Sveikatos horoskopas

Henrikas Vaitiekūnas
2018-08-06
Esmė – pavadinimas. Kad neskaitytų netikintys ir neigiantys. Bet žinau, kad vienas kitas vis vien skaitys. Nes su horoskopais jie elgiasi štai taip: jei garsiai paklausi, ims į saują kikenti. O namolio grįžęs užsirakins duris ir skaitys palindęs po lovos užklotu.
Sveikatos horoskopas

Kai gamtininko ir astrologo Naglio Šulijos paklausiau, ar jam pačiam teko patirti žvaigždžių įtaką sveikatai, atsakymas buvo kiek nuviliantis. Sakėsi prieš vizitą pas odontologus savo dangaus žemėlapį peržvelgęs ir nieko gero ten nepamatęs: skaudės. Skaudėjo. Bet po dvigubos analgetikų porcijos situaciją pavyko pakeisti. Išvada: šiuolaikinė medicina astrologinę įtaką pajėgi neutralizuoti.
Po tokio atsakymo nutilom abu (vienas - šiek tiek nusivylęs, kitas - daugiau klausimų belaukiąs). Ir štai tada ponas Naglis pasiūlė pašnekėt apie... kopūstus.
 
- Nėra taip, - sakė astrologas, - kad prie pilnaties nutrūktų jų rūgimo procesas. Jie vis vien surūgs. Bet bus minkšti, ištižę ir neskanūs. O geriausias metas raugti, kai danguje šviečia delčia arba jaunatis. Itin skanių kopūstų šeimininkės dar sako, kad reikia itin tikslaus meto: geriausia juos raugti aštuntą mėnulio jaunaties dieną.
Šio interviu autorius, žinoma, prisimena, kad kalbame medicinos savaitraščiui, todėl nuo savęs taip pat prideda: šitą dieną užraugtas produktas (jei tai darysit po lapkričio 7-osios) tikrai padės susirgus inkstų ar žarnyno ligomis. Jame esantis vitaminas B3 suteiks ląstelėms energijos, o vitaminas B5 - blizgesio plaukams ir sustiprins nagus. Aštuntąją mėnulio jaunaties dieną raugti kopūstus patartina ir rūkaliams: rizika susirgti plaučių vėžiu sumažėja net 70-čia procentų. Galbūt.

 
Ir dar galim jums priminti, kad delčia – tinkamiausias metas ravėti daržus: ne taip greitai ataugs piktžolės. O štai per tą pačią delčią piršlius siųsti nevalia - nepasiseks.
- Ar verslininkai domisi žvaigždžių palankumu? – klausiu pono Naglio.
- Tie, kurių verslas garažėlyje sukasi, nesikreipia. Rimtesni – taip.
- O gydytojai?
- Mielas Henrikai, - sako astrologas, kuris dar truputį ir astronomas, ir žurnalistas. – Daktarai nesikreipia. Betgi jūs pats žinote, kad prieš dažną operaciją pacientai patys pasižiūri, kokia yra ta operacijos diena. Ir dažnai patys ją pasirenka.
 
Beje, N.Šulija medicinines rekomendacijas, jei kalbame apie sudėtingas operacijas ar net organų persodinimus, vengia dalinti. Jis sako turintis kolegę su medicininiu išsilavinimu. Pas ją tikrus ligonius ir siunčiąs. Nes nepakanka dangaus skliautą pažinti: reikia ir organizmą išmanyti, ir fiziologiją. Ir dar jis apgailestauja, kad šiandien dalis piliečių, save vadinančių astrologais, visiškai nepažįsta dangaus skliauto, ir neturi astronomijos pradmenų.  
- Dažnai horoskopus redakcijoms rašo žurnalistai, - sakau ponui Nagliui. – jaunystėje ir aš taip dariau – TV laidoms kūriau meilės horoskopus. Optimistinius.
 
- Optimistiniai visuomet gerai. Jie nuotaiką pakelia. Tokiais galėtų būti visi sveikatos horoskopai. Bet geresni už optimistinius yra... teisingi horoskopai. Sudaryti remiantis planetų padėtimi ir jų judėjimu. Šiandien mes nekalbame apie tas sudarymo technologijas, tačiau dar visai neseniai apskaičiavimams reikėjo savaitės ar net dviejų. O dabartinė technika vos ne akimirksniu operuoja lygtimis, kuriose po kablelio – dvidešimt penki skaičiai... 
- O kaip atskirti tikrą astrologą nuo smagaus žurnalisto? Kada sveikatos horoskopu galima tikėti, o kada – ne?

 
- Lengvas klausimas, - sako N.Šulija. – Jei ties astrologo pranašystėmis yra jo pavardė, vadinasi, bus galima jį rasti ir pratęsti pokalbį. (Šypsosi). O jei pavardės nėra, belieka tikėti gerais to astrologo palinkėjimais. Tik gerais.
Tikiu, kad šio rašinio skaitytojams (horoskopais netikintiems ir dangaus skliauto nepažįstantiems – taip pat) ir patiems norėtųsi patikrinti astrologinius sugebėjimus. Kaip tai padaryti?
 
Na, pirmiausia, reikia tiksliai žinoti gimimo dieną ir valandą. Pagal tai – atsekti tuomet buvusią mėnulio fazę. Ir tuomet jūs pamatysite, kad per jaunatį gimę visuomet gražūs, jaunatviški ir sveiki. Gimusiųjų per priešpilnį sveikata prastesnė. Jie dažniausiai nepastovios nuotaikos. Bet apsukrūs. Per delčią gimusiems dar prastesnės naujienos: jie rūškanoki, dažnai ligoti, greičiau pasensta.
Jei vaikų lemtį norite pakreipti į gera, krikštykite per pilnatį. Per ją geriausia ir pirštis, ir tuoktis. 

 
Beje, ar pastebėjote, kad šiandienos rašinys, tas pseudohoroskopas vis apie mėnulį sukasi? Bet N.Šulija tą pusžodį pseudo rekomenduoja išbraukti. Jis sako, kad tikrai geriau gyventume, jei bent šiek tiek tempą, norus ar net irzlumus paderintume su arčiausia Žemės esančiu visatos kūnu - Mėnuliu.
- Pavyzdžiui, kai artėjame prie pilnaties, - sako astrologas, - tampame emociškai jautresni, labiau pažeidžiami. Stipriau nei įprastai nuspaudžiame automobilio greičio pedalą. Kažkodėl tądien mums nepatinka mūsų kaimynas ir mes jam grubų žodį pasakom. Tuomet gaunam atgal. Ir nuo sniego kalno pradeda ristis lavina. Veikia mūsų pasąmonę ir užtemimai. Ogi visa tai – reguliuojama, visa tai – mūsų pačių valioje. Bet tai - jau psichologija. Grįžkim prie tikrosios medicinos.
 
Niekas nedarė tyrimų ir jų neapibendrino. Bet paklauskite greitosios pagalbos darbuotojų: dirbantys ten ne vienerius metus ne tik jaučia, bet ir žino, kokią dieną ar valandą pradės vežti sutrikusios psichikos pacientus, o kada laikas ruošti begalę įtvarų ir kalnus gipso.
Tai jau vėl astrologija. Kuri, griežtųjų medikų požiūriu, yra ne mokslas. Bet kuria remdamiesi gydė ir Hipokratas, ir ibn Sina.
 
Šiaip jau Saulės ir mėnulio ciklų bei ritmų išmanymas galėtų palengvinti chirurgų darbą (esti laikotarpių, kuomet kraujavimas būna aktyvesnis). Sako, kad kai kurie chirurgai (Lietuvoje taip pat) neoperuoja kūno dalies, valdomos Zodiako ženklo, per kurį tuo metu juda Mėnulis. Sako. Bet įrodymų neturim. O chirurgai šia tema kalbėti nelinkę.
Todėl dabar - svarbiausias patarimas sveikatos horoskopais tikintiems: prieš tikėdami ir pasitikėdami susiraskite „Google“ sistemoje, kas gi yra Barnumo efektas.
Tingintiems tai padaryti – nepadėsiu.

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

      Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris