Pirmąkart Klaipėdoje organizuojama „Judrioji mugė“

2014-09-27
Klaipėdiečiai turės išskirtinę galimybę geriau pažinti apie dvi dešimtis sporto šakų, jas išmėginti, pabendrauti su treneriais. Pirmąkart mieste organizuojama „Judrioji mugė“, vyksianti paskutinį šio mėnesio šeštadienį, rugsėjo 27 d., šurmuliuos prie Vasaros estrados. Organizatorių siekis – kuo daugiau vaikų sudominti sportu, tėvams suteikti aktualios informacijos „iš pirmų lūpų“.
Pirmąkart Klaipėdoje organizuojama „Judrioji mugė“

2014-uosius Lietuvoje paskelbus Vaikų sveikatos metais stengiamasi iš naujo atkreipti visuomenės dėmesį į jaunąją piliečių kartą, jos poreikius ir problemas. Daugelis vaikams būdingų sveikatos sutrikimų yra glaudžiai susiję su fizinio aktyvumo stygiumi, kurio vien fizinio lavinimo pamokos dažniausiai negali kompensuoti.

 
Impulsu Klaipėdoje suorganizuoti „Judriąją mugę“ tapo noras į savivaldybės kuruojamus sporto būrelius, šokio studijas ir privačiuose sporto klubuose organizuojamus užsiėmimus pritraukti kuo daugiau vaikų ir jaunimo. Neretai moksleiviams ir jų tėvams paprasčiausiai stinga informacijos apie galimybes sportuoti. Nors daugelis savivaldybės ir privačių įstaigų pristato savo veiklą interneto svetainėse, virtuali erdvė visgi neatstoja gyvo bendravimo, galimybės užduoti rūpimus klausimus ir išsiaiškinti, koks būrelis ar klubas vaikui būtų įdomiausias ir tinkamiausias konkrečiu atveju.
 
Organizuojant „Judriąją mugę“, kuri bus nemokama ir atvira visiems, savo pajėgas sujungė Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyrius, Klaipėdos miesto Visuomenės sveikatos biuras, Klaipėdos miesto kūno kultūros ir rekreacijos centras. „Suteikiant galimybę prisistatyti įvairiausių sporto šakų atstovams norima ne tik atspindėti Klaipėdoje esančią įvairovę. Siekiame įkvėpti sportuoti pirmiausiai dėl savęs – nebūtinai siekiant aukštų sportinių rezultatų“, - akcentavo Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė.
 
Šios įstaigos specialistai renginio metu vaikų tėvams teiks naudingas konsultacijas, atliks nemokamus sveikatos patikrinimus, supažindins su vaikščiojimo grupių veikla, šiaurietiškuoju ėjimu ir kvies į paspirtukų varžybas. Vasaros estrados teritorija sporto ir sveikatinimo renginio metu bus suskirstyta į devynias zonas, kuriose veiksmas virs nuo 10 val. ryto iki pat popietės. Vaikams skirtoje erdvėje vyks triratukų ir dviratukų varžybos, greta bus galima žaisti krepšinį, linksmąjį futbolą, rankinį, regbį, tinklinį. Taip pat „Judriosios mugės“ metu bus surengtas lengvosios atletikos krosas, dviračių žygis. Pagrindinėje estrados aikštėje bus galima išvysti karate, aerobinės, sportinės gimnastikos, imtynių, sunkiosios atletikos, bokso parodomąsias programas, pasinerti į užvedančius zumbos ritmus. Į „Judriąją mugę“ įtrauktas ir lauko tenisas, šaudymas, irklavimas, joga, čia prisistatys Klaipėdos ledo ritulio akademija.
 
„Įsibėgėjus naujiems mokslo metams – pas laikas susimąstyti, ko imtis, kad nestigtų ne tik žinių, bet ir ištvermės bei sveikatos joms įgyti. „Judrioji mugė“ išties turėtų pateikti daug alternatyvų klaidingai manantiems, kad Klaipėdoje yra vos keli būreliai, propaguojantys populiariausias sporto šakas“, - pažymėjo J.Grubliauskienė, kviesdama jau dabar ryškiai pasižymėti rugsėjo 27-ąją savo kalendoriuose.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica