Misija - įveikti kojų tinimą

Gintarė Kaminskienė
2015-08-27
Man dažnai tinsta kojos. Labiausiai ištinsta ir skauda, kai pavaikštau su aukštesniais kulnais. Po to taip skauda, kad kelias dienų vos paeiti galiu, atrodo, visas raumuo sustingęs. Tepu įvairias tepalais, mažinančiais tinimą, bet neveikia. Tai pasikartoja dažniausiai vasarą. Ar reikia kreiptis į medikus?
Silvija
Misija - įveikti kojų tinimą

Sutinusios kojos – ne tik sutrikusios venų kraujotakos simptomas. Kojos gali tinti ir dėl širdies ar inkstų nepakankamumo. Norint atsakyti, dėl ko tinsta kojos, reikia žinoti ligonio amžių, koks jo kūno sudėjimas, venų kraujotaka, kardiologinė būklė. Dažnai vyresnio amžiaus pacientų šio negalavimo priežastis yra širdies veiklos nepakankamumas. Tačiau be echoskopinio kojų kraujotakos tyrimo tiksliai nustatyti diagnozės neįmanoma. Kojų tinimas būdingas ir sergant limfine edema.
 

Atsako specialistė
Šeimos gydytoja Edita Svikščiūtė:

- Kojų tinimas vasarą nebūtinai reiškia ligą. Taip yra todėl, kad dėl karštų orų šiek tiek sutriko kojų limfos kraujotaka, tai yra limfotaka. Dėl to organizme užsilaiko skysčiai ir ypač vakarais atsiranda tinimas. Jis priklauso, žinoma, ir nuo to, kiek žmogus juda. Dirbant sėdimą ar stovimą darbą tas tinimas visuomet būna didesnis. Nėščiosioms kai kuriais atvejais jis taip pat padidėja.
 
Ką daryti? Visų pirma, kaip minėjau, daug judėti. Nešiokite patogią avalynę, tokiu atveju geriau be aukštos pakulnės. Vakarais kojas palepinkite kontrastiniu dušu: šilta – šalta. Miegant kojas padėkite ant nedidelės pagalvėlės. Kojos turėtų būti kiek aukščiau, tuomet pagerėja kraujotaka ir limfos nutekėjimas.
 
Kalbant apie galimas ligas, tinimas, žinoma, visuomet būna didesnis, jeigu pacientas turi išsiplėtusias kojų venas, vadinamąją varikozę. Taip esant širdies nepakankamumui, kitoms vidaus organų ligoms. Jei sergate ar jums galėtų būti įtariama panašios ligos, reikėtų vartoti medikamentus, gerinančius limfos nutekėjimą.
 
Tiesa, savigyda nerekomenduotina tokiais atvejais, kai žmogus mato, kad tinimas pasidaro reguliarus, kartojasi praktiškai kas vakarą, tęsiasi net pasibaigus karštoms dienoms. Tuomet būtina kreiptis į medikus, kad šie nustatytų priežastį ir skirtų reikiamą gydymą. Tačiau mano išvardytos profilaktinės priemonės nekenksmingos, tad žmogus gali užsiimti jomis ir pats.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris