Subliuško direktoriaus konkursas
Greta Vanagienė
2025-05-12
Regioninės Mažeikių ligoninės direktorės pareigas laikinai einanti Aranta Būtautaitė-Garalienė po įvykusio gydymo įstaigos vadovo konkurso – šoke: ligoninę, kuriai buvo prognozuojama prasta ateitis, pastačiusi ant kojų vadovė už tai liko neįvertinta. „Stabilizavau ligoninę sunkiu darbu“, – su apmaudu kalbėjo konkurso nepraėjusi kandidatė.
Regioninės Mažeikių ligoninės direktorės pareigas laikinai einanti Aranta Būtautaitė-Garalienė sako nesupratusi, kokie yra konkurso į vadovus vertinimo kriterijai. O kad gauti balai būtų pagrįsti, oficialiu raštu kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją. Mat nors pirmasis bandymas nesėkmingas, į vadovo kėdę ji pretenduos ir antrąkart. Juolab sako turinti gyventojų palaikymą.
Konkursą skelbs iš naujo
Kol svarstoma, kad vadovai į antrą kadenciją turi būti perkelti automatiškai, visus metus lauktas Regioninės Mažeikių ligoninės direktoriaus konkursas ėmė ir subliuško.
„Direktoriaus konkurso pirmajame etape dalyvavo du pretendentai, tačiau nė vienas nesurinko minimalaus reikalaujamo balų skaičiaus“, – kodėl konkursas nepavyko, paaiškino Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas spaudai Julijanas Gališanskis. Anot jo, artimiausiu metu konkursas bus skelbiamas iš naujo.
Tokios baigties nesitikėjo metus laikinai einanti ligoninės direktorės pareigas Aranta Būtautaitė-Garalienė.
„Natūralu nustebti. Per dvylika mėnesių, kuriuos teko garbė vadovauti ligoninei, padaryta išties daug. Kai pradėjau dirbti, situacija buvo sudėtinga. Keitėsi ligoninės vadovybė: buvo politiniai sprendimai, gydytojai buvo nepatenkinti darbo sąlygomis, buvo didelis darbo priemonių trūkumas, neatlikta daug viešųjų pirkimų. Ligoninei žadėta nepalanki ateitis. Tik po dešimties mėnesių nepaprastai sunkaus ir aktyvaus darbo ėmė matysis teigiami rezultatai. Stabilizavome ligoninės veiklą. Padedant pavaduotojui medicinai pritraukiau vienuolika naujų gydytojų specialistų tiek nuolatiniam darbui, tiek budėjimams, kas yra svarbu mūsų ligoninėje“, – atliktus darbus vardijo konkurso kartelės neperšokusi laikinoji vadovė. Ji atskleidė, kad buvo įvertinta 4,99 galutiniu komisijos balu.
Nesuprato vertinimo kriterijų
A.Būtautaitė-Garalienė sako nesupratusi, kokie yra konkurso vertinimo kriterijai. O kad vertinimo balai būtų pagrįsti, oficialiu raštu kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją. Mat nors pirmasis bandymas A.Būtautaitei-Garalienei nesėkmingas, į vadovo kėdę taikysis ir antrąkart. Juolab sako turinti ir gyventojų palaikymą.
„Atsižvelgiant į tai, kad dalyvausiu dar kartą, norėčiau labiau pasistengti ir suvokti, kokios tos galimos klaidos, ką galėčiau padaryti kitaip. Jei balas būtų kitoks, gal ir reakcija būtų kita. Bet namų darbai buvo atlikti. Skaidrės ir gairės – abstraktu. Tai nėra įstaigos strateginis planas. Įdomu, kokie šioms užduotims yra vertinimo kriterijai“, – svarstė, kaip sėkmingiau pasirodyti antrąkart konkurse, pašnekovė.
Ji sako pritarianti svarstomam įstatymo pakeitimui, kuris gerai dirbantiems vadovams leistų be konkurso eiti antrą kadencija gydymo įstaigoje – tai svarbu darbų tęstinumui.
„Kiekvienam naujai atėjusiam vadovui reikia mažų mažiausia pusės metų, jei ne daugiau, susipažinti su ligoninės procesais ir kolektyvu. Taip trūkstant gydytojų ir slaugytojų, bendravimas su kolektyvu ir jo motyvavimas – vienas svarbiausių uždavinių, siekiant gerų gydymo įstaigos rezultatų“, – sako nuo 2020-ųjų Skubios medicinos pagalbos skyriaus vedėjos pareigas ligoninėje ėjusi pašnekovė.
Tarp kitko
L.S. primena, kad kilus įtarimams dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų ir viešųjų bei privačių interesų pažeidimų Regioninėje Mažeikių ligoninėje, gydymo įstaigos direktorius Sigitas Kaktys prieš metus buvo atšauktas iš pareigų. Tokį sprendimą priėmė gydymo įstaigos dalininkai – Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Mažeikių rajono savivaldybė.
Komentaras
Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Audrius Klišonis:
.JPG)
- Vadovai formuoja komandą ir daro viską, kad gydymo įstaiga dirbtų efektyviai. Taigi įstatymas dėl antros vadovo kadencijos be konkurso – laisvesnių rankų turėjimas – teigiamas dalykas.
Jei matome, kad vadovas pagal gydymo įstaigos veikimo rezultatus veikia efektyviai nėra būtina jo keisti. Ten, kur rezultatai nėra patys geriausi, natūralu, jog keisti tokį vadovą būtų galima. Laisvumo turėjimas suteikia galimybę tinkamai ir objektyviai priimti sprendimus. Laisvės duotybė – taip pat ir atsakomybė. Steigėjams rinktis vieną arba kitą vadovą – taip pat atsakomybė.
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!