Jogos trenerė Milana Jašinskytė apie migrenos gydymą sąmoningu kvėpavimu

www.lsveikata.lt
2017-10-30
Teigiama, kad 15 proc. žmonių kenčia nepakeliamus migrenos sukeliamus galvos skausmus, kuriuos mažinti siūloma įvairiausiais metodais ar net vaistais, kuriuos gali paskirti gydytojas. Pasidomėjus, kokie kiti galimi gydymo būdai, „Eurovaistinės“ farmacininkė Laura Vanagaitė sako, kad vienas iš alternatyvių kovos su migrena būdų – joga.
Jogos trenerė Milana Jašinskytė apie migrenos gydymą sąmoningu kvėpavimu
Žinoma jogos trenerė Milana Jašinskytė paaiškina, kad sergantiems migrena labai svarbu išmokti atsipalaiduoti. „Bet koks skausmas, taip pat ir galvos, mus verčia įsitempti, todėl fizinės asanos, kvėpavimo pratimai, „Joga Nidra“ yra tos priemonės, kurios leis atpalaiduoti kūną ir tokiu būdu skausmas pamažu pasitrauks“, - sako M.Jašinskytė.

Žinoma jogos trenerė Milana Jašinskytė paaiškina, kad sergantiems migrena labai svarbu išmokti atsipalaiduoti. „Bet koks skausmas, taip pat ir galvos, mus verčia įsitempti, todėl fizinės asanos, kvėpavimo pratimai, „Joga Nidra“ yra tos priemonės, kurios leis atpalaiduoti kūną ir tokiu būdu skausmas pamažu pasitrauks“, - sako M.Jašinskytė.
Pasak jogos instruktorės, fizinės asanos padeda pažinti save, palaiko tonusą ir mūsų kūne sukuria daugiau erdvės. Atsipalaidavęs kūnas sumažina slankstelių užspaudimą, kuris gana dažnai ir sukelia stiprius galvos skausmus.
Milana tikina, kad jogoje pagrindinis skausmo mažinimo būdas – meditacija. „Jos pagalba galite pabūti su savimi, nurimti, nes neretai visgi migrena pasireiškia ne tik dėl paveldimumo, bet ir dėl mūsų gyvenimo būdo, kuris yra itin aktyvus“, - pasakoja pašnekovė.
 

Vaistininkė primena, kad svarbiausia migreną pastebėti, kai pasireiškia pirmieji simptomai. „Migrena apibūdinama kaip pulsuojantis skausmas, dažniausiai vienoje galvos pusėje. Taip pat prieš akis vaidenasi judantys vaizdiniai ar mirguliuojanti šviesa. Ši liga dažnai susilpnina organizmą, pacientą pykina, o tokie priepuoliai gali trukti nuo 4 valandų iki dviejų - trijų dienų, todėl kuo anksčiau pastebėsite artėjantį migrenos priepuolį, tuo lengviau suvaldysite skausmus“, - pataria „Eurovaistinės“ atstovė.
 
Galvos skausmą sukelia ir blogas kvėpavimas
M.Jašinkytės teigimu, jogos pagalba pradedame taisyklingai kvėpuoti. „Dažniausiai žmonių įkvėpimas būna viena trečioji iškvėpimo. Įkvėpimas ilgas, iškvėpimas trumpas. Visą laiką vyksta oro gaudymas, nes organizmas pagauna orą tik tą paskutinę akimirką, kai jo jam labiausiai reikia. Vadinasi, sąmoningai mes labai retai kada kvėpuojame“, - aiškina trenerė.
 
Taisyklingas kvėpavimas aprūpina visą kūną deguonimi, nuramina visą nervinę sistemą, mažina stresą, kuris yra viena migrenos priežasčių.
Milana pabrėžia, kad kvėpavimo pratimus svarbiausia daryti ištiesta, bet tuo pačiu atpalaiduota nugara. „Iškvėpimas ir įkvėpimas turi būti vienodas. Pavyzdžiui 3 sekundes įkvėpiame, 3 sekundes iškvepiame. Su kiekvienu kvėpavimo pratimu pridedame po sekundę. Sekundes didiname iki tol, kol kvėpavimas pradeda kelti diskomfortą ir jaučiame, jog pradedame dusti“, - taisyklingo kvėpavimo gudrybėmis dalijasi moteris.
 
Fizinės pozos ir savimasažas
Kalbant apie fizines pozas, galvos skausmus galima palengvinti nulenkus galvą žemyn ir atpalaidavus sprandą. „Galvos nulenkimas priklauso nuo žmogaus galimybių. Jei nuleidus galvą labai žemai, nejaučiate palengvėjo, mažinkite nulenkimo kampą tol, kol pajausite, kaip atsipalaiduoja sprandas“, - teigia M. Jašinskytė.

Kitas efektyvus skausmo mažinimo būdas – tvistinės asanos – rotaciniai judesiai, kurie atliekami sėdint ir ramiai sukantys į vieną ir į kitą pusę. „Atliekant šį judesį, labai svarbus taisyklingas kvėpavimas. Įkvėpiame prieš sukimąsi ir iškvėpiame sukdamiesi. Rotaciniai judesiai yra neutralizuojantys – nei migdantys, nei aktyvinantys, todėl ši poza jus nuramina“, - sako jogos instruktorė.
Migrenos sukeliamo skausmo mažinimui trenerė pataria išbandyti savimasažą, kurio metu dviem pirštais masažuojame sau smilkinius, tada tvirtai braukiame už ausies link sprando, nes tai yra ta vieta, kurią migrenos metu labiausiai reikia atpalaiduoti.

 
Keli jogos pratimai padėsiantis nuo migrenos

Žemyn žiūrintis šuo - saugi ir nesudėtinga poza, kurios metu skatinama kraujotaka viršutinėje kūno dalyje.
 
Vaiko poza - dar paprastesnė poza, kurios metu galva nuleidžiama mažesniu laipsniu už žemyn žiūrintį šunį. Ši poza nuramina nervų sistemą ir yra puiki streso mažinimo priemonė.
 
Pasilenkimai į priekį – ši poza ramina sprando raumenis, kurie atsipalaidavę sumažina ir galvos skausmą.
 
Rotacinės pozos. Rotaciniai judesiai daromi iškvepiant orą, kas leidžia kūnui labiau atsipalaiduoti ir taip nebeskatinti jo įsitempimo.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica