Dr. J.Sąlyga: kiekvieno specialisto atėjimas mums yra šventė

Agnė Marija Armoškienė
2025-07-17
Nuo praėjusių metų Klaipėdos miesto poliklinikai vadovaujantis vyriausiasis gydytojas dr. Jonas Sąlyga gydymo įstaigą kelia naujam gyvenimui. Per mažiau nei metus poliklinika pasipildė net keliolika vertingų specialistų, čia rezidentūrą renkasi atlikti perspektyvūs jaunieji gydytojai iš visos Lietuvos.
Dr. J.Sąlyga: kiekvieno specialisto atėjimas mums yra šventė
Klaipėdos miesto poliklinikoje darbo sąlygos išties geros – yra moderniausia įranga šiuo metu: naujas echoskopas, Holterio monitoravimo, paros kraujospūdžio matavimo aparatai.

Artimiausiu metu poliklinika ketina atsinaujinti ne tik naujais medikais, bet ir infrastruktūra. „Šiuo metu jau visiškai baigtas projektavimas. Laukiame, kada bus galima skelbti konkursą darbams atlikti. Labai tuo džiaugiamės“, – sako vyriausiasis gydytojas.
 
Pas kardiologą – ir iš aplinkinių miestų
 

Klaipėdos miesto poliklinikos vadovo dr. Jono Sąlygos teigimu, kaip ir visur, medikų trūksta, o juos prisivilioti reikia didelių pastangų. Ypač trūksta šeimos gydytojų. „Juos viliojame net iš užsienio. Kiekvieno specialisto atėjimas į įstaigą mums yra šventė“, – sako dr. J.Sąlyga.

 
Nuo pernai metų rugsėjo poliklinikoje dirbantis gydytojas kardiologas Mindaugas Malinauskas jau spėjo užsitarnauti gerą vardą – pas jį nori patekti pacientai ne tik iš Klaipėdos miesto, bet ir iš viso regiono. Balandžio mėnesį Medikų dienos šventėje M.Malinauskas buvo išrinktas uostamiesčio „Metų jaunuoju gydytoju“. Jis apdovanotas už reikšmingą indėlį į Klaipėdos miesto gyventojų sveikatą, širdies ir kraujagyslių ligų prevenciją, nuolatinį norą tobulėti ir padėti uostamiesčio gyventojams. 
 
„Apdovanojimas buvo netikėtas. Apie tai negalvoji kasdien eidamas į darbą, tiesiog nori kuo geriau atlikti pareigas, padėti pacientams, išklausyti jų problemas. Visgi, toks įvertinimas yra malonus. Tai parodo, kad vertinamos pastangos, darbo kokybė ir įrodo, kad einu teisinga linkme. Man tai – pirmas toks įvertinimas, todėl labai džiaugiuosi“, – sako gydytojas kardiologas, studijų metais praktikavęsis Šveicarijoje, Jungtinėje Karalystėje bei Prancūzijoje ir išlaikęs Europos kardiologų draugijos egzaminą.
 
Pasak poliklinikos vadovo pavaduotojo medicinai gydytojo Algirdo Pūro, didžiausias šio specialisto įvertinimas yra pacientų pasitikėjimas. „Žmonės atvažiuoja ne tik iš Klaipėdos, bet ir iš Tauragės, Telšių, Šilutės, Pakruojo ar net Panevėžio ir nori būtent pas jį“, – sako A.Pūras.
 

„Daug kam važiuoti pas mane, kaip specialistą, į Klaipėdą rekomenduoja rajono šeimos gydytojai. Pacientai lieka patenkinti, nes atsakome į visus klausimus, išsprendžiame problemas. Daug kas žada sugrįžti, jei kas vėl nutiktų“, – džiaugiasi gydytojas kardiologas Mindaugas Malinauskas.

 
Anot jo, dažniausiai žmonės kreipiasi dėl arterinės hipertenzijos – aukšto kraujo spaudimo, padidėjusio cholesterolio, išeminės širdies ligos, širdies ritmo sutrikimų, širdies nepakankamumo. Vasarą pastebimas vyresnio amžiaus pacientų pagausėjimas.
 
Anot gydytojo A.Pūro, kad pacientams būtų suteikta kokybiška ir savalaikė pagalba, vadovybė lanksčiai žvelgia į specialistų konsultacijoms skiriamą laiką. „Kiekvienam gydytojui reikia skirtingos trukmės konsultacijos. Jei gydytojas nori daugiau laiko skirti pacientui, mes į tai atsižvelgiam, nes svarbiausia užtikrinti, kad žmonės patektų pas specialistą ir gautų reikiamą gydymą. Man asmeniškai svarbu, kad ne tik pacientas, bet ir gydytojas būtų patenkintas, norėtų gerai dirbti“, – sako poliklinikos vadovo pavaduotojas. Šiuo metu konsultacijos pas gydytoją kardiologą M.Malinauską reikia laukti apie mėnesį.

 
Rezidentai ateina dėl rekomendacijų
 
LSMU šeimos medicinos rezidentė Arūnė Žičkevičiūtė sako Klaipėdos polikliniką pasirinkusi dėl gerų kolegų atsiliepimų. „Tai pirmi mano rezidentūros metai, pasirinkau kardiologijos ciklą. Iš kolegų girdėjau, kad buvo geras priėmimas. Viena kolegė kaip tik čia irgi buvo pasirinkusi kardiologiją ir įgijo gerą patirtį. Turėjau gerų pavyzdžių, todėl nusprendžiau ir aš čia atvykti“, – sako jaunoji gydytoja. Ji su kolegomis džiaugiasi itin maloniu vadovybės ir gydytojų bendravimu, suteikiama pagalba.
 

„Paprastai rezidentai ateina ir išeina, todėl mažai kam yra įdomūs. Čia mums visada randa laiko – paaiškina, parodo. Malonu dirbti su jaunais, gerais gydytojais. Nors dar tik antra savaitė, jaučiuosi daug išmokusi“, – teigia šeimos medicinos rezidentė Arūnė Žičkevičiūtė.

 
Rezidentės teigimu, dauguma pacientų ne tik nesibaimina jaunųjų gydytojų, bet, kaip tik, džiaugiasi gaudami jauno profesionalo konsultaciją: labiausiai žmonės vertina nuoširdų dėmesį, įsiklausymą.
Gydytojas A.Pūras tikisi, kad dabartiniai rezidentai jų įstaigoje pasirinks ir daugiau ciklų.
 

„O labiausiai tikimės, kad ateityje sugrįš čia dirbti. Labai laukiam ir norim, kad kuo daugiau jaunų gydytojų atvyktų ir patys įsitikintų, jog čia sąlygos dirbti geros. Siekiame, kad rezidentai ne tik prie jūros pabūtų, bet iš tikrųjų pasisemtų žinių, įgytų reikiamos patirties“, – sako poliklinikos vadovo pavaduotojo medicinai gydytojo Algirdo Pūro.

 
Kardiologo M.Malinausko teigimu, poliklinikoje darbo sąlygos išties geros – yra moderniausia įranga šiuo metu: naujas echoskopas, Holterio monitoravimo, paros kraujospūdžio matavimo aparatai. „Tai ypač palengvina darbą, padeda diagnozuoti pacientų ligas ir rasti tinkamiausius gydymo būdus. Taip pat turime gerą kolektyvą, administracijos palaikymą“, – sako specialistas.
 
Planuoja sugrįžti
 
Šeimos medicinos rezidentė Aistė Žiaugaitė poliklinikoje pasirinko ginekologijos ciklą.
 

„Pasirinkimu esu patenkinta, įgijau daug teorinių ir praktinių žinių. Teko padirbti su visais ginekologais, pamatyti skirtingus gydymo metodus, sudalyvauti operacijose“, – sako Šeimos medicinos rezidentė Aistė Žiaugaitė, su Klaipėdos miesto poliklinika ryšį užmezgusi studijų mugės metu.

 
Anot jos, čia dirbantys gydytojai tikrai išsiskiria dėmesingumu, noriai moko, leidžia bandyti, mokytis.
 
Iš Mažeikių studijuoti į LSMU atvykusi rezidentė sako, kad visuomet traukė pajūris, todėl Klaipėdos miesto polikliniką pasirinko neatsitiktinai, o ateityje neatmeta galimybės sugrįžti čia dirbti. Kitąmet būsima šeimos gydytoja planuoja čia sugrįžti kitam rezidentūros ciklui.
 
Nors medikų merginos šeimoje daugiau nėra, jai šis pasirinkimas atrodė natūralus. „Visuomet gerai sekėsi biologija, chemija, taigi viskas susiklostė savaime. Medicina traukė jau mokyklos laikais, todėl net neturėjau kitų variantų“, – sako rezidentė.
 
Anot jos, kai rinkosi profesiją, negalvojo apie jos paklausumą. „Dabar tikrai jaučiasi, kad yra šeimos gydytojų trūkumas, ypač toliau nuo Vilniaus ir Kauno“, – pastebi A.Žiaugaitė. Rezidentė sako, kad būsimą darbo vietą rinksis pagal visumą. „Svarbus ir miestas, ir darbo sąlygos ar kolektyvas. Prieš pradedant dirbti būtų gerai pabandyti kelias vietas, pavyzdžiui, rezidentūros metu“, – teigia ji.
 
Pediatrė atvyko iš Kauno
 
Gegužę poliklinikoje pradėjo dirbti vaikų gydytoja Saulė Loiodice. Iš Kauno atvykusi patyrusi pediatrė džiaugiasi geromis darbo sąlygomis ir galimybe dirbti mėgstamą darbą.
 

„Traukti arčiau jūros paskatino vyras, o netrukus radau gražų darbo skelbimą. Atvykus pamačiau gerą kolektyvą, malonią aplinką. Darbe man svarbu ramybė, nes pats darbas yra atsakingas“, – sako vaikų gydytoja Saulė Loiodice, kuri turi patirties dirbant tiek su pačiais mažiausiais, tiek su vyresniais vaikais.

 
Itališką pavardę S.Loiodice gavo ištekėjusi – pati yra tikra lietuvė, kilusi iš Kauno. Jos šeimoje gausu medikų, ypač pediatrų. „Mano šeimoje medikai iš visų pusių – abu seneliai ir abu tėvai. Mama ir viena močiutė pediatrės, vienas senelis – neurologas, kitas – okulistas, dar viena močiutė – akušerė. Namuose nieko kito negirdėjau, kaip tik apie įvairius gydymo atvejus, pagalbą žmonėms“, – sako naujoji poliklinikos gydytoja, pati auginanti tris vaikus, kurių jauniausiam 3, o vyriausiam 17 metų. Anot jos, sprendžiant iš mėgstamų žaidimų, panašu, kad mažoji dukra pratęs medikų liniją.

 
Pediatrė prisimena, kad mediko kelias jai buvo aiškus nuo vaikystės. „Mėgau klausytis, pati bandyti spręsti situacijas. Jau tada supratau tą gerą jausmą, kuris ateina padėjus žmogui“, – pasakoja S.Loiodice, visuomet žinojusi, kad nori dirbti su vaikais.
 
Gydytoja pediatrė profesinį kelią pradėjo nuo darbo gimdymo namuose. „Vėliau perėjau į polikliniką, paskui į ligoninę. Padirbusi su mažiukais, norėjau įgyti ir kitokios patirties, save išbandyti“, – sako moteris. Gydytoja lengvai sutaria su mažaisiais pacientais, džiaugiasi galėdama nuraminti nerimaujančius tėvus.
 
„Sunkiausia, kai pasitaiko sunkesnių ligų, kai negali padėti ir turi siųsti gydytis toliau. Lieka nerimas“, – pripažįsta pediatrė. Šiuo metu, anot jos, dažniausiai vaikai atvyksta su peršalimo simptomais, vabzdžių įkandimais, alergijomis. Esant skubiam atvejui, pas gydytoją galima patekti tą pačią dieną. Įstaigai patikslinus licenciją, S.Loiodice planuoja poliklinikoje teikti ir vaikų pulmonologo paslaugas.
 
Atsikrausčiusi į pajūrį, S.Loiodice sako prie jūros spėjusi pabūti vos porą kartų. „Laisvalaikio turint mažą vaiką nedaug, bet, radusi laiko, mėgstu skaityti knygas, keliauti po Lietuvą ar toliau“, – sako moteris.
 
Slaugytoja iš pašaukimo
 
Bendrosios praktikos slaugytoja Akvilė Ubartaitė į Klaipėdos miesto polikliniką atėjo iš Jūrininkų ligoninės. „Ten dirbau su tuo pačiu vadovu (dr. J.Sąlyga – aut. past.), žinojau, kaip yra gera su juo dirbti. Ligoninėje reikia daug savęs atiduoti, tuo metu nesusitvarkiau su stresu, prasidėjo panikos atakos. Studijavau magistrantūroje, todėl nusprendžiau, kad nebenoriu dirbti naktinio darbo ir atėjau čia“, – sako visų mylima slaugytoja.
 

Pasak A.Pūro, tai – itin sumani, smalsi ir pacientams empatiška slaugytoja, vertinama ne tik pacientų, bet ir kolegų. „Komandinis darbas yra ne tik tarp gydytojo ir paciento – slaugytojas yra lygiavertis šios komandos narys“, – pabrėžia vadovo pavaduotojas medicinai. Šiais metais A.Ubartaitė Klaipėdos universitete įgijo sveikatos priežiūros vadybos magistro diplomą, tyrimą atlikusi čia, Klaipėdos miesto poliklinikoje.
 
„Likus mėnesiui iki semestro pabaigos, įstaiga, kuri buvo pažadėjusi priimti mane atlikti tyrimą, atsisakė. Tai sukėlė itin daug streso. Atėjau čia ir pasakiau vadovui, kad man reikia pagalbos. Vadovas ir pavaduotojas ne tik suteikė man galimybę atlikti savo tyrimą, padėjo jį atlikti, bet ir patys jame dalyvavo. Man nusirito akmuo nuo širdies“, – džiaugiasi A.Ubartaitė, maniusi, kad jau nebepavyks šiemet užbaigti studijų.
 
Iš Telšių kilusi mergina jau aštuntus metus gyvena Klaipėdoje. Ji sako, kad slaugytojos profesiją pasirinko atsitiktinai. „Maniau, kad tai – lengvas, įdomus darbas, patiko gražūs balti chalatai. Tik pradėjusi studijuoti supratau, kokia tai vis dėlto sudėtinga profesija“, – prisimena darbui pasišventusi slaugytoja.
Šiais metais, Medicinos darbuotojų dienos proga, privatus Alfonso Žalio labdaros fondas A.Ubartaitę apdovanojo už didžiulį norą tobulėti ir padėti pacientui. Jai buvo įteikta „Angelo sargo“ statulėlė ir piniginė premija. A.Ubartaitei taip pat buvo įteikta Klaipėdos mero padėka. Ji buvo nominuota kategorijoje „Metų slaugos specialistas“.
 
Bendrosios praktikos slaugytoja darbinę patirtį pradėjo nuo COVID-19 skyriaus, kuriame nebuvo pastovaus gydytojo, tik vizituojantys. Jame buvo pacientų iš įvairių skyrių. „Jei bėda, gali gydytoją išsikviesti, bet šiaip pacientų būklę turi stebėti pats. Didžiulė atsakomybė, nuolatinis stresas, didelis krūvis, naktinis darbas... Tada pagalvojau, kad ne, per daug turi savęs atiduoti“, – sako ketverius metus ligoninėje išdirbusi A.Ubartaitė.
Kolegų giriama slaugytoja sako, kad svarbiausia nuoširdumas.
 

„Esu nuoširdi, visada įsiklausau į pacientus, stengiuosi padėti, jei tik galiu. Elgiuosi su kitais taip, kaip norėčiau, kad su manimi elgtųsi. Stengiuosi pajuokauti, pasakyti žmogui ką nors gero, už ko jis galėtų užsikabinti, norėtų gyventi, kad ir kaip būtų blogai“, – teigia Bendrosios praktikos slaugytoja Akvilė Ubartaitė, kuriai pandemijos metu teko už rankos laikyti mirštančius žmones, atskirtus nuo artimųjų.


Neseniai A.Ubartaitė vienintelė iš Klaipėdos pateko tarp penkių atrinktųjų į Šveicarijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programą „Motinos ir vaiko sveikata ir gerovė“.
 
Vaikų tėvams pažįstamas veidas
 

Tris mėnesius poliklinikoje dirbanti vaikų ligų gydytoja, gastroenterologė Rasa Rakauskienė atėjo iš Vaikų ligoninės, kurioje dirbo net 18 metų. „Norėjau pakeisti darbo profilį, rutiną. Dabar turiu daugiau laisvo laiko ir esu patenkinta“, – sako gydytoja.

 
Anot jos, iš pradžių kiek nerimavo, ar poliklinikoje bus galima taip pat greitai atlikti įvairius tyrimus, tačiau pamatė, kad, reikalui esant, rezultatai būna aiškūs vos per 10-15 minučių. „Man svarbus greitis, operatyvumas. Buvusi darbovietė su liūdesiu mane išleido – manau, buvau geras darbuotojas, dirbau greitai kaip ir dabar“, – sako R.Rakauskienė.
 
Medikė juokauja, kad ši vasara palanki darbui. „Permainingi orai lemia, kad dažniau pasitaiko peršalimo ligos, turėjome ir keletą COVID-19 atvejų, vėjaraupių protrūkį. Noro virusų pagausėja vos prasidėjus arbūzų sezonui“, – pastebi gydytoja. Didelę darbo dalį sudaro profilaktika – skiepai, pažymos mokymo įstaigoms. Kitaip nei ligoninėje, pasak medikės, čia darbo krūvis yra gana pastovus, skubių atvejų nebūna tiek daug.
 
„Neretai atėję tėveliai nudžiunga pamatę pažįstamą veidą, nes jau esame susitikę ligoninės Priėmimo skyriuje. Visiems ramiau, kai vaiką apžiūri pediatras. Šeimos gydytojams ypač sunku dirbti su pačiais mažiausiais, kūdikiais iki metų amžiaus. Dirbant ligoninėje pasitaikydavo atvejų, kai siuntime į stacionarą būdavo nurodomas jaunas vaiko amžius, nors tai neturėtų būti priežastis“, – sako vaikų gydytoja, keletą metų dirbusi naujagimių skyriuje.
 
Vilnietė iškart po studijų atvyko dirbti į Klaipėdą. „Žinojau, kad tuomet čia trūko vaikų gastroenterologų, todėl drąsiai atvažiavau. Klaipėda atrodė patrauklus pasirinkimas“, – prisimena gydytoja.
 
Ji pastebi, kad darbo pajūryje specifika yra sezoniškumas. „Kai Vilniuje kolegos atostogaudavo, pas mus ligoninėje būdavo pats darbymetis: prie jūros suvažiuodavo ne tik visa Lietuva, bet ir nemažai užsieniečių, kas sukeldavo papildomų sunkumų dėl dokumentų, draudimo“, – sako gastroenterologė. Įstaigai patikslinus licenciją, R.Rakauskienė planuoja teikti vaikų gastroenterologo paslaugas.
 
Pasak jos, su vaikais dirbti lengva. Kaip ryškesnę šių dienų tendenciją gydytoja pastebi dažnesnes alergijas, bėrimus bei primirštų tymų sugrįžimą. „Ligoninėje per metus turėjome tris tymų atvejus. Apskritai, nyksta ligų sezoniškumas, žarnyno infekcijos, gripas ar COVID-19 pasitaiko įvairiais metų laikais“, – sako R.Rakauskienė. Vaikų gydytoja džiaugiasi, kad perėjus dirbti į polikliniką atsirado daugiau bendravimo su pacientais: „Ligoninėje pagydai žmogų ir nežinai, kada kitą kartą jį pamatysi. Čia smagu matyti, kaip vaikai auga, pasveiksta ir ateina laimingi.“

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris