Antsvorį turinčiosioms gimdos nusileidimo problema aktualesnė

Gintarė Kaminskienė
2015-04-09
Kaip kovoti su nusileidusia gimda?
Jurgita, 35 m.
Antsvorį turinčiosioms gimdos nusileidimo problema aktualesnė
Gimdos nusileidimo priežastys gali būti įvairios. Visų pirma – gimdymai, ypač jei moteris gimdė ne kartą ir didelius kūdikius. Taip pat jei gimdymo metu buvo tarpvietės plyšimų. Kita priežastis – sunkus fizinis darbas.

Sutrikus laikomajai sistemai, garantuojančiai normalią dubens organų padėtį, gimda, makštis ir šalia jos mažajame dubenyje esantys organai: tiesioji žarna, šlapimo pūslė bei šlaplė, gali slinktis žemyn. Makšties siena, gimda nusileidžia, priartėja prie lytinio plyšio ir pro jį išlenda. Kai dubens organai pasislenka žemyn dar labiau, pro lytinį plyšį po truputį išvirsta visa makštis.
 

Neretai gimdos iškritimas būna besimptomis. Kitais atvejais pasireiškia lytinių hormonų spaudimo, tempimo jausmas. Gali užkietėti viduriai, padažnėti šlapinimasis ar pasireikšti jo nelaikymas. Kai iškrenta visa gimda – šlapimo susilaikymas. Taip pat moterys jaučia skausmą pilvo apačioje. Mėnesinių ciklo sutrikimas nebūdingas, tik kraujuojama jų metu kiek gausiau ir ilgiau.
 
VšĮ „Karoliniškių poliklinikos“ akušerė ginekologė Daiva Keršulytė:

- Gimdos nusileidimą ir lytinių organų nusileidimą bei iškritimą turi nuo dvidešimties iki trisdešimties procentų gimdžiusiųjų ir apie du procentai negimdžiusių moterų.
Priežastys gali būti įvairios. Visų pirma – gimdymai, ypač jei moteris gimdė ne kartą ir didelius kūdikius. Taip pat jei gimdymo metu buvo tarpvietės plyšimų. Kita priežastis – sunkus fizinis darbas. Dar viena priežasčių – tam tikros jungiamojo audinio savybės, kai jis yra silpnesnis. Gimdos nusileidimą gali lemti ir tam tikros ligos, pavyzdžiui nugaros smegenų ligos, pažeidžiančios tarpvietės raumenų inervaciją. Gali būti mažojo dubens navikų, kurie taip pat gali lemti nusileidimą.
Svarbu yra tai, kad kai kurioms moterims gimdos nusileidimas labai apsunkina gyvenimą, ne tiek fiziškai, kiek psichologiškai. O kitoms – tai visiškai netrukdo. Simptomai yra įvairūs: dažniausiai – sutrikęs, skausmingesnis šlapinimasis, šlapimo nelaikymas, negalėjimas pasišlapinti, taip pat gimdos kaklelis, išlindęs iš lytinių takų, nugaros skausmas, strėnų maudimas. Tad viskas priklauso, kiek gimdos nusileidimo simptomai trukdo moteriai ir ką ji jaučia.
Šią problemą spręsti reikia dar jai net neatsiradus. Turiu galvoje, kad labai svarbu nėštumo metu stiprinti dubens, tarpvietės raumenis, atliekant Kėgelio pratimus.
Jeigu taip jau atsitiko, kad gimda vis dėlto nusileido, problemos sprendimas gali būti keleriopas. Pirmiausia – fizioterapija. Kaip jau minėjau – Kėgelio pratimai, dar – pilvo preso stiprinimas. Svarbus ir svorio koregavimas, nes antsvorį turinčioms moterims gimdos nusileidimo problema aktualesnė. Kartais tokį sveikatos sutrikimą galima išspręsti chirurgiškai. Gimda gali būti pakeliama, dedamas specialus tinklelis – implantas, taip pat šalinama. Yra ir specialus makšties žiedas, kuris įdedamas pusei metų. Jeigu dėl tam tikrų priežasčių, moters bendros būklės, negalima atlikti chirurginės intrervencijos.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

      Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris