Kylame į kovą su vėžiu

Nerijus Bliujus
2017-03-09
Valstybinė ligonių kasa ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pradėjo socialinį projektą „Kylame į kovą su vėžiu“. Jo tikslas – priminti į tikslines amžiaus grupes patenkantiems asmenims, jog reikia laiku pasitikrinti sveikatą pagal krūties, gimdos kaklelio, storosios žarnos bei prostatos vėžio prevencines programas.
 
Kylame į kovą su vėžiu

Į šią akciją taip pat įsitraukė Lietuvos mobiliųjų tinklų operatoriai „Bitė Lietuva“, „Telia“, „Tele2“, portalas „Delfi“ bei savaitraštis „Lietuvos sveikata“. Būtent šiais informaciniais kanalais skleidžiamos projekto detalės. Dar vienas būdas, kuris leidžia žmonėms susipažinti su akcija – lauko reklama. Jau vakar, trečiadienį, šalyje iškabinti ryškūs plakatai traukia praeivių žvilgsnius.
 
Krūties vėžio prevencinėje programoje dalyvauti kviečiamos 50-69 metų moterys. Sveikatą tikrintis reikia kas dvejus metus. Gavus šeimos gydytojo siuntimą, galima iš karto užsiregistruoti mamografiniam tyrimui. Tyrimo rezultatus praneša šeimos gydytojas, gavęs juos iš mamogramas vertinančios įstaigos
 

Gimdos kaklelio prevencinėje programoje dalyvauti kviečiamos 25-59 metų moterys. Sveikatą tikrintis reikia kas trejus metus. Visų pirma, atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Gavus rezultatus, gali būti atliekama biopsija, leidžianti patvirtinti arba paneigti diagnozę.
 
Storosios žarnos vėžio prevencinė programa skirta 50-74 metų vyrams. Jiems kartą per 2 metus gali būti atliktas slapto kraujavimo testas. Pacientas yra sveikas, jei testo atsakymas – neigiamas. Jeigu teigiamas – tuomet vyras bus siunčiamas pas gydytoją specialistą.
 
Prostatos vėžio prevencinė programa skirta 50-69 metų vyrams. Taip pat vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu. Apsilankymo metu gali būti atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis pas urologą, o šis prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją.
Socialinio projekto „Kylame į kovą su vėžiu“ globėjas – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

 
Vilniečių nuomonė:

Jau anksčiau pastebėjau šią reklamą. Kadangi mano tėvas ir mama sirgo vėžiu, tai aš visada atkreipiu į tokias reklamas dėmesį. Man tai yra įdomu. Aišku, geriau apskritai niekada nesirgti, bet pasitikrinti reikia.“ – kalba Valentina.

 Į darbo pokalbį skubėjusi Rima, ne iš karto pastebėjo reklamą. Tačiau neabejoja, kad tokie socialiniai projektai yra labai svarbūs.
„Mane ir šiaip domina socialinės reklamos, o ši dar ir labai aktuali, nes šeimoje yra žmonių, kurie serga vėžiu. Dabar galėsiu įspėti artimuosius, kad galima pasitikrinti nemokamai“, – pripažįsta Rima.
 

Pauliui šios reklamos skleidžiama žinutė taip pat pasirodė svarbi.
„Mano artimųjų rate buvo žmonių, kurie mirė nuo vėžio, todėl tokios reklamos reikalingos. Bandysiu ateityje pasinaudoti šia galimybe ir pasitikrinti. O pati reklama tikrai ryški“, – teigia Paulius.lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai
! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Dr. Tomas Lapinskas – apie naujas kardiologijos aukštumas

  Dr. Tomas Lapinskas – apie naujas kardiologijos aukštumas

  Kauno klinikos pirmosios Baltijos šalyse pasirašė mokslinio bendradarbiavimo sutartį su technologijų ir inovacijų mi...
  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...

  Budinti vaistinė


  Vaistininkai skiepyti mokysis universitete

  Vaistininkai skiepyti mokysis universitete

  Šalies vaistininkams jau nuo kovo pirmos dienos bus leista skiepyti klientus. Tiesa, naujos atsakomybės galės imtis ne visi...
  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...

  Sveika šeima


  Po pandemijos – cukrinio diabeto šuolis?

  Gydytojai endokrinologai baiminasi, kad pandemija pagausins ir taip neretas pacientų, sergančių cukriniu diabetu, gretas. Ypač nerimaujama dėl karantino metu augančių užleistų ligos atvejų, kas gali sukelti itin sunkias komplikacijas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kai išeina „eterio milžinai“

  Kai prieš 11 metų šis amerikietis vedė paskutinę „Larry King Live“ laidoje prezidentas Barakas Obama pavadino jį „vienu iš eterio milžinų“. Larry Kingas (1933-2021) toks buvo. Nesvarbu, ar kalbėjosi su JAV prezidentu, užsienio lyderiu, garsenybe, skandalų kamuojamu asmeniu arba bet kuriuo ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica