Širdžiai kenkia ne tik miego trūkumas, bet ir jo perteklius

www.lsveikata.lt
2016-02-25
Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei galima priskirti ne tik reguliariai neišsimiegančius žmones, bet ir miegalius. Tokią išvadą padarė Norvegijos ir Taivano medikų kolektyvas, atlikęs didžiulį tyrimą. Mokslininkai ištyrė net 392 tūkstančius Taivano salos gyventojų.
Širdžiai kenkia ne tik miego trūkumas, bet ir jo perteklius
Žmonėms, kuriems per parą patinka miegoti daugiau nei 8 valandas, taip pat buvo nustatyta padidėjusi mirtingumo dėl širdies kraujagyslių ligų rizika.

Surinkti duomenys rodo, kad žmonių, kurie per parą miega 4 valandas ar dar mažiau, mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų net 36 proc. didesnis nei miegančių po 4–8 valandas. Tai, pasak mokslininkų, patvirtina, kad miego trūkumas daro labai didelę žalą.

 
Į tokį dirgiklį žmogaus organizmas stipriai reaguoja: padažnėja širdies plakimas, padidėja kraujo spaudimas, papildomai išskiriamas adrenalinas ir kitos agresyvios medžiagos, kurios gali sukelti uždegimą. Kaip žinoma, tai – labai svarbūs širdies ir kraujagyslių ligų skatinimo veiksniai. Štai lėtinis kraujagyslių uždegimas – klastingosios aterosklerozės pagrindas.
Tačiau ir žmonėms, kuriems per parą patinka miegoti daugiau nei 8 valandas, taip pat buvo nustatyta padidinta mirtingumo dėl širdies kraujagyslių ligų rizika. Ji siekia 28 proc. Mokslininkai kol kas negali to paaiškinti. Spėliojama, kad tyrimui įtakos galėjo turėti kiti faktoriai. Ilgai miegoti linkę eksperimento dalyviai galėjo būti paveikti nuovargio, depresijos, apnėjos veiksnių.    
 
Kol kas tyrėjai daro išvadą, kad svarbi sveikos gyvensenos dalis yra pakankama, bet ne perteklinė miego trukmė.
Šis mokslininkų darbas, paskelbtas autoritetingo mokslo leidinio „International Journal of cardiology“ interneto svetainėje, šiandien yra stambiausias tyrinėjimas miego trukmės poveikio širdies sveikatai srityje. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris