip vienpusis kelio sąnario endoprotezavimas pagal Oksfordo universiteto metodiką, kai pakeičiama tik pažeista sąnario dalis. Šis metodas leidžia sumažinti sąnario traumavimą ir pasiekti geresnių rezultatų pacientams.
Dėl aukštos paslaugų kokybės ir trumpų laukimo eilių Druskininkų ligoninė sulaukia pacientų iš visos Lietuvos, įskaitant Panevėžį ir kitus regionus.
Vieninteliai regione teikia skausmo gydymo paslaugas
Druskininkų ligoninė vienintelė Pietų Lietuvos regione teikia specializuotas skausmo gydymo paslaugas. Paslaugos skirtos pacientams, kenčiantiems nuo lėtinio ar ūminio skausmo – taikomas individualizuotas gydymo planas, intervencinės procedūros ir skausmo valdymas.
Svarbu pažymėti, kad paslaugos teikimui naudojama moderni diagnostinė įranga, įsigyta įgyvendinant tarptautinį projektą „Interreg“. Tai leidžia užtikrinti tikslią diagnozę ir aukštos kokybės gydymą. Ši paslauga – reikšmingas žingsnis stiprinant regiono sveikatos paslaugų prieinamumą ir pacientų gyvenimo kokybę.
Medikų netrūksta
„Viskas taip nauja ir gražu. Vadinasi, gydymo įstaiga neturi bėdų“, – komentavo ligoninę apžiūrėjusi Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Orinta Leiputė.
Vadovė E.Raulušaitienė džiaugiasi kryptingu įstaigos stiprinimu. „Pastaraisiais metais nuosekliai atnaujiname gydymo bazę, investuojame į kokybę ir kuriame šiuolaikišką gydymo aplinką tiek pacientams, tiek personalui“, – paaiškino ji.
Ypatingas dėmesys skiriamas chirurgijos sričiai – tai viena prioritetinių krypčių, kuriai nuolat ieškoma finansavimo sprendimų. „Moderni chirurginė įranga tiesiogiai lemia gydymo sėkmę, todėl čia investicijos ypač svarbios“, – pabrėžia vadovė.
Įrangą pavyksta atnaujinti iš įvairių šaltinių: dalį jos ligoninė perka iš įstaigos vidinių resursų, dalį įsigyja per projektus, o prie strateginių pirkimų prisideda savivaldybė. Šiemet gydymo įstaiga įsigijo artroskopinį bokštą ir operacinį stalą. Savivaldybė skyrė lėšų naujai anestezijos įrangai, o Sveikatos apsaugos ministerijos dėka jau turime modernų C-lanko rentgeno aparatą.
„Stiprėjame, atsinaujiname ir žiūrime į ateitį. Mūsų tikslas – sukurti šiuolaikišką, pacientui draugišką ir darbuotojui patogią gydymo įstaigą“, – sako E.Raulušaitienė. Artimiausiuose planuose – operacinių remontas bei naujų patalpų įrengimas personalui, siekiant dar geresnių darbo sąlygų.
„Pinigų visada trūksta ir jų visada reikia, tačiau mes žiūrime realistiškai – vertiname tiek pasiektą progresą, tiek valstybės galimybes. Svarbiausia, kad judame į priekį. Sisteminės problemos nėra naujiena, tačiau mes dirbame, kad situacija keistųsi. Savo darbu ir teikiamomis paslaugomis siekiame įrodyti, jog galime užtikrinti kokybę bei pritraukti pacientų. O tuomet ateis ir finansinis stabilumas“, – kolektyvo požiūrį pristatė įstaigos vadovė.
Paklausta, ar netrūksta specialistų, E.Raulušaitienė patikino, kad šiuo metu gydymo įstaigai pakanka tiek gydytojų, tiek slaugytojų. Tai atsispindi ir gerėjančiuose procedūrų bei paslaugų rodikliuose.
Vyr. slaugos administratorė Inga Valentukevičiūtė sako, jog slaugytojai Druskininkų ligonine žavisi dėl šiuolaikinio vadovavimo modelio. Nemaža dalis jų būdami studentais ateina atlikti praktiką. Pamatę darbo atmosferą ir sąlygas, pasilieka dirbti. „Turime galimybę apmokėti slaugos mokslus. Šiuo metu keliems darbuotojams esame skyrę finansavimą mokytis toliau ir dirbti mūsų įstaigoje, kadangi praktikos metu matėme jų norą ir entuziazmą pasilikti“, – aiškina I.Valentukevičiūtė patikslindama, kad pagal projektą ligoninė gali apmokėti už studijas dar keliolikai studentų.
Ligoninės kolektyvo ir vadovės pastangas veikti įvertino ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Lina Šukytė-Korsakė.
„Likau sužavėta. Viskas pas jus gerai. Viską turite: pacientų, gydytojų. Pas jus ne taip kaip kituose regionuose, kur gydymo įstaigos vargsta“, – pastebėjo parlamentarė. Jos žodžius atliepė ir kiti išvažiuojamojo posėdžio dalyviai, vienbalsiai linkėję gydymo įstaigai sėkmės kryptingai judant pirmyn.
Komentaras
Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys Linas Urmanavičius:
.JPG)
- Druskininkų ligoninę remiame per sveikatos finansavimo programą. Kasmet iš šio fondo įsigyjama vienokios ar kitokios įrangos. Vis dėlto nesakyčiau, kad tai – didelis įnašas, kadangi gydymo įstaiga puikiai užsidirba pati. Visoms sveikatos programoms kasmet savivaldybė skiria šimtą tūkstančių eurų. Kažkada savivaldybė gydytojams suteikdavo butus, tačiau pamatėme, kad geriau veikti siūlant geresnį atlygį, taigi gydytojų gyvenamosios vietos persikėlimo nebefinansuojame. Ligoninės administracija suranda gydytojų ir be to, jiems sudaro geras sąlygas dirbti. Už tai finansuojame specialistų rengimo programas.
Esame patenkinti gydymo įstaigos vadove, kuri pasižymi atsakingumu, lyderyste. Anksčiau dirbusi visuomenės sveikatos biure ir savivaldybėje, šiandien ji efektyviai vadovauja ligoninei, eidama antrąją kadenciją. Vadovė stipriai mobilizavo kolektyvą, atsirinko geriausią personalą. Priimdama sprendimus, vadovė puikiai suvokia savo atsakomybę.
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!
Komentuoti: