Sveikai širdžiai – žygis dviračiais

Jolanta Juškevičienė, Klaipėdos jūrininkų ligoninės viešųjų ryšių specialistė
2016-10-03
Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai Pasaulinę širdies dieną pasitiko ant dviračių. Jau 11-ajį kartą subūrę šeimos narius, draugus, pacientus, jų artimuosius bei partnerius dviračiais nuvažiavo per visą miestą, skleisdami žinią, jog kiekvienam reikia nedelsiant pradėti rūpintis savo širdimi.
Sveikai širdžiai – žygis dviračiais
Per vienuolika metų Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikų rengiami dviračių žygiai už sveiką širdį išpopuliarėjo – kasmet prie medikų jungiasi vis daugiau žmonių. Šiemet prie ligoninės darbuotojų ir jų šeimos narių, pacientų, jų artimųjų prisijungė studentai, miesto tarybos nariai, menininkai, su kuriais ligoninė draugauja du dešimtmečius, ir socialiniai partneriai - bendrovė „Klaipėdos nafta“. Ši įmonė pasirašė paramos sutartį su Klaipėdos jūrininkų ligonine ir skyrė 10 tūkst. eurų įrangai, pagerinsiančiai širdies ligų diagnostiką, įsigyti.

Viršija du kartus
„Šių dienų įvykiai rodo, kad mes privalome dar labiau būti socialiai atsakingi už širdies ligų prevenciją. Tad mūsų renginio tikslas – perspėti gyventojus, kad širdies ligos yra svarbiausia mirčių priežastis pasaulyje bei atkreipti visuomenės dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius šias ligas, paskatinti sveiką gyvenseną“, – akcijos svarbą pabrėžė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Specialistus neramina, kad kas antra mirtis Lietuvoje – dėl kraujotakos sistemos ligų. Kasmet nuo jų Lietuvoje miršta daugiau nei 23 tūkst. žmonių. Deja, bet šis skaičius nemažėja, o mirtingumo nuo kraujotakos ligų rodiklis 2,3 karto viršija ES šalių vidurkį. Beveik 30 proc. invalidumo ir apie 20 proc. visų apsilankymų sveikatos priežiūros įstaigose lemia širdies ir kraujagyslių ligos.

„Per metus vien Klaipėdos jūrininkų ligoninėje dėl širdies ligų gydosi per 4 tūkst., o ambulatoriškai konsultuojame per 15 tūkstančių pacientų. Kasmet priimame vis daugiau kardiologų, tačiau eilės pas juos netrumpėja. Širdies ligomis sergančiais pacientais mūsų įstaigoje rūpinasi 28 gydytojai ir 74 slaugytojos. Ligoninėje teikiamos visapusiškos kardiologijos paslaugos, pradedant kardiologinių ligų diagnostika ir baigiant širdies operacijomis.
 
Ligoninė yra įsigijusi inovatyvią diagnostikos ir gydymo įrangą, todėl čia patekusiems pacientams laiku galima nustatyti diagnozę ir laiku pradėti gydymą,“ – sakė J.Sąlyga, apgailestaudamas, kad žmonės vis dar nepakankamai dėmesio skiria sveikai gyvensenai.

Neatpažįsta pirmųjų simptomų
Potencialūs pacientai susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis yra tie, kurių arterinis kraujo spaudimas, cholesterolio ir gliukozės kiekis kraujyje yra padidėję, taip pat turintieji antsvorio, širdžiai kenkia dažni stresai bei rūkymas.


„Nejudra – didžiausias žmonijos priešas. Fizinį darbą keičia sėdimas, įprastą bendravimą – virtualus, o judėjimą – pasyvus poilsis. Lietuviai nuo seno mėgsta riebiai ir daug pavalgyti, dažnai jų mityba būna neracionali, dėl to lietuviški mitybos įpročiai turi neigiamų pasekmių širdžiai. Visuomenė, rodos, teoriškai žino apie svarbiausias mirčių priežastis ir rizikos veiksnius, bet dažniausiai juos ignoruoja arba netiki jų svarba.
 
Susirgęs pacientas nesugeba atpažinti pirmųjų besivystančių miokardo infarkto požymių, painioja juos su kitomis ligomis: stuburo, skrandžio, plaučių ir t.t.“, – pagrindines skaudžių pasekmių priežastis vardijo Klaipėdos jūrininkų ligoninės Širdies aritmijų skyriaus vedėja, Lietuvos širdies asociacijos Klaipėdos skyriaus vadovė dr. Sigutė Norkienė.

Į dviračių žygį už sveiką širdį Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai šiemet leidosi jau 11-ąjį kartą. Per vienuolika metų jie tikrai pasiekė neblogų rezultatų: mieste išpopuliarėjo dviračiai, o jų žygiai tapo viena dažnesnių sveikatinimo akcijų priemonių. Tačiau labiausiai džiugina faktas, kad Vakarų Lietuvoje tarp jaunų žmonių mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų nuolatos mažėja.
 
Kasmet prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikų rengiamų dviračių žygių jungiasi vis daugiau žmonių. Štai ir šiemet prie gydymo įstaigos darbuotojų ir jų šeimos narių, pacientų, jų artimųjų prisijungė studentai, miesto tarybos nariai, menininkai, su kuriais ligoninė draugauja du dešimtmečius, bei socialiniai partneriai - bendrovė „Klaipėdos nafta“. Ši įmonė pasirašė paramos sutartį su Klaipėdos jūrininkų ligonine ir skyrė 10 tūkst. eurų įrangai, pagerinsiančiai širdies ligų diagnostiką, įsigyti.



Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris