Konkurso „Sveikuoliai šaunuoliai 2016“ nugalėtojai – Vilniaus rajono septintiokai

www.lsveikata.lt
2016-05-20
Beveik 4 mėnesius Vilniaus rajono Marijampolio M.Lukšienės gimnazijos 7 klasės mokiniai varžėsi respublikiniame „Sveikatiados“ konkurse ,,Sveikuoliai – šaunuoliai“ dėl pagrindinio prizo – vasaros stovyklos visai klasei. Mokiniams norėjosi įrodyti, kad jie yra patys šauniausi kulinarai, ištvermingi žygeiviai ir sumanūs sveikos gyvensenos taisyklių žinovai.
Konkurso „Sveikuoliai šaunuoliai 2016“ nugalėtojai – Vilniaus rajono septintiokai

I etapo užduotis – gaminti sveikuoliškus patiekalus, filmuoti, montuoti ir filmukus siųsti konkurso organizatoriams. Savaime suprantama, pagamintais patiekaliukais reikia pavaišinti ir artimuosius. Mokinių išmonei ribų nebuvo: jie plakė vaisių ir daržovių kokteilius, darė netradicinius sumuštinius, kepė blynelius, virė virtinukus, maišė salotas ir mišraines, o nuo įvairių desertų net širdis ne kartą apsalo... Beje, tokių filmukų mokiniai padarė beveik 30, tad drąsiai galima sakyti, kad jie jau savarankiški ir be mamos išsiverstų virtuvėje, tad jų šeima alkana tikrai neliks.

 
II etapas – kartu su visa klase nužygiuoti bent 5 žygius, juk judėjimas taip pat labai svarbus. 7 klasės žygeiviai išvaikščiojo visas Marijampolio kaimo apylinkes, užsuko ir į gretimus kaimus pasivalgyti. Visa klasė, o kartais ir būreliai mokinių po pamokų „žygiavo“ daugiau nei 15 kartų, taigi ištvermės septintokams irgi nestinga. Be to, ši užduotis leido ne tik ilgiau pabūti gamtoje, bet ir pamatyti tas gimtojo kaimo vietas, kuriose, pasirodo, kai kurie mokiniai dar nebuvo užklydę, taigi buvo gera proga pažinti savąjį kraštą.
 
III etapas – finalas, į kurį pateko tik 10 Lietuvos mokyklų (beje, konkurse dalyvavo 127 mokyklos). Visa klasė Vingio parke gegužės 13 dieną įrodė, kad jie yra vikrūs, stiprūs, išmanūs, greitai orientuojasi aplinkoje, nepalieka draugo bėdoje, geba susivienyti ir... nugalėti. Reikėjo matyti, kaip jie džiūgavo laimėję pagrindinį prizą... Mūsų septintokai – geriausi sveikuoliai – šaunuoliai, tad  tikrai nusipelnė poilsio vasaros stovykloje. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica