Stovykloje vaikai buvo maitinami menkaverčiu maistu

www.lsveikata.lt
2016-06-06
Telšių r. Eigirdžių pagrindinėje mokykloje pagal projektą „Pažink ir kurk“ organizuojamoje vasaros stovykloje vaikai buvo maitinami neturint tokiai veiklai leidimo, menkaverčiu maistu ir antisanitarinėmis sąlygomis.
Stovykloje vaikai buvo maitinami menkaverčiu maistu
Telšių VMVT uždraudė Eigirdžių pagrindinėje mokykloje vasaros stovyklos metu maitinti vaikus ir įpareigojo surasti legaliai ir tinkamai veikiančią įmonę, kuri galėtų tiekti patiekalus.

Telšių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai, gavę skundą, išsiaiškino, kad stovykla, skirta socialiai remtiniems mokiniams. 33 vaikams buvo skirta parama ir nemokamas maitinimas, tačiau tinkamu maistu stovyklos organizatoriai nepasirūpinimo.
 
Patikrinimo metu vaikai pietums valgė sumuštinius ir obuolius, gėrė arbatą. Eigirdžių pagrindinės mokyklos direktorė negalėjo pateikti nei produktų įsigijimo dokumentų, nei maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo, suteikiančio teisę maitinti vaikus.

Be to, ant stalų nebuvo nei indų, nei servetėlių, nesudarytos sąlygos tinkamai nusiplauti rankų.
 
Telšių VMVT uždraudė Eigirdžių pagrindinėje mokykloje vasaros stovyklos metu maitinti vaikus ir įpareigojo surasti legaliai ir tinkamai veikiančią įmonę, kuri galėtų tiekti patiekalus.
 
„Džiaugiuosi, kad laiku užkirtome kelią šiai nelegaliai veiklai ir sustabdėme nesąžiningus stovyklos organizatorius. Šis atvejis patvirtina, kad kai kuriems mūsų verslininkams dar labai trūksta sąmoningumo ir elementaraus patriotiškumo, o tuomet nesibodima pelnytis net ir socialiai remtinų vaikų sąskaita. Su tuo negalima taikstytis.
 
Vakarų Europos šalyse, pavyzdžiui Šveicarijoje, verslas savo veiklą grindžia pavyzdine reputacija ir pasitikėjimu, ten panaši situacija būtų nesuvokiama, tikras skandalas.  O mes vis dar privalome griežtai kontroliuoti, tikrinti, taikyti sankcijas, net stabdyti veiklą, - pabrėžia VMVT direktorius Jonas Milius.
 

- Kaip ir kasmet, šią vasarą vaikų maitinimui stovyklose skirsime ypatingą dėmesį ir vykdysime neplaninius patikrinimus. Verslas turėtų labai atsakingai įvertinti, ar yra tinkamai pasiruošę maitinti vaikus, ypatingą dėmesį skirti produktų saugai ir kokybei, higienai“.
 
VMVT primena, kad patiekalus galima gaminti stovykloje, kuriai yra išduotas leidimas – maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas.
Kitoje viešojo maitinimo įstaigoje pagamintas maistas gali būti atvežamas ir išdalinamas stovykloje. Tačiau maitinimo paslaugas teikiančios kavinės ar restorano leidime turi būti nurodyta papildoma veikla – „maisto tiekėjų pagal sutartį veikla“.
 
Ar įmonė turi maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, galima patikrinti Maisto tvarkymo subjektų registre
Pasitikrinti ar įmonė, tieksianti maistą, neįtraukta į nepatikimų maisto tvarkymo subjektų sąrašą galima http://vmvt.lt/maisto-sauga/maisto-sauga-ir-kokybe/patikimi-nepatikimi-subjektai/nepatikimi-maisto-tvarkymo

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...
  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Intuityvus valgymas – svorio nuo... smegenų metimo programa

  Kalbėti apie valgymo sutrikimus žmonėms sunku, net jaučiama gėda. Juk, regis, visi tai turime mokėti. Tačiau intuityvaus valgymo konsultantė, tinklaraščio taikasumaistu.lt autorė Ingrida Augutė tikina, kad nieko gėdingo nėra. Tokius sunkumus patiriančiųjų yra daug ir ragina apie tai kalbėti su aplinkiniais, specialistais. Nes ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Wuhano dienoraščių“ autorė: valdžia mane vertina kaip priešą

  Kinų autorė Fang Fang (pasiturinčių intelektualų šeimoje gimusios rašytojos tikrasis vardas yra Wang Fung) susidūrė su šiurkščia valdžios reakcija dėl publikuotų dienoraščių, kuriuose buvo aprašytas gyvenimas Wuhane ankstyvomis koronaviruso protrūkio dienomis. Tačiau moteris laikosi savo ir t...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica