Organų donorystės idėja buvo paskleista ir „Vilties bėgime“

www.lsveikata.lt
2017-05-22
Sekmadienį, gegužės 21 dieną, Klaipėdoje įvyko tradicinis „Vilties bėgimas“, skirtas Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių informacijos ir pagalbos centrui paremti. Šiame renginyje Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM darbuotojai priiminėjo sutikimus donoro kortelei gauti, o 10 kilometrų bėgimo trasą įveikė ir Stasys Laniauskas – 10 metų gyvenantis su transplantuotomis kepenimis.
Organų donorystės idėja buvo paskleista ir „Vilties bėgime“
Stasys Laniauskas (kairėje)– 10 metų gyvenantis su transplantuotomis kepenimis – „Vilties bėgime“ lydėjo prieš aštuonerius metus neregiu tapusį Zigmantą Rimkų.

S.Laniauskas ne tik užsiregistravo 10 kilometrų bėgimui, bet ir kreipėsi į bėgimo organizatorius bei pasiekė, kad šio bėgimo metu šiemet būtų propaguojama organų donorystė! Maža to – sužinojęs, kad bėgimo organizatoriai ieško žmogaus, kuris 10 kilometrų distancijoje bėgimo metu galėtų lydėti aklą žmogų, Stasys... pasisiūlė tai padaryti.
 

Prieš bėgimą Stasys neslėpė, kad bėgant lydėti aklą žmogų – jam nauja patirtis ir nauja atsakomybė. „Todėl prieš bėgimą pasikalbėjau su tuo aklu žmogumi – bendraamžiu Zigmantu iš Pasvalio. Sužinojau, kad jis – taip pat bėgimo entuziastas, dešimt kilometrų įveikiantis maždaug per 50 minučių. Pasitarėme, kaip bėgsime: prisirišę prie riešų maždaug pusmetrio ilgio virvę“, – bėgimo detales papasakojo Stasys.  Paklaustas, kodėl ryžosi apsiimti lydėti bėgantį aklą žmogų, Stasys atsako trumpai, bet nuoširdžiai: „Jeigu tik galiu padėti – visuomet padedu. O kaip gi kitaip? Ir šiuo atveju – jei galiu pabūti akimis, tai ir nusprendžiau jomis pabūti“.
 
Zigmantas Rimkus neregiu tapo prieš aštuonerius metus, kai nuo vaikystės turėta tik viena sveika akis buvo stipriai sužalota – vyras apako. Iki tol Z. Rimkus buvo aktyvus sportininkas – žaidė ir krepšinį, ir futbolą, ir buvo geras 100 m sprinto bėgikas. Pastaruosius aštuonerius metus Pasvalio gyventojai poną Zigmantą gali matyti bėgiojantį nevažinėjamoje gatvelėje pirmyn – atgal – po 10 kilometrų kasdien. „Mes abu žinome, ką reiškia turėti rimtų sveikatos bėdų. Todėl ir bėgame už viltį“, – prieš startą kalbėjo Z.Rimkus ir S.Laniauskas.
 
„Be to dar ir datos sutampa – aš gyvenu 10 metų su donoro kepenimis, ir šis bėgimas organizuojamas dešimtąjį kartą“, – apie datų sutapimus priduria Stasys. Mat prieš savaitę, gegužės 13-ąją, suėjo dešimt metų, kai 58 metų Trakų rajono gyventojui S.Laniauskui buvo atlikta kepenų transplantacija. Visą tą dešimtmetį Stasys – ne tik nepailstantis organų donorystės idėjos propaguotojas. Jis ir – aktyvaus, sveiko gyvenimo būdo mėgėjas: intensyviai sportuoja, bėgioja, važiuoja dviračiu. Tai – įkvepiantis pavyzdys, kad sunkiai sirgęs žmogus po transplantacijos gali prisikelti prasmingam, visaverčiam gyvenimui.
 

Stasys nuolat dalyvauja įvairiuose Lietuvos miestuose rengiamuose bėgimuose, įveikdamas net po 10 kilometrų. Ne kiekvienas sveikas žmogus ryžtųsi tiek nubėgti, o Stasys – ryžtasi! Kelerius metus Vilniuje spalį rengiamas bėgimas už organų donorystę, ir visuomet čia bėga Stasys. Jis dalyvauja ir kituose bėgimuose – Vilniaus maratone irgi bėgdavo.
 
Tačiau kartais padėti prireikia ir pačiam Stasiui. Maždaug prieš metus dviračiu važiuojantis Stasys pateko į autoįvykį.  Stasys smarkiai nenukentėjo, bet jo dviratis buvo nepataisomai sugadintas. Todėl vyrui teko atsisakyti pomėgio važiuoti dviračiu. Be dviračio jam buvo sudėtinga pasiekti ir toliau nuo namų esančią darbovietę degalinėje. Lėšų, kurias galėtų skirti naujam dviračiui įsigyti, nenuskriausdamas šeimos biudžeto, Stasys neturėjo.
 
Išgirdę šią istoriją, uždarosios akcinės bendrovės „Baltik vairas“ atstovai nutarė padovanoti Stasiui dviratį. Šios bendrovės generalinis direktorius Žilvinas Dubosas patvirtino: „Mes džiaugiamės galėdami prisidėti prie Jūsų gerų darbų ir mielai padovanosime dviratį p. Stasiui“.
Nacionalinio transplantacijos biuro darbuotojai ir, aišku, Stasys nuoširdžiai dėkoja UAB „Baltik vairas“ kolektyvui už šią dovaną. Biuro kolektyvas Stasiui linki stiprios sveikatos ir lygių kelių riedant nauju dviračiu!
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica