R.Kinderis: siekiame, kad absolventai liktų dirbti regione

Agnė Marija Armoškienė
2025-07-17
Klaipėdos valstybinės kolegijos direktorius dr. Remigijus Kinderis šioje švietimo įstaigoje skaičiuoja daugiau nei 20 metų. Per tą laiką su komanda pavyko įgyvendinti reikšmingų pokyčių, kurie studijas kolegijoje pavertė dar patrauklesnėmis.
R.Kinderis: siekiame, kad absolventai liktų dirbti regione
Per pastaruosius dvejus metus kartu su komanda pavyko įgyvendinti reikšmingus pokyčius: parengėme ir pradėjome vykdyti keletą naujų studijų programų, tapome tarptautiškiausia kolegija Lietuvoje, o šiuo metu baigiame visiškai renovuoti studentų bendrabutį.

- Kiek šiemet išleidote sveikatos mokslų krypties absolventų? Kiek ir kokių specialistų baigė studijas?
 
- Šiemet Klaipėdos valstybinę kolegiją baigė 235 sveikatos mokslų krypties absolventai. Iš jų 76 baigė bendrosios praktikos slaugos, 41 burnos higienos, 48 kineziterapijos, 38 kosmetologijos, 16 odontologinės priežiūros ir 16 dietetikos specialybes.
 
- Kalbama, kad reikia ruošti daugiau medikų, sveikatos priežiūros specialistų. Kokia jūsų nuomonė apie tai? Ar esate pasiruošę priimti daugiau studentų?
 
- Taip, visiškai pritariu, kad reikia rengti daugiau medikų ir sveikatos priežiūros specialistų. Tam esame gerai pasiruošę: turime sukomplektuotą profesionalių dėstytojų, praktikų ir tyrėjų komandą, įrengtas šiuolaikiškas laboratorijas bei simuliacijos centrą, kurie užtikrina kokybišką ir praktika grįstą studijų procesą. Taip pat siekiame, kad mūsų absolventai po studijų liktų dirbti regione – tai vienas svarbiausių žingsnių, mažinant specialistų trūkumą ir stiprinant vietos sveikatos priežiūros sistemą.

 
- Kokias stojimų tendencijas pastebite šiemet? Kuri sveikatos mokslų studijų kryptis Klaipėdos valstybinėje kolegijoje populiariausia?
 
- Šiemet stojimo tendencijos išlieka panašios kaip ir ankstesniais metais. Sveikatos mokslų srityje Klaipėdos valstybinėje kolegijoje populiariausios išlieka šios studijų programos: Bendrosios praktikos slauga, Kineziterapija ir Burnos higiena.
 
- Galbūt planuojama kurių nors specialybių atsisakyti ar įtraukti naujų, pavyzdžiui, visuomenės sveikatos?
 
- Šiuo metu specialybių atsisakyti neplanuojama – visos esamos studijų programos yra paklausios ir reikalingos. Tačiau artimiausiuose planuose numatyta plėtra – ketinama rengti naujas studijų programas, tokias kaip Skubioji medicinos pagalba ir Ergoterapija.
 
- Su kokiais iššūkiais, jūsų nuomone, šiandien susiduriama sveikatos, medicinos mokslų krypties studijų sektoriuje?
 
- Lietuvoje sveikatos ir medicinos mokslų studijų sektorius susiduria su keliais reikšmingais iššūkiais. Jaučiamas dėstytojų stygius, nes dauguma jų yra praktikuojantys medikai ar sveikatos priežiūros specialistai, turintys didelius darbo krūvius gydymo įstaigose. Didelis studijų krūvis ir emocinė įtampa taip pat daro neigiamą poveikį studijų kokybei bei studentų išsaugojimo rodikliams.
 
- Galbūt žinote, kiek procentų jūsų kolegijos absolventų, baigę sveikatos krypties studijas, įsidarbina pagal specialybę?
 
- Mano žiniomis, pagal specialybę įsidarbina vidutiniškai nuo 85 iki 100 procentų mūsų kolegiją baigusių specialistų.

 
- Kurios sveikatos krypties specialybės yra perspektyvios, bet nepelnytai nuvertinamos?
 
- Galėčiau įvardinti dvi specialybes – akušerija ir odontologinė priežiūra. Nepaisant aukštos paklausos darbo rinkoje, šios specialybės susiduria su išankstiniais įsitikinimais dėl didelio darbo krūvio, darbo pamainomis ir panašiai. Informacijos stoka bei profesiniai iššūkiai taip pat sumažina stojančiųjų susidomėjimą.
 
- Kiek metų vadovaujate Klaipėdos valstybinei kolegijai? Kokius pokyčius per tą laiką įgyvendinote? Kokių planų turite?
 
- Kolegijai vadovauju jau daugiau kaip dvejus metus. Prieš tai penkerius metus dirbau direktoriaus pavaduotoju strateginei plėtrai, o iš viso darbo stažas kolegijoje siekia daugiau kaip 20 metų. Per pastaruosius dvejus metus kartu su komanda pavyko įgyvendinti reikšmingus pokyčius: parengėme ir pradėjome vykdyti keletą naujų studijų programų, tapome tarptautiškiausia kolegija Lietuvoje, o šiuo metu baigiame visiškai renovuoti studentų bendrabutį. Taip pat kolegija įgyvendina svarbų investicinį projektą, kurio tikslas – iki 2028 metų uostamiestyje sukurti modernų studijų ir taikomųjų mokslinių tyrimų centrą.

 
- Pats karjerą pradėjote nuo rekreacijos ir turizmo studijų, taigi, išmanote apie poilsį. Ar skiriate tam pakankamai laiko? Kokį poilsį mėgstate?
 
- Kaip turbūt daugelis vadovų, pripažįstu, kad kasdienėje veikloje poilsiui kartais tenka mažiau laiko nei reikėtų. Stengiuosi bent dalį savaitgalio skirti aktyviam laisvalaikiui – pasivaikščiojimams gamtoje, trumpoms išvykoms ar tiesiog laikui su šeima. Man artimiausias poilsio būdas – būti gamtoje.
 
- Ir pabaigai klausimas visų smalsumui patenkinti – ar esate garsiojo penkiakovininko Justino Kinderio giminaitis?
 
- Smagus klausimas! Nors pavardė tokia pati, su Justinu Kinderiu nesame giminės – bet džiaugiuosi turėdamas bendrapavardį, garsinantį Lietuvą sporto pasaulyje. Būtų tikrai smagu kada nors susipažinti su juo asmeniškai.

 
Dosjė
Dr. Remigijus Kinderis – vadybos mokslų daktaras, studijų programų rengimo ir vertinimo ekspertas, turizmo verslo srities mokymų ekspertas. Yra įgijęs turizmo ir rekreacijos bakalauro, socialinės geografijos ir verslo vadybos ir administravimo magistro laipsnius, o 2017 m. Kauno technologijos universitete įgijo socialinių mokslų srities vadybos krypties daktaro laipsnį.
R.Kinderis yra sukaupęs 20 metų profesinės veiklos patirtį aukštojo mokslo sektoriuje, studijų programų rengimo, įgyvendinimo ir tobulinimo srityse bei daugiau nei 10 metų ekspertinė veiklos, vertinant ir akredituojant aukštojo mokslo studijų programas ir aukštąsias mokyklas užsienyje.
R.Kinderis taip pat yra buvęs Tarptautinių studijų komisijos narys, Apgyvendinimo, maitinimo ir kelionių organizavimo paslaugų, sportinės veiklos, pramogų ir poilsio organizavimo sektorinio profesinio komiteto narys, Ekonominės ir verslo aplinkos darbo grupės narys ir kt.
Šiuo metu eina Klaipėdos valstybinės kolegijos direktoriaus pareigas. R.Kinderis rengia mokslinius darbus ir skaito pranešimus verslo plėtros temomis.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris