Mums čia gydytis

Jolanta Babiliūtė
2021-11-19
Šiaip jau kaukė parodo per pusę emocijų mažiau. Gerai, kad jos čia privalomos. Čia aš Sveikatos apsaugos ministerijoje, kur žiniasklaidai apie netrukus prasidėsiančią sveikatos reformą, emocingai dėstė Arūnas Dulkys ir viceministrė Danguolė Jankauskienė. Ją ne medikai, bet mano fb draugai žino mažiau, tačiau reformos pagrindinio sraigto neįvardinti būtų neteisinga.

Mums čia gydytis

Kadangi esu visų iki šiol darytų, bet neįvykusių revoliucijų sveikatos sistemoje kontūzytas rašeiva, apie šią paskutinę galiu ir nebepataikyti. Bet kas gali užkardyti mano nuomonę?

Kalba sukasi apie 800 milijonų europinių babkių. Stop! Ne apie įkainius ar atlyginimus, valdžios įsiskolinimus kalba. Atskirkite, sako ministras, europines investicijas nuo PSD. Investicijos turi atsipirkti. Štai, kaip. Merai, nelįskite pagal savo sugedimo laipsnį į akis su prašymais. Darykite kruopščiai namų darbus, kad iki gruodžio 10 surašytumėte, kaip reformuositės. Kaip dings iš žemėlapio chirurginiai, kaip jau a.a. vaikų ar akušeriniai skyriai. Stacionarus pakeis dienos centrai, plėsis ambulatorinės paslaugos. Ir pagal vietinę žvaigždę nebebus perkama aparatūra bei proteguojamos operacijos.
 
Hm... Kone kiekviena save gerbianti regiono ligoninė iki šiol turi savo auksinę kortą, kuri padeda konkuruoti su didesnių gydymo įstaigų skyriais. Gabus jaunimas įaugusių nagų krapštymu nesusižavės, nors ir kiek jam pažadėsi už įsikūrimą. Žodžiu, optimizuokimės ir turtėkime!
Vis tiek. Man bent jau akys raibsta. Šitiek milijonų. Jau matau, kaip SAM vynuogyne sukiojasi iš visų šalies kampelių lapės. Pinigų joms nuoširdžiai reikia, bet letenėles kol kas tiesia patys mažiausi kurmiai, kurie nelabai turi ką saugoti.
 
O gal, kaip sako Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė, ir ne tik ji, kad nereikia taip skubėti su tomis pertvarkomis? Kai vyksta karas, mūzos tyli. Pandemija sveikatos sistemai toks pats karas. Todėl vykdytojai nebe tokie entuziastingi. COVID-19 pakeitė medikus, pacientus - visus. Žmonės daugiau įsibaiminę, nori saugumo ir paslaugų. Reikalauja kitokios aritmetikos. Ne atimti, bet pridėti.
Nes kam gi tos reformos? Europai? Nemanau.
Mums čia gydytis. Norėtųsi saugiau.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Parkinsono liga: jaunas pacientės amžius klaidino medikus

  Parkinsono liga: jaunas pacientės amžius klaidino medikus

  Mildai (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) dabar jau 50, bet Parkinsono liga į jos gyvenimo duris pasibeldė kur kas ank...
  Projektas „Žemiau bambos“: jautriai, bet be tabu

  Projektas „Žemiau bambos“: jautriai, bet be tabu

  Su naujos gyvybės užsimezgimu atsiradusi idėja sukurti socialiniuose tinkluose „Žemiau bambos“ puslapį, išsiplė...

  Budinti vaistinė


  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vyriausybės sprendimu galimybių pasas nuo gruodžio 28 d. bus išduodamas vaikams nuo 12 metų, o nebe nuo 16-kos, kaip buvo i...
  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse SAM leido aptarnauti daugiau žmonių

  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse SAM leido aptarnauti daugiau žmonių

  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nuo penktadienio leido aptarnauti daugiau žmonių.

  Sveika šeima


  Pirštų sąnariuose sproginėjantys burbuliukai: ar yra žala?

  Dažniausiai vaikystėje išmokę skleisti garsus lankstant piršto sąnarius, žmonės erzina aplinkinius, kurie kaip susitarę kartoja, kad senatvėje pirštai susisuks. Tačiau ar tiesa, kad šis įprotis gali sukelti sveikatos problemų?

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Narkotikai pražudo daugiau žmonių nei ginklai

  JAV Federalinis tyrimų biuras praėjusią savaitę pranešė, kad mirčių nuo perdozavimo, pandemijos metu, skaičiai pasiekė rekordiškas aukštumas. Šios mirtys – prarastos galimybės gydytis, didėjančių psichikos sveikatos problemų ir stiprių narkotinių medžiagų prieinamumo gatvėje pasekmė.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Dalytis apelsinu? Na, jau ne!
  Henrikas Vaitiekūnas Dalytis apelsinu? Na, jau ne!
  Ką renkasi blondinės?
  Henrikas Vaitiekūnas Ką renkasi blondinės?
  Atsargiai: biohakeriai atidunda!
  Henrikas Vaitiekūnas Atsargiai: biohakeriai atidunda!

  Naujas numeris