Patvirtinta užstato už vienkartines pakuotes sistemos ženklinimo tvarka

www.lsveikata.lt
2015-07-03
LR Aplinkos ministerija patvirtino užstato už vienkartines pakuotes sistemos taikymą nurodančio ženklo formos ir vienkartinių pakuočių ženklinimo šiuo ženklu tvarkos aprašą. Naujai patvirtintą ženklą nuo 2016 m. vasario 1 d. privalės naudoti visi gamintojai ir importuotojai ženklindami stiklines, PET ir metalines pakuotes, dalyvaujančias naujoje užstato sistemoje.
Naujoji depozito sistema apims į stiklinę, PET ir metalinę pakuotę (skardines) išpilstytą alų, alaus kokteilius, sidrą, vaisių vyną ir jo kokteilius bei gėrimus, kitus fermentuotus gėrimus, alkoholinius kokteilius ir nealkoholinius gėrimus, girą, taip pat visų tipų vandenį, sultis, nektarą.

Pagal jau seniau LR Aplinkos ministerijos patvirtintą tvarką, nuo 2016 m. vasario 1 d. Lietuvos gamintojai ir importuotojai privalės imti užstatą iš pakuočių platintojų ar pakuočių pardavėjų ir jį grąžinti pakuočių pardavėjams, kai šie grąžina pakuočių atliekas, jeigu supakuotus gėrimus tiekia Lietuvos vidaus rinkai.
Patvirtintas užstato sistemos ženklas bus naudojamas ant visų užstato sistemoje dalyvaujančių pakuočių ir informuos vartotoją, kad jis turi teisę grąžinti tokias pakuotes ir atsiimti už jas sumokėtą užstatą.

 
„Veikiant naujajai depozito sistemai rinkoje kurį laiką dar liks senuoju ženklinimu ar vartotojų privačiai iš kitų šalių įsivežtų gėrimų pakuočių, kurios nebus paženklintos naujuoju ženklu. Tokių pakuočių sistema nepriims“, - atkreipia vartotojų dėmesį G.Varnas.
 
Gamintojai ir importuotojai keisdami užstato sistemoje dalyvausiančių pakuočių ženklinimą privalės ne tik patalpinti patvirtintą užstato sistemos ženklą, bet ir pakeisdami prieš tai naudotą prekės brūkšninį kodą nauju brūkšniniu kodu. Brūkšniniai kodai naudoti iki užstato sistemos veikimo pradžios negalės būti naudojami pakuotėms dalyvaujančioms naujoje užstato sistemoje.
 
Gamintojai ir importuotojai turi atkreipti dėmesį ir tinkamai susiplanuoti produkcijos ir žaliavų (pvz., etikečių) su dabartiniu ženklinimu atsargas, kad išvengtų galimų nurašymo nuostolių. Svarbu ir laiku paruošti naujus ženklinimo dizainus ir užsisakyti bei pagaminti naujai paženklintas pakuotes bei produkciją.
Didžioji dalis visų užstato sistemos pakuočių bus surenkama taromatais. Tam, kad taromatai butų parengti priimti užstato sistemos pakuotes, gamintojai ir importuotojai turės kiekvieną jų užregistruoti VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ Registre.
 
Apie VšĮ „Užstato sistemos administratorius“
VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ yra ne pelno siekianti įstaiga, kurios pagrindinis tikslas - vykdyti užstato sistemos administratoriaus funkcijas kaip numatyta Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatyme.
Steigėjai: Lietuvos aludarių gildija, Lietuvos prekybos įmonių asociacija, Lietuvos natūralaus mineralinio vandens gamintojų asociacija. Steigėjų nariai bus pagrindiniai sistemos naudotojai ir finansuotojai, nes į rinką išleidžia per 80 proc. visų užstatinių pakuočių.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:
Kaip nugyventi šimtą metų?

Kaip nugyventi šimtą metų?

2018.02-16
Prieš 300–400 metų žmonių gyvenimo trukmė buvo tik apie 30 metų, tuo tarpu šiandien išsivysčiusiose Europos šalyse ji siekia 80 metų, Japonijoje – 83 metus. Nors dažnai kalbama, kad viską nulemia ilgaamžiškumo genas, mokslininkai teigia, kad genetikos vaidmuo tik dalinis. Visa kita – sveika gyvensena ir teisingas psichologinis nusiteikimas. Tai kokie gi tie patarimSkaityti plačiau
Paroda „Sveikatos dienos“ kviečia gyventi sveikiau

Paroda „Sveikatos dienos“ kviečia gyventi sveikiau

2018.02-15
Kada pradėti rūpintis savo sveikata? Klausimas, kurio neretai daugelis vengia arba ignoruoja, vieniems gal pritrūksta ryžto, o kitiems kantrybės ar žinių. Kaip pradėti gyventi kitaip, kad tiek moralinė savijauta, tiek fizinė sveikata ilgainiui taptų geresnė? Svarbus klausimas, į kurį mėgins atsakyti didžiulis būrys savo srities žinovų, parodoje „Sveikatos dienos 2018“, vasario 23–25 d.
Skaityti plačiau
Mityba tarpukariu: kam cepelinai, kam – duonos kriaukšlė

Mityba tarpukariu: kam cepelinai, kam – duonos kriaukšlė

2018.02-15
Šiuo metu ypač populiari tema, ką valgyti sveika, o ką – ne, atrodo, mažai rūpėjo tarpukario lietuviams. Įsivaizduokite, tarpukariu mitybos specialistų rekomenduota kasdien suvartoti kalorijų norma siekė 3 tūkst. kalorijų, o kareiviams – net daugiau kaip 4 tūkst. kalorijų kasdien. Tiesa, supratimas, kad maistas – ne vien tik kalorijos, tuo metu dar tik formavosi. Neretai buvo manoma, kad svarSkaityti plačiau
Klimato skirtumas paguldo ir stipriausius turistus

Klimato skirtumas paguldo ir stipriausius turistus

2018.02-12
Įpusėjus žiemai pasiilgote saulės ir trauksite į šiltuosius kraštus? Pasiruoškite ne tik poilsiui, bet ir išbandymui: didelius temperatūros ir klimato pokyčius atlaiko ne kiekvieno keliautojo organizmas. Temperatūros „žirklės“ dažniausiai sukelia staigias organizmo reakcijas: širdies ir kraujotakos sutrikimus, ūmius peršalimo simptomus, dehidrataciją.
Skaityti plačiau
Depresija: kaip padėti sau be vaistų?

Depresija: kaip padėti sau be vaistų?

2018.02-09
Sergančiųjų depresija mastas toliau auga, įspėja specialistai. Pasaulio sveikatos organizacija prognozuoja, kad 2030 metais šis psichikos sutrikimas bus dažniausiai sutinkama liga. Visgi lengvas ir vidutinio sunkumo depresijas galima išgydyti be vaistų.
Skaityti plačiau

Gydytojas ir pacientas


T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

„Galbūt rega prastėja, gal judesiai nebe tokie greiti, bet tu kiekvieną dieną galvoji, kad rytoj operacinėje būsi stipresnis...
Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

Antrąjį gegužės pirmadienį yra minima Nacionalinė moters sveikatos patikros diena. Nors informacijos apie prevencinių patikrų naud...

Budinti vaistinė


Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

razinka


Sveika šeima


Tylūs motinystės sunkumai

Nors praėjusi Motinos diena viešojoje erdvėje motinystę vaizdavo kaip absoliučią laimę, realybėje daugeliui moterų ji atnešė sunkių išbandymų. Tūkstančiai moterų Lietuvoje po gimdymo susiduria su emociniais sunkumais, apie kuriuos vis dar kalbame retai. Tyrimai rodo, kad kas penkta lietuvė patiria pogimdyminės de...

Pakalbėkim apie tai


Svetur


Eurovizinės šlovės kaina – pakrikusi dalyvių psichika

„Atlikėjo karjeroje nedaug tokių konkurencingų ir emociškai išsunkiančių renginių kaip „Eurovizija“, todėl perdegimas tarp dalyvių – itin dažnai pasitaikantis“, – skelbia nepriklausoma „Eurovizijos“ naujienų svetainė „ESC Insight“. Dėl šios priežasties o...

Redakcijos skiltis


Komentarai


Turite tai žinoti
Henrikas Vaitiekūnas Turite tai žinoti
Pasiryžę gimdyti? Niekada!
Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!
Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti

Naujas numeris