Vaikai pieš saugią vaikystę ir sieks naujo Lietuvos rekordo

2016-08-04
Rugpjūčio 4 d. (ketvirtadienį) visi vilniečiai ir miesto svečiai laukiami sostinės Vingio parke – čia vyks akcija visai šeimai „Saugi vasara“, kurios metu bus surengta didžiausia vaikų piešinių paroda po atviru dangumi bei siekiama naujo Lietuvos rekordo.

Kasmet įvairias traumas patiria kas šeštas Lietuvos vaikas, o daugiausiai traumų ir nelaimių nutinka vasarą.
 
Siekiant atkreipti dėmesį į vaikų saugumo užtikrinimą, Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacija inicijavo akciją „Saugi vasara“ ir rugpjūčio 4 d. 17 val. prie vasaros estrados organizuoja smagų renginį visai šeimai.
 
Pagrindinis renginio akcentas – didžiulė vaikų piešinių paroda, kurios dalyviais galės tapti visi tądien Vingio parke apsilankę vaikai.  „Pakviesime vaikus nupiešti, kaip jie įsivaizduoja saugią vaikystę, o visi piešiniai vienai dienai bus iškabinti atviroje erdvėje – Vingio parke ant medžių, - akciją pristato Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos prezidentas Artūras Bakšinskas. – Taip ne tik pamatysime, kaip atrodo saugi vaikystė pačių vaikų akimis, bet ir visi kartu sieksime naujo gausiausios vaikų piešinių parodos rekordo.“
 
Dar prieš renginį akcijos organizatoriai išsiuntė kvietimus piešti piešinius visoms šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigoms. Kvietimas sulaukė didelio susidomėjimo – prie akcijos prisijungė apie aštuoniasdešimt valstybinių ir privačių darželių bei daugiau nei tūkstantis vaikų. Dalyvių geografija itin plati: nuo mažų miestelių atokiuose rajonuose iki didmiesčių.
 
Tad dalis piešinių parodai jau yra nupiešta, o kiti bus piešiami renginio metu rugpjūčio 4-ąją – taip kiekvienam vaikui bus suteikta galimybė sudalyvauti akcijoje bei prisidėti prie naujo Lietuvos rekordo.
 
A.Bakšinskas pabrėžia, kad akcijos „Saugi vasara“ tikslas yra paskatinti suaugusiuosius susimąstyti, ką mes visi galime padaryti, kad vaikystė būtų saugesnė, o įvairios vaikų nelaimės – ne tokios dažnos. Todėl renginio metu ekspertai dalins naudingus patarimus tėveliams, kaip užtikrinti saugią aplinką savo vaikams, o mažiesiems dalyviams bus primintos pagrindinės taisyklės, kaip saugiai žaisti žaidimų aikštelėse, važinėti dviračiu ar paspirtuku, maudytis vandens telkiniuose bei išvengti tokių gausių eismo nelaimių.
 
Na, o ką daryti vaiko nelaimės vis dėlto neišvengus - kokią skubią pagalbą suteikti staiga susižeidus ir kaip tą tinkamai padaryti, renginio metu gyvai pademonstruos akcijos partneriai nacionalinės savanoriškos gelbėjimo tarnybos „Voluntarius LT“ savanoriai.  
 
„Naudojant manekenus, specialią įrangą bei įtraukiant pačius vaikus bei jų tėvelius mes pademonstruosime, ką daryti skendimo atveju, lūžus rankai ar nusideginus“, - ne tik įdomų, bet ir naudingą reginį žada „Voluntarius LT“ direktorius Rimantas Mikalauskas.
 
Prie akcijos prisijungė ir Lietuvos paramedikų asociacija bei Lietuvos policija – renginyje vaikus aplankys šaunusis policijos bičiulis šuniukas Amsis.
 
„Tad kviečiame visus rugpjūčio 4-ąją susitikti Vingio parke ir taip parodyti, kad nesame abejingi vaikų saugumo problemai“, - kviečia akciją „Saugi vasara“ inicijavusios asociacijos prezidentas A.Bakšinskas.
 
Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacija primena, kad pernai dėl įvairių traumų į ligoninės priimamąjį pateko apie 83 tūkst. vaikų – tai yra maždaug triskart daugiau, nei šį rudenį į visas Lietuvos mokyklas ateis pirmaklasių. Ne visos šios nelaimės baigiasi laimingai - kaip skelbia Pasaulio sveikatos organizacija, pagal vaikų mirtis nuo nelaimingų atsitikimų Lietuva yra viena iš ES lyderių.
 
Asociacija primena, kad patyrus traumą vaikams dažnai prireikia reabilitacijos, kurios dėka vaikas pasveiksta greičiau bei išvengiama neigiamų sveikatos padarinių ateityje.
 
Deja, asociacijos duomenimis, Lietuvoje apdrausta tik apie 15 proc. vaikų - tai reiškia, kad lėšų vaiko reabilitacijai dažnu atveju reikia ieškoti šeimos biudžete, o tėvai rūpindamiesi vaiku negali dirbti, todėl prarandamos ir darbinės pajamos.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...
  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Intuityvus valgymas – svorio nuo... smegenų metimo programa

  Kalbėti apie valgymo sutrikimus žmonėms sunku, net jaučiama gėda. Juk, regis, visi tai turime mokėti. Tačiau intuityvaus valgymo konsultantė, tinklaraščio taikasumaistu.lt autorė Ingrida Augutė tikina, kad nieko gėdingo nėra. Tokius sunkumus patiriančiųjų yra daug ir ragina apie tai kalbėti su aplinkiniais, specialistais. Nes ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Wuhano dienoraščių“ autorė: valdžia mane vertina kaip priešą

  Kinų autorė Fang Fang (pasiturinčių intelektualų šeimoje gimusios rašytojos tikrasis vardas yra Wang Fung) susidūrė su šiurkščia valdžios reakcija dėl publikuotų dienoraščių, kuriuose buvo aprašytas gyvenimas Wuhane ankstyvomis koronaviruso protrūkio dienomis. Tačiau moteris laikosi savo ir t...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica