Ar dažnos skiepų komplikacijos

2014-05-16
Noriu pasiteirauti apie skiepus. Kaip dažnai pasitaiko skiepų komplikacijos ir ar tiesa, kad dalis vaikystėje gautų skiepų tokių kaip kokliušas reikia pakartoti?
Jovita
Ar dažnos skiepų komplikacijos

Atsako specialistas

Infektologas prof. Alvydas Laiškonis:

- Komplikacija po skiepo gali būti vietinė arba bendrinė. Pastaroji dažniausiai pasireiškia paraudimu skiepo vietoje ir praeina per porą dienų. Vietinė komplikacija pasireiškia temperatūros pakilimu, kartais simptomai gali būti panašūs į peršalimo, bet tai irgi praeina per keltą dienų. Komplikacijų per metus užfiksuojama iki 30 atvejų. Taip nutinka todėl, kad kiekvienas esame skirtingas. Tačiau jos tikrai nesukelia rimtų sveikatos negalavimų.
Kalbant apie kokliušą, taip pastarųjų metų tyrimai rodo, kad šis skiepas, priešingai nei buvo manyta anksčiau, turi galiojimo laiką ir jį reikia pakartoti, maždaug kas dešimt metų. Tiek mikrobas, tiek ir žmogus – keičiasi. Žmogus sensta, turi įvairiausių ligų ir jo imuninis atsakas kinta, o mikrobai stengiasi prisitaikyti.
Suaugusieji nė neįtaria šios ligos, nes ji pasireiškia kaip ilgalaikis bronchitas, trunkantis pusantro ar daugiau mėnesių. Prieš kelerius metus atlikome tyrimą. Iš dešimties ligonių, kuriems buvo įtartas bronchitas, septyniems buvo diagnozuotas kokliušas. Šie pacientai iki tol buvo gydomi penicilinu, kaip nuo bronchito, kuris visai niekuo negelbėjo.

  Gydytojas ir pacientas


  Nugaros smegenų navikas kėsinosi į gyvybę

  Nugaros smegenų navikas kėsinosi į gyvybę

  Telšiškė Kornelija Laurinavičiūtė (20 m.) jau vaikystėje žinojo turinti stuburo problemų, tačiau apie nugaros smegen...
  Gydytojas įspėja: pasaulyje kas 45 minutes dėl prostatos vėžio miršta po 1 vyrą

  Gydytojas įspėja: pasaulyje kas 45 minutes dėl prostatos vėžio miršta po 1 vyrą

  Lapkritis pasaulyje minimas kaip vyrų sveikatos mėnuo. Jo metu vyrai raginami atkreipti dėmesį į vieną pavojingiausių jų gyvybėms ...

  Budinti vaistinė


  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Lietuvoje prasidėjus gripo sezonui į pacientų skiepijimą vis dar negali įsitraukti šalies vaistinės. Lietuvos vaistinių aso...
  „Camelia“ dar labiau sumažino medicininių kaukių kainą

  „Camelia“ dar labiau sumažino medicininių kaukių kainą

  Vienas didžiausių vaistinių tinklų „Camelia“ ketvirtadienį skelbia, kad visą spalį klientams suteiks galimybę apsaugin...

  Sveika šeima


  „Studentų maistas“ – ne vaistas

  Ne veltui džiovintų vaisių ir riešutų mišinys pramintas „studentų maistu“. Mitybos specialistė Vaida Kurpienė sako juose dažnai rasite didelę dozę pridėtinio cukraus (tai, ko reikia kremtant mokslus pernakt). Taigi maišelis riešutų popiet tikrai nėra nekaltas ir sveikuoliškas užkandis, k...

  Sveikatos horoskopas


  Spalio 12 - 18 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Nobelio medicinos premija paskirta virusologams H. Alteriui, Ch. Rice'ui ir M. Houghtonui

  Šių metų Nobelio premija už pasiekimus medicinos srityje atiteko amerikiečiams Harvey J. Alteriui (Harviui Dž. Alteriui) ir Charlesui M. Rice'ui (Čarlzui M. Raisui), taip pat britui Michaelui Houghtonui (Maiklui Hotonui).

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kiek vorų jau suvalgėte?
  Henrikas Vaitiekūnas Kiek vorų jau suvalgėte?
  Šiuo metu šeimos gydytojai tapę beteisiais raštininkais
  Viktorija Andrejevaitė Šiuo metu šeimos gydytojai tapę beteisiais raštininkais
  Kas nepažįsta laikrodžių?
  Henrikas Vaitiekūnas Kas nepažįsta laikrodžių?

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica