Sostinės mokyklas buria į sporto šventę

www.lsveikata.lt
2017-11-09
Sekmadienį, lapkričio 12-ąją, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su viešosiomis įstaigomis „Sportas ir poilsis“ (Sportima) ir „Sveikas miestas“ pirmą kartą inicijuoja didžiausią mokyklų sporto šventę. Joje gali dalyvauti visų sostinės mokyklų, gimnazijų, progimnazijų moksleiviai. Organizatorių teigimu, tai bus proga patikrinti, kokios strategijos reikia miestui, kalbant apie moksleivių užimtumą ir sveikatą.
Sostinės mokyklas buria į sporto šventę

 Rodos, dar visai neseniai dauguma moksleivių domėjosi ir lankė kovos menus, deja, šiandien sportą pakeitė kompiuteris. Tad mokyklų sporto šventėje moksleiviai galės supažindinti su japonų, kinu, brazilų filosofijomis, sužinos, kas yra karatė, imtynių sportas ir kt. Pažintinę sekmadienio dieną bus daugybė trenerių ir jie atskleis, kaip saugiai sportuoti, kokią sporto rūšį pasirinkti.


„Mes nebežinome, kuo kvėpuoja šiandieninis jaunimas, kas jam įdomu ir patrauklu, ką moksleiviai veikia po pamokų, kokių renginių jiems reikia. Aš esu dviejų mergaičių tėtis ir matau, kad jos tampa tai vieno, tai kito dalyko gerbėjomis. Reikia būti operatyviems ir rasti bendrą kalbą su vaikais. Lygiai taip pat svarbu atrasti ryšį su mokytojais, kad visi efektyviau dirbtume. Kita vertus, kai sostinėje per 100 mokyklų, kuri kiekviena yra unikali, visas apkeliauti yra gana sudėtinga. Taigi pasistengėme suburti visus – vaikus, tėvus, mokytojus, trenerius – po vienu stogu ir vieną sekmadienį skirti bendravimui bei sportui“, – sako VšĮ „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas.

Seniai diskutuojama, ką moksleiviai veikia po pamokų, kokia veikla juos galima sudominti, keliamas vaikų sergamumo ir kiti svarbūs klausimai. Gerėjant mokinių fizinei sveikatai, išauga jų mokymosi rezultatai, socializacija, stiprėja motyvacija sportuoti. Manoma, kad šis renginys galėtų padėti išgryninti, kokios strategijos reikia miestui, kalbant apie moksleivių užimtumą ir sveikatą. Registracija į renginį vyksta iki lapkričio 10 d., 15.00 val. 
Tarp kitko:

2016 m. visose Lietuvos savivaldybėse vyko Mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimas. Tyrime dalyvavo 38 633 penktų, septintų ir devintų klasių mokiniai (iš jų – 1078 sostinės mokiniai). Tyrimo rezultatai atskleidė esamą mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos situaciją ir tik patvirtino, jog mokinių fizinis aktyvumas yra nepakankamas. Vilniaus mieste mokyklinio amžiaus vaikų, kurie kasdien ne pamokų metu sportuoja apie 60 min. ir ilgiau dalis – 6,6 proc. (Lietuvos savivaldybėse – 9,7 proc.). Kasdien laisvalaikiu mankštinasi ir sportuoja 15 proc. Vilniaus mokinių, kas penktas mokinys 4–6, kas trečias 2–3 kartus per savaitę. Niekada laisvalaikiu nesportuojančių ir nesimankštinančių Vilniaus mokinių buvo kiek daugiau nei 7 proc.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica