Greitas gydymas – ne išeitis

Greta Vanagienė
2019-11-25
Pastebiu, kad vaistai nuo slogos, kurie iš pradžių tinka, ne ilgai trukus nebeduoda efekto, organizmas prie jų priprantama. Kokiomis natūraliomis priemonėmis – eteriniais aliejais ar žoliniais balzamais - patartumėte gydyti vaiko slogą?
Inesa, 30 m.
Greitas gydymas – ne išeitis
Kvėpavimo takų ligos dažniausiai puola dėl sauso aplinkos oro šildymo sezono metu išsausėjus nosies gleivinei. Dėl to sutrinka organizmo barjerinė apsaugos funkcija - virusai daug lengviau prikimba.

Gydymas įprastais medikamentais daugeliui gali atrodyti nekaltai ir sudaryti įspūdį esą tai varvančią nosį pagydys be jokio pavojaus. Vaikų gydytoja Rimanta Burnickienė sako, kad tėvų pamėgti sintetiniai (cheminiai) vaistai neturėtų būti panacėja nuo slogos. „Vienintelis efektyvus gydymo būdas – laikas bei kuo natūralesnės gydymo priemonės“, - įsitikinusi medikė. Deja, Lietuvoje yra vos vienas kitas natūralių vaistų nuo slogos gamintojas.
 

Stiprinti imuninę sistemą

„Visų pirma reikalinga stiprinti imuninę sistemą, o ne chemiškai veikti gleivinę tikintis greito efekto“, - atkreipia dėmesį Vaikų gydytoja Rimanta Burnickienė. Be to, greito gydymo cheminiais vaistais pasekmė – organizmo pripratimas. „Tokia veiklioji medžiaga kaip ksilometazolinas ypač sukelia priklausomybę ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Organizmą prasideda varginti nuolatinės slogos, alergijos“, - įspėja medikė.

 
Tiesa, gydytoja sako, jog negydoma sloga gali lengvai pereiti į kosulį, „nusileisti“ į bronchus. Taigi net ir nekaltas nosies „pavarvėjimas“ gali tapti rimtesnės ligos pradžia. Vos pajutus peršalimo simptomus pirmas vaistas – vitaminas C, kuris jau nuo seno žinomas kaip imuniteto atsparumo bakterijoms pagalbininkas. Karšta liepžiedžių arbata ir vitaminas C peršalimo pradžioje gali daryti stebuklus. Bet jei jau nespėjote ir peršalimas ar sloga įsismarkavo, neskubėkite gydytis cheminės sudėties vaistais. Rinkoje tikrai yra sveikesnių alternatyvų.
 
Drėkinti nosies gleivinę
R.Burnickienė aiškina, kad kvėpavimo takų ligos dažniausiai puola dėl sauso aplinkos oro šildymo sezono metu išsausėjus nosies gleivinei. Dėl to sutrinka organizmo barjerinė apsaugos funkcija - virusai daug lengviau prikimba.
„Išsausėjusi gleivinė pasmerkta ligai. Siūlyčiau bent nakčiai nosies gleivinę sutepti įprastu alyvuogių aliejumi ar žuvų taukais“, - dalinasi gydytoja. Tiesa, nosies drėkinimas fiziologiniu, jūros vandeniu ar kitais preparatais, anot jos, nors ir gali pirmosios slogos dienomis padėti, nesaikingai vartojant ilgainiui sukelia priešingą efektą.
 
„Iš pradžių, atrodo, purškiame ir padeda, bet ilgainiui efekto neduoda. Tai ne pripratimas, o šalutinis poveikis, kai jo naudojama daugiau, nei rekomenduojama. Nuo nuolatinio nosies valymo specialiomis priemonėmis gleivinė sudirginama, tampa labiau pažeidžiama. Visi preparatai skirti naudoti tik trumpą laiką pirmosiomis slogos dienomis, tačiau ne ištisiniam vartojimui, kaip dažnai pasitaiko. Tuomet pacientai ir skundžiasi neva jau priprato prie vaistų ir šie užuot veikę dar labiau suerzina nosies gleivinę“, - pastebi medikė.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica