Lazdynų riešutai - jaunystės ir energijos raktas

Aigustė Tavoraitė
2015-09-25
Skubėkite ieškoti ir rinkti lazdynų riešutus – kasdien suvalgyta jų sauja padės išsaugoti jaunystę ir sveiką širdį. Tai – tikras energijos šaltinis: sakoma, kad turkų vyrai prieš pasimatymą sukremta šių riešutų.
Lazdynų riešutai - jaunystės ir energijos raktas
Jei ryte sunkiai bundate ir tingiai ritatės iš šiltų patalų, kiaušinienę pagardinę sauja lazdynų riešutų ir žiupsneliu juodųjų pipirų kaipmat sušilsite ir pažvalėsite.

Išvaiko rudens liūdesį
Puikiai nuderėję lazdyno riešutai pagelbės nuo visų rudens depresijų. Juose gausu folio rūgšties, kuri veikia kaip geras antidepresantas, didina protinį ir fizinį aktyvumą, gerina atmintį, padeda gydant lėtinio nuovargio sindromą. Lazdynų riešutai turtingi vitaminais A, E, B, teigiamai veikiančiais odą ir nervų sistemą. Taip pat šių riešutų kišenėje turėtų nešiotis sportuojantys, aktyvų fizinį darbą dirbantys žmonės.
Lazdynų riešutai padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Juose esantis kalcis ne tik sustiprins kaulus, bet ir pagerins virškinimą. Jis skatina kraujo krešėjimą, gelbsti nuo didelio kraujospūdžio, taip pat – priešmenstruacinių skausmų.


Kai rytais šalta
Jei ryte sunkiai bundate ir tingiai ritatės iš šiltų patalų, kiaušinienę pagardinę sauja lazdynų riešutų ir juodųjų pipirų kaipmat sušilsite ir pažvalėsite. Be to, šie riešutai ne tokie kaloringi kaip, pavyzdžiui, žemės riešutai. Taip pat – nesukelia alergijos. Jie dera su daugeliu produktų – sūriais, mėsa, įvairiais saldėsiais (jogurtu, visokiausiais konditeriniais gaminiais). 
Riešutai – sotus ir vertingas pakaitalas nesveikiems užkandžiams. Lazdynų riešutuose baltymų ir mūsų organizmui reikalingų aminorūgščių randama tiek, kiek ir mėsoje. Tačiau rinkitės tik grynus riešutus: sūdyti, kepinti ar glazūruoti sveikatos nepridės.
 
Kada būti atsargiems

Riešutų nereikia padauginti sergantiems kepenų ligomis, esant inkstų, skrandžio, širdies veiklos sutrikimams. Taip pat svarbu pasitikrinti, ar nesate alergiškas.
Šis produktas gana kaloringas, tad daugiausia naudos riešutai atneša, kai jų vartojama nedideliais kiekiais, pakeičiant kitą užkandį. 
Riešutuose randama nemažai fosforo, o jo perteklius gali slopinti vitamino D susidarymą ir trikdyti kalcio pasisavinimą. Tai didina osteoporozės riziką, todėl itin atidūs turėtų būti vyresnio amžiaus žmonės.

 
Tinginys su lazdyno riešutais

Tinginiui paruošti reikės 3 pakelių sausainių, indelio kondensuoto pieno, 200 g sviesto, poros saujų lazdyno riešutų ir trupučio kakavos.
Sausainius sutrupinkite kuo smulkiau. Ištirpinkite sviestą ir sumaišykite su kondensuotu pienu, įberkite truputį kakavos. Suberkite riešutus, susmulkintus sausainius ir vėl viską gerai išmaišykite. Gautą masę supilkite į formą ir palaikykite šaldytuve, kol sustings.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris