Po projekto „Sveikatiados pusryčių klubas“ daugiau vaikų pasižadėjo pusryčiauti rytais

www.lsveikata.lt
2015-12-15
Paskelbti du mėnesius trukusio Vilniaus miesto savivaldybės remiamo projekto „Sveikatiados pusryčių klubas” rezultatai. Paaiškėjo, kad daugiau sužinoję apie sveikus pusryčių įpročius, 14 proc. dalyvių projekto veiklos paskatino pusryčiauti, o 67 proc. vaikų teigė, kad sužinojo daug naudingos informacijos.
Po projekto „Sveikatiados pusryčių klubas“ daugiau vaikų pasižadėjo pusryčiauti rytais
Kiekvienai projekte „Sveikatiados pusryčių klubas“ dalyvavusiai klasei buvo surengtas 4 savaičių užsiėmimų ciklas. Į užsiėmimus buvo įtraukti dietologai, mitybos specialistai, sportininkai ir Lietuvos medicinos studentų asociacijos nariai.

„Sveikatiados pusryčių klubas“ vyko šešiose Vilniaus pagrindinio ugdymo mokyklose. Organizatoriai pasakojo vaikams, kodėl pusryčiauti yra labai svarbu ir kokiais būdais išsiugdyti įprotį pusryčiauti. Apklausos rezultatai parodė, kad reguliariai pusryčiauja 77 proc. „Sveikatiados pusryčių klube” dalyvavusių penktokų, o beveik niekada jų nevalgo tik 5 proc. vaikų.
 
„Projektas siekia supažindinti moksleivius su pusryčių svarba, padėti išsiugdyti įprotį pusryčiauti bei išmokyti vaikus sąmoningai rinktis sveikus ir maistingus maisto produktus. Norime atkreipti tėvų ir mokyklų bendruomenių dėmesį į pusryčių svarbą, todėl tokius projektus stengsimės organizuoti ir toliau,“ - sakė projekto vadovė Margarita Čėglytė.

 
Moksleiviai buvo apklausiami projekto pradžioje ir pabaigoje siekiant sužinoti, ar projekto veiklos gali duoti siekiamą rezultatą. Sostinės penktokų apklausa parodė, kad 64 proc. vaikų pusryčiauja namuose kartu su savo tėvais, o trečdalis apklaustųjų valgo arba namuose arba mokykloje.  Projekto pradžioje sumuštinius pusryčiams nurodė valgantys 78 proc., blynus – 68 proc., košę – 50 proc., bandeles – 49 proc., saldumynus- 20 proc. apklaustųjų. Po  antros apklausos, kuri vyko jau pasibaigus specialioms paskaitoms, vaikai rečiau rinkosi bandeles ir saldumynus, o dažnesniu pasirinkimu tapo įvairios košės. Po antros apklausos sumuštinius pusryčiams valgė 71 proc., blynus – 52 proc., košę – 63 proc., bandeles – 30 proc., saldumynus- 9 proc. apklausoje dalyvavusių moksleivių.
 
Reguliariai vaisius ir daržoves valgė 22 proc. penktokų, tačiau susirūpinimą kelia, kad ketvirtadalis vaikų (24 proc.) atsakė, kad beveik niekada jų nevartoja. Pieną ar pieno produktus 1-2 kartus per savaitę vartoja 33 proc. vaikų, o beveik niekada – 18 proc.
 
Nevalgymo rytais yra kelios priežastys. „Dažniausiai rytais vaikai nevalgo, nes nejaučia alkio. Tėveliai turėtų pasirūpinti, kad jie neprisivalgytų vakarais ir tada ryte vaikas atsikėlęs bus alkanas. Jeigu vaikai rytais nespėja pavalgyti, galėtų atsikelti šiek tiek anksčiau ir papusryčiauti.  Juk pusryčiams užtenka tik 10-15 min.“, – sako gydytoja dietologė Evelina Cikanavičiūtė.

 
Kiekvienai projekte „Sveikatiados pusryčių klubas“ dalyvavusiai klasei buvo surengtas 4 savaičių užsiėmimų ciklas. Į užsiėmimus buvo įtraukti dietologai, mitybos specialistai, sportininkai ir Lietuvos medicinos studentų asociacijos nariai.

 
Apie „Sveikatiadą“

„Sveikatiada“ – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiada“ kasmet įgyvendina šias iniciatyvas: „Sveikuolių šaunuolių konkursas“, „Sveikos mitybos trimestras“, „Mankštiada“, „Šok ir nesustok“ bei daugelį kitų. „Sveikatiados“ mokyklų tinklui priklauso daugiau kaip 600 Lietuvos mokyklų. Jos projektuose ir užsiėmimuose dalyvavo daugiau nei 12 tūkst. vaikų.
Projekto metu žaisdami ir atlikdami įvairias užduotis penktokai sužinojo, kurie maisto produktai suteikia energijos, patys ieškojo atsakymų kaip pamėgti pusryčius.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Dr. Tomas Lapinskas – apie naujas kardiologijos aukštumas

  Dr. Tomas Lapinskas – apie naujas kardiologijos aukštumas

  Kauno klinikos pirmosios Baltijos šalyse pasirašė mokslinio bendradarbiavimo sutartį su technologijų ir inovacijų mi...
  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...

  Budinti vaistinė


  Vaistininkai skiepyti mokysis universitete

  Vaistininkai skiepyti mokysis universitete

  Šalies vaistininkams jau nuo kovo pirmos dienos bus leista skiepyti klientus. Tiesa, naujos atsakomybės galės imtis ne visi...
  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...

  Sveika šeima


  Po pandemijos – cukrinio diabeto šuolis?

  Gydytojai endokrinologai baiminasi, kad pandemija pagausins ir taip neretas pacientų, sergančių cukriniu diabetu, gretas. Ypač nerimaujama dėl karantino metu augančių užleistų ligos atvejų, kas gali sukelti itin sunkias komplikacijas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kai išeina „eterio milžinai“

  Kai prieš 11 metų šis amerikietis vedė paskutinę „Larry King Live“ laidoje prezidentas Barakas Obama pavadino jį „vienu iš eterio milžinų“. Larry Kingas (1933-2021) toks buvo. Nesvarbu, ar kalbėjosi su JAV prezidentu, užsienio lyderiu, garsenybe, skandalų kamuojamu asmeniu arba bet kuriuo ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica