Karščiavimo klinikos įkūrimas Tuberkuliozės filiale - nepateisinamas žingsnis

Romualda Gylienė
2020-04-02
Klaipėdos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija trečiadienį sprendė dėl Karščiavimo klinikos Klaipėdoje ir, anot Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Rožės Perminienės, medikų bendruomenės akys krypsta į Respublikinę Klaipėdos ligoninę.
Manoma, kad karščiavimo klinika galėtų įsikurti šios ligoninės Tuberkuliozės padalinyje, kuris turi visą reikiamą infrastruktūrą.
Karščiavimo klinikos įkūrimas Tuberkuliozės filiale - nepateisinamas žingsnis

Po posėdžio per konferenciją meras V.Grubliauskas teigė, kad tokią rekomendaciją galima laikyti sprendimu – esą klinika veiks Tuberkuliozės skyriuje P.Lideikio gatvėje.
Apmaudu, kad Ekstremalių situacijų komisija neatsakingai sprendė dėl Karščiavimo klinikos, nepagalvodama, į kokį pavojų, riziką nukreipia sergančius tuberkulioze ir pacientus, įtariamus užsikrėtus koronavirusine infekcija, kad bus sutrikdyta įprastinė tuberkulioze sergančiųjų priežiūra, kils pavojus žmonėms, užsikrėsti vieniems nuo kitų oro lašeliniu būdu plintančiomis pavojinga ir ypač pavojinga infekcijomis.
Neturėtų TB filialo patalpos būti prioritetu kovojant su COVID -19 infekcija.

 
Dėl karščiavimo klinikos įsteigimo nesiteirauta Tuberkuliozės filialo administracijos, gydytojų specialistų, infekcionistų, epidemiologų nuomonės, nepasidomėta tuberkuliozės filialo patalpų išdėstymu, turima šiuo metu rentgenodiagnostine įranga: š.m. veikia vienas 1963 m. rentgeno aparatas (naują planuojama įsigyti tik 2020 m. III ketvirtį) ambulatoriniams ir trims stacionaro skyriams, kuriuose š.m. gydomi 82 atvira tuberkulioze sergantys asmenys. Iš jų - 26 asmenys sergantys atsparia ir ypač atsparia vaistams tuberkulioze.
Patekimas į radiologinį kabinetą yra vienas - per polikliniką, kuri neturi nei izoliavimo patalpų nei atskirų patalpų su sanitariniu mazgu.
 
Kaip paskirstyti pacientų srautus poliklinikoje, kurioje atliekami radiologiniai tyrimai stacionare gydomiems ir ambulatoriškai dispanserizuotiems tuberkulioze sergantiems pacientams, kurių ambulatorinis gydymas yra nuo 4 mėn. iki 12-18 mėn.
Norime priminti, nors šiuo metu visų žvilgsniai nukrypę į naujojo koronaviruso sukeltą pandemiją, daugiausia mirčių sukelianti infekcinė liga pasaulyje išlieka tuberkuliozė.

 
Daug metų buvo kartojama, jog tuberkuliozė neaktuali ir išnyks per artimiausius 10-20 metų, tačiau iki šiol nuo tuberkuliozės kiekvieną dieną pasaulyje miršta 4000 žmonių. Galbūt dėl tokio požiūrio Lietuva išlieka viena iš didžiausią bendrą sergamumą ir sergamumą daugeliui vaistų atsparia tuberkulioze turinčia šalimi Europos Sąjungoje.
Šiais metais Pasaulinė sveikatos organizacija, kovo 24 d. minėdama Tarptautinę tuberkuliozės dieną priminė nepamiršti tuberkuliozės. Jos priežiūrai daug metų skirta nepakankamai dėmesio, todėl koronaviruso sukeltos pandemijos akivaizdoje toliau skirti ypatingą dėmesį, būti budriems - tuberkuliozė buvo, yra ir lieka...

PSO skelbia, kad tuberkuliozė yra viena dažniausių mirtingumo nuo užkrečiamųjų ligų priežasčių.
Tai gi, pagalvokime ar tikrai norime Tuberkuliozės filiale, t.y. tose pačiose patalpose įkurti Karščiavimo kliniką pacientams, įtariamiems užsikrėtus koronavirusine infekcija, dar vienai ligai nešančiai mirtį...
Romualda Gylienė, VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filialo vadovė

 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris