Net 1660 km pėsčiomis už organų donorystę

www.lsveikata.lt
2017-05-15
Savaitgalis Kuršių Nerijoje prasidėjo neeiliniu žygiu. Gegužės 13 dieną (šeštadienį) VšĮ „TrenkTuras“ organizuotame žygyje „Pėsčiomis pajūriu“, dalyvavo ir asociacija „Gyvastis“, vienijanti žmones, gyvenančius persodintų organų (inkstų, širdies, kepenų, plaučių) dėka arba laukiančius organo transplantacijos. Asociacijos nariai iš visos Lietuvos į Kuršių Neriją susirinko kilniam tikslui – informacijos skleidimui ir propagavimui už organų donorystę.
Net 1660 km pėsčiomis už organų donorystę

Daugiau nei 7 tūkstančius susirinkusius žygeivius pasveikino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser ir Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė.
 
„Žygių pėsčiomis idėja mums jau pavyko užkrėsti daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių. Suvokiame, jog tai ne tik organizacinis iššūkis mums, bet tuo pačiu ir socialinė atsakomybė atkreipti visuomenės dėmesį į svarbius dalykus. Džiaugiamės tokiomis pilietiškomis bei kitiems padedančiomis organizacijomis kaip asociacija „Gyvastis“, kuriems žygis pajūriu jau tampa tradicija“, - sako vienas pagrindinių žygio organizatorių Vytautas Bartulis.
„Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė džiaugiasi, jog kasmet sulaukiama vis daugiau susidomėjusių ir aktyvių asociacijos narių bei jų artimųjų, kurie nori prisidėti prie žygio ir taip skatinti informacijos sklaidą viešojoje erdvėje apie organų donorystę.

 
„Mūsų nariai, laukiantys kokio nors organo transplantacijos ar jau esantys po jos, iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės šiemet susirinko prisidėti prie jau tradicija tapusio ėjimo. Labai džiugu, jog nestokodami laiko, sveikatos ir gerų emocijų daugiau nei pusšimtis mūsų narių įveikė pasirinkto ilgio trasą, turiningai praleido savaitgalį ir parodė visuomenės nariams, kad sergantys žmonės taip pat gali aktyviai gyventi.“, - pasakoja A.Degutytė.
Daugiau nei 20 žygeivių savanorių pareiškė norą prisijungti ir eiti vardan kilnios idėjos. Pernai 100 km ėjusi už donorystę Viltė Drūlienė, šiais metais žygyje dalyvavo su šeima, ir su vaikais įveikė po 25 km.Gyvenantis jau 2 metus persodintos širdies dėka Saulius Žilinskas pasirinko 12,5 km maršrutą ir sako, jog labai džiaugiasi apsisprendęs sudalyvauti žygyje ir prisidėti prie tokios kilnios akcijos „Už donorystę. Už Gyvenimą“. Iki širdies transplantacijos Saulius vos galėdavo užlipti laiptais, jam dažnai tekdavo sustoti atsikvėpti.
„Prie asociacijos „Gyvastis“ prisijungiau tik praeitų metų lapkričio mėnesį, bet labai džiaugiuosi tapęs šios bendruomenės dalimi. Bendravimas su savo likimo draugais padeda gauti reikalingos, tačiau trūkstamos informacijos, puikiai praleisti laisvalaikį, ir taip, kaip šiandien, parodyti visuomenei kokie mes esame laimingi gavę galimybę gyventi dar kartą“, - pasakoja Marijampolės skyriaus Gyvastietis Saulius Žilinskas.
 

„Kauno Gyvasties“ pirmininkė Irma Juodienė, kuri pati žygiavo 25 km atstumą pajūriu, buvo nustebinta organizacijos narių aktyvumu bei dideliu noru dalyvauti šiame žygyje ir skleisti organų donorystės idėją.
„Esu labai laiminga, jog mūsų nariai tokie aktyvūs, pozityvūs ir užsidegę organų donorystės propaguotojai. Šiemet dalyvių gausa žygyje tikrai pranoko mūsų pačių lūkesčius“, - atviravo Irma, jau 18 metų gyvenanti persodinto inksto dėka.26 metų vilnietei Justinai Jankovskajai jau tekę patirti dvi inksto persodinimo operacijas. Mergina pirmą kartą dalyvavusi žygyje ir įveikusi 25 km atstumą, pažadėjo dalyvauti ir sekančiuose žygiuose.
Pasak „Gyvastis“ prezidentės A.Degutytės, žygyje dalyvavę asociacijos nariai buvo puikiai nusiteikę, na o įveikę pasirinkto ilgio trasas tik dar labiau prikaupė pajūrio energijos ir visi vieningai nutarė, jog kitąmet į žygį sugrįš su dar didesniu griausmu. Džiaugiamės, kad visi kartu nuėjome net 1660 km vardan kilnaus tikslo.


Skaičiai
Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 900 žmonių po įvairių organų transplantacijų. Įvairių transplantacijų laukia per 455 pacientų, iš jų - 27 vaikai. Kasmet maždaug 350-čiai žmonių nustoja funkcionuoti savi organai.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica