Prof. E.Laurinaitis: gerai gali dirbti tik tas, kuris moka gerai ilsėtis

www.lsveikata.lt
2023-07-24
Kartu su dešimtąja savižudybių prevencijai bei psichikos sveikatai skirta laida, socialinė iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ pristato ir naująjį rubrikos „Patarimai“ pokalbį apie perdegimą. Anot psichiatro prof. E.Laurinaičio perdegimą sudaro trys pagrindiniai dalykai: emocinis išsekimas, entuziazmo praradimas ir depersonalizacija. 

Ne veltui specialistai, dirbantys psichikos sveikatos srityje, perdegimą pradėjo laikyti XXI a. pandemija, kuomet nuolatinis siekis įrodyti sau pačiam, kad galiu įgyvendinti daugiau, tampa pagrindine priežastimi, nematyti savo, kaip žmogaus būtinųjų poreikių. Rubrikoje keliamas pagrindinis klausimas ,,Perdegimas: kiek kainuoja noras turėti viską?“, į kurį atsakydamas psichiatras prof. E.Laurinaitis, teigia, kad neįmanoma žmogui turėti visko ir reikėtų nepamiršti Kinų patarlės: Viešpatie, duok man jėgų padaryti, ką galiu, duok man proto nedaryti, ko negaliu ir duok išminties atskirti vieną nuo kito.  
 
Apie tai plačiau kalba ir pats profesorius, atliepdamas, kad tai, kas slypi už žodžių ,,darbas“ ir ,,laisvalaikis“ dirbantiesiems tampa nebeatskiriama. ,,Reikia nepamiršti, kad darbas yra tai, už ką jūs gaunate pinigus, o laimė yra apie tai, kai iš ryto norisi eiti į darbą, o po darbo norisi eiti namo. Perdegimas atsiranda nuo noro būti savo darbo entuziastais ir viską padaryti geriau. Tad kelkime klausimą, ar galima dirbti geriau? Atsakymas paprastas. Juk dirbti geriau, išsilieja į veiksmą dirbti daugiau, o atsirandanti nežinomybė pradeda gąsdinti“, – mintimis dalijasi prof. E.Laurinaitis.  
 
Socialinės iniciatyvos ,,Skirtingos Spalvos“ įkūrėjo Daliaus Stankevičiaus moderuotame pokalbyje dalyvavo ir ,,ACC Distribution“ valdybos pirmininkas, verslininkas Regimantas Buožius, kuris pasidalijo savo asmenine patirtimi gyvenant su perdegimu. ,,Nuovokos skirti laiko laisvalaikiui nebuvo, nes darbas ir buvo tas laisvalaikis. Atrodo savaime suprantama, kad gerai veikiančiam verslui reikia dar didesnio krūvio, tad tas krūvis ir tapo ,,narkotiku“. Tik po kiek laiko išdrįsau draugų paprašyti pagalbos, kurie tuo metu nuo manęs nusisuko. Tada supratau, kad aš esu visiems, bet ne sau“, – atvirauja Regimantas.  
 

Viešoji įstaiga „Skirtingos Spalvos“ primena, kad dešimtosios jubiliejinės laidos heroje tapo atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu, atvirai pasidalinusi savo gyvenimo istorija apie psichikos sveikatą ir savižudybių prevenciją. Iniciatyvą palaikyti galite įsigydami rankų darbo marškinėlius, kurie skleidžia tolerancijos žinutę sergančiųjų bendruomenėms. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   L.Matuzonis: didžiausi iššūkiai – komplikuoti sąnarių lūžiai

   L.Matuzonis: didžiausi iššūkiai – komplikuoti sąnarių lūžiai

   „Jei jus pradėjo varginti sąnarių skausmai, siūlyčiau patiems ilgai nesigydyti, o kreiptis į specialistus. Skausmą sukelianč...
   Širdies nepakankamumą Rimvydui sukėlė gripas

   Širdies nepakankamumą Rimvydui sukėlė gripas

   „Turėjau aiškų tikslą – pamatyti savo vaiką ir jį užauginti. Gal todėl ir noras išgyventi, ir jėgos buvo...

   Budinti vaistinė


   Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

   Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

   Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
   „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

   „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

   „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

   razinka


   Sveika šeima


   Smurtas prieš moteris su intelekto negalia – juoda zona

   Sudėtinga smurto prieš intelekto ar psichosocialinę negalią turinčias moteris problema socialinės gerovės specialistus verčia jaustis bejėgiais. Dėl savo būklės moterys tampa priklausomos nuo smurtautojų, o žalojančios ir nesaugios aplinkos – neatpažįsta. Maža to, vyrauja nuomonė esą smurtą jos dažnai išprovokuoja...

   Sveikatos horoskopas


   Lakpkričio 23-29 d.

   Avi­nas
   Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Melanomą gydys sergančiojo ląstelėmis

   Melanoma sergantiems pacientams sužibo nauja viltis. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA – angl.) patvirtino naują agresyviausios odos vėžio formos gydymo metodą. Mokslininkų teigimu, šis FDA sprendimas atneš naudos ir gydant kitas vėžines ligas.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip striksi dominatriksė?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?
   Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės
   Henrikas Vaitiekūnas Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės

   Naujas numeris