Sveikai širdžiai – žygis dviračiais

Jolanta Juškevičienė, Klaipėdos jūrininkų ligoninės viešųjų ryšių specialistė
2016-10-03
Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai Pasaulinę širdies dieną pasitiko ant dviračių. Jau 11-ajį kartą subūrę šeimos narius, draugus, pacientus, jų artimuosius bei partnerius dviračiais nuvažiavo per visą miestą, skleisdami žinią, jog kiekvienam reikia nedelsiant pradėti rūpintis savo širdimi.
Sveikai širdžiai – žygis dviračiais
Per vienuolika metų Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikų rengiami dviračių žygiai už sveiką širdį išpopuliarėjo – kasmet prie medikų jungiasi vis daugiau žmonių. Šiemet prie ligoninės darbuotojų ir jų šeimos narių, pacientų, jų artimųjų prisijungė studentai, miesto tarybos nariai, menininkai, su kuriais ligoninė draugauja du dešimtmečius, ir socialiniai partneriai - bendrovė „Klaipėdos nafta“. Ši įmonė pasirašė paramos sutartį su Klaipėdos jūrininkų ligonine ir skyrė 10 tūkst. eurų įrangai, pagerinsiančiai širdies ligų diagnostiką, įsigyti.

Viršija du kartus
„Šių dienų įvykiai rodo, kad mes privalome dar labiau būti socialiai atsakingi už širdies ligų prevenciją. Tad mūsų renginio tikslas – perspėti gyventojus, kad širdies ligos yra svarbiausia mirčių priežastis pasaulyje bei atkreipti visuomenės dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius šias ligas, paskatinti sveiką gyvenseną“, – akcijos svarbą pabrėžė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Specialistus neramina, kad kas antra mirtis Lietuvoje – dėl kraujotakos sistemos ligų. Kasmet nuo jų Lietuvoje miršta daugiau nei 23 tūkst. žmonių. Deja, bet šis skaičius nemažėja, o mirtingumo nuo kraujotakos ligų rodiklis 2,3 karto viršija ES šalių vidurkį. Beveik 30 proc. invalidumo ir apie 20 proc. visų apsilankymų sveikatos priežiūros įstaigose lemia širdies ir kraujagyslių ligos.

„Per metus vien Klaipėdos jūrininkų ligoninėje dėl širdies ligų gydosi per 4 tūkst., o ambulatoriškai konsultuojame per 15 tūkstančių pacientų. Kasmet priimame vis daugiau kardiologų, tačiau eilės pas juos netrumpėja. Širdies ligomis sergančiais pacientais mūsų įstaigoje rūpinasi 28 gydytojai ir 74 slaugytojos. Ligoninėje teikiamos visapusiškos kardiologijos paslaugos, pradedant kardiologinių ligų diagnostika ir baigiant širdies operacijomis.
 
Ligoninė yra įsigijusi inovatyvią diagnostikos ir gydymo įrangą, todėl čia patekusiems pacientams laiku galima nustatyti diagnozę ir laiku pradėti gydymą,“ – sakė J.Sąlyga, apgailestaudamas, kad žmonės vis dar nepakankamai dėmesio skiria sveikai gyvensenai.

Neatpažįsta pirmųjų simptomų
Potencialūs pacientai susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis yra tie, kurių arterinis kraujo spaudimas, cholesterolio ir gliukozės kiekis kraujyje yra padidėję, taip pat turintieji antsvorio, širdžiai kenkia dažni stresai bei rūkymas.


„Nejudra – didžiausias žmonijos priešas. Fizinį darbą keičia sėdimas, įprastą bendravimą – virtualus, o judėjimą – pasyvus poilsis. Lietuviai nuo seno mėgsta riebiai ir daug pavalgyti, dažnai jų mityba būna neracionali, dėl to lietuviški mitybos įpročiai turi neigiamų pasekmių širdžiai. Visuomenė, rodos, teoriškai žino apie svarbiausias mirčių priežastis ir rizikos veiksnius, bet dažniausiai juos ignoruoja arba netiki jų svarba.
 
Susirgęs pacientas nesugeba atpažinti pirmųjų besivystančių miokardo infarkto požymių, painioja juos su kitomis ligomis: stuburo, skrandžio, plaučių ir t.t.“, – pagrindines skaudžių pasekmių priežastis vardijo Klaipėdos jūrininkų ligoninės Širdies aritmijų skyriaus vedėja, Lietuvos širdies asociacijos Klaipėdos skyriaus vadovė dr. Sigutė Norkienė.

Į dviračių žygį už sveiką širdį Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai šiemet leidosi jau 11-ąjį kartą. Per vienuolika metų jie tikrai pasiekė neblogų rezultatų: mieste išpopuliarėjo dviračiai, o jų žygiai tapo viena dažnesnių sveikatinimo akcijų priemonių. Tačiau labiausiai džiugina faktas, kad Vakarų Lietuvoje tarp jaunų žmonių mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų nuolatos mažėja.
 
Kasmet prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikų rengiamų dviračių žygių jungiasi vis daugiau žmonių. Štai ir šiemet prie gydymo įstaigos darbuotojų ir jų šeimos narių, pacientų, jų artimųjų prisijungė studentai, miesto tarybos nariai, menininkai, su kuriais ligoninė draugauja du dešimtmečius, bei socialiniai partneriai - bendrovė „Klaipėdos nafta“. Ši įmonė pasirašė paramos sutartį su Klaipėdos jūrininkų ligonine ir skyrė 10 tūkst. eurų įrangai, pagerinsiančiai širdies ligų diagnostiką, įsigyti.Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Dr. Tomas Lapinskas – apie naujas kardiologijos aukštumas

  Dr. Tomas Lapinskas – apie naujas kardiologijos aukštumas

  Kauno klinikos pirmosios Baltijos šalyse pasirašė mokslinio bendradarbiavimo sutartį su technologijų ir inovacijų mi...
  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...

  Budinti vaistinė


  Vaistininkai skiepyti mokysis universitete

  Vaistininkai skiepyti mokysis universitete

  Šalies vaistininkams jau nuo kovo pirmos dienos bus leista skiepyti klientus. Tiesa, naujos atsakomybės galės imtis ne visi...
  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...

  Sveika šeima


  Po pandemijos – cukrinio diabeto šuolis?

  Gydytojai endokrinologai baiminasi, kad pandemija pagausins ir taip neretas pacientų, sergančių cukriniu diabetu, gretas. Ypač nerimaujama dėl karantino metu augančių užleistų ligos atvejų, kas gali sukelti itin sunkias komplikacijas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kai išeina „eterio milžinai“

  Kai prieš 11 metų šis amerikietis vedė paskutinę „Larry King Live“ laidoje prezidentas Barakas Obama pavadino jį „vienu iš eterio milžinų“. Larry Kingas (1933-2021) toks buvo. Nesvarbu, ar kalbėjosi su JAV prezidentu, užsienio lyderiu, garsenybe, skandalų kamuojamu asmeniu arba bet kuriuo ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica