Širdžiai kenkia ne tik miego trūkumas, bet ir jo perteklius

www.lsveikata.lt
2016-02-25
Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei galima priskirti ne tik reguliariai neišsimiegančius žmones, bet ir miegalius. Tokią išvadą padarė Norvegijos ir Taivano medikų kolektyvas, atlikęs didžiulį tyrimą. Mokslininkai ištyrė net 392 tūkstančius Taivano salos gyventojų.
Širdžiai kenkia ne tik miego trūkumas, bet ir jo perteklius
Žmonėms, kuriems per parą patinka miegoti daugiau nei 8 valandas, taip pat buvo nustatyta padidėjusi mirtingumo dėl širdies kraujagyslių ligų rizika.

Surinkti duomenys rodo, kad žmonių, kurie per parą miega 4 valandas ar dar mažiau, mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų net 36 proc. didesnis nei miegančių po 4–8 valandas. Tai, pasak mokslininkų, patvirtina, kad miego trūkumas daro labai didelę žalą.

 
Į tokį dirgiklį žmogaus organizmas stipriai reaguoja: padažnėja širdies plakimas, padidėja kraujo spaudimas, papildomai išskiriamas adrenalinas ir kitos agresyvios medžiagos, kurios gali sukelti uždegimą. Kaip žinoma, tai – labai svarbūs širdies ir kraujagyslių ligų skatinimo veiksniai. Štai lėtinis kraujagyslių uždegimas – klastingosios aterosklerozės pagrindas.
Tačiau ir žmonėms, kuriems per parą patinka miegoti daugiau nei 8 valandas, taip pat buvo nustatyta padidinta mirtingumo dėl širdies kraujagyslių ligų rizika. Ji siekia 28 proc. Mokslininkai kol kas negali to paaiškinti. Spėliojama, kad tyrimui įtakos galėjo turėti kiti faktoriai. Ilgai miegoti linkę eksperimento dalyviai galėjo būti paveikti nuovargio, depresijos, apnėjos veiksnių.    
 
Kol kas tyrėjai daro išvadą, kad svarbi sveikos gyvensenos dalis yra pakankama, bet ne perteklinė miego trukmė.
Šis mokslininkų darbas, paskelbtas autoritetingo mokslo leidinio „International Journal of cardiology“ interneto svetainėje, šiandien yra stambiausias tyrinėjimas miego trukmės poveikio širdies sveikatai srityje. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Dr. Tomas Lapinskas – apie naujas kardiologijos aukštumas

  Dr. Tomas Lapinskas – apie naujas kardiologijos aukštumas

  Kauno klinikos pirmosios Baltijos šalyse pasirašė mokslinio bendradarbiavimo sutartį su technologijų ir inovacijų mi...
  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...

  Budinti vaistinė


  Vaistininkai skiepyti mokysis universitete

  Vaistininkai skiepyti mokysis universitete

  Šalies vaistininkams jau nuo kovo pirmos dienos bus leista skiepyti klientus. Tiesa, naujos atsakomybės galės imtis ne visi...
  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...

  Sveika šeima


  Po pandemijos – cukrinio diabeto šuolis?

  Gydytojai endokrinologai baiminasi, kad pandemija pagausins ir taip neretas pacientų, sergančių cukriniu diabetu, gretas. Ypač nerimaujama dėl karantino metu augančių užleistų ligos atvejų, kas gali sukelti itin sunkias komplikacijas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kai išeina „eterio milžinai“

  Kai prieš 11 metų šis amerikietis vedė paskutinę „Larry King Live“ laidoje prezidentas Barakas Obama pavadino jį „vienu iš eterio milžinų“. Larry Kingas (1933-2021) toks buvo. Nesvarbu, ar kalbėjosi su JAV prezidentu, užsienio lyderiu, garsenybe, skandalų kamuojamu asmeniu arba bet kuriuo ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica