Nauji įpročiai pavasarį padės maitintis sveikiau

Domantė Juknonytė
2017-03-20
Sezonų kaita skatina koreguoti ir kasdienės mitybos pobūdį. Organizmui natūraliai adaptuojantis prie oro sąlygų, šaltuoju metų periodu įprastai padidėja poreikis riebesniam, „sunkesniam“ maistui. Atėjus pavasariui, vertėtų ne tik atnaujinti dienos racioną pavasarinėmis daržovėmis, bet ir toliau formuoti sveikos mitybos įpročius.  
Nauji įpročiai pavasarį padės maitintis sveikiau
Jei dieną pradėsite valgydami daržoves, tikėtina, kad per dieną suvartosite rekomenduojamą jų paros normą.

Pusryčiams – daržovės
Išbandykite daržovių omletą, pilnagrūdės duonos sumuštinį su pomidorų ir agurkų griežinėliais, trintomis baltosiomis pupelėmis ar trintu avokadu, aplietu alyvuogių aliejumi. Sumuštinius su kiaušiniu pagardinkite špinatais, pipirais; žaliuosius kokteilius – tamsiomis žalialapėmis daržovėmis. Jei dieną pradėsite valgydami daržoves, tikėtina, kad per dieną suvartosite rekomenduojamą jų paros normą.
 
Pasigaminkite iš anksto
Vakare skirkite maistui ruošti: nuplaukite, nuskuskite ir supjaustykite daržoves, užsiplikykite pilnagrūdžių kruopų (išbrinkusias per naktį, kitą dieną kruopas pakaks tik trumpai apvirti), pasigaminkite sriubos ar išvirkite keletą kietų kiaušinių. Laikydami šiuos produktus šaldytuve, galėsite nesirūpinti, kaip kitą dienomis greit pasigaminti sveiką ir skanų patiekalą.
 
Kepinkite daržoves

Grilyje iškepkite daržovių – tai suteiks joms saldumo, dūmo skonį. Taip paruoštą didesnį daržovių kiekį galite naudoti savaitės bėgyje gamindami salotas, sumuštinius ar makaronų patiekalus.
 
Pavasarinis virtuvės valymas
Sutvarkykite ir išvalykite virtuvines spinteles, šaldytuvą. Peržvelkite produktų likučius, jų galiojimo datas.
 
5 minučių pertrauka
Jei eidami pro kepyklėlę sunkiai atsispiriate sausainiams, ar kolegos pasiūlytiems šokoladiniams saldainiams, pasakykite sau, jog turite palaukti dar 5 minutes. Tuomet bandykite nukreipti dėmesį užsiimdami kita veikla. Dažnai noras suvalgyti nesveiko maisto praeina savaime.
 
Mitybos dienoraštis
Aprašykite arba nufotografuokite maistą, kurį valgote. Stebėdami rašytinio ar vizualaus maitinimosi „dienoraščio“ rezultatus, lengviau išmoksite reguliuoti mitybos režimą.

 
Receptai 
Ridikėlių ir agurkų salotos

Reikės:
1 ilgavaisio agurko,
500 g ridikėlių,
1 saliero,
1 didelio raudonojo svogūno,
šviežių petražolių,
3 šaukštų citrinos sulčių,

6 šaukštų rapsų aliejaus.
Supjaustykite daržoves ir sudėkite į didelį dubenį. Sumaišykite citrinos sultis ir rapsų aliejų, pagal skonį pridėkite druskos, pipirų, – padažu apliekite salotas, viską išmaišykite. Skanaus!
 
Kepti ridikėliai su morkomis

Reikės:
12 ridikėlių,
12 mažų morkų,
1 šaukšto alyvuogių aliejaus,
1 a.š. džiovintų čiobrelių,
pusės citrinos.
Ant kepimo popieriumi išklotos skardos išdėliokite ridikėlius ir morkas. Daržoves apliekite aliejumi, apibarstykite čiobreliais, druska, pipirais. Kepkite 200°C temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 20 minučių. Patiekdami daržoves apliekite jas citrinos sultimis. Skanaus!


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris