Mums čia gydytis

Jolanta Babiliūtė
2021-11-19
Šiaip jau kaukė parodo per pusę emocijų mažiau. Gerai, kad jos čia privalomos. Čia aš Sveikatos apsaugos ministerijoje, kur žiniasklaidai apie netrukus prasidėsiančią sveikatos reformą, emocingai dėstė Arūnas Dulkys ir viceministrė Danguolė Jankauskienė. Ją ne medikai, bet mano fb draugai žino mažiau, tačiau reformos pagrindinio sraigto neįvardinti būtų neteisinga.

Mums čia gydytis

Kadangi esu visų iki šiol darytų, bet neįvykusių revoliucijų sveikatos sistemoje kontūzytas rašeiva, apie šią paskutinę galiu ir nebepataikyti. Bet kas gali užkardyti mano nuomonę?

Kalba sukasi apie 800 milijonų europinių babkių. Stop! Ne apie įkainius ar atlyginimus, valdžios įsiskolinimus kalba. Atskirkite, sako ministras, europines investicijas nuo PSD. Investicijos turi atsipirkti. Štai, kaip. Merai, nelįskite pagal savo sugedimo laipsnį į akis su prašymais. Darykite kruopščiai namų darbus, kad iki gruodžio 10 surašytumėte, kaip reformuositės. Kaip dings iš žemėlapio chirurginiai, kaip jau a.a. vaikų ar akušeriniai skyriai. Stacionarus pakeis dienos centrai, plėsis ambulatorinės paslaugos. Ir pagal vietinę žvaigždę nebebus perkama aparatūra bei proteguojamos operacijos.
 
Hm... Kone kiekviena save gerbianti regiono ligoninė iki šiol turi savo auksinę kortą, kuri padeda konkuruoti su didesnių gydymo įstaigų skyriais. Gabus jaunimas įaugusių nagų krapštymu nesusižavės, nors ir kiek jam pažadėsi už įsikūrimą. Žodžiu, optimizuokimės ir turtėkime!
Vis tiek. Man bent jau akys raibsta. Šitiek milijonų. Jau matau, kaip SAM vynuogyne sukiojasi iš visų šalies kampelių lapės. Pinigų joms nuoširdžiai reikia, bet letenėles kol kas tiesia patys mažiausi kurmiai, kurie nelabai turi ką saugoti.
 
O gal, kaip sako Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė, ir ne tik ji, kad nereikia taip skubėti su tomis pertvarkomis? Kai vyksta karas, mūzos tyli. Pandemija sveikatos sistemai toks pats karas. Todėl vykdytojai nebe tokie entuziastingi. COVID-19 pakeitė medikus, pacientus - visus. Žmonės daugiau įsibaiminę, nori saugumo ir paslaugų. Reikalauja kitokios aritmetikos. Ne atimti, bet pridėti.
Nes kam gi tos reformos? Europai? Nemanau.
Mums čia gydytis. Norėtųsi saugiau.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   R.Šerpytis: kabinete ieškome žudiko

   R.Šerpytis: kabinete ieškome žudiko

   „Daktaro darbas – kaip detektyvo, kuris turi atrasti žudiką”, – įsitikinęs tėvo, garsaus kardiologo Prano ...
   Agnė: niekada nežinai, kada bus TA diena

   Agnė: niekada nežinai, kada bus TA diena

   „Skambutis mane pažadino apie 3 valandą nakties. Pamačius, jog skambina nežinomas numeris, per kūną perėjo šiurpuliuk...

   Budinti vaistinė


   „Eurovaistinėse“ nemokami vaistai nuo COVID-19

   „Eurovaistinėse“ nemokami vaistai nuo COVID-19

   Nuo praėjusios savaitės gyventojai, pajutę COVID-19 simptomus, gali kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti nemokamai iš...
   Ir vaistus perkant galima „pasimauti“

   Ir vaistus perkant galima „pasimauti“

   Paskutiniuoju metu ypač gausu nelegaliai sukurtų interneto svetainių, kuriose skelbiama klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti info...

   razinka


   Sveika šeima


   Norėjo pasigražinti, pasipuošė randais

   Kūno puošyba auskarais taip išpopuliarėjo, jog tikriausiai vargu ar rastume moteriškos lyties atstovę, kuri nebūtų persivėrusi ausies lezgelio. Specialistai teigia, jog klientų amžius jaunėja, procedūrai ryžtasi ir vis daugiau vyrų, parenkamos netradicinės vietos. Tačiau apie pasekmės sveikatai kalbama per mažai....

   Sveikatos horoskopas


   Lakpkričio 23-29 d.

   Avi­nas
   Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Humanitarinės katastrofos priešaušris

   Politinis nestabilumas Sudane, kur vyksta ginkluota kova tarp šalies ginkluotojų pajėgų, remiančių valstybės vadovą, ir RSF vadovaujamų generolo Mohamed Hamdan Dagalo baigia peraugti į humanitarinę katastrofą.   

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Brangesnė už auksą?
   Henrikas Vaitiekūnas Brangesnė už auksą?
   Apie dėmesį, kuris prastesnis net už gaidelio
   Henrikas Vaitiekūnas Apie dėmesį, kuris prastesnis net už gaidelio
   Nematomos grožybės
   Henrikas Vaitiekūnas Nematomos grožybės

   Naujas numeris