Aliejus aliejui nelygu. Kokį pasirinkti?

Žydrūnė Domarkaitė
2014-04-10
Daugelis žinome, kad šalto spaudimo aliejai yra rekomenduojami kaip naudingiausi mūsų organizmui. Jie ne tik vadinami geriausiu maistu, bet ir mūsų organizmo vaistu. Šalto spaudimo aliejai išgaunami mechaniniu būdu, nesvarbu, rankomis ar presais, tačiau naudojant ne didesnę kaip 30°C temperatūrą. Šis spaudimo būdas yra labiausiai tausojantis, kadangi aliejai išlaiko augalo kvapą, savitą tirštumą, spalvą bei unikalų skonį.
Aliejus aliejui nelygu. Kokį pasirinkti?

 Apie aliejaus naudą organizmui pasakoja verslininkė ir vaistininkė Joana Brazauskienė:
 

- Kokį aliejų geriausiai rinktis?
Reikia gerai išmanyti, koks alyvuogių aliejus yra kokybiškas. Tai galima pasakyti, žinant aliejaus rūgštingumą. Jei jis neviršija 1 procento, toks aliejus yra kokybiškas. Didžiuosiuose prekybos centruose dažnai aliejuje yra daugiau riebalų, nei aliejų, o tai reiškia, kad jie yra rafinuoti. Tai masiniam vartojimui skirtas produktas, kurį žmonės vadina aliejumi, nors iš tikrųjų tai yra tik riebalų masė.
 
-Kokia yra aliejaus nauda?
- Aliejus yra mitybos pagrindas, statybinė medžiaga. Aišku, priklauso, iš ko jis yra gaunamas. Jis yra pilnas vitaminų, mineralų, omega rūgščių, kitų elementų. Sakoma, kad kai kurie aliejai turi savyje visą Mendelejevo lentelę. Spaudžiant iš graikinio riešuto aliejų, jame bus per 80 mineralų ir vitaminų. Vynuogių kauliukų ekstrakto aliejus atstato ląstelę ir geriau funkcionuoja, pagerėja elastino gamyba. Tuomet odos išvaizda gražėja, nes padidėja elastingumas. Atstatytoje ląstelėje medžiagų apykaita yra geresnė nei nualintoje.
 

Ar tiesa, kad šalto spaudimo aliejų geriau naudoti užpilams, o ne kepimui?
- Šaltai spaustas aliejus tinka viskam: ir kepimui, ir virimui, ir užpilams. Jame išlieka nepakeičiamos riebalų rūgštys, vitaminai, mineralai ir kitos naudingosios medžiagos. Šalto spaudimo, nerafinuotas aliejus, yra geriausias kosmetikos gamybos ir mūsų organizmo draugas.
 
Ar turi rafinuoto aliejaus vartojimas poveikį mūsų sveikatai?
Rafinuotas aliejus nėra toks sveikas, nes tokį aliejų norint gauti reikia jį perdirbti. O perdirbant naudojamos cheminės medžiagos, aukštos temperatūros. Perdirbant tokiais būdais aliejų, cheminės medžiagos pakliūna į produktą. Klausimas, ar mums reikia tos chemijos?
 
Kuris aliejus yra pats maistingiausias ir geriausias?
- Kiekvienas aliejus yra karalius pats iš savęs. Pavyzdžiui, vynuogių kauliukų aliejus yra labai naudingas. Vien pats vynuogių kauliukas turi labai mūsų organizmui reikalingų medžiagų. Iš jų net gaminami vaistai, skirti kraujagyslių sienelėms stiprinimui. O čia yra aliejus, tad jį vartojant stiprinama visa kraujagyslių sistema. Avokado aliejus tinka taip pat kraujagyslėms, regeneruoja ląstelę, aprūpina omega rūgštimis. Puikiai tinka plaukams, odai, vartojant iš išorės. Galima sakyti, kad bet kuris kokybiškas aliejus yra geras, reiktų jį rinktis vadovaujantis skoniu ir išmone.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

      „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

      JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Pažinti sapioseksualą
      Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

      Naujas numeris