Ant ausies užlipo meška?

Greta Vanagienė
2019-07-29
Vos tik išsimaudau ežere, užgula ausis. Kol klausa grįžta, nemalonūs pojūčiai kamuoja kone savaitę. Kodėl taip yra? Ar dėl to kalta ausų siera? Ausis valau reguliariai.
Gediminas, 48 metai
Ant ausies užlipo meška?
Anot gydytojų, ausų iš esmės valyti net nereikia, o jei yra polinkis sieros kamščiams susidaryti, reikalinga naudoti specialius ausų lašiukus, kurie tiesiog sutirpdo sierą ar profilaktiškai neleidžia jai susidaryti.

 
Anot specialistų, vasarą dėl užgulusių ausų, suprastėjusios klausos, niežėjimo ar nemalonaus dilgčiojimo ypač padaugėja besikreipiančiųjų į ausų, nosies ir gerklės ligų gydytojus. Mat sieros kamščiai dažnai kamuoja maudynių ir nardymo mėgėjus. Tiesa, tai - ne vienintelė galima prastos savijautos priežastis.
 

Priežastis – įvairi
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Ausų, nosies, gerklės ligų skyriaus gydytoja otorinolaringologė Daina Šimulynienė sako, kad ausų užgulimo po maudynių ežere nederėtų vertinti vienareikšmei, esą nemalonų jausmą ausyse sukelia ausų siera.
 

„Nereikėtų laukti ir spėlioti, kas kaltas dėl užgulusių ausų, reikalinga atlikti apžiūrą ir tyrimus. Mat tokią būseną gali sukelti ne tik maudynės ežere ar jūroje, bet ir vidinė ausų patologija. Paprastai, po nardymo ežere į ausis patekusį vandenį padeda išvalyti tradicinis šokinėjimas ant vienos kojos. Tačiau specialiai valyti ausies landos ką nors į ją kišant nereikėtų“, - pataria gydytoja otorinolaringologė Daina Šimulynienė. 

 
Sierą sutirpdyti
Anot gydytojos, dažnai pasitaikanti problema, kad žmonės vis dar valo ausis su higieniniais krapštukais, kurie ne tik nepadeda to padaryti, bet gali tik dar labiau ją pažeisti.
„Krapštukai skirti daugiau kosmetikos tikslams, bet ne giliai valyti ausis. Išorėje dėl estetinių dalykų krapštukų pagalba ausis pavalyti nepavojinga, tačiau giliai įkišant nematyti, kas daroma, todėl taip net galima pradurti būgnelį“, - įspėja specialistė.

 
D.Šimulynienė teigia, kad ausų iš esmės valyti net nereikia, o jei yra polinkis sieros kamščiams susidaryti, reikalinga naudoti specialius ausų lašiukus, kurie tiesiog sutirpdo sierą ar profilaktiškai neleidžia jai susidaryti.
„Tokie vaistai gali ne tik išvalyti susikaupusią sierą, bet ir sutirpdyti susidariusį sieros kamštį. Kitu atveju susidaręs kamštis valomas mechaniniu būdu specialistui plaunat vandens čiurkšle ar specialiu siurbliuku“, - aiškina gydytoja.

 
Verta žinoti
Sieros kamštis - sieros, riebalinių liaukučių ir besilupančio odos epidermio sankaupa. Vieniems sieros kamštis visai nesusidaro, o kitiems ausies landas tenka plauti net keletą kartų per metus. Sieros kamščių susidarymas priklauso nuo žmogaus endokrininės sistemos, aplinkos veiksnių ir kitų priežasčių.
Sieros ausies landoje turi būti, nes ji veikia kaip ausies apsauga: išvalo nešvarumus, dulkes, papuolusias į ausies landą, taip pat pasižymi bakterijas naikinančiomis savybėmis, apsaugo nuo į ausis patenkančių mikroorganizmų ir bakterijų, drėkina ir neleidžia išdžiūti ausies landos odai.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica