Socialinės akcijos „Mama būti gera“ muzika užliejo Vilniaus širdį

www.lsveikata.lt
2016-05-02
Vakar, sekmadienį, Mamos dienos proga Vilniaus centre vyko socialinė akcija „Mama būti gera“. V.Kudirkos ir Katedros aikštėse bei Bernardinų sode prie fontano gyvai skambėjo muzika, buvo sveikinamos mamos ir jų vaikai. Akciją organizavo VŠĮ „Krizinio nėštumo centras“.
Socialinės akcijos „Mama būti gera“ muzika užliejo Vilniaus širdį
Nuo organizacijos gyvavimo pradžios moterims, kurios kreipėsi pagalbos į „Krizinio nėštumo centrą“, gimė net 63 kūdikiai. Tikėtina, kad jų yra daugiau, tiesiog ne visos moterys apie tai praneša.

„Šiandien pati gražiausia pavasario šventė, kai visi važiuoja pas mamas, jas bučiuoja, myluoja ir kartu geria arbatą. Deja, yra nemažai moterų, kurios ne iš karto išdrįsta dovanoti gyvybę ir tapti mamomis. Mes čia dėl jų. Norime padėti toms, kurios sunkiai išgyvena dėl netikėto nėštumo, nuraminti jas, padrąsinti priimti pasibeldusią gyvybę. “, – sakė VŠĮ „Krizinio nėštumo centro“ vadovė Zita Tomilinienė.
 

Šis centras jau trečius metus Lietuvoje rūpinasi moterimis, patiriančiomis neplanuotą, nelauktą, krizinį  nėštumą, taip pat išgyvenusioms abortą, persileidimą ar kūdikio netektį. Konsultacijos teikiamos gyvai, telefonu ir internetu. Vien per 2015 metus konsultuota daugiau nei 190 moterų, viso suteikta apie 1300 konsultacijų.
 
Pasak centro vadovės, pagalbos, išsikalbėjimo ir supratimo centre ieško tiek moterys, tiek vyrai. Pirmosios itin dažnai jaučiasi vienišos, išsigandusios, materialiai silpnos ir neužtikrintos dėl savo bei kūdikio ateities. Tuo tarpu vyrai ieško informacijos apie įtariamą nėštumą arba pagalbos, siekiant įkalbėti savo partnerę išsaugoti kūdikį arba atvirkščiai.
Nuo organizacijos gyvavimo pradžios moterims, kurios kreipėsi pagalbos į „Krizinio nėštumo centrą“, gimė net 63 kūdikiai. Tikėtina, kad jų yra daugiau, tiesiog ne visos moterys apie tai praneša.
 
„Sužinojus apie neplanuotą nėštumą atsiranda begalė baimių dėl ateities. Mes esame tam, kad būtume šalia, išklausytume, suteiktume  pagalbą (socialinę, psichologinę, materialinę, teisinę, medicininę), padėtume išgyventi krizinį laikotarpį, jei reikia – palydėtume į gimdymą ir pagelbėtume pirmaisiais vaikelio auginimo metais.  Kai pas mus sugrįžta moterys jau glausdamos savo naujagimius, ir matai jų išsiskleidusią motinystę, tai neapsakomai motyvuoja judėti pirmyn“, – sakė renginio iniciatorė Z. Tomilinienė.

 
Apie VŠĮ „Krizinio nėštumo centras“
VŠĮ „Krizinio nėštumo centras“, įsteigtas 2013 m. padėti moterims, kurios išgyvena neplanuoto nėštumo krizę ir su ja susijusius sunkumus. Organizacija siekia vykdyti abortų prevenciją Lietuvoje ir rūpintis moterų psichine sveikata krizinio nėštumo metu bei pagimdžius.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris