Jei pavasarį iš akių teka upeliai

Aigustė Tavoraitė
2018-05-25
Kai tik laike saulėti orai, mano akys nuolat ašaroja? Ar tai ženklas, kad esu alergiškas pavasarį žydintiems augalams?
Vilius
Jei pavasarį iš akių teka upeliai
Jei nemalonūs pojūčiai, diskomfortas akyse prasidėjo pavasarį, bet lašiukai negelbsti ir problemos tęsiasi, būtinai skirkite laiko vizitui pas oftalmologą.

Apgaulinga pavasario saulė 
Pavasaris įprastai itin nelaukiamas alergijos varginamų žmonių. Perštinčios, paraudusios, ašarojančios akys – puikiai jiems pažįstami alerginio konjunktyvito simptomai.
 

Tačiau specialistai pastebi, kad šiemet pavasaris neeilinis – intensyviai prasidėjęs greitai ir pasibaigė. „Viskas peržydėjo ir didelio pacientų antplūdžio nebuvo“, – sakė VUL Santaros klinikų akių gydytoja dr. Rasa Sirtautienė.

 

Tačiau pašnekovė atkreipė dėmesį į kitą aktualią problemą. „Šiemet taip pat neįprastai daug šiltų, saulėtų dienų. Žmonės „gaudo“ pirmuosius spindulius neįvertindami, kad pavasario saulė dar „pikta“ ir akims labai pavojinga. Todėl būtina ne tik dėvėti kepuraitę, bet ir pasirūpinti tinkama akių apsauga nuo saulės. Akiniai turėtų būti kokybiški, turėti apsaugą nuo ultravioletinių spindulių, nes šie gali pažeisti ne tik priekinį akies paviršių, bet ir gilesnius sluoksnius – lęšiuką, tinklainę. Jau nekalbu apie tai, kad žiūrėti į saulę jokiu būdu negalima“, – kalbėjo gydytoja. Nešiojant akinius bus ne tik išvengta diskomforto akyse, bet ir gerokai sumažinta tokių akių ligų kaip glaukoma ir katarakta rizika.
 
Ašaroja dėl sausumo
Jei ilgai pabuvus lauke saulėtą dieną juntate, kad akys pavargusios, paraudo ir peršti, palepinkite jas specialiais lašiukais, dirbtinėmis ašaromis. Jei nemalonūs pojūčiai, diskomfortas akyse prasidėjo pavasarį, bet lašiukai negelbsti ir problemos tęsiasi, būtinai skirkite laiko vizitui pas oftalmologą.
 
„Jei akys jautresnės saulei, ima trūkinėti epitelis, akys džiūsta, pradeda ašaroti. Tačiau neišskirčiau, kad tai šio metų laiko problema. Sausų akių sindromas dabar bendrai bene labiausiai paplitusi problema, ypač skatinama ilgo žiūrėjimo į kompiuterių, telefonų, planšečių ir kitus ekranus“, – aiškino R.Sirtautienė.
Gydytoja pridūrė, kad nemažai bėdos pridaro ir oro kondicionieriai, kurių naudojimo neišvengiame vis labiau kylant temperatūrai.
 

Įspėja dirbančius soduose 
Prasidėjus darbams sode ir darže medikė įspėjo ir dėl šiose vietose tykančių pavojų. „Užtenka vieno nuo žoliapjovės atšokusio akmenuko, kad netektume akies. Dar viena dažna trauma – sodinant pomidorus pasilenkiama ir pagaliuku įsiduriama į akį“, – pabrėžė gydytoja.
 
Taip pat atliekant įvairius darbus sode ir darže neišvengiama sąlyčio su dulkėmis, cheminiais preparatais, nešvarumais. „Kad ir daug kam atrodo neįprasta, siekiant apsaugoti akis visada dirbant lauke būtina dėvėti pasauginius akinius. Be to, ypač vyrai, kurie užsiima šlifavimu, kalimu, kitais techniniais darbais turi įsidėmėti: jei kažkas atšokęs įkrito į akį ir per penkias minutes neiškrito, būtina kuo skubiau kreiptis į gydytoją. Negalima laukti, parą, dvi, kol pradės skaudėti – žaizdai supūliavus pašalinti krislą tampa sunkiau, sunkesnis gijimas“, – atkreipė dėmesį R.Sirtautienė.

 
Verta žinoti
Artėjant maudymosi atviruose vandens telkiniuose sezonui gydytojai įspėja, kad vienos neapdairios maudynės gali kainuoti regėjimą. Jei nešiojate kontaktinius lęšius, kategoriškai draudžiama maudytis. Nešvariam vandeniui atekus tarp lęšio ir ragenos susidaro puiki terpė mikrobams daugintis, dėl to gali kilti labai sudėtingų komplikacijų.
Po žiemos organizmas neretai stokoja vitaminų bei mineralų, tai atsiliepia ir akims. Taigi palepinkite savo akis valgydami daug šviežių vaisių bei daržovių, ypač mėlynių (tinka šaldytos), morkų ir brokolių, tikslinga suvartoti kursą kokybiškų maisto papildų akims.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris