Tik suaugusiems

Henrikas Vaitiekūnas
2021-03-29
Apsidraudimui ir teisingam nusiteikimui – ištrauka iš popiežiaus Pranciškaus knygos „Terrafutura“: „...Visi žemiškieji malonumai ateina iš Dievo. Jie – nei katalikiški, nei krikščioniški, nei dar kitokie: jie yra Dieviški. Maistas tarnauja sveikatai. O seksas meilę daro gražia ir tinkama giminės pratęsimui...“
Tik suaugusiems

Bet vis vien gali būti, kad tam tikro (standartinio) amžiaus skaitytojus šiuo rašiniu papiktinsiu. O religingos ponios dar gali įtarinėti ir popiežiaus minčių klastojimu. Tad toms, kurios iki šiol netiki, kad seksas smagesnis būna tuomet, kai pasirenkate tai valandai tinkamiausią maistą, siūlau perskaityti tik paskutiniąją šio rašinio pastraipą. Ir gali būti, kad praktiškai tuos sakinius patikrinusios, jos sumanys autoriui padėkoti. Bet nereikia. Nes tai – ne mano atradimas, o tik perpasakojimas.
 
Šiandienos tema – seksas ir maistas. Tikiu, kad jei atsiversit net pačius seniausius prisiminimus apie pirmąjį pakvietimą puodelio kavos, (dabar jau galite tai pripažinti) jautėte gi, kad tai nebūtinai reiškia tik kavą. O gal kam dar labiau pasisekė: jau antrą pažinties dieną kartu ragavote austres? O gal ant laužo šašlyką kartu kepėte? Žiūrėjot į ugnį, bet galvojot tikrai ne apie ją...
 

Retas mūsų tuomet buvo toks apsiskaitęs kaip dabar. Bet iš kartos į kartą perduota patirtis – kažkokie nepažinti jausminiai signalai – jau tada diktavo, kad apetitas ir elgesys prie stalo yra panašūs į būsimą elgseną lovoje.
Ne visi valgo viską. Kai kurie, patys to nežinodami, yra gurmanai: išrankūs maistui būna išrankūs ir partneriui. T.y. mėgsta eksliuzyvą. Jie neskuba. Mėgaujasi.
 
Kita prasmė: net ir nieko bendro iš pažiūros neturinčius vyrą ir moterį bendras stalas suartina: pietaujant dažnai sėkmingiau išsprendžiami verslo ar kūrybos dalykai.
Dar: esti vyrų ir moterų, kurie, net alkani būdami nesės prie aptrupinto stalo ar nuskilusios lėkštės. Jiems reikia, na, jei ne porceliano, bent puikaus fajanso.
Tačiau tai nereiškia, kad blogu meilužiu bus silkės pataluose ar kotletukų su bulvėmis bei troškintais kopūstais mėgėjas. Ne! Nes, pasirodo, tiems, kurie su apetitu valgo visur ir viską, beveik nebūna negražių moterų ar ne itin patrauklių vyrų. Faktas.
 
Apie meilę skatinančius vaistinius preparatus tegu jums papasakoja šeimos daktarai. Bet, kaip keista bebūtų, tokių klausimų jie neišgirsta. O dietologais – vieną dieną rašančius vienaip, o kitą kitaip – negali pasitikėti. Štai, jau minėtos austrės (rašoma, kad Giacomo Casanova perdien jų suvalgydavo iki 50-ties) gali visą reikalą sugadinti, turintiems skrandžio, kasos ar blužnies problemų. Ir cinko jose per daug. Apie kitus blogus pasirinkimus – netrukus. O dabar keistesnė, tačiau visiems Lietuvos vyrams nebrangi (pinigine prasme) ir lengvai prieinama rekomendacija. Prieš meilės vakarą – nemažiau nei keturi virti kiaušiniai. Aišku, didžiausia sėkmė lydėtų, jei jūs suvalgytumėte tuos kiaušinius padažydami į menkės kepenėlių aliejų. Dar geriau – kartu su braziliškais bertoletijų riešutais. (Patikrinau: Lietuvoje jais prekiauja dvi internetinės parduotuvės, kaina – apie 20 Eur už kilogramą).
 

Jau supratote: apie tradicinius geismų skatintojus – špinatus, petražoles, jautieną, gvazdikėlius, cinamoną, alyvuogių aliejų, figas, juodąsias avietes ir imbierą – šiandien nerašom. Šiandien mums rūpi arba dar negirdėti norus skatinantys receptai, arba tie, kurie vyrų ir moterų norams kenkia. Todėl prie tų (gerųjų), kuriuos gal pamiršote, dar pridedu arbūzą. Visada ir visiems tiks ledai ir grietinėlė. Moterims pagalbon atskuba braškės, vyšnios, aitrieji pipirai, šafranas. Vyrams – kava (jei jos ne daugiau kaip trys puodeliai). Ir tai... beveik jau viskas.
 
O dabar prasidės neigiamybės. Iš anksto žinau, kad į didžiąją jų dalį dėmesio nekreipsite. Nes jau dabar tai žinote. Bet nepaisote. Jaučiu pareigą tai priminti.
Dažniausia pasaulyje meilės preliudija yra alkoholis. Ką čia slėpti: dažnas vyriškis meilės objekto svaiguliui paspartinti pasiūlo ne lengvą vyną, bet, pavyzdžiui, vėl madon atėjusį džiną su toniku. Kai kam patinka. Bet jis nežino, kad tonikas – toks iš cinchanos medžio žievės pagamintas gėrimas – yra prisotintas chinino. Šis gi ne tik mažina potenciją, bet ir yra antidepresantas, kurio su alkoholiu – niekaip ne! Be to, chininas yra sudėtinė raminamųjų vaistų dalis. Vadinasi, ne kelia, o smukdo tonusą. Viename litre mūsuose parduodamo „Tonic“ gėrimo chinino yra apie 80 mg.
 

Dabar vėl pabandysiu nustebinti: nesivaišinkit prieš meilę lietuvišku varškės sūriu. Jei imsite iš esmės sūrio sudėtį nagrinėti, šiame puikiai mums žinomame produkte tikrai rasite ksenoestrogenų. O jie stabdo spermos gamybą ir slopina lytinę funkciją.
Nekalta meilės vakaro pradžia – televizorius ir bulvių traškučių pakuotė – yra bloga. Nes, kai kažkas kaitino-spragino tuos traškučius, persmelkė juos medžiagomis, pažeidžiančiomis hormoninę sistemą. Kuo daugiau traškučių – tuo mažiau sekso. (Pagyvenusioms ir ramybės norinčioms ponioms rekomenduočiau savo vis dar nepasenstančius vyrus traškučiais pavaišinti kuo dažniau).
 
Skubėdami į pasimatymą kai kurie vyriškos giminės atstovai pabando skaniai kvepėti. Ne, ne apie „parfumus“ čia, o apie gaivų burnos kvapą. Apie mėtą ir mentolį, ypač mėgstamus Amerikos vyrų. JAV sveiko gyvenimo specialistė Sara Flower tyrinėjo tai. Ir įrodė, kad mentolis iš tiesų mažina testoterono kiekį, o dėl nuolatinio jo vartojimo vyriškų pajėgumų netenka net iki dešimtadalio pas sekso daktarus besilankančių amerikiečių. Dėl menko mėtos lapelio skaičiai man pasirodė pernelyg dideli. Tačiau dar už kelių puslapių radau paaiškinimą. Pasirodo, dalis tų mėtomis besikvėpinančiųjų dar vartojo ir antidepresantus. Žinoma, ir Amerikos žemyne pagarsėjusį, o vėliau ir iki mūsų atkeliavusį prozaką.
 
Apie tą baisųjį vaistą net romanai parašyti. Tačiau argi šiais laikais neįmanoma rasti pakaitalo? Selektyvieji serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (SSRI) turi dešimtis kitų pavadinimų, ir yra sėkmingai Lietuvos psichiatrų išrašomi visokius karantininius nerimus jaučiantiems Lietuvos piliečiams. Kas atsitinka? Šie vaistai blokuoja smegenų malonumų centrą: žmonės dėl nieko per daug nesikremta ir per daug nesusijaudina. Sako, kad dalis moterų būtent dėl to jau ir orgazmo nebepatiria. Kas ten žino?
Bet vieną – visai ne medikamentinį ir nemaistinį patarimą – toms beorgazmėms tikrai esu išskaitęs: pabandykite mylėtis su kojinėmis. Kai kojos bus šiltos – pasiseks.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

  Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

  Penktadienį, balandžio 16 d. iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ kviečia visus dalyvauti
  Atlikta reta operacija sugrąžino pacientą į pilnavertį kokybišką gyvenimą

  Atlikta reta operacija sugrąžino pacientą į pilnavertį kokybišką gyvenimą

  Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojas gastroenterologas Arūnas Kančauskas 55-erių metų pacientui atliko rektovezikalinės fis...

  Budinti vaistinė


  Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

  Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

  Šalies gydytojai ekspertai ragina valdžios atstovus atkreipti dėmesį į vitaminą D, kaip Covid-19 infekcijos pasekmes &scaro...
  Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

  Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

  Švelnėjant karantino sąlygoms, gyventojai pamažu grįžta į įprastas darbovietes. Siekiant saugiai dirbti – neužsikrėst...

  Sveika šeima


  Grikiai – ne tik veganų mėsa

  Pasirodo, netgi pabodusios grikių kruopos gali būti patiekiamos gardžiai, įdomiai, o savo skoniu netgi priminti mėsą. Projekto „Inovatyvi mityba“ įkūrėjas Paulius Paulauskas teigia, kad ir mitybos pakeitimas gali atnešti visiškai kitokią gyvenimo kokybę.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija: tikėjimas dievu nugalės viruso baimę

  Dar vasarį indų mokslininkai svarstė, jog sparčiai mažėjantį naujų užsikrėtimų COVID-19 skaičių iš dalies gali lemti ypatingas indų imunitetas infekcinėms ligoms. Tačiau dabar vėl mušami naujus susirgimų rekordai: per kelias savaites COVID-19 atvejų skaičiumi Indija pralenkė ir kurį laiką vienu didžiausių pandemijos žid...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Tik suaugusiems
  Henrikas Vaitiekūnas Tik suaugusiems
  Kokia nauda iš burbulo?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokia nauda iš burbulo?

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica