Seime vyks diskusija „Alternatyvos bausmėms – subalansuotos politikos atsakas“

2017-12-06
Renginio data: Trečiadienis, 2017 m. gruodžio 6 d.
Renginio pradžia: 12:00
Renginio vieta: Konstitucijos salė, Seimo I rūmai
Gruodžio 6 d., trečiadienį, 12 val. Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai)

Priklausomybių prevencijos komisija kartu su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu rengia apskrito stalo diskusiją dėl alternatyvų baudžiamojo poveikio priemonėms, kurios skirtos asmenims, priklausomiems nuo psichoaktyvių medžiagų vartojimo, taikymo, kylančių iššūkių bei gerosios praktikos patirčių pasidalinimo.
Apskrito stalo diskusijoje dalyvaus bei pranešimus skaitys Teisės instituto, teismų, probacijos tarnybų, Respublikinio priklausomybės ligų centro, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovai.

Diskusijoje kviečiami dalyvauti valstybės, savivaldybės institucijų ir įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų atstovai.
 
Diskusijos programa
 
Renginys bus tiesiogiai transliuojamas internetu ir Seimo „YouTube“ paskyroje.
Registracija vykdoma internetu iki gruodžio 4 d. Asmenys į Seimo rūmus įleidžiami tik pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  
Pastaruoju metu vis dažniau diskutuojama apie įvairius užsienio šalyse taikomus alternatyvių bausmių taikymo modelius, kurie sudaro sąlygas asmeniui, pasirenkant gydymo ir / ar reabilitacijos priemonių taikymą, išvengti baudžiamųjų represinių priemonių, sumažinti bei išvengti pakartotinų nusižengimų bei gauti reikiamas gydymo, socialines psichologines paslaugas.
 
Jungtinių Tautų dokumentuose, Europos Sąjungos strateginiuose politikos dokumentuose aiškiai pabrėžiama efektyvi ir proporcingumo principu paremta bausmių taikymo politika, teisinės garantijos ir apsaugos priemonės, susijusios su baudžiamąja atsakomybe. Perėjimas nuo baudimų prie pagalbos teikimo, ypač gerinant pagalbos sistemą ir sukuriant mechanizmus, kaip vietoje baudimų suteikti sveikatos / socialines alternatyvas yra svarbus žingsnis link subalansuotos psichoaktyviųjų medžiagų kontrolės ir vartojimo prevencijos politikos.
 
2016 metais Europos Komisijos užsakymu atliktas tyrimas dėl alternatyvų priverstinėms bausmėms, kaip atsako su narkotikais susijusiems teisės pažeidimams ir nusikaltimams (angl. Study on alternatives to coercive sanctions as response to drug law offences and drug-related crimes), parodė, kad 28 Europos Sąjungos valstybėse narėse buvo taikoma trylika skirtingų alternatyvų priverstinėms bausmėms.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris