Apie cholesterolio pavojų

2014-07-07
Nuolat girdžiu apie cholesterolio pavojų širdžiai. Kadangi mano šeimoje buvo nemažai tokių, kurie mirė nuo širdies ligų, noriu paklausti, ar, jei valgysiu neriebų maistą, tarkim, tik daržoves, kokias avižines košes, pavyks išvengti cholesterolio? Su kokiu maistu jis gaunamas?
Rasa
Apie cholesterolio pavojų

Atsako Vilniaus universiteto profesorius, kardiologas Pranas Šerpytis:


Atsiranda labai daug pranašų, kurie sako „tik ta religija, tik tas maistas“ yra geras, bet gyvenime taip nėra. Čia tas pats, jei klaustume, kuri pirtis geresnė – rusiška, turkiška ar suomiška? Kiekvienas žino, kas jam geriau.
Cholesterolis yra geras dalykas, bet jeigu jo per daug – negerai. Tai yra statybinė medžiaga, reikalinga hormonų gamybai, energetinė medžiaga. Čia kaip tepalo lygis mašinoje – turi būti norma, nes jeigu yra per daug, važiuosim dūmindami.
Jeigu jaunas iki 35 m. amžiaus žmogus neturi jokių simptomų, viskas gerai. Nors pasitikrinti vis tiek reiktų. O vėliau, po „Kristaus amžiaus“ reikia žymiai dažniau tikrintis, kaip techninę apžiūrą darytis – eiti pas šeimos gydytoją.
Aišku, paveldimumas, genetika yra svarbūs veiksniai. Jeigu seneliai, tėvai, sirgo, buvo staigių mirčių, ir patys turime sutrikimų, turėtume susirūpinti.
Tačiau nereikėtų pulti į kraštutinumus. Valgyti galime viską, tik svarbu saikas ir kiek „sudeginame“ kalorijų per dieną. Mano draugas iš JAV turi tokį moto: kiek kartų valgo, tiek kartų eina į sporto klubą – žino, kad viską reikia „sudeginti“. Jis neturi nei vieno kilogramo antsvorio. Kiekvienas moto susikuria pats.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

   Budinti vaistinė


   Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

   Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

   Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

   Sveika šeima


   Šiandien tartis dėl gimdymo su gydytoju - nerekomenduojama

   Būsimos gimdyvės neretai iš anksto tariasi su gydytojais akušeriais ginekologais, kad būtent jie priimtų gimdymą. Kokia viso to prasmė? Ar verta? Bijau, kad taip tik medikas bus įpareigojamas „budėti“. Margarita, 32 m. 

   Sveikatos horoskopas


   Lapkričio 23 - 29 d.

   Avi­nas
   Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

   Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Kiekvienam teks nuvykti...
   Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
   Leonardas Cohenas ir jausmai
   Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica