Mums čia gydytis

Jolanta Babiliūtė
2021-11-19
Šiaip jau kaukė parodo per pusę emocijų mažiau. Gerai, kad jos čia privalomos. Čia aš Sveikatos apsaugos ministerijoje, kur žiniasklaidai apie netrukus prasidėsiančią sveikatos reformą, emocingai dėstė Arūnas Dulkys ir viceministrė Danguolė Jankauskienė. Ją ne medikai, bet mano fb draugai žino mažiau, tačiau reformos pagrindinio sraigto neįvardinti būtų neteisinga.

Mums čia gydytis

Kadangi esu visų iki šiol darytų, bet neįvykusių revoliucijų sveikatos sistemoje kontūzytas rašeiva, apie šią paskutinę galiu ir nebepataikyti. Bet kas gali užkardyti mano nuomonę?

Kalba sukasi apie 800 milijonų europinių babkių. Stop! Ne apie įkainius ar atlyginimus, valdžios įsiskolinimus kalba. Atskirkite, sako ministras, europines investicijas nuo PSD. Investicijos turi atsipirkti. Štai, kaip. Merai, nelįskite pagal savo sugedimo laipsnį į akis su prašymais. Darykite kruopščiai namų darbus, kad iki gruodžio 10 surašytumėte, kaip reformuositės. Kaip dings iš žemėlapio chirurginiai, kaip jau a.a. vaikų ar akušeriniai skyriai. Stacionarus pakeis dienos centrai, plėsis ambulatorinės paslaugos. Ir pagal vietinę žvaigždę nebebus perkama aparatūra bei proteguojamos operacijos.
 
Hm... Kone kiekviena save gerbianti regiono ligoninė iki šiol turi savo auksinę kortą, kuri padeda konkuruoti su didesnių gydymo įstaigų skyriais. Gabus jaunimas įaugusių nagų krapštymu nesusižavės, nors ir kiek jam pažadėsi už įsikūrimą. Žodžiu, optimizuokimės ir turtėkime!
Vis tiek. Man bent jau akys raibsta. Šitiek milijonų. Jau matau, kaip SAM vynuogyne sukiojasi iš visų šalies kampelių lapės. Pinigų joms nuoširdžiai reikia, bet letenėles kol kas tiesia patys mažiausi kurmiai, kurie nelabai turi ką saugoti.
 
O gal, kaip sako Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė, ir ne tik ji, kad nereikia taip skubėti su tomis pertvarkomis? Kai vyksta karas, mūzos tyli. Pandemija sveikatos sistemai toks pats karas. Todėl vykdytojai nebe tokie entuziastingi. COVID-19 pakeitė medikus, pacientus - visus. Žmonės daugiau įsibaiminę, nori saugumo ir paslaugų. Reikalauja kitokios aritmetikos. Ne atimti, bet pridėti.
Nes kam gi tos reformos? Europai? Nemanau.
Mums čia gydytis. Norėtųsi saugiau.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  J.Čelutkienė: užaugau iki kitos pozicijos

  J.Čelutkienė: užaugau iki kitos pozicijos

  Vadovauti Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centrui, kuriame dirbantiems medikams tenka gydyti...
  Plaučių vėžiu susirgusi p. Adelė: „Maniau, kad tai vyksta ne su manimi“

  Plaučių vėžiu susirgusi p. Adelė: „Maniau, kad tai vyksta ne su manimi“

  Tai, kad serga plaučių vėžiu, 70-metė p. Adelė sužinojo tada, kai pajuto skausmą nugaroje. Šiandien moteris gydoma ir sako ...

  Budinti vaistinė


  Vaistinės siūlo sprendimus skubiai ieškantiems vaistų

  Vaistinės siūlo sprendimus skubiai ieškantiems vaistų

  Skubantiems ir po ilgos darbo dienos pavargusiems žmonėms kiekvienas laukimas eilėje prie kasos ar konkretaus vaisto ieškoj...
  Apklausa: 9 iš 10 žmonių svarbu, kad bent viena vaistinė veiktų šalia namų

  Apklausa: 9 iš 10 žmonių svarbu, kad bent viena vaistinė veiktų šalia namų

  Atšalus orams, vis daugiau žmonių ima varstyti vaistinių duris. Vaistininkai pastebi, kad lapkritį išaugus sergamumu...

  Sveika šeima


  „Swe­et lo­ve“: ro­ži­nės nuo­tai­kos ka­vi­nai­tė

  Kar­ma­zi­nų pi­lia­kal­nio Vil­niaus ra­jo­ne pa­pė­dė. Sau­lė­ta ru­dens po­pie­tė. Ke­lios šei­mos, ke­lios po­ros, ke­li šu­nys. Ir di­de­lis, iš to­li ma­to­mas raus­vas kios­ke­lis. Ke­...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Pasaulio futbolo čempionato prabanga ir skurdas

  Pirmą kartą istorijoje FIFA pasaulio čempionatą rengia Kataras – 11 581 km² ploto turinti šalis Artimuosiuose Rytuose tarp Saudo Arabijos ir Persijos įlankos. Pirmosios grupių etapo rungtynės įvyko šią savaitę.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Vita non dolce
  Henrikas Vaitiekūnas Vita non dolce
  Visi operatoriai užimti
  Henrikas Vaitiekūnas Visi operatoriai užimti
  Apie santuoką iki mirtis išskirs
  Palmira Rudalevičienė Apie santuoką iki mirtis išskirs

  Naujas numeris