Konferencija „Vaikų maitinimo (r)evoliucija ugdymo įstaigose ir namuose“

2018-10-29
Renginio data: Pirmadienis, 2018 m. spalio 29 d.
Renginio pradžia: 12:00
Renginio vieta: Konferencijų salė, III rūmai, 2 aukštas

Spalio 29 d., pirmadienį, 12 val., Konferencijų salėje (Seimo III r.) Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narės Ramintos Popovienės iniciatyva organizuojama konferencija „Vaikų maitinimo (r)evoliucija ugdymo įstaigose ir namuose“.
Konferencijos tikslas – aptarti šiuo metu ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje nerimstančią temą – vaikų maitinimą ugdymo įstaigose. Kviečiama diskutuoti apie vaikų maitinimo aktualijas, vaikų mitybos reglamentavimą, maisto švaistymo mažinimo politiką. Konferencijoje taip pat siekiama išklausyti tėvų bei savivaldybių atstovų lūkesčius šioje srityje.

 
Vaikų maitinimas ugdymo įstaigose šiandien kelia didelį visuomenės susidomėjimą, nerimą ir rūpestį – ši tema plačiai komentuojama žiniasklaidoje, įvairiuose tėvų forumuose. Šeimose taip pat aktyviai diskutuojama apie maitinimo kokybę, stebima, ar tikrai vaikai grįžta iš ugdymo įstaigos pavalgę, svarstoma, ar maistas ugdymo įstaigoje yra sveikas, skanus. Pedagogai ir tėvai sutaria, kad pokyčiai šioje srityje būtini: sveikesnės ir kokybiškesnės vaikų mitybos šiandien siekia visi ir ne tik Lietuvoje, bet visoje Europos Sąjungoje. Tačiau ar mes Lietuvoje tikrai pasukome sveikatos ir modernėjimo keliu, ar naujiems pokyčiams pakanka mokslinio pagrindimo, ar ne per daug atsirado šioje srityje perteklinio reglamentavimo, ar nešvaistome veltui maisto?
 
Konferenciją moderuos Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narė Raminta Popovienė, dalyvaus Europos Komisijos narys, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą Vytenis Andriukaitis, Sveikatos apsaugos ir Žemės ūkio ministerijų atstovai, savivaldybių atstovai, pedagogai, tėvai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai bei dietologai, vaikų maitinimo organizatoriai ir gamintojai.
 
Konferencijos programa
 
Konferenciją bus galima tiesiogiai stebėti internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, taip pat Seimo „YouTube“ paskyroje.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nugaros smegenų navikas kėsinosi į gyvybę

  Nugaros smegenų navikas kėsinosi į gyvybę

  Telšiškė Kornelija Laurinavičiūtė (20 m.) jau vaikystėje žinojo turinti stuburo problemų, tačiau apie nugaros smegen...
  Gydytojas įspėja: pasaulyje kas 45 minutes dėl prostatos vėžio miršta po 1 vyrą

  Gydytojas įspėja: pasaulyje kas 45 minutes dėl prostatos vėžio miršta po 1 vyrą

  Lapkritis pasaulyje minimas kaip vyrų sveikatos mėnuo. Jo metu vyrai raginami atkreipti dėmesį į vieną pavojingiausių jų gyvybėms ...

  Budinti vaistinė


  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Lietuvoje prasidėjus gripo sezonui į pacientų skiepijimą vis dar negali įsitraukti šalies vaistinės. Lietuvos vaistinių aso...
  „Camelia“ dar labiau sumažino medicininių kaukių kainą

  „Camelia“ dar labiau sumažino medicininių kaukių kainą

  Vienas didžiausių vaistinių tinklų „Camelia“ ketvirtadienį skelbia, kad visą spalį klientams suteiks galimybę apsaugin...

  Sveika šeima


  „Studentų maistas“ – ne vaistas

  Ne veltui džiovintų vaisių ir riešutų mišinys pramintas „studentų maistu“. Mitybos specialistė Vaida Kurpienė sako juose dažnai rasite didelę dozę pridėtinio cukraus (tai, ko reikia kremtant mokslus pernakt). Taigi maišelis riešutų popiet tikrai nėra nekaltas ir sveikuoliškas užkandis, k...

  Sveikatos horoskopas


  Spalio 12 - 18 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Nobelio medicinos premija paskirta virusologams H. Alteriui, Ch. Rice'ui ir M. Houghtonui

  Šių metų Nobelio premija už pasiekimus medicinos srityje atiteko amerikiečiams Harvey J. Alteriui (Harviui Dž. Alteriui) ir Charlesui M. Rice'ui (Čarlzui M. Raisui), taip pat britui Michaelui Houghtonui (Maiklui Hotonui).

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kiek vorų jau suvalgėte?
  Henrikas Vaitiekūnas Kiek vorų jau suvalgėte?
  Šiuo metu šeimos gydytojai tapę beteisiais raštininkais
  Viktorija Andrejevaitė Šiuo metu šeimos gydytojai tapę beteisiais raštininkais
  Kas nepažįsta laikrodžių?
  Henrikas Vaitiekūnas Kas nepažįsta laikrodžių?

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica