Ar dažnos skiepų komplikacijos

2014-05-16
Noriu pasiteirauti apie skiepus. Kaip dažnai pasitaiko skiepų komplikacijos ir ar tiesa, kad dalis vaikystėje gautų skiepų tokių kaip kokliušas reikia pakartoti?
Jovita
Ar dažnos skiepų komplikacijos

Atsako specialistas

Infektologas prof. Alvydas Laiškonis:

- Komplikacija po skiepo gali būti vietinė arba bendrinė. Pastaroji dažniausiai pasireiškia paraudimu skiepo vietoje ir praeina per porą dienų. Vietinė komplikacija pasireiškia temperatūros pakilimu, kartais simptomai gali būti panašūs į peršalimo, bet tai irgi praeina per keltą dienų. Komplikacijų per metus užfiksuojama iki 30 atvejų. Taip nutinka todėl, kad kiekvienas esame skirtingas. Tačiau jos tikrai nesukelia rimtų sveikatos negalavimų.
Kalbant apie kokliušą, taip pastarųjų metų tyrimai rodo, kad šis skiepas, priešingai nei buvo manyta anksčiau, turi galiojimo laiką ir jį reikia pakartoti, maždaug kas dešimt metų. Tiek mikrobas, tiek ir žmogus – keičiasi. Žmogus sensta, turi įvairiausių ligų ir jo imuninis atsakas kinta, o mikrobai stengiasi prisitaikyti.
Suaugusieji nė neįtaria šios ligos, nes ji pasireiškia kaip ilgalaikis bronchitas, trunkantis pusantro ar daugiau mėnesių. Prieš kelerius metus atlikome tyrimą. Iš dešimties ligonių, kuriems buvo įtartas bronchitas, septyniems buvo diagnozuotas kokliušas. Šie pacientai iki tol buvo gydomi penicilinu, kaip nuo bronchito, kuris visai niekuo negelbėjo.

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica