Po patikrinimų nubaustos trys įmonės

www.lsveikata.lt
2015-12-17
Dėl maisto tvarkymo reikalavimų nepaisymo sustabdyta UAB „Cika“ kavinės „Prieplauka“ (Tilto g. 2, Alytus) ir autoparduotuvės (Vytauto g. 46, Zarasai) veikla, o vienai autoparduotuvei (Vytauto g. 12, Alytus) iš viso uždrausta prekiauti maisto produktais.
Po patikrinimų nubaustos trys įmonės

Atlikę kavinės „Prieplauka“ planinį patikrinimą, inspektoriai nustatė daug grubių pažeidimų. Maisto ruošimo patalpose dalis plytų sienos nebuvo padengta higienine danga, patalpose prikrauta pašalinių daiktų, nenaudojamo inventoriaus. Įmonėje nebuvo laikomasi maisto gamybos technologijos eiliškumo, technologiniai aprašymai neužbaigti, juose nenurodytas konkretus patiekalų terminio apdorojimo laikas ir temperatūra. Dalis įrangos ir inventoriaus nešvarūs, nevalyti, trūko rankų plovimo ir dezinfekavimo priemonių.

 
Įmonė nepateikė dokumentų apie vykdomą profilaktinę kenkėjų kontrolę bei šalutinių gyvūninių produktų tvarkymą. Darbuotoja nedėvėjo tinkamų darbo drabužių. Rasta žaliavų (kiaulienos lašinių, nugarinės, sprandinės, sviesto) su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, laikomų ne gamintojo nurodytomis sąlygomis, taip pat šaldytos žuvies be ženklinimo etikečių. Už patikrinimų metu nustatytus pažeidimus, kavinės „Prieplauka“ veikla laikinai sustabdyta.
 
Atlikus neplaninį autoparduotuvės Alytuje patikrinimą, nustatyta, kad prekyba buvo vykdoma iš tinkamai neįrengtos transporto priemonės, kurioje nebuvo šaldymo įrangos, maisto produktais prekiavo asmuo, nepasitikrinęs sveikatos ir neišklausęs higienos žinių kursų. Šios autoparduotuvės savininkui uždrausta vykdyti mažmeninę prekybą maisto produktais iš tokiai veiklai nepritaikytos transporto priemonės, jam panaikintas maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo galiojimas.
 
Zarasų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su rajono policijos komisariato pareigūnu patikrino maisto produktais prekiaujančią autoparduotuvę Zarasuose. Šioje prekybos vietoje taip pat trūko švaros ir tvarkos, šaldytuvas buvo pažeistas korozijos, dalis maisto prekių laikytos tiesiog ant grindų. Autoparduotuvėje rasta produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, taip pat neženklintų, be įsigijimo dokumentų dešrelių, šaldytos kiaulienos, paukštienos ir varškės sūrių. Dėl nustatytų grubių pažeidimų buvo priimtas griežtas sprendimas – laikinai sustabdyti šios autoparduotuvės veiklą.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica