Jei nuo prakaito tenka gręžti patalynę

Aigustė Tavoraitė
2015-11-16
Mane net ir šaltuoju metų laiku pila karštis, gausiai prakaituoju. Ar tai rimta?
Andrius
Jei nuo prakaito tenka gręžti patalynę
Jei prakaitavimas vargina naktį ir tikrai yra gausus – kai ryte net tenka gręžti patalynę. Jeigu šis simptomas trunka ilgiau nei tris savaites, patarčiau kreiptis į šeimos gydytoją.

Atsako specialistas  
Antakalnio poliklinikos šeimos gydytojas Dargiris Beresnevičius:

- Negalavimo rimtumą sunku įvertinti, kai nežinoma daugiau simptomų, trūksta informacijos apie žmogaus bendrą sveikatą. Šiaip karščio bangos yra gana nespecifinis požymis. Jos gali lydėti daugelį ligų, bet ir būti visai įprasta reakcija. Tolerancija karščiui gali padidėti tokių fiziologinių būklių metu, kaip klimakterinis periodas, nėštumas, taip pat – reaguojant į aštrų maistą, alkoholį.
 
Jei kalbėtume apie ligas, vertėtų paminėti skydliaukės sutrikimus, cukrinį diabetą, onkologines ligas, lėtines bei ūmines infekcijas. Be to, tai gali būti ir kai kurių vaistų šalutinis poveikis.
 
Gausus prakaitavimas yra pavojingesnis simptomas negu karščio bangos. Ypač atkreipti dėmesį reikėtų, jei jis vargina naktį ir tikrai yra gausus – kai ryte net tenka gręžti patalynę. Jeigu šis simptomas trunka ilgiau nei tris savaites, patartina kreiptis į šeimos gydytoją. Gali prireikėti atlikti ir papildomus tyrimus – kraujo ir plaučių nuotrauką.
 

Kiti pavojingi simptomai, kuriuos galima būtų sieti su prakaitavimu – svorio kritimas (nesilaikant jokių dietų), aktyvus ar pasyvus rūkymas, ypač ilgesnis rūkymo stažas, taip pat – giminėje buvusios onkologinės ligos ar kontaktai su sergančiaisiais tuberkulioze.
 
Kaip žmogus gali sau padėti? Tai priklauso nuo situacijos. Visų pirma bet kuriuo atveju patarčiau mesti rūkyti. Jeigu nepavyksta to padaryti pačiam, reiktų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris paskirs reikiamus vaistus ar kitas priemones. Jos tikimybę mesti rūkyti gali padidinti net 1,5 karto.
 
Reiktų pakankamai vartoti skysčių, riboti kavos, energetinių gėrimų, alkoholio, aštraus maisto vartojimą, vengti karštų patalpų bei pirčių.
 
Patariama apsirengti patogiais, laisvesniais, neveržiančiais, kuo natūralesnių medžiagų drabužiais, daugiau būti gryname ore. Padės ir lengva mankšta, sveika mityba. Maisto papildai nėra labai veiksmingi, nebent magnio preparatai. Manoma, kad požymius gali palengvinti sojos produktai. Aišku, jei simptomai išryškėję dėl konkrečių ligų, reikalingas specifinis gydymas. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

   Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

   Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
   Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

   Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

   VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

   Budinti vaistinė


   Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

   Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

   Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

   Sveika šeima


   Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

   Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

   Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica