Kava „Pasiutęs tango“ (receptas)

Henrikas Vaitiekūnas
2022-07-18
Niekas neliks apgautas: siautulingos kavos receptą rašinyje tikrai aptiksite. Bet žurnalistinės tradicijos dabar liepia jį gilyn nukišti ir dar stipriau jus sudominti. Pavyzdžiui: skaitytojų moterų dabar paklausiu, ar jos stebi, KAIP valgo jų išsirinktieji vyrai? O jei stebi, ar teisingas išvadas padaro?
Kava „Pasiutęs tango“ (receptas)

Jei visas jo dėmesys nukreiptas tik į valgį, jei dėdamas kąsnelį į burną, jis iš pasigardžiavimo beveik užsimerkia, o pabaigęs nestoja iškart iš užstalės, bet sėdi ir mintyse dėkoja Puikiajai Virėjai, toks vyras ir kitose gyvenimo sferose elgsis panašiai: išsirinks geriausiąją partnerę, suras jų susitikimams tinkamą vietą ir puikiomis akimirkomis džiaugsis ne vienas: dalysis su jumis.
 
Kitas variantas: valgydamas jis visada skaičiuoja kalorijas, atmena, kuriuose produktuose gausu kalcio, o kuriuose – magnio. Ir kruopščiai nuo mėsos nupjauna riebalus. Panašiai šitas ponas elgsis ir lovoje su mylimąja: rinkdamasis pozą bei ritmą, nė akimirkai nepamirš, kuriuos raumenis reikėtų dar patreniruoti ir kuri sekso poza jam leis nepervargstant (!) padailinti savo nuostabųjį kūną.
 

Trečias. Neišrankus. Valgo viską, ką jam paduoda. Toks jis liks ir intymiomis akimirkomis: guls su ta, kuri po ranka paklius. O rytoj – su tokia pat kita.
Ketvirtas. Valgo, žiūrėdamas krepšinį. Dažnai jis nemato nei to valgio, nei to krepšinio. Nes tuo pat metu dar galvoja arba apie akcijų kursą, arba apie tai, kaip pigiau nudažyti lubas. Ne pats blogiausias variantas: ne gigantas, bet... rūpestingas.
Yra ir penktasis tipažas. Jis godžiai – tarsi savaitę nevalgęs – puola maistą. Skonis jam nesvarbus. Svarbiausia norą patenkinti. Paprastai po kelių minučių jau sotus ir laimingas. Ir jam nesvarbu, kad jūs nespėjote... net sušilti.
 
Jei sumanyčiau panašiai ir moteris apibūdinti, pagrindinėms tezėms laiko neliktų. Todėl trumpai: vyrai nekart yra „nudegę“, kuomet pasiūlė joms... šampano. Paradoksas: būtent moterys (o ne vyrai!) pasiūlymą išgerti taurę šampano dažniausia priima, kaip kvietimą... seksui. Patikslinimas: kvietimas taurės vyno priimamas be interpretacijų. Jūsų teisė yra TAI patikrinti.
 
Tolesniam pasakojimui apie meilės ir maisto kronikas pakaks šešių sakinių. Julijus Cezaris geismą nuolat stiprindavo valgydamas vynuogines sraiges. Arabijos šeichai tenkindavosi paprasta kiaušiniene. Actekai gerdavo kakavą su mėtomis. Jekaterina Mediči krimsdavo česnakus. Madam Pompadur gėrė karštą šokoladą su salierais. O Rytų šalyse visais laikas ne maistas rūpėjo, o parūkyti. Žinoma, opiumą.
 
Bet turime važiuoti į šiandieną. Kaip žinote, ikrai puošia bet kurią vakarienę. Aišku, brangūs jie (jeigu tikri). Ir, aišku, jūs nežinote, kodėl pasaulyje, išskyrus Lietuvą, jie vadinami panašiai. Todėl, kad persiškai „Khavi yar“ reiškia „Jėgos pyragas“. Mūsų kontekste, žinoma, vyriškos jėgos pyragas.
 

Prieš pavardydamas kitus jėgos (vyrams) ir traukos (moterims) šaltinius, dar turiu parašyti sakinį, kuris „Lietuvos sveikatoje“ jau buvo parašytas. Štai, ką rašėme prieš ketvertą metų: „Alkis yra noras ką nors užvaldyti. Smegenys pasiunčia signalą, ir žmogus leidžiasi medžioklėn: gali užmušti žvėrį ir jį suvalgyti, bet gali rasti ir partnerį, kurį ims „vartoti...“. Nelabai gražu. Bet teisybė. Nors ne visuomet teisybė būva ta, kurią kokiame nors leidinyje išskaitai. Pavyzdžiui, prieš dešimtmetį buvo skelbtas toks tyrimas: esą, kuomet moteriai pasiūloma pasirinkti – seksas ar šokoladas, – net 72 proc. jų pasirenka šokoladą. Esu linkęs su tuo netikėti ir manyti, kad galutinis atsakymas priklauso to, ar ELEGANTIŠKAI buvo pasiūlyta.
 
Bet vis vien pradžioje apie šokoladą, Tai – tikras afrodiziakas. Ir tai, kas apie šokoladą (tikrą ar nelabai) rašyta, – visiems žinoma ir nebeįdomu. Neįdomios jau kalbos (ir juokeliai) apie bananą (priminti galiu tik tai, kad jis puikiai prausia odą). Ir, be abejonės, nepamiršote, kad teigiamai meilės procesus veikia jūros gėrybės. O štai apie arbūzą tikrai ne viską girdėjot: rasit čia kiek vėliau. Dabar – tyrimai. Sveikatos stebėjimo programa „Lifesum“ tyrė, ką prieš seksą valgo švedai, italai, amerikiečiai ir anglai. Nenustebino. Eilės tvarka produktai išsirikiavo beveik lietuviškai: šokoladas, pomidorai, obuoliai, bulvės (?), kava, bananai, sūris, braškės. Jei bandyčiau apie kiekvieno šių produktų naudą pasakoti, vėl būtų nuobodu. Kad skaitytojas nepabėgtų, jį laikas nuo laiko būtina stebinti. Todėl stebinu.
 
Avižinė košė! Jei prisiminsite, koks skanėstas avižos yra arkliams (na, subtiliame rašinyje gal reikėtų delikačiau: žirgams!), daugiau komentarų ir... nebereikia.

Visų panašių rašinių autoriai į kairę ir dešinę dalija receptus vyrams. Nes, girdi, moterims pagalbos toje sferoje retokai teprireikia. Bet tai – tik dalis tiesos. Nes, kuomet joms nieko nesinori ir dar nuotaika prasta, jokio recepto ar patarimo nei gražiuoju, nei per jėgą neįduosi. Bet mes turim. Patarimas dvipusis. Pirma pusė tokia: peruvinės pipirnės (Maca) šaknų ekstraktas. Atgabentas iš Peru ar Bolivijos. Milteliai arba kapsulės iš vaistinės. Sako, jos visus moterų nenorus išvaiko. Bet nesiūlau žavėtis brangiais ir iš toli atvežtais preparatais, kuomet turime beveik analogiško veikimo lietuvišką: tai (čia jau antra to paties patarimo pusė) – imbieras.
 
Imbieras Lietuvoje nepervertinamas: mūru už jį stoja tik sveikuoliai ir... peršalimų nuolat kamuojami. Tačiau prašome paklausyti, ką apie imbierą ir meilės reikalus pasakoja amerikiečių seksologas B.Patersonas. Po ilgamečių apklausų jis surikiavo populiariausią ir didžiausią efektą meilės reikaluose atnešančių gamtos dovanų penketuką: penkta vieta – braškės; ketvirta... šviežiai nupjauta žolė (ne maistas gi, bet, sako, tonizuoja ir skatina kvapas!); trečia – agurkas (sako, kad ir skonis, ir kvapas jaudina); antra vieta (žiauriai netikėta, bet - būtinai turi ragauti ABUDU) – česnakas; o pirmoji – žinoma, išgirtasis imbieras.
 
O gal jūs norite sužinoti, koks gamtinis afrodiziakas užėmė garbingąjį šeštąjį laiptelį? Žinoma, tai vėl nepelnytai mūsų kontekste nuvertintas arbūzas! Nepaisant to, kad jame – 92 proc. vandens, likusieji 8 proc. (ir angininas, ir citrulinas, ir gausybė vitaminų) itin naudingi. Atsisuku veidu į mūsų pagrindinę temą ir primenu: meilei naudingiausia yra toji arbūzo dalis, kuri arčiausiai žievės. Pagraužkite!
 
Ir kviečiu darsyk pažvelgti į pavadinimą. Ypatinga, gundanti kava su itin paprastais ingredientais. Sutarkuoti obuolį; kol nepajuodavo, užpilti karštu vandeniu ir užvirinti; užpilti kavą ir palaukti 8-10 min.; perkošti. Sako, padeda. Tik nežinau, kaip. Ir nežinau, kodėl toji kava vadinasi „Pasiutęs tango“.
Paskutinis sakinys skirtas puritonams: popiežius Pranciškus neseniai pareiškė: „Malonumai, kuriuos patiriate meilės akto metu arba valgydami yra dieviški...“

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

  Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

  Asociacijos „Demencija Lietuvoje“ narė Elena Gasiūnienė, globojanti demencija sergančią mamą, stengiasi jai suteikti v...
  Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

  Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

  „Kiekvieną kartą stebiuosi, kaip mano sūnus turėdamas tikslą eina jo link ir nekreipia dėmesio į nieką aplink“, &ndash...

  Budinti vaistinė


  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Farmacijos specialistai yra spaudžiami klientams pasiūlyti kuo daugiau ir konkrečių gamintojų prekių, sako Vaistinių darbuotojų pr...
  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  „Medicines for Europe“ generalinio direktoriaus Adriano van den Hoveno teigimu, Lietuvos farmacijos politika dėl gener...

  Sveika šeima


  Visuomenės sveikatos biure darbas veja darbą

  Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (AVSB) užsiima visapusišku miesto gyventojų sveikatingumo skatinimu. Atėjęs ruduo, biuro darbuotojus paskatino ypatingą dėmesį skirti judėjimo svarbai. Neseniai alytiškiai raginti nužingsniuoti kuo daugiau žingsnių.   

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Ar amerikiečiai pažabos nutukimo epidemiją?

  Pastaraisiais metais JAV padaugėjo nutukimu sergančiu asmenų. Visgi, gydant šią ligą netrūksta teigiamų pokyčių. JAV žiniasklaidos teigimu, „Eli Lilly“ preparatas „Mounjaro“ šių metų pabaigoje greičiausiai bus patvirtintas kaip naujas nutukimui gydyti skirtas vaistas.     ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Henrikas Vaitiekūnas Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona
  Henrikas Vaitiekūnas Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona

  Naujas numeris