Nacionalinė biblioteka kviečia į psichologijos paskaitų ciklą

2015-11-18
Renginio data: 2015-11-18, trečiadienis
Renginio pradžia: 18:00
Renginio vieta: Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų biblioteka
Nacionalinė biblioteka kviečia į psichologijos paskaitų ciklą

 
Lapkričio 18 d., trečiadienį, 18 val. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į susitikimą su VšĮ Paramos vaikams centro psichologe Jūrate Baltuškiene (tema - „Vaikų ir paauglių krizės. Kaip padėti?“), kuris įvyks Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos Vaikų bibliotekoje (Trakų g. 10).

 
Susitikime susipažinsime su mokyklinio amžiaus vaikų psichologinės raidos aspektais ir gyvenime pasitaikančiomis krizėmis: kaip krizės veikia vaikus ir paauglius, kokie požymiai išduoda, kad jie ją išgyvena ir reikalinga pagalba.
 
Taip pat bus pristatyta „Big Brothers Big Sisters“ programa. Tai savanoriška individuali pagalba vaikams, kai specialiuose mokymuose parengtas savanoris asmeniškai bendrauja su jam paskirtu 7–14 m. vaiku ar paaugliu ir padeda jam įveikti įvairius gyvenimiškus ir lengvus psichologinius sunkumus, o jų bendravimą prižiūri ir konsultuoja specialistai. Savanoriai suteikia vaikams ir paaugliams reikalingą palaikymą ir rodo teigiamą suaugusio žmogaus pavyzdį.
 
Unikali „Big Brothers Big Sisters“ programa yra viena seniausių, geriausiai žinomų ir efektyviausių prevencinių programų pasaulyje, skirtų padėti vaikams. Jos sėkmingumą užtikrina specialus savanorių parengimas, individuali, ilgalaikė, stabili vaiko ir savanorio draugystė ir profesionali jos priežiūra.

 
„Big Brothers Big Sisters“ programa gimė 1904 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jos pagrindiniai tikslai buvo padėti jauniems žmonėms, kurie gyvena socialiai apleisti, kuriems trūksta tvirto ir teigiamo suaugusio žmogaus pavyzdžio.
 
Į Lietuvą „Big Brothers Big Sisters“ programa atkeliavo 1995 metais. Ją inicijavo Atviros Lietuvos fondas. Paramos vaikams centras pradėjo ją vykdyti Vilniuje. Šiuo metu programa sėkmingai veikia įvairiuose Lietuvos miestuose.
 
Nacionalinė biblioteka, bendradarbiaudama su Paramos vaikams centru, kviečia ir į kitus susitikimus su šio centro specialistais: lapkričio 23 d. 18 val. bus nagrinėjama tema „Smurtas prieš vaikus: kaip atpažinti ir apsaugoti savo vaiką“ (psichologė Veronika Lakis), o gruodžio 2 d. 18 val. – „Vaiko globa šeimoje: iššūkiai, galimybės, klaidos“ (psichologė Laima Nausėdaitė).
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica