Kylame į kovą su vėžiu

Nerijus Bliujus
2017-03-09
Valstybinė ligonių kasa ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pradėjo socialinį projektą „Kylame į kovą su vėžiu“. Jo tikslas – priminti į tikslines amžiaus grupes patenkantiems asmenims, jog reikia laiku pasitikrinti sveikatą pagal krūties, gimdos kaklelio, storosios žarnos bei prostatos vėžio prevencines programas.
 
Kylame į kovą su vėžiu

Į šią akciją taip pat įsitraukė Lietuvos mobiliųjų tinklų operatoriai „Bitė Lietuva“, „Telia“, „Tele2“, portalas „Delfi“ bei savaitraštis „Lietuvos sveikata“. Būtent šiais informaciniais kanalais skleidžiamos projekto detalės. Dar vienas būdas, kuris leidžia žmonėms susipažinti su akcija – lauko reklama. Jau vakar, trečiadienį, šalyje iškabinti ryškūs plakatai traukia praeivių žvilgsnius.
 
Krūties vėžio prevencinėje programoje dalyvauti kviečiamos 50-69 metų moterys. Sveikatą tikrintis reikia kas dvejus metus. Gavus šeimos gydytojo siuntimą, galima iš karto užsiregistruoti mamografiniam tyrimui. Tyrimo rezultatus praneša šeimos gydytojas, gavęs juos iš mamogramas vertinančios įstaigos
 

Gimdos kaklelio prevencinėje programoje dalyvauti kviečiamos 25-59 metų moterys. Sveikatą tikrintis reikia kas trejus metus. Visų pirma, atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Gavus rezultatus, gali būti atliekama biopsija, leidžianti patvirtinti arba paneigti diagnozę.
 
Storosios žarnos vėžio prevencinė programa skirta 50-74 metų vyrams. Jiems kartą per 2 metus gali būti atliktas slapto kraujavimo testas. Pacientas yra sveikas, jei testo atsakymas – neigiamas. Jeigu teigiamas – tuomet vyras bus siunčiamas pas gydytoją specialistą.
 
Prostatos vėžio prevencinė programa skirta 50-69 metų vyrams. Taip pat vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu. Apsilankymo metu gali būti atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis pas urologą, o šis prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją.
Socialinio projekto „Kylame į kovą su vėžiu“ globėjas – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

 
Vilniečių nuomonė:

Jau anksčiau pastebėjau šią reklamą. Kadangi mano tėvas ir mama sirgo vėžiu, tai aš visada atkreipiu į tokias reklamas dėmesį. Man tai yra įdomu. Aišku, geriau apskritai niekada nesirgti, bet pasitikrinti reikia.“ – kalba Valentina.

 



Į darbo pokalbį skubėjusi Rima, ne iš karto pastebėjo reklamą. Tačiau neabejoja, kad tokie socialiniai projektai yra labai svarbūs.
„Mane ir šiaip domina socialinės reklamos, o ši dar ir labai aktuali, nes šeimoje yra žmonių, kurie serga vėžiu. Dabar galėsiu įspėti artimuosius, kad galima pasitikrinti nemokamai“, – pripažįsta Rima.
 

Pauliui šios reklamos skleidžiama žinutė taip pat pasirodė svarbi.
„Mano artimųjų rate buvo žmonių, kurie mirė nuo vėžio, todėl tokios reklamos reikalingos. Bandysiu ateityje pasinaudoti šia galimybe ir pasitikrinti. O pati reklama tikrai ryški“, – teigia Paulius.



lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai
! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris