Lazdynų riešutai - jaunystės ir energijos raktas

Aigustė Tavoraitė
2015-09-25
Skubėkite ieškoti ir rinkti lazdynų riešutus – kasdien suvalgyta jų sauja padės išsaugoti jaunystę ir sveiką širdį. Tai – tikras energijos šaltinis: sakoma, kad turkų vyrai prieš pasimatymą sukremta šių riešutų.
Lazdynų riešutai - jaunystės ir energijos raktas
Jei ryte sunkiai bundate ir tingiai ritatės iš šiltų patalų, kiaušinienę pagardinę sauja lazdynų riešutų ir žiupsneliu juodųjų pipirų kaipmat sušilsite ir pažvalėsite.

Išvaiko rudens liūdesį
Puikiai nuderėję lazdyno riešutai pagelbės nuo visų rudens depresijų. Juose gausu folio rūgšties, kuri veikia kaip geras antidepresantas, didina protinį ir fizinį aktyvumą, gerina atmintį, padeda gydant lėtinio nuovargio sindromą. Lazdynų riešutai turtingi vitaminais A, E, B, teigiamai veikiančiais odą ir nervų sistemą. Taip pat šių riešutų kišenėje turėtų nešiotis sportuojantys, aktyvų fizinį darbą dirbantys žmonės.
Lazdynų riešutai padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Juose esantis kalcis ne tik sustiprins kaulus, bet ir pagerins virškinimą. Jis skatina kraujo krešėjimą, gelbsti nuo didelio kraujospūdžio, taip pat – priešmenstruacinių skausmų.


Kai rytais šalta
Jei ryte sunkiai bundate ir tingiai ritatės iš šiltų patalų, kiaušinienę pagardinę sauja lazdynų riešutų ir juodųjų pipirų kaipmat sušilsite ir pažvalėsite. Be to, šie riešutai ne tokie kaloringi kaip, pavyzdžiui, žemės riešutai. Taip pat – nesukelia alergijos. Jie dera su daugeliu produktų – sūriais, mėsa, įvairiais saldėsiais (jogurtu, visokiausiais konditeriniais gaminiais). 
Riešutai – sotus ir vertingas pakaitalas nesveikiems užkandžiams. Lazdynų riešutuose baltymų ir mūsų organizmui reikalingų aminorūgščių randama tiek, kiek ir mėsoje. Tačiau rinkitės tik grynus riešutus: sūdyti, kepinti ar glazūruoti sveikatos nepridės.
 
Kada būti atsargiems

Riešutų nereikia padauginti sergantiems kepenų ligomis, esant inkstų, skrandžio, širdies veiklos sutrikimams. Taip pat svarbu pasitikrinti, ar nesate alergiškas.
Šis produktas gana kaloringas, tad daugiausia naudos riešutai atneša, kai jų vartojama nedideliais kiekiais, pakeičiant kitą užkandį. 
Riešutuose randama nemažai fosforo, o jo perteklius gali slopinti vitamino D susidarymą ir trikdyti kalcio pasisavinimą. Tai didina osteoporozės riziką, todėl itin atidūs turėtų būti vyresnio amžiaus žmonės.

 
Tinginys su lazdyno riešutais

Tinginiui paruošti reikės 3 pakelių sausainių, indelio kondensuoto pieno, 200 g sviesto, poros saujų lazdyno riešutų ir trupučio kakavos.
Sausainius sutrupinkite kuo smulkiau. Ištirpinkite sviestą ir sumaišykite su kondensuotu pienu, įberkite truputį kakavos. Suberkite riešutus, susmulkintus sausainius ir vėl viską gerai išmaišykite. Gautą masę supilkite į formą ir palaikykite šaldytuve, kol sustings.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  LSMU Kauno ligoninės šeimos gydytojas – echoskopuotojas Paulius Butylkinas (31 m.) vienas tų, kuris stebėdamas prastė...
  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Pasninkas – ne griežtesnis už dietas

  Likus beveik mėnesiui iki Kalėdų prasideda adventas. Dažnai šis laikotarpis suprantamas kaip niūrus susivaržymo metas. Tačiau, pasak etnologės Gražinos Kadžytės, toks jis negali būti. Jis turi būti viltingas. O pagal senąsias tradicijas, kartu su juo prasidedantis pasninkas įpareigoja kur kas mažiau nei šiandieną paplit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Daiktų apsuptyje
  Henrikas Vaitiekūnas Daiktų apsuptyje
  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica