Kova su rūkymu neveikia: ekspertai siūlo taiklesnę strategiją

lsveikata.lt
2024-12-03
Nors valstybė priklausomybių problemai spręsti skiria milijonines investicijas, iki šiol visi bandymai suvaldyti rūkymo epidemiją proveržio nepasiekė - Lietuvoje vis dar rūko kas trečias gyventojas. „Lietuvos sveikata“ organizuotoje diskusijoje sveikatos ekspertai ir politikai susirinko aptarti, kaip užtikrinti, kad priemonės būtų veiksmingos.

Tarptautinės nerūkymo dienos proga savaitraščio ir sveikatos naujienų portalo „Lietuvos sveikata“ organizuota diskusija priminė nerimą keliančius faktus: nepaisant taikomų priemonių - kainų kėlimo, rūkymo vietų ribojimo, šokiruojančių vaizdų ant cigarečių pakelių - situacija Lietuvoje negerėja jau dvidešimt penkerius metus, o rūko kas trečias šalies gyventojas. 2021 m. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento užsakymu vykdyto psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo paplitimo bendrojoje populiacijoje tyrimo duomenimis, kasdien rūko 31,1 proc. 15-64 metų amžiaus Lietuvos gyventojų.
„Rūkymo priklausomybės sprendimui kaip visuomenė skiriame mažiau dėmesio, nei alkoholio ar narkotikų keliamoms problemoms. Tuo tarpu tabako žala, nors ir mažiau pastebima, kelia didelių iššūkių žmonių gerovei, visuomenės sveikatai ir sveikatos apsaugos sistemos išlaidoms. Nors priklausomybių nuo narkotikų, tabako ir alkoholio 2024-2026 metais prevencijai ir žalos mažinimui numatyta skirti 47,3 mln. eurų, yra abejonių dėl tinkamiausio ir efektyvaus šių lėšų panaudojimo ”, - į problemą dėmesį atkreipė ilgametė “Lietuvos sveikata” redaktorė Jolanta Babiliūtė.
Diskusija apie priklausomybę nuo rūkymo šalyje organizuota itin svarbiu metu - ką tik išrinktas naujas Seimas, formuojama Vyriausybė.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Gy­ven­ti ne tik il­gai, bet ir svei­kai

      Gy­ven­ti ne tik il­gai, bet ir svei­kai

      Kas ne­no­ri gy­ven­ti il­gai ir svei­kai? Ne pa­slap­tis, kad straips­niai apie ste­buk&s...
      Prof. M.Kliučinskas: moterų požiūris į skausmą keičiasi

      Prof. M.Kliučinskas: moterų požiūris į skausmą keičiasi

      „Moterų požiūris į skausmą gimdymo metu keičiasi: vis daugiau jų neatsisako medikamentinių skausmo malšinimo būdų, no...

      Budinti vaistinė


      Vaistininkas ir rašytojas T.Žvirinskis: ant receptų nerašau

      Vaistininkas ir rašytojas T.Žvirinskis: ant receptų nerašau

      Tadas Žvirinskis įrodo, kad ribos tarp profesijų ir pašaukimų gali būti kur kas lankstesnės. Jo pasaulyje vaistininko recep...
      Ministerijos pasiteisinimas sukasi prieš ją pačią

      Ministerijos pasiteisinimas sukasi prieš ją pačią

      Netylant kalboms apie inovatyvių vaistų trūkumą Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) išplatino pranešimą, esą didelė...

      razinka


      Sveika šeima


      Renkantis profesiją svarbiausia mokėti… klysti

      „Jau žinai, kur stosi?“ – klausimas, verčiantis krūptelėti ne vieną moksleivį. Psichologai pastebi, kad daugelis jaunuolių į šį sprendimą žiūri kaip į lemtingą gyvenimo posūkį, nors realybė rodo ką kita – šiandieniame pasaulyje karjeros kelias dažnai vingiuoja netikėtomis kryptimis. Apie patiriam...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kongo vaikai kovoja dėl išgyvenimo

      Kongo Demokratinės Respublikos (KDR) rytuose nuo metų pradžios per ginkluotas kovas nukentėjo tūkstančiai vaikų. Ginkluotos grupuotės „M23“ užimtuose regionuose vaikai kenčia nuo fizinio ir seksualinio smurto, o išpuoliai prieš mokyklas ir ligonines kelia nerimą tiek medikams, tiek visuomenei.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Be verslo valstybė neišpildys ir savo įsipareigojimų
      Saulius Čaplinskas Be verslo valstybė neišpildys ir savo įsipareigojimų
      Planuoto elgesio teorija
      Henrikas Vaitiekūnas Planuoto elgesio teorija
      Klampūs privilegijų pančiai Klaipėdoje
      Audrius Petrošius Klampūs privilegijų pančiai Klaipėdoje

      Naujas numeris