Silpnas imunitetas - ideali terpė ir herpes virusui

Domantė Juknonytė
2016-10-10
Šaltėjant metų laikui, niekaip neišvengiu ant lūpų atsirandančio herpes viruso. Gydytoja sako, kad turiu stiprinti imunitetą. Bet ar to pakaks. Kaip elgtis ir kuo gydytis, kad viruso paūmėjimas organizme pasitaikytų kuo rečiau?
Milda, 23 m.
Silpnas imunitetas - ideali terpė ir herpes virusui
Geriausia profilaktika prieš virusus – nuolatinis imuniteto stiprinimas, grūdinimasis. Esant stipriam imunitetui, sumažėja infekcijos paūmėjimai, taigi ir herpetiniai bėrimai. Medikamentinis gydymas šiek tiek veikia, tačiau nėra būtinas.

Atsako Respublikinės Šiaulių ligoninės Odos ir veneros ligų centro vadovas, gydytojas dermatovenerologas Vaclovas Vaitkevičius:

Apie 80 procentų populiacijos yra užsikrėtusi herpes virusine infekcija. Užsikrečiama dažniausiai jau vaikystėje, per artimą kontaktą su žmogumi. Virusas būna dviejų rūšių: herpes simplex 1 (HSV-1) ir herpes simplex 2 (HSV-2). HSV-1 būdingas veido ir lūpų, HSV-2 – lytinių organų sritims.
 
Herpetinių bėrimų (dar vadinamų pūslelinėmis) paūmėjimai dažniausiai pasitaiko tuomet, kai organizmas patiria stresą. Pavyzdžiui, karštą vasaros dieną nusimaudžius šaltame ežero vandenyje realu po to sulaukti bėrimų, sukeltų herpes viruso. Žodžiu, stresinės situacijos sukelia išorinį infekcijos pasireiškimą organizme.
 
Simptomiškai HSV infekcija pasireiškia pirmiausia odos paraudimu, vėliau atsirandančiomis pūslelinėmis, kurios būna matomos apie savaitę. Medikamentinėmis priemonėmis galima pristabdyti bėrimų atsiradimą, pagreitinti odos gijimą.
 
Herpes virusas iš esmės nėra rizikingas žmogaus sveikatai. Tačiau jo paūmėjimo simptomai, t.y. atsiradęs herpetinis bėrimas gali išplisti ir į kitas kūno vietas. Kai kuriems žmonėms būdingas nuolatinis, pasikartojantis infekcijos pasireiškimas, t.y. dažnas herpetinis odos bėrimas. Visais šiais atvejais skiriamas efektyvus medikamentinis gydymas. Tačiau svarbu žinoti, jog virusas iš organizmo nepasišalina, su juo tenka susigyventi.
 
Geriausia profilaktika prieš virusus – nuolatinis imuniteto stiprinimas, grūdinimasis. Esant stipriam imunitetui, sumažėja infekcijos paūmėjimai, taigi ir herpetiniai bėrimai. Medikamentinis gydymas šiek tiek veikia, tačiau nėra būtinas. Gydytojas kiekvienu atveju skiria atitinkamą gydymą.
 
Kalbant apie natūralių gydymo priemonių efektyvumą, galiu pasakyti tik tiek, jog „natūraliai“ bėrimai per savaitę ir savaime praeis. Norint greito ir efektyvaus rezultato, nereikėtų pasikliauti vien natūraliais gydymo būdais.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    D.Pažėrienė: reabilitacijoje itin svarbi motyvacija

    D.Pažėrienė: reabilitacijoje itin svarbi motyvacija

    „Vienas veiksnių, nuo kurio priklauso reabilitacijos sėkmė – paciento motyvacija“, – teigia LSMU Kauno lig...
    Meldžiasi už prezidentą Joe Bideną

    Meldžiasi už prezidentą Joe Bideną

    Savaitgalį socialinę erdvę sudrebino žinia, kad buvusiam JAV prezidentui Joe Bidenui diagnozuotas prostatos vėžys, kuris iš...

    Budinti vaistinė


    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

    razinka


    Sveika šeima


    Miego higiena – raktas į kokybišką poilsį

    „Pramiegame trečdalį savo gyvenimo, tad svarbu, kad miegas būtų kokybiškas“, – sako VUL Santaros klinikų gydytoja neurologė, miego sutrikimų specialistė dr. Raminta Masaitienė. Anot medikės, miego higiena padeda išsiugdyti naujus, gilų ir nepertraukiamą miegą skatinančius įpročius.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Šeimos tragedija pakeitė šizofrenijos mokslo istoriją

    1950-ųjų pradžioje Donas ir Mimi Galvinai atrodė ideali amerikiečių šeima. Donas buvo ambicingas JAV Oro pajėgų karininkas, politikos mokslų daktaras, o Mimi – karštai tikinti katalikė, atsidavusi mama ir žmona. Tarp 1945 ir 1965 metų jiedu susilaukė dvylikos vaikų – dešimties sūnų ir dviejų dukterų. ...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Persileidimai – dažnas gamtos reiškinys
    Vilma Gudynienė Persileidimai – dažnas gamtos reiškinys
    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Turite tai žinoti
    Henrikas Vaitiekūnas Turite tai žinoti

    Naujas numeris