Lietuvos moksleiviai bendrais pusryčiais paminėjo Pasaulinę košės dieną

www.lsveikata.lt
2016-10-10
Pirmadienio rytą, spalio 10-ąją, Lietuvoje buvo minima Pasaulinė košės diena. Jau trečius metus iš eilės organizuojamoje šventėje šiemet dalyvavo net 455 Lietuvos mokyklos, kuriose košę pusryčiams valgė daugiau nei 61 tūkst. priešmokyklinukų ir pradinių klasių mokinių. Kartu su jais pusryčiavo ir daugiau nei 4 tūkst. mokytojų.
Lietuvos moksleiviai bendrais pusryčiais paminėjo Pasaulinę košės dieną
Pasaulinė košės diena Sausio 13-osios mokykloje.

Pasaulinės košės dienos minėjimą 455 mokyklose visoje Lietuvoje inicijavo grūdų perdirbimo bendrovė „Malsena Plius“. Projektą palaiko – Žemės ūkio ministerija. Šią dieną moksleiviai suvalgė net 2,5 tonos košės, visi klausėsi mokytojų pamokėlių apie sveiką mitybą, pusryčių svarbą, kartu su klasės draugais atliko smagią rytinę mankštelę.

 
„Labai svarbu augantį ir nuolat besivystantį organizmą aprūpinti būtiniausiomis medžiagomis. Tam būtina reguliari mityba – trys pagrindiniai dienos valgymai bei užkandžiai prieš pietus ir prieš vakarienę. Pusryčiai ypač svarbus dienos valgymas – jei jie praleidžiami, po pietų vaikas jau jausis praradęs energiją, vaikai rizikuoja persivalgyti.
 
Todėl būtina valgyti maistingus pusryčius, įtraukti pilnaverčius grūdinės kultūros produktus, pavyzdžiui, įvairias avižų ar grikių košes. Maistingi pusryčiai padės palaikyti pastovią energiją, todėl vaikams bus lengviau mokytis, susikaupti pamokoms”, – sako sveikatos specialistė ir organizacijos „Sveikatai palankus” įkūrėja Raminta Bogušienė.
Prie tradicija jau tapusios akcijos šiemet prisijungė dar daugiau moksleivių nei praėjusiais metais – net 61 tūkst. pradinukų ir priešmokyklinukų rytą pradėjo maistingais košės pusryčiais.
 
„Sveika ir subalansuota mityba turėtų būti kiekvieno žmogaus kasdienybė. Įpročius keisti jiems įsisenėjus labai sunku, todėl manome, kad žiniomis apie sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą, visų pirma, reikia šviesti pačius mažiausiuosius. Tikime, kad pirmaisiais metais įgytos žinios labai svarbios, todėl geru pavyzdžiu norime parodyti, kad košė – maistingas produktas, puikiai tinkantis pusryčiams ar dienos užkandžiui, suteikiantis energijos ir jėgų visai dienai. Juk košę pusryčiams renkasi ir sportininkai,“, – sako UAB „Malsena Plius“ generalinis direktorius Aldas Baltutis.
Pasaulinę košės dieną „Malsena Plius“ inicijuoja jau nuo 2013 m.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris