Bulvių daigų užpiltinė – tik su gydytojo nurodymu

Gintarė Kaminskienė
2015-04-03
Turiu padidėjusį kraujo spaudimą ir kartas nuo karto jaučiu širdies skausmą. Neseniai perskaičiau receptą: „Bulvių daigus reikia susmulkinti, suberti į indą ir užpilti 96 laipsnių spiritu. Antpilas turi stovėti dvi savaites, paskui jį reikia nusunkti per dvigubai sulenktą marlę.
Į stiklinę kas dieną lašinti vienu lašu daugiau, kol pasiekia 25 lašus. Paskui kasdien lašų kiekį reikia mažinti, kol vėl pasiekiamas vienas lašas. Reikia atlikti du tokius gydymo kursus iš eilės, jeigu įmanoma, be pertraukos. Bulvių daigų antpilas padeda atsikratyti astmos, širdies skausmo, visiems laikams pamiršti galvos skausmą, normalizuoti kraujo spaudimą.“ Noriu paklausti, ar tokia priemonė tikrai padės? Šiek tiek gąsdina perspėjimas, kad šis užpilas šiek tiek nuodingas.
Onutė
Bulvių daigų užpiltinė – tik su gydytojo nurodymu
Pagamintas pagal tam tikrą instrukciją spiritinis antpilas, vartojamas lašais, gali būti naudojamas liaudies medicinoje. Tiesa, prieš jį vartojant vis dėlto būtina pasitarti su gydytoju.

Atsako specialistė

UAB „Medicinos paslaugų centro“ šeimos gydytoja Edita Svikščiūtė:

- Veiklioji medžiaga, esanti bulvių daiguose, - saloninas. Ji kenksminga ir nuodinga. Tačiau pagamintas pagal tam tikrą instrukciją spiritinis antpilas, vartojamas lašais, gali būti naudojamas liaudies medicinoje. Toks antpilas pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, gali stiprinti širdies raumenį, gydyti žaizdas. Pagal kai kuriuos šaltinius – pasižymi ir priešvėžiniu poveikiu. Tačiau, žinoma, jis nėra moksliškai ištirtas.
Dėl širdies ligų ir skausmų pirmiausia reikia stebėti gyvenimo būdą. Jeigu atsiranda didesnis arterinis kraujospūdis, reikėtų sureguliuoti mitybą, didinti fizinį aktyvumą, vartoti mažiau druskos.
Atsiradus širdies skausmams, vertėtų kreiptis į šeimos gydytoją. Tik įvertinęs skausmo pobūdį, gydytojas gali pasakyti, ar jis nėra pavojingas, ar jį sukelia širdies liga, o gal tik kokia nors stuburo patologija.
Pirmiausia dėl įvardytų simptomų rekomenduočiau kreiptis į gydytoją, jei šis, įvertinęs būklės rimtumą, pasakys, kad galima imtis profilaktinių priemonių, o ne gydomųjų, viena jų gali būti ir bulvių daigų antpilas. Jeigu jis pagamintas pagal tikslią instrukciją, vartojamas lašais didėjimo tvarka. Svarbu neperdozuoti. Ir, žinoma, vartoti ne ilgą kursą. Pajutus bet kokį šalutinį poveikį, vartojimą nutraukti. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica