Užsisėdėjusią visuomenę ragis fizinio aktyvumo

Nerijus Bliujus
2017-07-27
Vakar, trečiadienį, Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose paskelbtas startas jau kasmetiniu tapusiam Europos Komisijos inicijuotam sveikatinimo renginiui „Beactive“ (liet. Būk aktyvus), kurio tikslas kuo plačiau skleisti žinią apie aktyvų sportą ir jo naudą sveikatai.
Užsisėdėjusią visuomenę ragis fizinio aktyvumo
Šiemet akcijos „Beacitve“ ambasadoriumi tapęs Vladas Garastas (kairėje) mano, kad valstybė žmonių sveikatinimui skiria per mažai dėmesio. Nuotr. greta – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir laikinasis Valstybinės ligonių kasos vadovas Aurimas Baliukevičius.

Šiemet orientuotasi į senjorus
Pagrindiniai projekto renginiai Lietuvoje vyks rugsėjo 23-30 dienomis, kuomet bus minima Europos sporto savaitė. Prie šios akcijos prisijungė ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 
„Džiaugiuosi, kad dėmesys šiemet yra atkreiptas į senjorus. Visuomenėje susidaręs stereotipas, kad judėjimas arba fizinis aktyvumas labiau yra būdingas jaunimui. Bet turime pasidžiaugti tuo, kad tas paveikslas keičiasi.
 

Matome vis daugiau ir daugiau mūsų senjorų, kurie išeina gal ne tiek aktyviai sportuoti, bet bent jau pajudėti. Matome juos su šiaurietiškomis vaikščiojimo lazdomis. Jeigu mes kalbame apie tai, kad Lietuva garsėja blogais psichikos sveikatos rodikliais, svarbu priminti, kad fizinis aktyvumas mažina sergamumą ir depresijomis, apskritai gerina psichikos būklę“, - teigia ministras.  
 
Pasigenda griežtumo
Buvęs garsus Lietuvos treneris, o šiemet akcijos „Beacitve“ ambasadoriumi tapęs Vladas Garastas mano, kad valstybė žmonių sveikatinimui skiria per mažai dėmesio.
„Aš einu į baseiną. Jame mano amžiaus nebūna nei vieno žmogaus. O, pasirodo, jie tingi. Bet judėjimas tikrai yra būtina sąlyga. Manau, kad judėjimas leidžia jaustis gerai. O už gerą savijautą verta pakovoti. Manau, yra blogai, jei žmogus eina ir galvoja, kur čia greičiau atsisėdus.
 
Man labai patinka plaukimas. Stuburas neapkrautas... Bet reikia mokėti plaukti. Neseniai skaičiau, kad Estijos prezidentė įvedė privalomas plaukimo treniruotes, ką Lietuvoje vaikams būtinai reikėtų padaryti. Ir tuomet trečios klasės mokinys turės laikyti plaukimo egzaminus: sugebėti praplaukti 200 metrų, sugebėti vandenyje išsilaikyti 3 minutes, sugebėti panerti ir ištraukti kokį nors daiktą. Juk kiek pas mus nelaimių tokių, kai nuskęsta vaikai ar paaugliai?“ – retoriškai klausia treneris.
 

L.S. skaičius


49,9 
- tiek proc. pacientų nustatytas nepakankamas fizinis aktyvumas.

 
Remia Valstybinė ligonių kasa
Jau trečius metus organizuojamos sveikatinimo programos partneriais tapo Valstybinė ligonių kasa. Pasak laikinojo įstaigos vadovo Aurimo Baliukevičiaus, tokios prevencinės priemonės iš tiesų padės sutaupyti lėšų ateityje.

„Šiuo metu yra nemažai prevencinių programų. Tai iš tikrųjų senjorus paraginčiau domėtis bei naudotis tomis programomis, kadangi jos visos yra apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų ir žmonėms nieko nekainuoja. Juk akivaizdu, jog prevencija yra sukurta tam, kad kuo anksčiau diagnozavus ligą, yra geresnės ligos išgydymo galimybės.
 
Iškilus bendriems klausimams galima kreiptis į ligonių kasų teritorinius skyrius tiek dėl programų, tiek dėl gydymo paslaugų. Iš tikrųjų mes aptarnaujame pakankamai didelį kiekį gyventojų, vien pernai ligonių kasos sulaukė daugiau nei 620 tūkst. gyventojų klausimų bei kreipimųsi“, - pasakoja A.Baliukevičius.
Akcijos metu beveik visose šalies ligoninėse stovės stendai skatinantys žmones aktyviau judėti. Santaros klinikų, kuriose ir startavo projektas, vadovas prof. Kęstutis Strupas sako, jog kol kas žmonių fizinis aktyvumas yra gąsdinamai žemas.
 
„Pagal programą nepakankamas fizinis aktyvumas nustatytas beveik pusei pacientų. Siekdami širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos, gydytojai pacientams rekomenduoja dietą, fizinį aktyvumą, rūkymo metimą, cholesterolio koncentraciją bei arterinį kraujo spaudimą mažinančius vaistus“, - ragina jis.

 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

   Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

   VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

   Budinti vaistinė


   Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

   Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

   Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

   Sveika šeima


   Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

   Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

   Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica