Mankštą stuburui galima atlikti tiesiog darbo vietoje

Giedrė Bernotaitė, visuomenės sveikatos specialistė
2016-04-08
Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad žmogus darbe praleidžia trečdalį gyvenimo, o dirbant kompiuteriu beveik visas darbo laikas praleidžiamas sėdint. Toks gyvenimo būdas ir fizinio aktyvumo stoka sukelia rimtas sveikatos problemas. Todėl visuomenės sveikatos specialistai pataria poilsio pertraukėles išnaudoti atliekant paprastą mankštą tiesiog darbo vietoje.
 
Mankštą stuburui galima atlikti tiesiog darbo vietoje
Darbo metu poilsis yra svarbus veiksnys, kuris padeda išlaikyti bei pagerinti darbuotojų gerą savijautą ir sveikatą. Pailsėjus gerėja produktyvumas, susikaupimas atliekant užduotis.

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad fizinis aktyvumas mažina tikimybę patirti stresą, nerimą, depresijos simptomus. Geriausiai žinomi fizinių pratimų sukelti smegenų pokyčiai – tai endorfinų, cheminių medžiagų, kurios yra 20 kartų stipresnės negu morfijus, išsiskyrimas iš hipofizės. Energinga mankšta endorfinų kiekį gali padidinti iki 5 kartų. Gyvename tokiu metu, kai mokslinis-techninis progresas įsiveržė į priekį ir mūsų gyvenimas tapo komfortiškas. Žmogus greitai pripranta prie komforto ir laiko jį labai dideliu gėriu. Viskas labai patogu: į darbą – mašina, darbe mūsų laukia kompiuteris ir kėdė, iš darbo – mašina, ir taip kiekvieną dieną. Tačiau su šiuo „gėriu“ glaudžiai susijęs judėjimo „badas“.

 
Dirbantis žmogus darbe praleidžia trečdalį gyvenimo, o per savo karjerą darbo vietoje išbūna iki 65000 val. Dirbant kompiuteriu beveik visas darbo laikas praleidžiamas sėdint. Visuomenės sveikatos tyrimai rodo, kad sėdimas darbas sukelia lėtines ligas, tokias kaip: nutukimas, hipertenzija, antro tipo cukrinis diabetas, venų trombozė. Sėdimas darbas formuoja neseniai mokslininkų patvirtintą sėdimos gyvensenos mirties sindromą. Sėdimos gyvensenos mirties sindromo požymiai: silpni raumenys, sumažėjęs kaulų tankis, bloga aerobinė ištvermė, tachikardija ramybės būsenoje. Šie požymiai sukelia viso organizmo ar atskirų sistemų, organų sutrikimus.
 
Darbo metu poilsis yra svarbus veiksnys, kuris padeda išlaikyti bei pagerinti darbuotojų gerą savijautą ir sveikatą. Pailsėjus gerėja produktyvumas, susikaupimas atliekant užduotis. Norint paskatinti dirbančius žmones efektyviau išnaudoti poilsio pertraukėles, kineziterapeutas Vidmantas Zaveckas ir visuomenės sveikatos specialistė, trenerė Giedrė Bernotaitė sukūrė mankštų ciklą, padėsiantį išvengti ar atsikratyti nuovargio. Pirmasis mankštų vaizdo klipas skirtas stuburo sustingimui mažiniti. Jį galite rasti: https://www.youtube.com/watch?v=6j1hVu-OcGo.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

  Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
  Hipotonikai vasaros nelaukia

  Hipotonikai vasaros nelaukia

  „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

  Budinti vaistinė


  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

  Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

  razinka


  Sveika šeima


  Opinis kolitas: ar ligai turi įtakos mityba ir stresas?

  Opinis kolitas – autoimuninė liga, sukelianti lėtinį storosios žarnos uždegimą. Dabartinė medicina su opiniu kolitu padeda gyventi visavertį gyvenimą, o kiek svarbus paciento indėlis? Neretai šia liga sergantieji domisi, kiek jų savijautai ar ligos eigai įtakos turi mityba.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Lauktuvės“ iš Nepalo

  Kol Jungtinėje Karalystėje toliau plinta Delta vadinama koronaviruso atmaina, o šalies Vyriausybė rengiasi švelninti karantino ribojimus, Vakarų Europos žiniasklaida praneša apie naują COVID-19 mutaciją iš Nepalo. Mokslininkai sako, kad ją sunkiau veikia vakcinos. 

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Šešios dienos poliklinikose
  Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
  Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
  Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica