Net 1660 km pėsčiomis už organų donorystę

www.lsveikata.lt
2017-05-15
Savaitgalis Kuršių Nerijoje prasidėjo neeiliniu žygiu. Gegužės 13 dieną (šeštadienį) VšĮ „TrenkTuras“ organizuotame žygyje „Pėsčiomis pajūriu“, dalyvavo ir asociacija „Gyvastis“, vienijanti žmones, gyvenančius persodintų organų (inkstų, širdies, kepenų, plaučių) dėka arba laukiančius organo transplantacijos. Asociacijos nariai iš visos Lietuvos į Kuršių Neriją susirinko kilniam tikslui – informacijos skleidimui ir propagavimui už organų donorystę.
Net 1660 km pėsčiomis už organų donorystę

Daugiau nei 7 tūkstančius susirinkusius žygeivius pasveikino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser ir Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė.
 
„Žygių pėsčiomis idėja mums jau pavyko užkrėsti daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių. Suvokiame, jog tai ne tik organizacinis iššūkis mums, bet tuo pačiu ir socialinė atsakomybė atkreipti visuomenės dėmesį į svarbius dalykus. Džiaugiamės tokiomis pilietiškomis bei kitiems padedančiomis organizacijomis kaip asociacija „Gyvastis“, kuriems žygis pajūriu jau tampa tradicija“, - sako vienas pagrindinių žygio organizatorių Vytautas Bartulis.
„Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė džiaugiasi, jog kasmet sulaukiama vis daugiau susidomėjusių ir aktyvių asociacijos narių bei jų artimųjų, kurie nori prisidėti prie žygio ir taip skatinti informacijos sklaidą viešojoje erdvėje apie organų donorystę.

 
„Mūsų nariai, laukiantys kokio nors organo transplantacijos ar jau esantys po jos, iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės šiemet susirinko prisidėti prie jau tradicija tapusio ėjimo. Labai džiugu, jog nestokodami laiko, sveikatos ir gerų emocijų daugiau nei pusšimtis mūsų narių įveikė pasirinkto ilgio trasą, turiningai praleido savaitgalį ir parodė visuomenės nariams, kad sergantys žmonės taip pat gali aktyviai gyventi.“, - pasakoja A.Degutytė.
Daugiau nei 20 žygeivių savanorių pareiškė norą prisijungti ir eiti vardan kilnios idėjos. Pernai 100 km ėjusi už donorystę Viltė Drūlienė, šiais metais žygyje dalyvavo su šeima, ir su vaikais įveikė po 25 km.



Gyvenantis jau 2 metus persodintos širdies dėka Saulius Žilinskas pasirinko 12,5 km maršrutą ir sako, jog labai džiaugiasi apsisprendęs sudalyvauti žygyje ir prisidėti prie tokios kilnios akcijos „Už donorystę. Už Gyvenimą“. Iki širdies transplantacijos Saulius vos galėdavo užlipti laiptais, jam dažnai tekdavo sustoti atsikvėpti.
„Prie asociacijos „Gyvastis“ prisijungiau tik praeitų metų lapkričio mėnesį, bet labai džiaugiuosi tapęs šios bendruomenės dalimi. Bendravimas su savo likimo draugais padeda gauti reikalingos, tačiau trūkstamos informacijos, puikiai praleisti laisvalaikį, ir taip, kaip šiandien, parodyti visuomenei kokie mes esame laimingi gavę galimybę gyventi dar kartą“, - pasakoja Marijampolės skyriaus Gyvastietis Saulius Žilinskas.
 

„Kauno Gyvasties“ pirmininkė Irma Juodienė, kuri pati žygiavo 25 km atstumą pajūriu, buvo nustebinta organizacijos narių aktyvumu bei dideliu noru dalyvauti šiame žygyje ir skleisti organų donorystės idėją.
„Esu labai laiminga, jog mūsų nariai tokie aktyvūs, pozityvūs ir užsidegę organų donorystės propaguotojai. Šiemet dalyvių gausa žygyje tikrai pranoko mūsų pačių lūkesčius“, - atviravo Irma, jau 18 metų gyvenanti persodinto inksto dėka.



26 metų vilnietei Justinai Jankovskajai jau tekę patirti dvi inksto persodinimo operacijas. Mergina pirmą kartą dalyvavusi žygyje ir įveikusi 25 km atstumą, pažadėjo dalyvauti ir sekančiuose žygiuose.
Pasak „Gyvastis“ prezidentės A.Degutytės, žygyje dalyvavę asociacijos nariai buvo puikiai nusiteikę, na o įveikę pasirinkto ilgio trasas tik dar labiau prikaupė pajūrio energijos ir visi vieningai nutarė, jog kitąmet į žygį sugrįš su dar didesniu griausmu. Džiaugiamės, kad visi kartu nuėjome net 1660 km vardan kilnaus tikslo.


Skaičiai
Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 900 žmonių po įvairių organų transplantacijų. Įvairių transplantacijų laukia per 455 pacientų, iš jų - 27 vaikai. Kasmet maždaug 350-čiai žmonių nustoja funkcionuoti savi organai.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris