Kylame į kovą su vėžiu

Nerijus Bliujus
2017-03-09
Valstybinė ligonių kasa ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pradėjo socialinį projektą „Kylame į kovą su vėžiu“. Jo tikslas – priminti į tikslines amžiaus grupes patenkantiems asmenims, jog reikia laiku pasitikrinti sveikatą pagal krūties, gimdos kaklelio, storosios žarnos bei prostatos vėžio prevencines programas.
 
Kylame į kovą su vėžiu

Į šią akciją taip pat įsitraukė Lietuvos mobiliųjų tinklų operatoriai „Bitė Lietuva“, „Telia“, „Tele2“, portalas „Delfi“ bei savaitraštis „Lietuvos sveikata“. Būtent šiais informaciniais kanalais skleidžiamos projekto detalės. Dar vienas būdas, kuris leidžia žmonėms susipažinti su akcija – lauko reklama. Jau vakar, trečiadienį, šalyje iškabinti ryškūs plakatai traukia praeivių žvilgsnius.
 
Krūties vėžio prevencinėje programoje dalyvauti kviečiamos 50-69 metų moterys. Sveikatą tikrintis reikia kas dvejus metus. Gavus šeimos gydytojo siuntimą, galima iš karto užsiregistruoti mamografiniam tyrimui. Tyrimo rezultatus praneša šeimos gydytojas, gavęs juos iš mamogramas vertinančios įstaigos
 

Gimdos kaklelio prevencinėje programoje dalyvauti kviečiamos 25-59 metų moterys. Sveikatą tikrintis reikia kas trejus metus. Visų pirma, atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Gavus rezultatus, gali būti atliekama biopsija, leidžianti patvirtinti arba paneigti diagnozę.
 
Storosios žarnos vėžio prevencinė programa skirta 50-74 metų vyrams. Jiems kartą per 2 metus gali būti atliktas slapto kraujavimo testas. Pacientas yra sveikas, jei testo atsakymas – neigiamas. Jeigu teigiamas – tuomet vyras bus siunčiamas pas gydytoją specialistą.
 
Prostatos vėžio prevencinė programa skirta 50-69 metų vyrams. Taip pat vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu. Apsilankymo metu gali būti atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis pas urologą, o šis prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją.
Socialinio projekto „Kylame į kovą su vėžiu“ globėjas – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

 
Vilniečių nuomonė:

Jau anksčiau pastebėjau šią reklamą. Kadangi mano tėvas ir mama sirgo vėžiu, tai aš visada atkreipiu į tokias reklamas dėmesį. Man tai yra įdomu. Aišku, geriau apskritai niekada nesirgti, bet pasitikrinti reikia.“ – kalba Valentina.

 



Į darbo pokalbį skubėjusi Rima, ne iš karto pastebėjo reklamą. Tačiau neabejoja, kad tokie socialiniai projektai yra labai svarbūs.
„Mane ir šiaip domina socialinės reklamos, o ši dar ir labai aktuali, nes šeimoje yra žmonių, kurie serga vėžiu. Dabar galėsiu įspėti artimuosius, kad galima pasitikrinti nemokamai“, – pripažįsta Rima.
 

Pauliui šios reklamos skleidžiama žinutė taip pat pasirodė svarbi.
„Mano artimųjų rate buvo žmonių, kurie mirė nuo vėžio, todėl tokios reklamos reikalingos. Bandysiu ateityje pasinaudoti šia galimybe ir pasitikrinti. O pati reklama tikrai ryški“, – teigia Paulius.



lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai
! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris