Kaip nesuklysti, renkantis snieglentę?

Henrikas Vaitiekūnas
2019-04-08
Daug kam nepatiks. Bet esu tikras ir bandysiu jus įtikinti, kad mums visiškai nereikia jokių televizinių rinkiminių laidų. Nes tai – tik plepėjimas ir tuščias savojo laiko deginimas.
Kaip nesuklysti, renkantis snieglentę?

Na, prisipažinkite tyliai: net geram mėnesiui iki savivaldos rinkimų likus, jūs jau žinojote, už ką balsą atiduosit ir ką iš biuletenio išbrauksit. Ir šiandien tas pats: pykstate, kai tas – jūsų nemylimasis – ekrane pasirodo. Ir džiaugiatės „saviškį“ išvydę. O dar tie pokalbiai su močiute telefonu: „Ar matei, kaip protingai pašnekėjo Mano Prezidentas?“ - ji vis klausia. Ir jūs meluojate, kad matėt. Ir kuo skubiau kalbą apie tymus ir tą fizkultūrininką iš Sveikatos komiteto pradedat. Nes tame komitete įdomiau: subyrės jis, ar pasirodys labai Valstybei reikalingas. Šiokia tokia intriga yra. O su prezidentiniais rinkimais – be intrigos: jau dabar aišku. Na, beveik aišku. Kadangi laimės tas, kurio palaikytojų ateis balsuoti daugiau. Žinoma, jei gegužės 12-ąją labai daug prisnigs, ateis tik tą vienintelę moteriškę palaikantieji. Todėl to sniego ji jau dabar turėtų užsiprašyti. Jau šiandien.
 
Apie tą sniegą – jau visai netrukus. O dabar apie tai, kodėl taip anksti ir taip keistai apie prezidentinius rinkimus pradedu? Ogi todėl, kad šiomis dienomis vis dažniau prisimenu šviesaus atminimo mamos išmintį. Kaimynės paklausta, už ką balsuos (arba, už ką balsavo) ji visuomet atsakydavo pagarbiai: „Už tą patį, ponia, už kurį balsavote ir jūs...“. O jei kitaip?
Jei kitaip, jau šiandien vakare (vėliausiai - ryt ryte) galite sulaukti ne tik nemalonių kaimynės žvilgsnių. Jūsų viršininkas gali pamiršti jūsų gimtadienį. Jūsų automobilio meistras (koks neapdairumas su juo apie būsimus rinkimus kalbėtis!) vietoje sintetinio tepalo gali įpilti mineralinio. Ir dar jūsų pažįstamas turgaus mėsininkas gali jums netikėtai pademonstruoti, kad tik jums atrodo, jog esate draugai. Daug ką gali rinkimai. Ypač feisbuke. Ir, kadangi tas velnio išradimas visuomet mandagiai paaiškina, kad jūsų užblokuotam draugui apie bloką nebus pranešta, vadinasi, ir jūs nežinote, kas ir kada jus iš savosios veidaknygės išmetė. Arba išmes. Todėl pirmąsyk draugus suskaičiuokite jau šiandien, o antrąsyk – iškart po rinkimų. Rezultatai turėtų būti ganėtinai netikėti.
 

Atskirą pastraipą turiu skirti žurnalistams. Rinkiminių laidų vedėjų pavardžių neminėsiu: jūs jas žinote. Ir, jei daugiau klausytumėte ne kandidatų į Prezidentus, o tų vedėjų, visiškai naujas pasaulis jums atsivertų. Nes jie – tie žurnalistai – tik jums rodo, kokie yra griežti, pikti, alkani ir todėl prieš visus kandidatus nusiteikę. Bet gi tuos kandidatus pulti ir iš jų pasityčioti yra ne tik garbės reikalas: dar taip elgiamasi todėl, kad liepta taip elgtis. Kas liepė? Ogi žurnalistų viršininkas. Tas, kuris pats savo nuomonės taip pat viešai skelbti negali. O per žurnalistą – prašom: iš visų jėgų!
Apie ką čia mes? Apie tą patį: įsiklausykite. Ir pajusite, kad viena televizija simpatizuoja net dviem kandidatams, kita – tik tam, kuris turtingiausias, o trečia – vieną dieną visus skriaudžia, bet savaitei praėjus nei iš šio, nei iš to ima girti. Jei nesutinkat – galim špagas sukryžiuoti: vis vien liksiu teisus. Nes pavardžių nenurodau. O kai galutinai mane į kampą įspausit, pasakysiu, kad visai ne apie tuos - tris svarbiausiuosius - rašau. Kodėl turėčiau rašyti apie tris, kai iš viso jų – net devyni?
 
Lengviausia išvardinti, ko tie devyni nemoka, nesugeba ir iki šiol nepadarė. Tą ir darysim, liežuviais malsim dar daugiau nei keturias savaites. Iki pat Tylos Dienos, kuri stos vėlų gegužės 10-osios vakarą. O kodėl gi iki to meto, priešingai nei televizijos ar internetas daro, nesiimti kitos misijos? Kodėl gi nepradėjus jų girti?
„Tikėjimas – pamatinė ir svarbiausia mano gyvenimo ašis“, - sako vienas iš norinčių tapti Prezidentu. Džiaugiuosi juo. Ir labai man patinka, kad ant šio - būsimo Prezidento darbo stalo – įrėminta nuotrauka. Žmonos.
Kitus du kandidatus noriu pagirti už apsiskaitymą. Labai labai išsilavinę žmonės.

Dar trys kandidatai stebina vidine ramybe. Iš pusiausvyros jų neišveda jokie oponentų klausimai. Ir žvilgsniai visų tų trijų panašūs. Draugiški. Gal - net tėviški.
Septintasis maloniai stebina tuo, kad galvoja, jog Lietuva jau pasirinko. Žada iškart laimėti pirmame ture, nes plaukti moka daug geriau nei kiti aštuoni kartu sudėjus. Be abejo, tikisi, sėkmingai išplauksiąs ir į prezidentinius vandenis. 
Aštuntojo kerai - jo jaunystė. Ir dar labai mislingas tvirtinimas, jog apsisprendė, kuomet pamatė, kaip staiga valdančioji dauguma tampa valdančiąja mažuma. Ne visiems suprantama. Bet ne visiems gi ir reikia suprasti: tik protingiesiems.
Ir devintasis. Labai nori būti Prezidentu. Ir tai yra pakankamai reikšminga.
 

Jeigu taip arba labai panašiai apie kandidatus į prezidentus galvosite, jei panašiai apie juos su kaimynais ir bendradarbiais šnekėsite, didelių problemų neturėtų kilti. Juolab kad turbūt nepamiršote, jog tie jūsų kaimynai ir bendradarbiai jau seniai apsisprendę. Jie žino, už ką balsuos. Jei tądien sniego nebus daug.
Dabar privalau paaiškinti, kodėl aš vis apie tą sniegą gegužės vidury.
Atrodo, kad visagalis (oi, koks banalus žodelytis!) internetas atsakymą duoda į visus be išimties klausimus. Bet tai nėra tiesa: pabandykite paieškoje įvesti šiuos keturis žodžius: „Kaip nesuklysti, renkantis prezidentą?“.
Atsakymo nėra. Bet tame pat puslapyje yra atsakymas į klausimą, „Kaip nesuklysti, renkantis... snieglentę“.
 
Ir atradimas! Pasirodo, snieglenčių pasirinkimo taisyklės gali padėti mums ir Prezidentą renkantis!

Keisti beveik nieko nereikia, nes:
Snieglentės tik iš pažiūros atrodo vienodos, tačiau iš tikrųjų vienos nuo kitų labai skiriasi. Būkite dėmesingi!
Snieglenčių ilgis ir plotis priklauso nuo aplinkos, kurioje slidinėsite. (Panašu į geopolitiką!).
Vienos jų skirtos trumpiems šuoliams, kitos – ilgiems (Tumpalaikių prezidentų LT jau būta!).
Pradedantiesiems tinka tik hibridinio išlinkimo snieglentės. (Daliai Grybauskaitei reikėtų atbulojo išlenkimo: patyrusiems skirtųjų).
Laisvojo stiliaus snieglentės – labiau skirtos ekstremalams, o „Freeride“ stiliaus - nebijantiems panirti į pusnis. (Ir perkeltine prasme – taip pat).
Tos pusnys išrinktojo prezidento kely išdygs jau pačioje vasaros pradžioje.
Ir nesvarbu, kad bus vasara: pusnys visuomet iškyla iškart po rinkimų.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica