Bulvių daigų užpiltinė – tik su gydytojo nurodymu

Gintarė Kaminskienė
2015-04-03
Turiu padidėjusį kraujo spaudimą ir kartas nuo karto jaučiu širdies skausmą. Neseniai perskaičiau receptą: „Bulvių daigus reikia susmulkinti, suberti į indą ir užpilti 96 laipsnių spiritu. Antpilas turi stovėti dvi savaites, paskui jį reikia nusunkti per dvigubai sulenktą marlę.
Į stiklinę kas dieną lašinti vienu lašu daugiau, kol pasiekia 25 lašus. Paskui kasdien lašų kiekį reikia mažinti, kol vėl pasiekiamas vienas lašas. Reikia atlikti du tokius gydymo kursus iš eilės, jeigu įmanoma, be pertraukos. Bulvių daigų antpilas padeda atsikratyti astmos, širdies skausmo, visiems laikams pamiršti galvos skausmą, normalizuoti kraujo spaudimą.“ Noriu paklausti, ar tokia priemonė tikrai padės? Šiek tiek gąsdina perspėjimas, kad šis užpilas šiek tiek nuodingas.
Onutė
Bulvių daigų užpiltinė – tik su gydytojo nurodymu
Pagamintas pagal tam tikrą instrukciją spiritinis antpilas, vartojamas lašais, gali būti naudojamas liaudies medicinoje. Tiesa, prieš jį vartojant vis dėlto būtina pasitarti su gydytoju.

Atsako specialistė

UAB „Medicinos paslaugų centro“ šeimos gydytoja Edita Svikščiūtė:

- Veiklioji medžiaga, esanti bulvių daiguose, - saloninas. Ji kenksminga ir nuodinga. Tačiau pagamintas pagal tam tikrą instrukciją spiritinis antpilas, vartojamas lašais, gali būti naudojamas liaudies medicinoje. Toks antpilas pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, gali stiprinti širdies raumenį, gydyti žaizdas. Pagal kai kuriuos šaltinius – pasižymi ir priešvėžiniu poveikiu. Tačiau, žinoma, jis nėra moksliškai ištirtas.
Dėl širdies ligų ir skausmų pirmiausia reikia stebėti gyvenimo būdą. Jeigu atsiranda didesnis arterinis kraujospūdis, reikėtų sureguliuoti mitybą, didinti fizinį aktyvumą, vartoti mažiau druskos.
Atsiradus širdies skausmams, vertėtų kreiptis į šeimos gydytoją. Tik įvertinęs skausmo pobūdį, gydytojas gali pasakyti, ar jis nėra pavojingas, ar jį sukelia širdies liga, o gal tik kokia nors stuburo patologija.
Pirmiausia dėl įvardytų simptomų rekomenduočiau kreiptis į gydytoją, jei šis, įvertinęs būklės rimtumą, pasakys, kad galima imtis profilaktinių priemonių, o ne gydomųjų, viena jų gali būti ir bulvių daigų antpilas. Jeigu jis pagamintas pagal tikslią instrukciją, vartojamas lašais didėjimo tvarka. Svarbu neperdozuoti. Ir, žinoma, vartoti ne ilgą kursą. Pajutus bet kokį šalutinį poveikį, vartojimą nutraukti. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris