Paprastas aliejus pakeičia kremą nuo saulės?

Aigustė Tavoraitė
2017-05-18
Ar tiesa, kad aliejai taip pat gerai apsaugo odą nuo saulės kaip ir specialūs kremai?
Dina, 36 m.
Paprastas aliejus pakeičia kremą nuo saulės?
Teigiama, kad aliejus ne tik drėkina, minkština odą, bet ir yra tinkama priemonė ją apsaugoti prieš ruošiantis degintis. Tačiau verta žinoti, jog joks aliejus neapsaugos nuo nudegimo, kai kaitroje praleidžiamos ilgos valandos.

Yra specialistų, teigiančių, kad aliejus ne tik drėkina, minkština odą, bet ir yra tinkama priemonė ją apsaugoti prieš ruošiantis degintis. Stipriausiu UV filtru esą pasižymi aviečių (SPF 28–50) ir morkų (SPF 38–40) sėklų aliejai. Kiek mažesnę apsaugą žada kviečių želmenų aliejus (SPF 20), sojų (SPF 10), avokadų (SPF 5–15) aliejai, dal silpnesniu UV filtru pasižymi alyvuogių ir kokoso aliejai (SPF 2–8), kakavos, migdolų, makadamijų aliejų SPF – 4–5.
 

Naudoti patariama nerafinuotus šalto spaudimo kosmetinius aliejus. Jie naudingesni, praturtinti daugiau maistingųjų medžiagų. Galima pasidaryti ir kelių aliejų mišinį. Tačiau nerekomenduojama naudoti eterinių aliejų, jie kaip tik gali sudirginti odą.
Aliejus greitai nuplaunamas ar nušluostomas rankšluosčiu, todėl odą juo reikėtų tepti kas dvi valandas, nepriklausomai nuo filtro stiprumo.


Specialistės komentaras
Klaipėdos Odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėja, gydytoja dermatovenerologė Aldona Kajutytė:

Reikia gerai apgalvoti, ką tepame ant odos. Kas tinka vienam, netinka kitam. Taip ir kiekvieno žmogaus oda individualiai reaguoja į saulės poveikį. Net ir paprastas kremas (nesvarbu, kad ir natūralus) gali sukelti netikėtą stiprią reakciją. Ruošiantis ilgiau būti saulėje apskritai niekuo nepatariama tepti odos, išskyrus apsauginius kremus. Tačiau net jie gali sukelti alergiją ar turėti kitų šalutinių poveikių.
 
Apie aliejų savybes apsaugoti nuo kenksmingų saulės spindulių nesu girdėjusi, jie greičiau gali apsaugoti odą nuo perdžiūvimo. Joks aliejus neapsaugos nuo nudegimo, kai kaitroje praleidžiamos ilgos valandos. Apskritai nėra vienos šimtu procentu apsaugančios priemonės.
Saule apskritai reikia mėgautis saikingai. Ultravioletinių visur pilna ore – ir pavėsyje, ir debesims užstojant saulę. Ypač saugotis reikėtų kaitriųjų pirmųjų saulės spindulių – tinkamai apsirengti, nebūti ilgai atviroje saulėje.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

      Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris